Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Войната започна ...

Мнение от 3186 » 19 Авг 2019, 6:20

Това е много малък процент от целия състав на една армия. А относно ранното пенсиониране - постижимо е и с нормална работа, ако човек се усети какво да прави на младини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 19 Авг 2019, 6:56

Още десетина години демокрация и няма да има такава дилема , тоя проблем ще изчезне от самосебе си . Трябват ни само още няколко бази на НАТО и малък контингент от 1000 кашика за мисии и паради плюс един хеликоптер 2 танка 2 самолета и няколко котки .
Ако някой се опита да ни накатери , звъним на Вашингтон да прати малко тюлени и работата е в кърпа вързана :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 19 Авг 2019, 12:47

3186 написа:Това е много малък процент от целия състав на една армия. А относно ранното пенсиониране - постижимо е и с нормална работа, ако човек се усети какво да прави на младини.


Някакъв пример да ти се намира? На мен ми е интересно понятието "нормална работа".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Войната започна ...

Мнение от 3186 » 19 Авг 2019, 13:49

BMW_POWER написа:
3186 написа:Това е много малък процент от целия състав на една армия. А относно ранното пенсиониране - постижимо е и с нормална работа, ако човек се усети какво да прави на младини.


Някакъв пример да ти се намира? На мен ми е интересно понятието "нормална работа".

Цивилна и легална, дори не е задължително да е високо платена. А пример - ми инвестирането - в самия теб, във външни активи. Разбира се има определен риск и изисква отделено време.

Отплеснахме се от темата, но наистина болшинството пенсионирани военни не успяват да се реалзират в друга сфера. Неслучайно има доста пияници с (не)регистрирани оръжия. Поне според моите наблюдения, които не са малко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Войната започна ...

Мнение от b_u_b_o » 20 Авг 2019, 12:57

BMW_POWER написа:Колега, преполагам си на не повече от 22-25г. Ако си на повече, не мога да ти помогна. Прочети малко за Израел. Кой и кога ходи на военна подготовка. Или за Швейцария, дето всеки я дава за пример. бг-то отдавна няма армия, да не говорим за въоръжение. Дали е престижно да си "шапкар", ми зависи от много неща. Когато нямаш нищо в главата, това е начин да "изкараш някой лев". На българските военни в Афганистан плащат точно толкова на месец, колкото и на канадските. Да, рискува се. Но и шофьор на такси съвсем не е безопасна професия. Отделно армията има прекалено много професии, които са си 1:1 с цивилните. Военни са не само тези, дето набиват крак на плаца. Има и компютърджии, финансисти и т.н. и т.н.

Когато си млад може и да ти е смешно. Но когато видиш някой 45-годишен пенсионер, става интересно. Представи си, че си на 45г и имаш приятел (съученик), дето е взел пенсия и бачка за кеф. А ти имаш още 20-25г да бачкаш, за да получиш "заслужена почивка". Отделно военните имат навсякъде привилегии, за които само можеш да мечтаеш. Аз няма да забравя, как преди повече от 20-тина години се ебавахме с един полицай (с мотор), колко е тъп, ушанка и т.н. А той се ухили и каза, да сме живи и здрави, защото и с памперси ще ходим на работа, ако искаме да имаме какво да ядем. Оттогава досега пенсионната възраст се вдигна със седем години.

Не го пиша това, защото съм близо до тази възраст. Утре твоите родители ще ти легнат на ръцете и тогава ще разбереш смисъла на написаното.


Ами няма какво да си го представям, аз съм на 30 и имам приятели(набори) които кажи речи са си осигурили живота, доста по-добре от пенсиониран военен и бачкат за кеф вече. :lol: Само че са го стигнали това с доста труд, не с 20 години спане на работа. :dunno:

Баща ми преди няколко години се пенсионира след 36 години в МВР, на 56, не защото не му се работеше или нямаше какво още да даде, ами заради кофти началници които не му дадоха избор. Чичо ми се пенсионира 2000ната от армията, еми говори ми каквото искаш ама за мен не е нормално 43 годишен човек да е пенсионер, да взима пенсия още 30+ години и то без да е свършил работа за 5 пари през живота си. :lol:

Иначе си прав, че ако не плащаш за своя армия плащаш за чужда. Ама тука идва и моето не разбиране на тия военни простотии. Една страна има армия, за да се пази от друга. Другата обаче също има армия за да се пази от първата(нали никой не признава, че е агресор всички са миролюбиви). И тука следва тоя въпрос за какво са ни тея армии изобщо? За да може едни пари да се вземат от хората като мен и теб, голяма част от тях да се разпределят в един малък кръг хора от военната индустрия, а останалото да раздадът на едни търтеи с фурашки. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 20 Авг 2019, 14:01

Това е откакто свят светува , системата е устроена така че ако нямаш собствена войска ще те накатерят всякакви мераклии да те изклатят . Дори и ватикана има армия макар от наемници . Това е системата на демокрасито - ако искаш мир , готви се за война - Si vis pacem, para bellum.
Понеже ние нямаме вече армия а едно мекотело наречено армия , си даваме гъза под наем на всеки който ни скръцне със зъби . За тия прословути ф16 отидоха пари колкото за двете магистрали тракия и хемус взети заедно . И то отидоха в чужда икономика без да донесат един лев за държавата приход от такава инвестиция . Ясно че не можем да си ги произведем , но шведите предлагаха инвестиция в България на същата стойност колкото е поръчката . А тия просто ни порязаха едни 3 милиарда и от тук насетне ставаме зависими от тях за всяко едно болтче патрон ракета или процедура по обслужването по тия самолети . И те няма да пропуснат да ни го припомнят всеки път когато решим нещо сами .
И работата на армията не е да копа по нивите или да стърже на струга по цял ден . Приеми го като вид застрахователен бизнес от държавно ниво , застрахователите също не вършат за пет пари работа но могат да ти спестят доста главоболия .....ако са читави застрахователи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 20 Авг 2019, 14:46

b_u_b_o написа:
Ами няма какво да си го представям, аз съм на 30 и имам приятели(набори) които кажи речи са си осигурили живота, доста по-добре от пенсиониран военен и бачкат за кеф вече. :lol: Само че са го стигнали това с доста труд, не с 20 години спане на работа. :dunno:

Баща ми преди няколко години се пенсионира след 36 години в МВР, на 56, не защото не му се работеше или нямаше какво още да даде, ами заради кофти началници които не му дадоха избор. Чичо ми се пенсионира 2000ната от армията, еми говори ми каквото искаш ама за мен не е нормално 43 годишен човек да е пенсионер, да взима пенсия още 30+ години и то без да е свършил работа за 5 пари през живота си. :lol:
o:


Признавам си, че ме заинтригува. Как за 10-12 години се "осигурява живота"? Не искам да вкарвам в тях едни 4-5 години университет. Представям си как завършвам средно и на 18г си взимаш сакчето с багажа и се изнасяш под наем. И след 12 години упорит труд си вече осигурен и ходиш на бачкане само за кеф. И аз познавам такива, ама ги удари реституцията и са собственици на солидно количество недвижими имоти. Спортистите не ги броим също. Не всеки е гимнастичка от националния отбор все пак.
Държава без армия няма. Иначе няма и държава. Независимостта и армията са свързани откакто го има човечеството. Факт!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 12 Сеп 2019, 8:17

Дроновете стават неизменна част от съвремената тактика на боя . Абсолютно задължителна част от всяка съвременна армия .
https://www.youtube.com/watch?v=nVK9uOuD6_o
За съжаление нашата армия ще е на мястото на тия мравки които бягат по земята ако се стигне до реални действия :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 08 Окт 2019, 8:00

Сблъсъка Турция САЩ на сирийска територия продължава . Тръмп се закани в туитър да заличи турската икономика при една грешна стъпка в Сирия . Естествено че не може да напише че ще заличи Турция , затова използва думата икономика .
https://btvnovinite.bg/svetut/tramp-zap ... irija.html
Някой по напред питаше къде била тая война ...еми това е , Турция Русия Сирия ИДИЛ САЩ чат пат Иран и Израел и още няколко третостепенни играчи . Колко години се трепят там ?
Това е облика на съвременната война , класическата позиционна война със статичен фронт и ясно очертана зона на бойните действия е отживелица . Последните 30 години още от първата война в Ирак или още по рано от първата война на СССР в Афганистан това е ситуацията .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 08 Окт 2019, 8:06

По телевизията казаха,че американските войски се оттегляли от зона в Сирия,където турските войски искали да правят офанзива! Става дума за кюрдските територии до нейната граница! Ако това стане,кюрдите няма да са доволни,защото всичко в Сирия се 'оправи' с тяхната дейна намеса! Ако САЩ имат нещо против Турция,защо ще им 'отстъпват' място,където да се 'правят на големи',а не им 'пречат' всячески?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 08 Окт 2019, 8:15

Защото не могат да предприемат никаква военна операция в момента , нито имат сили нито желание за пряк военен конфликт с Турция . Те така или иначе тези терористи които САЩ подкрепя и финансира в Сирия ще продължи да получава американска помощ . Турците просто им казаха че влизат в Сирия да трепят кюрди и Тръмп да се дръпне настрани докато си свършат работата . Това е цялото "съгласуване" както го наричат .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 08 Окт 2019, 10:21

Счупиха си краката да им доставят оръжие последните дни обаче.

Да видим дали пък няма да използват YPG за разчистване на сметките с Турция :dunno:

Има сериозен спор Сирия/Русия > Кюрдите за територии в Сирия, който изглежда нерешим. А без някакъв консенсус там, по-широка автономия няма да има.

Ако обаче кюрдите си отвоюват земи в битка срещу Турция ситуацията може да е различна, най-малкото думата на Ердоган няма да се чува толкова силно на масата за преговори.
Дали ще има 100-1000 или 3000 американски военни в зоната на бойни действия не е от особено значение. Важното е доставките на оръжие и припаси дали ще останат, както и логистичната и разузнавателна подкрепа.
Друг тънък момент е каква е ситуацията с доставката на ПВО средства/системи за кюрдите. Ако ги оставят без нищо не мисля, че имат шанс срещу турците.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 08 Окт 2019, 14:45

няма достатъчно информация. тия 1000 специални оператори бяха причината турция да не нахлуе в сирия. с тяхното оттегляне турците имат зелена светлина да нападнат кюрдите там.

може ердо и тръмп да са се разбрали нещо. тръмп няма да му мигне окото да предаде кюрдите ако ердо му обещае терен за хотел в истанбул :ok:

а може американците да считат, че кюрдите които от няколко години яко воюват са по-калената, силна и по-добре въоръжената армия и могат да устоят. малко вероятно защото аскера е примитивен, но в огромни количества. тръмп е (лош) бизнесмен преди всичко и не е нито войн нито политик.

ще видиме кое как.

аз лично мисля, че тръмп постъпи грозно освен ако както казах преди няма някаква друга информация която не е достъпна за нас.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 08 Окт 2019, 15:58

Бившият кандидат-президент и сенатор на Юта Мит Ромни определи изявлението на Тръмп за "предателство". /по повод изтеглянето от Сирия /
"То разкрива, че Америка е ненадежден съюзник; осигурява завръщането на "Ислямска държава" и предхожда ново хуманитарно бедствие."

Че кой е твърдял обратното или различно от това ..??!! :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Войната започна ...

Мнение от Bogat-Beden » 08 Окт 2019, 18:38

alx написа: тръмп е (лош) бизнесмен
Това пък защо?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook