Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 13 Авг 2019, 18:47

Това е само една 'по-ранна' 'вълна' от филми! След това е взето решение за 'изчистване на имиджа' на американската армия и се започват филмите от типа "Топ Гън" !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 14 Авг 2019, 15:33

Fragging.....интересен термин в американската армия . Регистрирани са повече от 900 случая през виетнамската кампания . Това е название на убийство на американски офицер с граната или пехотна мина от собствените си подчинени .
http://truewarstories.com/stories/fragging-is-murder/
Как се управлява такава сбирщина от мародери ? Никак . Мръсната дузина явно не е филмова измислица , било си е често срещата ситуация . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Войната започна ...

Мнение от Сондьора » 15 Авг 2019, 22:18

За съжаление няма един филм за руската армия в Авганистан, Ангола, Чечня и т.н , освен пуснатите през ситото...но най-много в Авганистан, офицерите ги е било страх от нож духи и зеленой отстрел.....намери си термините, ако съм ги написал правилно. За ковчезите с наркотиците и т.н.....дембовци, неуставно звание командири, най малоумното съсловие в армията и няма нужда от специална програма :mhihi: ...общо взето едни и същи.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Войната започна ...

Мнение от b_u_b_o » 16 Авг 2019, 14:06

На мен ми се вижда гениално да си пратиш идиотите да се трепят. Обратното е малоумие. Да вземем за пример великата БА от периода 44-89. 200к човека редовна армия, от 3млн мъже в трудоспособна възраст. Това са 7%, и то елита щото нали е било престижно да си шапкар. Значи оставяш си един голям процент от най-умните и можещи цял живот да не свършат работа за 5 пари, а идиотите да се трепят да ги хранят.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 16 Авг 2019, 16:53

Сондьора написа:За съжаление няма един филм за руската армия в Авганистан


о, гледай "9-та рота"...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 17 Авг 2019, 9:59

Фул метал джакет, гледал ли си ?Ако не си - да знаеш от'де е попил Федя-та концепцията и сюжета. :mhihi:
В действителност, от 9 пдр има 6 загинали на баира, а хамериканските ученици са ги връщали в Пакистан :mrgreen: главно с 122 мм. гаубици и Акации.
Ubi dubium, ibi libertas

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 17 Авг 2019, 16:00

hell's angel написа:Фул метал джакет, гледал ли си ?Ако не си - да знаеш от'де е попил Федя-та концепцията и сюжета. :mhihi:
В действителност, от 9 пдр има 6 загинали на баира, а хамериканските ученици са ги връщали в Пакистан :mrgreen: главно с 122 мм. гаубици и Акации.


Говориме за филми дето показват каква кочина е (съвременната) война и колегата каза, че няма такива за братушките- и аз го насочих. Какво е станало там на баира нито ти нито аз знаеме в действителност. Американците поне като направят някоя беля и си казват, докато при руснаците никога нищо не знаеш защото пропагандата, лъжата и липсата на информация като цяло са им национален спорт.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 17 Авг 2019, 16:27

Да , има 5 дето са показали 5% от нещата и 55 дето замазват и тия 5 % . За да не ги обвинят че са недемократични цензурата е пуснала 5 неща дето са толкова художествено омазани че да се чуди човек да ги хвали или да ги наплюе :mhihi:
То не бяха фюрита райънци топгъни командота рамбота и какви ли не измишльотини на кило само и само да докажат как US марините са най добрите красиви силни състрадателни , мама тересита може да им викат едва ли не :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Войната започна ...

Мнение от Сондьора » 17 Авг 2019, 17:24

Начи 9та рота не показва изобщо истината за армията на ссср...за дедовщината която е била, глад, мизерията и т.н. 99% са се друсали...след 89 има амнистия за престъпленията срещу свои там, и пак 3000 влизат панделата щото друго немогат... другите стават чеченци, 70% се връщат зависими от дрога и алко....и още много мизерия и извращения върху свои, която я няма в нито един филм. После що трепали командири и офицери...
Както примерно и филм за Чечня няма като хората, само първите 2м след атаката на грозни загиват 12хил руснака (за справка официално в Авганистан са убити 15хил за 15г, неофициално 26хил)...съотношението е на един убит чеченец -10 руснака...истината за тва клане го няма на филм...само герои баце.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 18 Авг 2019, 6:37

alx написа:. Какво е станало там на баира нито ти нито аз знаеме в действителност. Американците поне като направят някоя беля и си казват, докато при руснаците никога нищо не знаеш защото пропагандата, лъжата и липсата на информация като цяло са им национален спорт.


Щат - не щат, гласността :ok: отдавна ги удари и тях, та т'ва са приказки от едно време. За Курск се бяхме заприказвали - 5 часа след събитието, женорята са се сбрали пред ГЩ :mrgreen: и това преди 20 години. Та, едва ли, адекватен човек не може да разграничи информация от дезинформация в наши дни. К'во има за криене толкова на тоя баир - всичко се знае за магистралата, достоверни източници колкото щеш :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2019, 15:54

b_u_b_o написа:На мен ми се вижда гениално да си пратиш идиотите да се трепят. Обратното е малоумие. Да вземем за пример великата БА от периода 44-89. 200к човека редовна армия, от 3млн мъже в трудоспособна възраст. Това са 7%, и то елита щото нали е било престижно да си шапкар. Значи оставяш си един голям процент от най-умните и можещи цял живот да не свършат работа за 5 пари, а идиотите да се трепят да ги хранят.


Колега, преполагам си на не повече от 22-25г. Ако си на повече, не мога да ти помогна. Прочети малко за Израел. Кой и кога ходи на военна подготовка. Или за Швейцария, дето всеки я дава за пример. бг-то отдавна няма армия, да не говорим за въоръжение. Дали е престижно да си "шапкар", ми зависи от много неща. Когато нямаш нищо в главата, това е начин да "изкараш някой лев". На българските военни в Афганистан плащат точно толкова на месец, колкото и на канадските. Да, рискува се. Но и шофьор на такси съвсем не е безопасна професия. Отделно армията има прекалено много професии, които са си 1:1 с цивилните. Военни са не само тези, дето набиват крак на плаца. Има и компютърджии, финансисти и т.н. и т.н.

Когато си млад може и да ти е смешно. Но когато видиш някой 45-годишен пенсионер, става интересно. Представи си, че си на 45г и имаш приятел (съученик), дето е взел пенсия и бачка за кеф. А ти имаш още 20-25г да бачкаш, за да получиш "заслужена почивка". Отделно военните имат навсякъде привилегии, за които само можеш да мечтаеш. Аз няма да забравя, как преди повече от 20-тина години се ебавахме с един полицай (с мотор), колко е тъп, ушанка и т.н. А той се ухили и каза, да сме живи и здрави, защото и с памперси ще ходим на работа, ако искаме да имаме какво да ядем. Оттогава досега пенсионната възраст се вдигна със седем години.

Не го пиша това, защото съм близо до тази възраст. Утре твоите родители ще ти легнат на ръцете и тогава ще разбереш смисъла на написаното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 18 Авг 2019, 18:17

Той колегата ги пише такива щото смята че преди 1944 армията е била от благородни елфи , които се борят срещу злите орки .
За съжаление няма нищо такова . Армията е инструмент в ръцете на управляващите и винаги е била такава затова политиката е била табу в армейските среди а военните винаги са били обгрижвани от власта . Не знам що смятате че като е имало политически командири целия команден състав е бил от такива ? Акцента на работата им винаги е бил редовия състав на наборна служба, за другия команден състав членството в БКП си беше просто формалност , условие за кариерно развитие . Въоръжените сили са силно консервативна институция , със свои порядки и закони които цивилен трудно може да разбере . Принципа на приемственост и единоначалието са неотменими основи на всяка една армия по света - иначе това не е армия . За да станеш офицер се искат качества и призвание , и така е било винаги до преди демокрацията да покоси българската армия . В момента армията е просто група аматьори , офицер може да стане и магаре ако го вържат на плаца в търновската академия а аскера няма да го коментирам изобщо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Войната започна ...

Мнение от ///M Power » 18 Авг 2019, 21:40

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:На мен ми се вижда гениално да си пратиш идиотите да се трепят. Обратното е малоумие. Да вземем за пример великата БА от периода 44-89. 200к човека редовна армия, от 3млн мъже в трудоспособна възраст. Това са 7%, и то елита щото нали е било престижно да си шапкар. Значи оставяш си един голям процент от най-умните и можещи цял живот да не свършат работа за 5 пари, а идиотите да се трепят да ги хранят.


Когато си млад може и да ти е смешно. Но когато видиш някой 45-годишен пенсионер, става интересно. Представи си, че си на 45г и имаш приятел (съученик), дето е взел пенсия и бачка за кеф. А ти имаш още 20-25г да бачкаш, за да получиш "заслужена почивка". Отделно военните имат навсякъде привилегии, за които само можеш да мечтаеш. Аз няма да забравя, как преди повече от 20-тина години се ебавахме с един полицай (с мотор), колко е тъп, ушанка и т.н. А той се ухили и каза, да сме живи и здрави, защото и с памперси ще ходим на работа, ако искаме да имаме какво да ядем. Оттогава досега пенсионната възраст се вдигна със седем години.

Не го пиша това, защото съм близо до тази възраст. Утре твоите родители ще ти легнат на ръцете и тогава ще разбереш смисъла на написаното.


А сега се сети защо хората не ги обичат тия "шапкари", за нищо не става, на 45 взимат пенсия, нормалните хора ги издържат цял живот. И не ми обяснявай как щели да ме бранят, човек който има какво да губи ще рискува повече от тия. А в днешно време битка ще видят само през крив макарон...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Войната започна ...

Мнение от 3186 » 18 Авг 2019, 23:23

Тя пък една пенсия... после излизаш на трудовия пазар без никакви реални умения(в общия случай) и охраняваш някой денонощен паркинг.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2019, 23:37

///M Power написа:
BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:На мен ми се вижда гениално да си пратиш идиотите да се трепят. Обратното е малоумие. Да вземем за пример великата БА от периода 44-89. 200к човека редовна армия, от 3млн мъже в трудоспособна възраст. Това са 7%, и то елита щото нали е било престижно да си шапкар. Значи оставяш си един голям процент от най-умните и можещи цял живот да не свършат работа за 5 пари, а идиотите да се трепят да ги хранят.


Когато си млад може и да ти е смешно. Но когато видиш някой 45-годишен пенсионер, става интересно. Представи си, че си на 45г и имаш приятел (съученик), дето е взел пенсия и бачка за кеф. А ти имаш още 20-25г да бачкаш, за да получиш "заслужена почивка". Отделно военните имат навсякъде привилегии, за които само можеш да мечтаеш. Аз няма да забравя, как преди повече от 20-тина години се ебавахме с един полицай (с мотор), колко е тъп, ушанка и т.н. А той се ухили и каза, да сме живи и здрави, защото и с памперси ще ходим на работа, ако искаме да имаме какво да ядем. Оттогава досега пенсионната възраст се вдигна със седем години.

Не го пиша това, защото съм близо до тази възраст. Утре твоите родители ще ти легнат на ръцете и тогава ще разбереш смисъла на написаното.


А сега се сети защо хората не ги обичат тия "шапкари", за нищо не става, на 45 взимат пенсия, нормалните хора ги издържат цял живот. И не ми обяснявай как щели да ме бранят, човек който има какво да губи ще рискува повече от тия. А в днешно време битка ще видят само през крив макарон...


Който не храни своя армия, храни чужда. Проверил ли си, колко струва членството в НАТО. А като прибавиш и Ф-16? Интересни цифри са.

3186 написа:Тя пък една пенсия... после излизаш на трудовия пазар без никакви реални умения(в общия случай) и охраняваш някой денонощен паркинг.


Както написах по-горе, не само пехотинците са военни. Погледни колко взима един пенсиониран летец. А той може да лети още много, в зависимост от здравословното си състояние. Военно-морските също имат професии, Военно-строителното (ако го има де) също ... Какво, един капитан във флота взима малко?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook