Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 24 Юли 2019, 8:52

alx написа: въпросната дупка е била първата изрязана за да влязат във втория отсек където е командния център на подводницата за да изземат важни документи.


Това сега ли си го измисли ? Сещаш ли се на батончик-а що му викат така ? К'ви документи и какъв втори отсек ? :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 24 Юли 2019, 9:24

KoolyO написа:И к'во с'я? Почти една година, след като тази тема е отворена. Започна ли войната, или не?

Някаква глобална война (за щастие) все още няма, но ти как я сметна тази "почти година"?
Аз ги изкарвам две години и няколко месеца... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Войната започна ...

Мнение от KoolyO » 24 Юли 2019, 10:38

Хах, явно съм изостанАл и си живея в миналото аз.
Ама както и да е... Не трябва ли тая тема да се преименува на "Войната ще започне... Евентуално"?
Т'ва имах предвид като цяло.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Войната започна ...

Мнение от Phil » 24 Юли 2019, 16:03

KoolyO написа:Хах, явно съм изостанАл и си живея в миналото аз.
Ама както и да е... Не трябва ли тая тема да се преименува на "Войната ще започне... Евентуално"?
Т'ва имах предвид като цяло.


Звучиш разочарован, че не е започнала... :roll:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 24 Юли 2019, 16:22

hell's angel написа:
alx написа: въпросната дупка е била първата изрязана за да влязат във втория отсек където е командния център на подводницата за да изземат важни документи.


Това сега ли си го измисли ? Сещаш ли се на батончик-а що му викат така ? К'ви документи и какъв втори отсек ? :mrgreen: :mhihi:


това е първата дупка която е била пробита. 2-ри отсек. командирския. започва една идея пред рубката... познай защо са влязли първо там...

Изображение
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 24 Юли 2019, 16:59

Познах аз, щото няма откъде да влЕзНат, та ще режат лекия корпус, шахтите с ракетите и т.н. :mrgreen:
Какъв втори отсек, като преградната стена в здравия корпус м/у първи и втори отсек са я намерили в трети, ако не беше и по-назад...

Edit. Ето ти един по-различен ракурс. Ей заради това, руснаците им викат батони :mhihi:


Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Войната започна ...

Мнение от KoolyO » 25 Юли 2019, 7:04

Phil написа:
KoolyO написа:

Звучиш разочарован, че не е започнала... :roll:

Да. Така е.
Уточнявам този път, че това е ирония, че явно не ми се разбира.
Цялата тема започна и се въртеше около това, как всичко си е еВало макята и ей го къде е, утре се степаха всички големи.
От тогава ми е иронично и те така.
След още няколко години мисля пак да питам къде е тая война, която "започна".
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 7:49

Какво толкова му има на логото ? Ще добавим каквото трябва вместо точките когато му дойде времето . Но според мен едва ли някой ще му пука за това , актуалната информация в кой хипермарект са останали продукти за плячкосване ще е по интересна :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Войната започна ...

Мнение от acho.rs » 25 Юли 2019, 8:54

KoolyO написа:
Phil написа:
KoolyO написа:

Звучиш разочарован, че не е започнала... :roll:

Да. Така е.
Уточнявам този път, че това е ирония, че явно не ми се разбира.
Цялата тема започна и се въртеше около това, как всичко си е еВало макята и ей го къде е, утре се степаха всички големи.
От тогава ми е иронично и те така.
След още няколко години мисля пак да питам къде е тая война, която "започна".

:mhihi: дейва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 27 Юли 2019, 18:38

https://www.youtube.com/watch?v=MErirJIOzTo
Вече е започнала ... някои хора вече са изпитали какво е . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 11 Авг 2019, 18:34

През виетнамската война САЩ изпитват остра нужда от войници тъй като средната класа в Америка не иска да умира в джунглите на Виетнам . Повечето представители на това съсловие в американското общество са или в университетите или служат в националната гвардия . Затова се налага за американската демокрация да умират най бедните ....и глупаците . Да точно така - глупаците . Създаден е тъй наречения проект 100 000 . Това е призоваване в армията на хора с нисък интелектуален капацитет , което става причина за много подигравки . Инициативата е на McNamara и войниците са наричани дебилите на макнамара . От 1966 до края на войната 350 000 американски войници с ограничени умствени способности минават през таза програма .
https://en.wikipedia.org/wiki/Project_100,000
Мисля че тази програма едва ли е закрита , тъй като американската армия и до днес е магнит за най бедните слоеве на америка . За умствените способности може само да се гадае предвид малоумните военни кампании .... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 12 Авг 2019, 9:49

Jordana написа:Мисля че тази програма едва ли е закрита , тъй като американската армия и до днес е магнит за най бедните слоеве на америка . За умствените способности може само да се гадае предвид малоумните военни кампании .... :mhihi:

Докато четох поста на Джордана, веднага се сетих за филма "Доблестни мъже" с Том Круз, Деми Мур и Джак Никълсън. Спомняте ли си двамата войници, които съдеха? Черният горе - долу зацепваше нещо, но той все пак беше сержант. А белият редник от пехотата беше... тъжна картина. Нещастното копеле през целия съдебен процес така и не разбра къде се намира, защо е там и какво му се случва.

Иначе филмът беше интересен и според мен - добре направен, но образът на уникално тъпия войник ми остави много подтискащо впечатление. Не знам защо е било нужно на сценариста и режисьора да покажат редовния американски войник като пълен дебил... :dunno: :dunno:
Отбелязвам, че филмът е американски.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 12 Авг 2019, 12:36

Еми ...самокритика малко , не може да им се отрече . Пост виетнамския синдром ги тресе яко чак до 90те . Има и други такива филми където са показани военните като дебили ....всеизвестната Коса например . Аз пък като си прочетох мнението и веднага се сетих за филма взвод . Там са показани точно тия неща , отклонението от служба , разложението в армията , посегателствата върху командния състав , високата смъртност сред личния състав и още куп приятни бонуси в американската армия приписвани точно на тези войници наричани - нов стандарт войници :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Войната започна ...

Мнение от Сондьора » 12 Авг 2019, 21:54

А па с руската щото е по различно :mhihi: ...като цяло с всяка една армия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 13 Авг 2019, 9:04

Jordana написа:Еми ...самокритика малко , не може да им се отрече . Пост виетнамския синдром ги тресе яко чак до 90те . Има и други такива филми където са показани военните като дебили ....всеизвестната Коса например.

"Апокалипсис сега" - също... Голяма психария беше, чак се чудя как са го пуснали това. Свобода на словото, какво да правиш... :dunno: :dunno:

Изобщо, американските филми не представят армията им в много добра светлина. Дори в по-новия "Ярост" - имаше и убийство на военнопленници, и мародерство, и некадърно командване - абе каквото се сетиш.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: streetz

Последни теми
Facebook