България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Jordana » 03 Юни 2017, 7:22

Тая идиотска администрация продължава да тиражира небивалици . Последните седмици пак се заформя някаква кампания под логото - шофьора враг на народа . Още малко ще отворят лагерите Белене и Скравена за недисциплинирани водачи на МПС . Ето как се разпределят броя инциденти с фатален край според евростат . Съвсем ясно се вижда че северозапада на България е главния генератор на автопроизшествия и това е пряко свързано с лошата инфраструктура и натонарения трафик . Също се вижда съвсем ясно че има и други региони в Европа със висока концентрация на ПТП и не сме ние черната овца , но журналистите и власта взимно си прикриват безхаберието и некомпетентноста . Докато държавата не приведе пътната инфрастуктура в нормално състояние отговарящо на европейска страна не може да очакваме нещо различно .
Number_of_deaths_in_road_traffic_accidents_by_NUTS_2_regions,_2014.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от efren » 03 Юни 2017, 10:52

Просто строежа на пътища в Северна България е изоставен. Пътя Русе-Велико Търново е някакъв абсурд. Освен това лагерите в Скравена и Белене ще ги отворят за бг шофьори, румънци и турци карат като изтървани по въпросното трасе.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от bum_bum » 03 Юни 2017, 11:52

Абе хора...

Спирам на светофара, пускам крака да стъпя и ... правя шпагат.

На сетофара преди надлеза над Борис тръгвам с колелото. Изправям се за да тръгна бързо и да не преча на колите и ... превъртам гумата един оборот. А колелото е с гуми по-скъпи от на част от колите, както се разбра в друга тема.

Има места ма които 90 коня 1300кг кола с нови летни гуми тръгва на страни.

Купувам си уж най-добрите семи сликове. По всички форуми пишат как вървели като по релси. На 130-40км подавам газ в завой и тя превърта. В града до трета няма никой. Все едно карам на лед.

Слаб дъждец на новоремонтиран участък на магистрала. Катастрофа в насрещното. Наглед безобидна. Човекът минал през локва (на новоположения асфалт) и се завъртял. По някакъв начин мантинелата се забила във вратата. Кракът му го нямаше.. Що за предпазно съоражение, което сече крака. Огледайте се по магистралата и първокласните пътища колко мантинели има пострадали след катастрофи и невъзстановени.

Жертвите от паднали лампи и бетони от мостовете броим ли ги също?

Навсякъде е адска мизерия и прахоляк и след лек дъждец асфалта става като лед. Магистралите и първокласните пътища нямат никакво адекватно отводняване. Миенето на пътищата е някакво събитие, което се оповестява по всички медии все едно, че става кой знае какво. А никой не се замисля, че това е всъщност нещо нормално, което трябва да се случва постоянно.

Преградите срещу снегонавявания, които ги имаше в протежение на десетки километри на ключови места от онова време се изкрадоха и продадоха за скрап. Съответно там стават преспи и заледявания всяка зима. Излиза свинята и казва "във въздуха ли да ги ловим" и рефрена се поема веднага от троловете. Вадят се примери как и в Германия и в Канада и не знам къде си било така и няма нищо странно, че не се чисти адекватно снега.

Колите ни са стари, не защото сме любители на ретро автомобилите предполагам. Гумите калпави, защото "за в тия дупки няма смисъл да купувам скъпи гуми, че да станат целите на балони". Частите по окачването също, щото е пълно с продавачи на ОЕМ части, които в един момент просто се разпадат. Всеки тук си е купувал кола на старо и знае, че на 10-12 годишна кола всичко отдолу е оригиналното, както е излязла от завода. Ние за тия 10 години го сменяме 5 пъти.

Толерантност няма никаква- щом съм с предимство си карам с 50, а оня че излязал с предницата от пресечката да го духа. Ще го отнеса ако трябва. Никой не мисли, че ще го удариш в най-слабата му част и ще остане на място или инвалид, щото ти държиш да си реализираш предимството.

Да, народа изперка ама и за това нямаме вина. Вижте само тонът на Тиквата, дето е вече на кормилото толкова години. Абсолютно безпардонен тъпак. Че то си е държавна политика. Какъв да е народа при подобни управляващи? Пускаш радиото- отвсякъде чалга. Ако не е е нещо от рода на "яката дупара, гъза си бара и т.н..". Пускаш телевизора- новини за поредните увеличения, фалити, обири, убийства. Парите едвам стигат да свържеш двата края. Как да си спокоен и уравновесен на пътя или където и да е било? Да си вежлив, културен, толерантен, кавалер или нещо подобно е срамно. Добре е да си батка като премиера. Самият той лично редовно кара като идиот под протекцията на бурканите и специалния режим на движение. Не, че има особена нужда. На кой не му се е случвало да го застигне депутатска кола на магистралата и да светка отзад.

Градската среда е абсолютна джунгла. Дупки, легнали полицаи с идиотска височина, задръствания заради непрестанните ремонти, щото нищо не се прави трайно. Камъни и кал по първокласните пътища и булевардите защото няма никакъв контрол. Или поне контрола се заключава в това да се обложат със съответните такси фирмите, които потъват в джобчетата на чиновниците. Преди две седмици като ме шибна камъка в главата и ми направи каската на гъз ако бях с открит градски шлем без визьор и аз ли щях да съм виновен? Предната жертва на войната.

При възникнала ситуация застрашаваща движението полицаите я подминават, защото вече са забравили каква им е основната функция. Спира те 100 метра по-надолу без никакво уважение и респект като към човек за когото работи. Говори ти на ти и се отнася с теб все едно си най-големия престъпник. Същевременно като спре кола за 100к само дето вазелина не вади да му го бутне оня срещу 10-20лв.

Книжките се раздават като билети за кино- достатъчно е да си платиш колкото поискат и ако ще да си най-големия левак минаваш.

Милиарди потънаха в строеж на пътища последните години и срещу тях се настроиха поредните гадни пътища, които току що отворени са вече на вълни, дупки и свлачища. Реве се как нямало пари, а милиарди влизат от данъци, винетки и акцизи върху горивата. Същевременно най-големите фирми на пазара работят на "загуба" от години, но ние сме загрижени на поредния джигит да му се приберат 100-те лева.

Та на фона на всичките тия лайна смъртността и катастрофите са безкрайно малко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от host » 03 Юни 2017, 12:53

Само да вметна, че голяма част от пътищата се амортизират от тежкотоварни превози които нз как са на пътя...

А за Плд - Асеновград... И 20 ленти в посока да имат... Там карат като луди, пътя с нищо ме им е виновен.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от bum_bum » 03 Юни 2017, 12:57

Хубаво ама аз ли да ги спирам, следя и санкционирам тия товарни камиони, които разрушават пътната настилка?

Обществена тайна е, че ДАИ-аджиите си имат списък с фирмите, които не се закачат.

Аз и ти плащаме за строеж на пътя, който бива калпаво построен защото някой отмъква половината пари. После отново се взимат едни пари за да се пускат по него претоварени камиони, които допълнително го разрушават. След това аз седя и викам- дръжте джигита!

Сериозно, колко тъпи сме за да го позволяваме?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от klintan66 » 03 Юни 2017, 15:50

Редовно карам в София и въпреки , че съм с PA регистрация на колите ми, досега никой не ми е свирнал или засякъл , даже редовно са ми давали път.
Имам въпрос -
Освен лайната има ли нещо положително, което виждаш около себе си? Без личен план.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от alozavar » 03 Юни 2017, 16:05

Пътищата са ни виновни, че караме в бус лентата, щото иначе били тесни и нямало ленти, пък и рейса е на 20мин, не му пречим... политиците са ни виновни, че са смотани, ма същевременно ние си ги избираме... полицаите са виновни, че има корупция, но всеки си носи по 20лв в документите "за всеки случай"... настилката е потрес и дупки навсякъде, но "винетка аз няма да си купувам"... за колоездачите няма велоалеи, направят велоалея- почне да се паркира върху нея, щото па колко колела да минават, а и те не са важни... контролът бил лош, но извънградско се кара като на формула 1-> знак за камера и се скача на спирачките и минаваме... и т.н. и т.н.
Така разсъждаваме ние и докато ние самите не си променим мисленето и манталитета нищо няма да се промени :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от mangini » 03 Юни 2017, 16:42

Гласувах за манталитета на хората. Дали сме на първо или последно място по каквито и да е класации, не е от значение, при положение, че всекидневно влагаме огромни усилия да си пречим един на друг и да се спъваме. Пътищата, кръчмите, баровете, музиката, са логично отражение на начина на мислене. Мислене от типа "да не остана по-назад от другите" или "мене никой не може да ме мине" е пагубно и смятам, че това е в основата на всичко. Разбира се, изобщо не оправдавам недомислените пътища и кръстовища, които със самото си откриване вече създават предпоставки за птп-та. Нито пък оправдавам идиотското периодично отчитане на дейност от страна на полицията - вдига се пушек за малко и после по старому. Като добавим остарелия автопарк и некадърните шофьори, ситуацията става.... :dunno:

bum_bum написа:Да си вежлив, културен, толерантен, кавалер или нещо подобно е срамно.

Още по-зле - дори е въпрос на чест да НЕ си вежлив, културен и т.н. В противен случай могат да сметнат, че си пут**, а това не е добре за имиджа на терминатор :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2017, 10:38

klintan66 написа:Освен лайната има ли нещо положително, което виждаш около себе си? Без личен план.


На черното как да кажа бяло? Като се кача на новата магистрала и то друса та не се седи в колата как да кажа "браво, супер е"?

Като навсякъде сме отънали в боклуци и мръсотия как да си затворя очите и да кажа "много красив град"?

Като ме спре ушев и директно започне да ми говори на "ти", а същевременно се чеше по мъдете как да кажа "благодаря за службата"?

Като на околовръстното ме шибне камък в главата голям колкото юмрук от поредния гъзарски проект как да го погледна и да кажа "прекрасна сграда"?

Как да кажа, че пътищата много са се подобрили в сравнение с незнам коя си година като само седмица след като съм си купил единственото чисто ново в живота си МПС скачам в някакъв трап и си срязвам задната гума?

Не ми е лесно да съм хейтър ама на където и да се обърна да виждам нередности, безхаберие, безстопанственост и корупция. Да, много хора се задоволяват с малкото и си живеят чудесно. Жив пример е как има една група продавачи от форума по които под сурдинка нон стоп се плюе какви боклуци и ментета продавали, а в темите им по 30 страници благодарности. Съжалявам, аз не съм така. Знам, че последствията са си за мен и си ги нося но това е положението. :dunno: Всеки месец снасям на държавата над сериозна сума (да кажем три пъти стойността на колата ми) под формата на данъци и не ми харесва, че не виждам какво реално получавам срещу тях.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Don_Diego » 04 Юни 2017, 12:46

С толкова висока успеваемост трудно някой ще ни вземе лидерството :nono:

http://www.focus-news.net/news/2017/06/ ... irani.html

ПП: Вчера също имаше катастрофа с 3 или 4 жертви...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от klintan66 » 04 Юни 2017, 14:54

Не, че няма какво да се желае по принцип и по всички направления и всяка област, и не само в България. Ок!
Не съм с розови очила. И аз самия съм много взискателен, особено към... другите. :mhihi:...
Обикновено човек преекспонира в заобикалящата го среда и общество личните си виждания и характер.

Някак си има хора без бМв и без айфон, мааалко по-щастливи, усмихнати и толерантни. Изключваме хаховците.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2017, 15:11

Мен БМВ-то и Айфона трудно биха ме направили щастлив сами по себе си. И най хубавата кола не чини нищо като я караш в гетото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от klintan66 » 04 Юни 2017, 23:30

bum_bum написа:Мен БМВ-то и Айфона трудно биха ме направили щастлив сами по себе си. И най хубавата кола не чини нищо като я караш в гетото.


Е , то е ясно , но ако не виждаш нищо положително около себе си ... :dunno:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 06 Юни 2017, 11:26

Какво положително да видя бе човек?

България е на 129-то място в света по качество на пътищата (от 144 оценени държави, като преди нас е дори Буркина Фасо)


Това е цитат от СБА, а не от някой незнаен сайт. Колко милиарди се изсипаха и сме все на същото дередже?

Скоростта рядко убива сама по себе си. Разни проучвания сочат около 9 случая на милион. Останалите 90 ти си прави сметка от какво са.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 06 Юни 2017, 11:46

От месец съм с нови летни vredestein sportrac 5, ами какво да кажа, няма кой знае каква разлика спрямо 5+ годишните ми пилоти. Дори на 28 градуса при опит за по-сериозно спиране с 50 ми се включва за момент абс-а. С пилотите беше малко по-зле, но не коренно различно.
95% през последните 15 години съм карал в чужбина и такова ниско сцепление няма никъде, изключвам Сърбия, Македония, за Румъния не помня как беше.
Дори да няма дупки, асфалта е като мозайка или бетон, няма сцепление или е под 50% от това което е по Европа.
На много места, ако няма дупки има коловози или е къдрав асфалта, но трябва да се радвам, че тиквон отрязал лентите на 100км магистрали, започнати миналия век.
Извън града е същата работа по повечето пътища, дори да е привидно добре, сцеплението е мега зле, все повече си мисля, че по-голяма вина имат пътищата, отколкото манталитета за който съм гласувал като главен виновник.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook