България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
137
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 302
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от vicho » 31 Мар 2017, 15:25

DigitalExile написа:E защо да не ти отговарям пък сега?


защото няма и не искам да те разбера или да ти вляза в положение... аз също нарушавам правилата, но поне не се оправдавам...

казано е, че не трябва да се кара в бус лентата --> не караш в бус лентата

казано е, че не трябва да се кара с 200км/ч --> не караш с 200

"лесно" и просто :yes:

трябва да се научим все някак, но нямам решение на проблема :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от DigitalExile » 31 Мар 2017, 15:28

Аз не се оправдавам, то всеки нарушава правилата дори тези дето ги защитават тук нон-стоп, нормално е, идеята ми беше не да се оправдавам опитвам се да кажа,че ако се бутам в дясната лента спъвам много повече движението и лично за мен е абсолютно безсмислено да го правя като след няма и 200 метра реално пак ще се отбия в дясно. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от KPETEH » 31 Мар 2017, 15:52

Ясно е, че верният отговор е липсата на контрол и налагането на санкции, както и липсата на присъди! Това ако го има, всичко друго ще е наред! Шокиран съм, че само 2-ма са гласували с този отговор!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от vicho » 31 Мар 2017, 15:53

KPETEH написа:Ясно е, че верният отговор е липсата на контрол и налагането на санкции, както и липсата на присъди! Това ако го има, всичко друго ще е наред! Шокиран съм, че само 2-ма са гласували с този отговор!


като не можеш да промениш съдебната система, променяш себе си, това поне можеш :winky:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от KPETEH » 31 Мар 2017, 15:56

е то проблема не е в мен, ми във всички около мен.... некой тряя тях да промени, аз лично съм доста примерен!
Последна промяна KPETEH на 31 Мар 2017, 15:58, променена общо 1 път
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от blackgod » 31 Мар 2017, 15:58

Все едно я буташ колата тея 200 метра.. колко ще се забавиш ? минута, две ... Идеята на бус лентите е да може градския транспорт да се предвижва бъзро, белким го предпочетат пред копторите с които се движат в града.
Същите са и тея дето карат в еднопосочни срещу движението, и те също така: "Абее тук само за 100 метра да си влезна у дворо"... че на гръб я носи дали и кочината , та не заобиколи през съседните улици.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от KPETEH » 31 Мар 2017, 16:08

blackgod написа:Все едно я буташ колата тея 200 метра.. колко ще се забавиш ? минута, две ... Идеята на бус лентите е да може градския транспорт да се предвижва бъзро, белким го предпочетат пред копторите с които се движат в града.
Същите са и тея дето карат в еднопосочни срещу движението, и те също така: "Абее тук само за 100 метра да си влезна у дворо"... че на гръб я носи дали и кочината , та не заобиколи през съседните улици.

двете неща са несравними... едното е от тъпотия на управляващите, другото е от тъпотията на простака. За бус лентите е сложно да ти се обясни с две изречения, но ще опитам: Ако некой дебне и налага глоби за движение в бус лентата, няма да се кара в бус лентата, от друга страна е по-добре да се използват всички ленти за облекчаване на трафика и тнт. Рейса не спестява на никой нищо, той е бавен и не ходи там дето ти искаш да отидеш, независимо каква кола караш.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от zilog » 31 Мар 2017, 19:44

KPETEH написа:
blackgod написа: Рейса не спестява на никой нищо, той е бавен


Ако не се караше в Бус лентата, може би щеше да е по-бърз? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от TNT » 31 Мар 2017, 19:45

Изображение :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от KPETEH » 31 Мар 2017, 20:23

zilog написа:
KPETEH написа:
blackgod написа: Рейса не спестява на никой нищо, той е бавен


Ако не се караше в Бус лентата, може би щеше да е по-бърз? :lol:

Ако нямах е30ка сигурно щях да имам ферари.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от vicho » 31 Мар 2017, 20:57

KPETEH написа:е то проблема не е в мен, ми във всички около мен.... некой тряя тях да промени, аз лично съм доста примерен!


така е, проблема не е в теб, нито в мен, нито в комшията...

Бойко е виновен... Лиляна Павлова... Американците... Сорос... Руснаците... Македонците...

все някой друг ни е виновен... мдам :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Vasko_G » 03 Апр 2017, 8:14

Кучето скача според тоягата. Ако на селските тарикати, дето са хванали Господ за шлифера и не искат да се съобразяват с правилата, им свалят два-три пъти номера и ги направят пешеходци, много бързо ще ги вкарат в пътя, ма де този късмет. Сега, предполагам, че като идат в Гърция не карат точно така, ама там е друго. Още преди има-няма 2000 години римските юристи са стигнали до извода, че не е важен размерът на наказанието, а неговата неизбежност. Докато този принцип не се наложи на територията андрешковците ще ци щпорят с 200 в бус лентата и ще си си свиркат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Doberman_vas » 04 Апр 2017, 9:29

Vasko_G написа:Кучето скача според тоягата. Ако на селските тарикати, дето са хванали Господ за шлифера и не искат да се съобразяват с правилата, им свалят два-три пъти номера и ги направят пешеходци, много бързо ще ги вкарат в пътя, ма де този късмет. Сега, предполагам, че като идат в Гърция не карат точно така, ама там е друго. Още преди има-няма 2000 години римските юристи са стигнали до извода, че не е важен размерът на наказанието, а неговата неизбежност. Докато този принцип не се наложи на територията андрешковците ще ци щпорят с 200 в бус лентата и ще си си свиркат.

+1
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от drago_pavlov » 06 Апр 2017, 14:12

KPETEH написа:, от друга страна е по-добре да се използват всички ленти за облекчаване на трафика и тнт.

:mhihi:
Преди време чух нещо много добро по темата - да се борим с трафика, като правим повече ленти е все едно да се бориш с наднорменото тегло като си купуваш по-големи дрехи :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от KPETEH » 06 Апр 2017, 15:09

Е не е същото, щото лентите са си там ма не може да се влиза щот некой "умен" е решил, че се пречи на рейса. Не може на Малинов от 3 ленти едната да е за ляво, една за рейса, а целата София да иска да иде в Бизнеспарка или да се качи на околовръсното. Рейсовете са през 20 минути, а има и метро... не може да се обясни туй което не може да се обясни :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook