Мнения за слагане на ксенон

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от host » 10 Апр 2017, 20:19

ами съмнително ми напомнят на тия "лайна" насадени в на тъща ми колата (е39) ... по скапан рефлектор рядко може да видиш ... иначе лупата не е лоша ... но не бих си дал парите и да си съсипя фаровете с рязане и преправяне
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от streetracing12 » 10 Апр 2017, 20:27

Много ме затруднихте....много мнения и не знам какво да правя а фаровете ми в момента са много зле...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Kroki » 10 Апр 2017, 21:16

Изпрати си рефлекторите в стрелча, измии и полирай "стъклото" сложи си едни хубави крушки, ако нямаш лупа или някакъв ксенон 4300к и ще се родиш. Аз имах тоя проблем, махнах ксенон и сложих нормална крушка, фаровете ми не светеха и като се разглобиха случайно се видя, че рефлекторите са ми толкова зле, че направо дупки имат. Други запазени, сега се правят в стрелча, почистване на стъкла и лупи от 25годишен прах и ще светнат като нови.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Мордехай » 10 Апр 2017, 21:33

Потърси Страхил Тошков в интернет, уговори се с него и отиди, той ще ти даде един добър вариант. Аз съм много доволен от него и е много точен човек. Разгледай му страницата даже.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Wierdo » 10 Апр 2017, 21:41

Такъв ретрофит сложих на 46цата преди време. Лупата си е лупа и си свети чудесно. Рязане има само по декоративните елементи, но лупата ляга перфектно в дупката за крушката без да се пипа оригиналния рефлектор. Беше ме яд единствено на факта, че крушките на ксенона бяха 5000К, а не 4200К.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от streetracing12 » 10 Апр 2017, 21:47

Благодаря Ви колеги!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от 4iko » 10 Апр 2017, 23:52

-ксенон без лупа е мъка за всички
-ОЕМ фарове с халогенна крушка - само нови
-ксенон за 100 лв - има и читави такива (пак китайци). Разликата се състои главно в баласта (трябва да е дебел) и колко 50 лева е комплекта :mhihi:
-температурата на светене е лично възприятие. НО всичко над 6000к е rice и не е от полза
-(лично мнение от опит) дългите на процент ми вадят очите, а диодни габарити не светят за доста хора на пътя. Това е дискусионно. КАТ няма проблем с диодните габарити, въпреки че не светят достатъчно (наистина не светят достатъчно на определени модели).
-LED крушки за къси не са опция

Решението за мен: дневни - достатъчно отчетливи LED-ове (всякаква конфигурация и импровизация) вързани като габарит. Или допълнителна LED лента, в стила на колата (да не стои като подарено). Къси - ксенон. Халогени - жълти халогенни крушки (All season, Fog braker и прозизводните). Дълги според възприятието - синя/жълта крушка, опции всякакви.

По-марки - Филипс, Осрам и Неолукс (реда е според зависи) за халогенна. Ксенон - всичко от 80 нагоре с дебел баласт! AC и DC не са посочени в темата, но и там има тънкости :)

И малко допълнително инфо - Стрелча е решение, ако фаровете не стават за нищо или се реставрира. Другото е компромис, но е достатъчно добро временно решение (в продължение на години) ;)
Последна промяна 4iko на 10 Апр 2017, 23:57, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от expl0de » 10 Апр 2017, 23:56

Търси си лупи Моримото, има много клипове в нета как светят и каква е разликата между отделните видове. Има и опция за лед прожектор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Cyberloner » 11 Апр 2017, 14:16

host написа:всякакви коли си карат на дълги постоянно

Да, това и мен ме дразни зверски, но няма нищо общо когато са на %

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Меден Рудник
Пол: Мъж
Кара: E46 150hp combi

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Vendetta_Bs » 12 Апр 2017, 12:09

Здравейте колеги.
Аз имам следния проблем за разрешаване:
колата е е46-ца с оригинален би-ксенонн и лед енджълс. Като цяло съм много доволен.
Проблема ми е, че доста често левият не пали... Изключвам и пак пускам (от въртящия се ключ).
Понякога трябва 2-3 пъти докато светне, понякога не иска и след 6-7 път се отказвам напълно.
Свалях баласта(видимо е в доста добро състояние даже) и сменях крушките - пак същата работа.

Мислях да си взема 2-ра ръка оригинален БМВ баласт - но няма гаранция. Нов е доста скъпо според мен.
Мисля да потърся някакво китайче дето да ми свърши работа. А и от към цена-качество ще е добре.
Какво предлагате вие като решение?

Един колега споменава и за временно разрешаване на проблема с изгорелите рефлектори.
Нещо повече може ли?

17902908_10154749853274440_898477192_o.jpg


17916859_10154749853279440_1377128488_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Cyberloner » 13 Апр 2017, 20:43

Всеки електронен техник, който не го мързи би могъл да ти оправи баласта, както го обясняваш надали е нещо сложно и скъпо за ремонт - защо не проваш това първо?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мнения за слагане на ксенон

Мнение от Kroki » 13 Апр 2017, 21:26

Това е фирмата - http://ewertlak.com/contacts.html

Изпращаш рефлекторите и стават за 10-на дена. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook