Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Войната започна ...

Мнение от streetz » 22 Май 2017, 11:29

Не ни стига едно НАТО, ами сега и второ, че и рязано :lol: http://standartnews.com/svyat-america/t ... 55469.html
Войната е неизбежна, гласи се нещо ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 22 Май 2017, 14:22

Като чета такива новини се изпълвам с оптимизъм за бъдещето - всички като един, рамо до рамо, ще се борим с тероризма! Щатите от години водят война с терористите, още откак им бутнаха кулите в Ню Йорк. Останалите от НАТО помагат - Британия, Германия, Франция, че даже и ние! И Турция се бори ожесточено, и руснаците неуморно чупят гръбнака на световния тероризъм. А сега - и арабските страни се присъединяват към коалицията, цяла организация. Чак мъчно ми става за тия терористи - целият свят срещу тях, а помощ - отникъде... Живи да ги оплачеш... :wave: :wave:
Последна промяна Borymeckata на 23 Май 2017, 9:19, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 22 Май 2017, 20:53

Интересно е да се чуят коментари и от човек като Яков Кедми . Програмата е на руски , съжалявам но няма английски вариант .
https://www.youtube.com/watch?v=71So62AjQfA#t=1250.8311
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Май 2017, 7:05

Това на концерта в Манчестър... към "войната" ли ще го пишем, или минава за соло - акция? Така ли ще водим борбата с тероризма - май повечето жертви са от нас...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Войната започна ...

Мнение от K_Ilkov » 23 Май 2017, 7:41

Снощи мислех да пиша върху предния ти пост, че със всички супер сили срещу терора резултата е никакъв, а то гледай кво станало ...

Бем ти разузнавания нам си кво си дето не могат да се оправят с Х на брой тарамбуки :banghead:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Войната започна ...

Мнение от Borymeckata » 23 Май 2017, 7:59

То и аз го написах изцяло в ироничен смисъл - голяма борба, а атентатите и жертвите не намаляват, даже напротив... Взрив на концерт с деца - какво ли следва... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Войната започна ...

Мнение от K_Ilkov » 23 Май 2017, 9:09

За мен ситуацията става много грозна ...

Хората, който "редят" разни конфликтчета за да си свършат разни геополитически задачки,
или да се наложат като нужни борци срещу тероризма според мен са изпуснали отдавна положението.

Вече нещата се случват на индивидулно, а не организирано ниво, и има и некви припаткали "последователи" и имитатори,
който в болните си мозъци се смятат за важни като убият еди колко си хора.

Жалко за невинните жертви и техните близки ... Наистина брутално, че става дума за деца ...
Жалко и за нас тъй като тепърва ще се налага да живеем в свят изпъстрен със страх и ограничения ...

Жалка история!

Всички тия служби, разузнавания, организации, партньорства, комитети,
с всичкия ресурс и интелект на човечеството да не може да се справи с тоя проблем е меко казано жалко ...

Жалко и показателно модерният свят каква бутафория е всъщност :no:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 23 Май 2017, 10:30

Що да е бутафория ? Виж как смело и организирано протестират след всеки атентат , трупат цветя , палят свещи , лидерите декларират че ще вземат мерки , правят се коментари дебати , вземат се категорични позиции и т.н Това са два различни свята - едно че и две поколения араби израснали в военни условия и намиращи за нормално войната убийствата и позицията на силата от другата страна няколко поколения европейци които се интересуват само от профила и снимките си в мрежата и новия си смарт телефон но пък са силно толерантни към всичко . Това не може да е бутафория , това е добре обработена почва за предстоящите глобални събития .
В същото време Роналд Дъмп продава оръжие за милиарди долари на саудитите , те от своя страна могат да го подарят и продадът на умерената опозиция в Сирия а те от своя страна на не толкова умерената :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 23 Май 2017, 12:43

В настоящата ситуация или по-скоро политическа организация на света тероризма/партизанската война неминуемо ще процъфтяват и каквото и да се направи от когото и да било (САЩ, Русия, СА и т.н.) крайният резултат ще е минимален.
Не се ли променят правилата на играта, всяка съпротива/борба/ война срещу "тероризма" ще е неуспешна за нас.

Правилата на играта обаче никой няма интерес да ги пипа!

По правило подобен род партизанска съпротива никога неможе да бъде спряна напълно. В едно тоталитарно общество обаче тя може да бъде ограничена до степен да не е проблем. В демократично/либерално общество тези лостове не съществуват, съответно има среда такава съпротива да процъфтява без да има средства за възпиране.

Не се опитвам да прокламирам да се насочим към тоталитарно общество, просто казвам че в настоящия обществен строй липсват важни лостове за противодействие на подобен тип заплаха, дори напротив съществуват пречки.

Правата на човека са нещо страхотно и съм сигурен че повечето от нас биха ги защитавали, но тази привилегия е огромна пречка пред ограничаването на тероризма. За едно тоталитарно общество думите "покрай сухото, гори и мокрото" не биха били проблем, но в нашия свят са.

Израел също започнаха от отвличане на самолети и бомбени атаки но в момента са на ниво някой да извади нож/пистолет изпод чаршафа и да започне да убива. И даже на това ниво(срещу което много трудно се противодейства), докато успее да нарани няколко човека се намесва някой с оръжие и го праща при девствениците. Но на никой от останалите не му стиска да се държи като Израел.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Войната започна ...

Мнение от K_Ilkov » 23 Май 2017, 12:50

TheDriver написа:Не се опитвам да прокламирам да се насочим към тоталитарно общество ...

Ти може и да не се опитваш, то всъщност и на никой няма да му пука ако ТИ се опитваш ...

Проблема е, че е твърде вероятно някой/и, кой(и)то има/т лостове и от когото/които зависи нещо да се опитва/т.

Щото не, че нещо ама е доста наивно да се смята, че в днешно време се случват твърде много случайни неща.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 23 Май 2017, 13:01

K_Ilkov написа:
TheDriver написа:


Съгласен съм, даже мисля че не само се опитват, а неминуемо ще успеят.
Нормалната реакция на такова крайно либерално общество е някакъв вид тоталитаризъм. Въпрос на време е да се натрупа критична маса пролетариат който да реши да преразпредели богатствата на буржоазията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Войната започна ...

Мнение от Dextuar » 23 Май 2017, 13:16

Е всичко това си е подготовка за NWO...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Войната започна ...

Мнение от K_Ilkov » 23 Май 2017, 13:28

dextuar написа:Е всичко това си е подготовка за NWO...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Сигурен ли си, щото аз съм сигурен, че не можеш да си сигурен :winky:

Аз мисля, че всичко е комбинация от по-малки, по-локални и не толкова дългосрочни цели.
Може и да доведат до същото, но не мисля, че има някаква глобална цел да се случи точно еди какво си ...

Така си мисля де ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Войната започна ...

Мнение от Don_Diego » 23 Май 2017, 13:51

Само аз ли забелязвам как нашите изобщо не си взимат поуки от всички атентати? Само казват как нямало непосредствена опасност за нас, как били в готовност и някви кодове рецитират. Вярно, че не сме апетитна хапка ама все пак е напълно възможно да се случи, бая арабска сган събрахме :dunno:
Напоследък особено на най-възловите места няма никакво полицейско присъствие: летище София: граничарите се проклинат, че са избрали тая професия, цари тотална анархия за всичко (най-малкото е, че се допускат въоръжени хора вътре :kuku: ); централна ЖП и автогара - същата работа, там пък никаква полиция няма, а в определни часове на деня там се навъртат много съмнителни субекти и родна реч не се чува :paranoid:

Миналата неделя посрещах хора от вечерния полет от Истанбул - ми то си беше като пещера от комплекса Тора Бора: забрадки, бради, чалми и викане от единия до другия край на терминала, разпръснати торби навсякъде.
Като човек учил нац. сигурност и работещ в близка сфера с най-добрите в бранша тия неща ми правят впечатление и още повече безхаберието на нашите отговорници по сигурността
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Войната започна ...

Мнение от streetz » 23 Май 2017, 14:35

Don_Diego написа:Само аз ли забелязвам как нашите изобщо не си взимат поуки от всички атентати? Само казват как нямало непосредствена опасност за нас, как били в готовност и някви кодове рецитират. Вярно, че не сме апетитна хапка ама все пак е напълно възможно да се случи, бая арабска сган събрахме :dunno:
Напоследък особено на най-възловите места няма никакво полицейско присъствие: летище София: граничарите се проклинат, че са избрали тая професия, цари тотална анархия за всичко (най-малкото е, че се допускат въоръжени хора вътре :kuku: ); централна ЖП и автогара - същата работа, там пък никаква полиция няма, а в определни часове на деня там се навъртат много съмнителни субекти и родна реч не се чува :paranoid:

Миналата неделя посрещах хора от вечерния полет от Истанбул - ми то си беше като пещера от комплекса Тора Бора: забрадки, бради, чалми и викане от единия до другия край на терминала, разпръснати торби навсякъде.
Като човек учил нац. сигурност и работещ в близка сфера с най-добрите в бранша тия неща ми правят впечатление и още повече безхаберието на нашите отговорници по сигурността

Както във всички сфери на живота в България, и тук проблемът е еднакъв - никой не си върши работата, от министъра до последния граничар вчера започнал работа. Немарливост, мързел и некомпетентност навсякъде.
Последна промяна streetz на 23 Май 2017, 15:46, променена общо 1 път
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook