България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Май 2019, 11:32

Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 17 Май 2019, 11:53

vicho написа:като цяло трябва да се обясни НА ВСИЧКИ, че ТРЯБВА да спазват дистанция и да се започнат с глоби за НЕспазване на такава... и то сериозни...
примерно 300лв + предпоставка за птп и лишаване 3 месеца

за съжаление това няма как да стане :(

То си личи по глобите. Да паркираш неправилно ти струва повече от отнемане на предимство. "Ценовата листа" на нарушенията е според това кое колко често се прави и къде могат да цакат повече, а не според кое колко е опасно.

Паркиране в паркове, градини, детски площадки, площи, предназначени само за пешеходци, и на тротоари - глоба от 50 до 200 лв.

Неправилно включване в движението, неправилно престрояване, неправилно изпреварване, не спазване на предимството - глоба 20 лева.


Какво да говорим :kuku: :kuku: :kuku: Не подкрепям паркирането в паркове, ама никой не умира от това.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2019, 13:06

Те дори не ги налагат. Има една кална нива където живея, която е на хартия зелена площ. През 2 години глобяват всички... и с това се изчерпва.

На пресечка на Витошка седи патрулка преди няколко дни... поне 5 човека спряха на забранено, изобщо не се занимават. Щом там не се глобява, къде :)

Синята зона на концесия ли е, че там няма хлабаво :mhihi: ?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 17 Май 2019, 14:46

Ако бях станал полицай много щяха да ми се карат, сигурно да ме бият и уволнят... мисля, че спокойно можех да налагам по 200 глоби / ден...

паркирания, предимства, а... у... а не снощи пред мен да спират RS6 , което ЕДВА СПРЯ и връща на заден ход и полицая като стигна до колата си размениха по една реплика и оня с мръсна газ ме изпревари и после с 200 км/ч по околовързия ...

ебати играчо
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 17 Май 2019, 15:27

Сигурно е бил "колега" ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от cod-cdbp » 17 Май 2019, 17:24

Ако целта на държавният апарат беше да се грижи за пътищата и организацията на движението както и културата на шофиране, то гробите нямаше да са най-важната тема в този аспект ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2019, 19:24

Целта на държавния апарат е ясна. Да бъдат преизбирани и да останат на власт колкото се може повече. Като работиш в система където мотивацията е такава... резултатите са ясни.

Но нека не се залъгваме... държавния апарат не се избира сам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от (bubsa) » 17 Май 2019, 21:26

steeN написа:100 коня кола е напълно достатъчна да държиш 120-130 навсякъде. Вече тва го вадят от атмосферно 1.4... не е до конете.

Другото е тъпаците с камиони да почнат да се изпреварват по завоите или по някое тежко нагорнище... сякаш ще стане нещо ако карат с 80 не с 90 за няколко километра... трябва да направи колона за да може да кара малко по-бързо, за тва и през месец и обърнати по пътя.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Много тежко изказване от аматьор :wave: На тебе какво ще ти стане ако изчакаш 30 секунди човека с камиона да изпревари друг камион?!?
Или понеже си виден форумен философ си с предимство :mhihi:
Няма смисъл да обяснявам нищо по въпроса,защото няма да ме разбереш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 17 Май 2019, 21:30

30 секунди, но в най-добрия вариант. В повечето случаи са по 1-2 минути, а имам и случаи за повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от (bubsa) » 18 Май 2019, 4:10

И 1-2 мин да са какво?Ти бързаш на живот и смърт ли?Замислете се за какви тъпизми се изнервяте по пътищата без реална причина.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 18 Май 2019, 6:48

(bubsa) написа:И 1-2 мин да са какво?Ти бързаш на живот и смърт ли?Замислете се за какви тъпизми се изнервяте по пътищата без реална причина.

Нали беше 30с, сега какво като е 2+Мин, ами за 2-3мин с 83км/ч може да се събере колона от 10+ коли.
И така колко префесионални шофьорчета има, да не сте 1-2?
Накрая половината задръстване е от такива уж не бързащи.
А ти само питаш какво от това и за къде бързам, аз ти казах, кажи сега ти защо правите такова идиотизми, ти за къде бързаш с 1км/ч пред другия камион и какво ще спечелиш?
И най-вече, защо като го изпреварват по-бавния с цял километър не намаля за да не се получават тапи и изпреварвания по 3мин? Е сега стана интересно.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Май 2019, 7:34

Всъщност аз лично изпреварващия камион в случая винаги го разбирам и предпочитам той да изпревари защото така или иначе ще го направи рано или късно, а колкото по-късно, толкова по-зле за пътя като дългосрочна обстановка. По-зле защото макар и бавно изпреварващия камион ще се отдалечи от изпреварвания, а всички сме виждали какво се случва когато два камиона се движат с еднаква скорост. :shock: Нашите шофьори са толкова умеещи, че просто се забиват зад тях(на през два метра разбира се)и всеки ще си кара така до морето кажи-речи ако е извън магистрала. И в тоя случай ако някой тръгне все пак да изпреварва тая колона, то 90%-та от участниците в нея ще гледат или да му пречат, или да не му улеснят нещата свирейки и псувайки къде е тръгнал сега тоя ами не се влачи и той с тях защото те толкова си могат. Не казвам искат понеже да стоиш в колона през два метра от кола си е липса на умения. На магистрала още повече не разбирам защо се мрънка, че тира изпреварва. Ами той гони неустойки най-малкото и по-добре да бърза тук, отколкото на двупосочно където може всичко да се обърка. Не оправдавам затварянето на близка изпреварваща кола де, но да си на 50 метра зад мен и аз да трябва да изпреваря с тира друг, забрави да те пусна. И това при положение, че имам книжка D+E и C+E, но не съм работил, ако работех пък тотално нямаше шанс да изчакам някой идващ с 30-40+ км. на дистанция от 50 метра+.
То защото всеки го бърка да изпревари след 20 секунди в общия случай, затова не се дава път на автобуси излизащи от спирки и затова се псуват рейсаджиите като ти отнемат предимството излизащи от спирка. Е, то си е тяхно ако за вас това е новина.
Завиващ автобус наляво на светофар винаги намалям и му мигам да мине ако може. Голямото МПС трябва да се пуска защото иначе усложнява всички ако мислите глобално. Утре вие ще сте зад него и някой вас ще услесни.

Виж защо изпреварвания ТИР понякога не пуска другия няма идея, това е същото като изпреварвате кола и тя даде газ.
Но може и просто да си мисли ако има някой зад тоя, който го изпреварва просто да си изчака. И понеже е модерно да се плюе по рейсаджии, тираджии и таксиджии да ви кажа, че досега не ми се е случвало да изпреварвам някой от тая тройка и да ми дадат газ или нещо такова. Тираджии и автобуси редовно ми пускат мигач десен ако съм с таксито, а с БМВ-то ако имат време. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 18 Май 2019, 7:58

(bubsa) написа:...


За какво карам на магистрала ако ще чакам постоянно тирове да се изпреварват, точно на местата където е най-натоварено движението? Какво значи какво ще ми стане за 1 2 мин? Няколко километра по-нагоре колегата ти ще кара със същата скорост както и ти, щото сте ограничени на 90. Освен да спести гориво ТИРа друго няма да стане. Очевидно камиона няма мощност щом изпреварва толкова време или е нарочно да се цеди гориво... и при двете ситуации е идиотщина. Какво общо има с форума това... показвай си комплексите другаде. Аз за това и вече като мога минавам по подбалканския до Ямбол, защото нямам нерви за такива идиощини.

И това дето ставали колони от тирове... ми да спазват дистанция ве. Това не е формула 1 да си карат във въздушната струя :kuku:
Последна промяна steeN на 18 Май 2019, 8:16, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Venelin1111 » 18 Май 2019, 8:16

Егото е голямо , не уважението към колегата водач на пътя. На половината шофьори включва и тук във форума има , сигурен съм на които книжките са им ги дали от “ Зрънчо”. Арогантни , мислят се за безсмъртни и летят с “которки” на по 30 г разпадащи се ама с “емблема” . Слушам вчера едно” гъзе” от махалата как се фука , че 100 лв за скорост не са му проблем да ги плати , но не се замисля , че ако кара с позволената скорост в града може би няма да предизвика ПТП , защото не му пука и кара целенасочено с превишена скорост . Не е само скорост , изпреварват на непрекъсната линия , минават на червен сигнал на светофара и после питат тук във форума примерно:
Камерата на “Орлов мост” работи ли? Ми гледай си знаците бе , ама как СУМПС е купена... Пътищата са ни зле на места и те също понякога спомагат за ПТП . Сумарно ПТП с пострадали с трайни увреждания и леки произшествия са също много за страна с малка територия и население като нас. Извода е , че спазвайки ЗДП и малко толерантност от наша страна ще е по -добре за всички участници в движението по пътищата .Много младежи и не само друсат и карат , пияни в това число и жени сядат зад волана и не им пука, наскоро в София една дама беше бутнала светофара на бул “цар Борис 3” с 1.60 промила алкохол при теста с дрегер ,сутринта ... Нарушения се правят това е така къде от невнимание или незнание в това число слагам и себе си и аз имам грешки , слава Богу не фатални. Защо не направим тема за толерантното и културно поведение на нас шофьорите когато сме зад волана тогава ,тази тема ще е излишна?


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Май 2019, 8:27

За егото си прав, но е имало теми в които се пише за толерантността, обаче ще те изненадам, че тя трудно се забелязва от хората. Примерно ако аз да предимство на 50 пешеходци и коли, но го отнема на един пешеходец и една кола, ха познай кое ще се помни? Затова и като си с жълта кола или нещо отличително те помнят и почват да псуват всички такива. Та не чакай чак тема за толерантността, нито тик, нито в Японски форум. Отрицанието и негативизма е общочовешка черта. А и по белия свят също е пълно с катастрофи и хората търсят причини не в толерантността и уменията, а в липсата на тях и други неща. Проблемът се крие в проблема, а не в липсата му.

Стийн, аз също избягвам магистралите, ама не заради тировете, ами заради цялата паплач, която е решила, че трябва тно от там да мине и всеки кара по различен начин, но има общи навици на групи шофьори, които са предсказуеми, но гадни.
И като пишеш да спазвал дистанция от другия ТИР не осмисляш, че така ще му е нужно още повече време когато дойде местото за изпреварване(което на магистрала къде е според теб? :shock: )и така ще се забатачат още повече нещата.
И между другото освен десните мигачи, най-често тираджии и автобусни шофьори са ми вдигали ръка в знак на извинение за това, че са изпреварили и ми се е наложило да чакам 20 секунди. Шофьор на частна кола по-скоро среден ще ми извади или ще ръкомаха и псува.
Ако трябва да търся прослойка, която е най-зле в катането то това без никаква конкуренция са търговските представители, без значение мъже или жени. Тия калъфи или 90%-та от тях карат на имиране защото не им пика за колите. Това с гоненето на време е извинение, понеже си имат обекти и като ги обиколят са готови, но да свършат работа 30 минути по-късно...нееее, по-скоро ще изцедят буталата та на всяко 1.0-1.2, което някой им е дал да карат, ще си изписват заявките по телефона докато се чудиш защо така карат(уж време пестят, пък не им идва на акъла, че дълго писане става десет пъти по-бързо ако си спрял)и правят някакви ненормални неща. Плюс повечето са млади, току що взели книжки и се чудят къде им е мястото на пътя, но знаят, че всичко трябва да става бързо за да имат време за някой сериал примерно. Видя ли бяла и/или ошарена кола винаги очаквам всичко и това всичко е наистина всичко отгоре на онова всичко, което ежедневно си очаквам на пътя.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook