Мерцедес скъса с Балкан Стар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Y22DTR
Мечтае да кара: BMW M550d xDrive Touring

Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от zenite » 10 Апр 2017, 21:01

Балкан Стар вече няма да е официален представител на концерна Daimler. Компанията ще остане генерален дистрибутор на Mitsubishi и основен за Fiat Chrysler Automobiles. Считано от 1 април тази година генералното представителство за България на марките Mercedes-Benz, Setra и Fuso се поема от компанията „Силвър Стар Мотърс” собственостна британската фирма Silver Star Motors Holding Limited. Тя принадлежи на бизнесмена от Саудитска Арабия – Халед Ахмед Джуфали. В съвета на директорите на българската компания влизат Стивън Уитакър, Йоахим Шмид и Ролф Юрген Заерле. Предстои откриването на нови клиентски центрове в София, Пловдив и Варна.

Дано отношението към собствениците и към кандидат собствениците на автомобилите от концерна Daimler се подобри!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от madafaka_donkele » 10 Апр 2017, 21:15

Е крайно време беше....

zenite написа:„Силвър Стар Мотърс” собственостна британската фирма Silver Star Motors Holding Limited. Тя принадлежи на бизнесмена от Саудитска Арабия – Халед Ахмед Джуфали. В съвета на директорите на българската компания влизат Стивън Уитакър, Йоахим Шмид и Ролф Юрген Заерле.


Точно така. Без нито един българин начело. Така се прави, ако искаш да ти върви бизнеса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 29.11.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2013 Mercedes-Benz GLK 250 Bluetech
Мечтае да кара: Porsche Panamera Turbo S
Детайли за колата: Track Package

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Valve-tronic » 10 Апр 2017, 21:26

madafaka_donkele написа:Е крайно време беше....

zenite написа:„Силвър Стар Мотърс” собственостна британската фирма Silver Star Motors Holding Limited. Тя принадлежи на бизнесмена от Саудитска Арабия – Халед Ахмед Джуфали. В съвета на директорите на българската компания влизат Стивън Уитакър, Йоахим Шмид и Ролф Юрген Заерле.


Точно така. Без нито един българин начело. Така се прави, ако искаш да ти върви бизнеса.


+1. Ама много голям +. Толкова зле са тези, че няма накъде. Правил съм си два експеримента, които ми доказаха, че на Балканстар никакво доверие нне трябва да се има. По-скоро на физическите лица, които работят там, както и на ценовата им политика. Не знаех за тази новина и сега буквално се обнадеждих.

Наслука на новите и дано не излязат същите като Балканстар, че гаранция няма. ;)
88 E30 318i, 95 E36 318i, 97 E39 525tds, 02 E53 3.0d, 06 E83 3.0d, 08 W204; 12 W212

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от 4iko » 10 Апр 2017, 23:04

Като достачъно запознат (поради определени причини) и доста далеч от бизнеса (поради други) беше очаквано. Играта на Балканстар е вързана с "Вили Бетс". Бъдещият представител ще го изследвам допълнително, но следва да е по-добър, заради "таргет групата"... Остава недоизказано, понеже нямам достатъчно знание по темата и игрите в бранша. Ако някой има конкретно инфо, да сподели :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от TNT » 11 Апр 2017, 0:07

Виждате ли какви неща стават като се пусна темата за официалните сервизи, че я лепнаха и важна :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Фидел Кастро » 11 Апр 2017, 0:25

Добре познаващите бранша отлично знаят, че в него винаги са намесени хора от спецслужбите. Не съм в състояние да Ви кажа защо, но е така и у нас и в бившите соцстрани, а за републиките от бившия СССР да не говорим. Още помня обширната статия в украинско делово списание за автомобилните дилъри. От снимките гледаха типичните физиономии на закоравели ченгефори от тайните служби.
Така, че още е рано да се правят сериозни изводи и предположения. :|
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от AngelG » 11 Апр 2017, 1:02

Фидел Кастро написа:Добре познаващите бранша отлично знаят, че в него винаги са намесени хора от спецслужбите. Не съм в състояние да Ви кажа защо, но е така и у нас и в бившите соцстрани, а за републиките от бившия СССР да не говорим. Още помня обширната статия в украинско делово списание за автомобилните дилъри. От снимките гледаха типичните физиономии на закоравели ченгефори от тайните служби.
Така, че още е рано да се правят сериозни изводи и предположения. :|



Аз мисля , че извънземните имат пръст в това !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от barty » 11 Апр 2017, 5:37

AngelG написа:
Фидел Кастро написа:Добре познаващите бранша отлично знаят, че в него винаги са намесени хора от спецслужбите. Не съм в състояние да Ви кажа защо, но е така и у нас и в бившите соцстрани, а за републиките от бившия СССР да не говорим. Още помня обширната статия в украинско делово списание за автомобилните дилъри. От снимките гледаха типичните физиономии на закоравели ченгефори от тайните служби.
Така, че още е рано да се правят сериозни изводи и предположения. :|



Аз мисля , че извънземните имат пръст в това !


За извънземни не знам, но за ченгета съм сигурен.
Иначе новината е наистина новина, но да видим.
Засега няма изгледи да си купя нов Мерцедес, но знае ли човек. Търкаме талончето пък да видим.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от hell's angel » 11 Апр 2017, 6:54

Фидел Кастро написа:Добре познаващите бранша отлично знаят, че в него винаги са намесени хора от спецслужбите. Не съм в състояние да Ви кажа защо, но е така и у нас и в бившите соцстрани, а за републиките от бившия СССР да не говорим. Още помня обширната статия в украинско делово списание за автомобилните дилъри. От снимките гледаха типичните физиономии на закоравели ченгефори от тайните служби.
Така, че още е рано да се правят сериозни изводи и предположения. :|


СОМАТ, Вили Бец :mhihi:
Не, че тарамбуката звучи по-обещаващо, ама дано поне персонала и меринджейте сменят :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от skoti79 » 11 Апр 2017, 7:04

За тази сделка се говори и пече от бая време.
Явно вече са я финализирали.
Над 10 г. съм им клиент и толкова пъти съм си пожелавал на ум да фалират.
Роман мога да напиша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2017, 7:21

Тарамбуката май държи представителството на Мерцедес за цяла Африка, та май е много обещаващ и в час с бранша. Дано наистина сменят модела на работа :yes:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Апр 2017, 20:21

Много хора от форума ще мигнем поради тази новина. Голяма работа кой ще им продава сандъците. И без това купувачите на големите им Мерцедеси в БГ не се вълнуват кой, какво им продава, особено пък за колко пари.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Мордехай » 12 Апр 2017, 8:16

Наистина едва ли някой го интересува, ама айде и аз да поразсъждавам по темата. Вярно е, че Балканстар не бяха цвете за мирисане, но базата и персоналът им имат голяма стойност. Предполагам че както повечето остатъци от империята на Бетц, така и Балканстар отдавна/неотдавна е продаден/ще се продаде и няма общо с Бетц. Интересно ми е на какво залага новата фирма. Айде, имат пари, базата не е проблем да се построи добре с много пари. Обаче персонал? Откъде ще дойдат тия обучени и можещи кадри, дето ги няма. Аз имам трима монтьора и виждам за какво става въпрос. Никой кадърен няма да дойде за жълти стотинки, а кой може да си позволи да плаща големите пари на започващ бизнес. Едва ли биха тръгнали на чиста загуба с неясно бъдеще. Много ми е интересно как ще се справят. За да се справят в Африка, сигурно имат някаква стратегия, която съм много любопитен да узная.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от madafaka_donkele » 12 Апр 2017, 8:59

Мордехай написа:Откъде ще дойдат тия обучени и можещи кадри, дето ги няма.


Mи най-чистия вариант е да вземат току-що завършили родни младоци, после хора от немско, дето хем да работят(временно) хем да обучават нашите младоци. След време разни обучения на място в немско. Адекватно заплащане и годишно увеличение на заплатата, там бонуси, както си му е реда. Не е кой знае колко сложно. Само трябва да има кой да се наеме да го направи.

Мордехай написа:...кой може да си позволи да плаща големите пари на започващ бизнес...


E, Мерцедес де, те ако нямат $$$ аз ли да имам :mhihi:

Мордехай написа:Много ми е интересно как ще се справят. За да се справят в Африка, сигурно имат някаква стратегия, която съм много любопитен да узная.


На всички ни е интересно, тепърва ще видим кво, що, как и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мерцедес скъса с Балкан Стар

Мнение от Don_Diego » 12 Апр 2017, 9:10

За съжаление пак ще опрем до родния манталитет и когато бъдат обучени хората, те ще напуснат и ще мъчат да правят собствен бизнес.
После започва омагьосан кръг и това ще се повтаря до безкрай
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook