Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 12 Фев 2019, 13:21

Според мен,предвид 'цветущото' финансово състояние на държавата ни,е по-добре да променим малко приоритети си! Чисто и просто,авиацията е доста скъпо удоволствие и не е за нас! Мисля,че е много по-добре ако се ориентираме към нова и съвременна ПВО-техника,отколкото да купуваме няколко самолета. Какво точно ще успеем да направим с тях? Мисля,че за същите пари,ефекта ще е многократно по-добър!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Войната започна ...

Мнение от steeN » 12 Фев 2019, 13:23

Междувременно унгарците си продават руските самолети...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Войната започна ...

Мнение от Хаос » 12 Фев 2019, 13:27

steeN написа:Междувременно унгарците си продават руските самолети...


Да си напазаруваме от тях и от Словакия самолети на символични цени, интегрирани в системата на НАТО е най-разумното в случая, но де тоз акъл. Пък и милиарди трябва да се харчат, комисионни да се лапат, все пак са парите на народа.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Войната започна ...

Мнение от steeN » 12 Фев 2019, 13:33

Аз съм от страната на Грипените. Не е нужно да обираме боклуците на останалите всеки път.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 12 Фев 2019, 13:35

ildivvy написа:Според мен,предвид 'цветущото' финансово състояние на държавата ни,е по-добре да променим малко приоритети си! Чисто и просто,авиацията е доста скъпо удоволствие и не е за нас! Мисля,че е много по-добре ако се ориентираме към нова и съвременна ПВО-техника,отколкото да купуваме няколко самолета. Какво точно ще успеем да направим с тях? Мисля,че за същите пари,ефекта ще е многократно по-добър!


Не е точно така, статичното ПВО не може да извършва air policing, и да ескортира нарушители. Имаме ангажименти за такива мисии и ще трбява да си наемаме други страни да ги вършат, което си е загуба на суверенитет.

Имаме сериозни традиции в бойната авиция, ако я премахнем губим традиции и ноу-хау трупано в продължение на почти столетие. Всичко това ще го загубим необратимо за много кратко време. Ако в бъдещ момент решим, че искаме обратно бойните си пилоти, времето и парите които ще потрошим, за да ги върнем ще са многократно повече от поддържането на дузина бойни самолети.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Войната започна ...

Мнение от Bogat-Beden » 12 Фев 2019, 14:00

Венецуела имали и огромни залежи на злато, сигурно храната готова да растеше, пак щяха да гладуват, ама промитите мозъци както казват- това не е най-важното :lol: :help:
Нищо, че коментират нахранени и от американски телефони, ходейки на работа и почивка с немски коли.. :wave:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Войната започна ...

Мнение от ildivvy » 12 Фев 2019, 14:09

TheDriver написа:
ildivvy написа:Според мен,предвид 'цветущото' финансово състояние на държавата ни,е по-добре да променим малко приоритети си! Чисто и просто,авиацията е доста скъпо удоволствие и не е за нас! Мисля,че е много по-добре ако се ориентираме към нова и съвременна ПВО-техника,отколкото да купуваме няколко самолета. Какво точно ще успеем да направим с тях? Мисля,че за същите пари,ефекта ще е многократно по-добър!


Не е точно така, статичното ПВО не може да извършва air policing, и да ескортира нарушители. Имаме ангажименти за такива мисии и ще трбява да си наемаме други страни да ги вършат, което си е загуба на суверенитет.

Имаме сериозни традиции в бойната авиция, ако я премахнем губим традиции и ноу-хау трупано в продължение на почти столетие. Всичко това ще го загубим необратимо за много кратко време. Ако в бъдещ момент решим, че искаме обратно бойните си пилоти, времето и парите които ще потрошим, за да ги върнем ще са многократно повече от поддържането на дузина бойни самолети.


Според мен,в момента вече сме много далеч от това,за което говориш (традиции,опит и т.н.)! Каква авиация имаме последните 20г? Как се поддържа това, за което говориш с тази липса на техника през последните години? ПВО-то не е нужно да е стационарно,но дори да е така,'точките' могат да са доста на брой и да има реален смисъл от тях.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от BMW_POWER » 12 Фев 2019, 14:14

Bogat-Beden написа:Венецуела имали и огромни залежи на злато, сигурно храната готова да растеше, пак щяха да гладуват, ама промитите мозъци както казват- това не е най-важното :lol: :help:
Нищо, че коментират нахранени и от американски телефони, ходейки на работа и почивка с немски коли.. :wave:


Ти пък вземи се спри, че ще ми свърши мястото за подпис ;)

Написах го и преди. Следващата война в Евразия ще е за суровини. На всеки стотина години европейците тръгват на исток. От последната такава минаха 74г. Звучи гадно, но днешните младежи ще бъдат свидетели, а защо не и участници в такава. Защо мислите, че Европа се пълни с орки? Нужна и е работна ръка? Стига бе! Какъв процент от тях са започнали каквато и да е работа? Идеята е да се размножат и в един щастлив момент да тръгнат към Урал....


Относно изстребителите. Да сте чули някъде, колко струва час полет на всеки един от тях?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 12 Фев 2019, 14:48

ildivvy написа:
Според мен,в момента вече сме много далеч от това,за което говориш (традиции,опит и т.н.)! Каква авиация имаме последните 20г? Как се поддържа това, за което говориш с тази липса на техника през последните години? ПВО-то не е нужно да е стационарно,но дори да е така,'точките' могат да са доста на брой и да има реален смисъл от тях.


Ако сравняваш с времето на Варшавския договр сме далеч.

Ясно е че като цяло качеството и количеството деградират през последните години, но ги има на някакво ниво позволяващо ни учстие в международни учения.

Летища, казарми, тренировъчни центрове/материали и обучаващ офицерски състав ги има. Може да са малко и не до там на ниво, но са някаква основа на която евентуално може да се стъпи вбъдеще.
престави си че ги няма и всичко трябва да започне от нулата. Може и аз да съм в заблуждение и да си живея с романтичната представа за БГ авиацията :dunno:

Относно изстребителите. Да сте чули някъде, колко струва час полет на всеки един от тях?


Има ги навсякъде из интернет.

~5k USD за Грипена
~7k USD за Ф-16

Това са някакви средни стойности базирани на много предположения. Примерно разхода на горивото се изчислява при пълно натоварване на двигателите за Х брой часове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Войната започна ...

Мнение от Jordana » 12 Фев 2019, 17:45

Към коментарите за F16 - вече е редно да доабавяте българските изтребители F16 а не просто така някакви хвърчилки с неопределен статут :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Войната започна ...

Мнение от kasho » 12 Фев 2019, 18:09

TheDriver написа:Ясно е че като цяло качеството и количеството деградират през последните години, но ги има на някакво ниво позволяващо ни учстие в международни учения.

Летища, казарми, тренировъчни центрове/материали и обучаващ офицерски състав ги има. Може да са малко и не до там на ниво, но са някаква основа на която евентуално може да се стъпи вбъдеще.
престави си че ги няма и всичко трябва да започне от нулата. Може и аз да съм в заблуждение и да си живея с романтичната представа за БГ авиацията :dunno:


Абсолютно е така! За справка - вижте какво става със закритите вече авиобази - Доброславци, Габровница, Добрич, Равнец, Чешнегирово и т.н... Буренясали, тънат в разруха, бай Мангал си е набрал каквото може - дограми, тухли, желязо, кабели. На практика са неизползваеми. Така че колкото и да е малко наличното, по-добре да го поддържаме. След това много по-лесно и евтино можем да го разширим, надградим, достроим. 10 добри летци да имаме при нужда могат да тренират 200 нови и да им предадат колкото могат опит.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната започна ...

Мнение от alx » 12 Фев 2019, 18:24

f16 е доказана платформа за бойни действия и има голямо количество документиран боен опит. числата се знаят, оборудването е стандартизирано (по нато) и вторичния пазар за него е много добре развит. _всички_ сериозни не-руски армии по света са го имали или го имат.

грипен-а е ... аз не мисля, че някога е видял бойни действия някъде. полу екзотика на въоръжение предимно в измислени държави, недоказана платформа с малко публична информация/ документация.

достатъчно е човек да прочете какво пише в уйки-то за двата самолета за да му стане ясно...

друг е въпроса, че на нас ни трябват точно две двойки изтребители и те са точно за ескортни мисии... армията ни трябва да се развива в друга посока, ама аз кво знам... пък и кой ли ме пита :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от TheDriver » 12 Фев 2019, 18:55

alx написа:f16 е доказана платформа за бойни действия и има голямо количество документиран боен опит. числата се знаят, оборудването е стандартизирано (по нато) и вторичния пазар за него е много добре развит. _всички_ сериозни не-руски армии по света са го имали или го имат.

грипен-а е ... аз не мисля, че някога е видял бойни действия някъде. полу екзотика на въоръжение предимно в измислени държави, недоказана платформа с малко публична информация/ документация.

достатъчно е човек да прочете какво пише в уйки-то за двата самолета за да му стане ясно...

друг е въпроса, че на нас ни трябват точно две двойки изтребители и те са точно за ескортни мисии... армията ни трябва да се развива в друга посока, ама аз кво знам... пък и кой ли ме пита :ok:


И аз искам да се развива в друга посока, но като са ни пробити джобовете толкова...

Една платформа колкото и да е добра в крайна сметка зависи от нивото на екипажите си. Честно казано предпочитам да ме пазят Грипени с пилоти който са с нальот х2 в сравнение с Ф16ки чийто пилоти летят "само на празници".

А и цялата история с натиска и лобирането е страшно гнусна. Локхийд не е като да нямат традиция в набутването на самолети на разни второразрядни армии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Войната започна ...

Мнение от steeN » 12 Фев 2019, 20:04

Да, гениален стратегически ход още повече да са непопулярни американците. Но явно парата играе, все пак тия от локхийд ако се ядосат и разни хора могат да си загубят топлите места :) Не знам кой им мисли стратегиите на американците за бг, обаче идиотщините (и идиотите), които финансират тука са просто дъното :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 12 Фев 2019, 20:27

TheDriver написа:
Имаме сериозни традиции в бойната авиция, ако я премахнем губим традиции и ноу-хау трупано в продължение на почти столетие. Всичко това ще го загубим необратимо за много кратко време. Ако в бъдещ момент решим, че искаме обратно бойните си пилоти, времето и парите които ще потрошим, за да ги върнем ще са многократно повече от поддържането на дузина бойни самолети.


С тия осем самолета точно това правим, май - запазваме даден брой тренирани екипажи, командири, техници, инженери и преподаватели. Докога и дали има смисъл, ще видим. Щото, 8-10 броя каквито и да е бойни самолети - не са достатъчно да осигурят каквото и да е, включително са на ръба на елементарните задачи по еър-полисинг.
Все ми се струва, че и едно друго лоби натиска, ама е друга тема ...
Тия глупости каква платформа е Ф-16, мисля да ги пропусна :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook