България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 20 Апр 2020, 11:53

Отново казвам, че не мога да потвърдя истинността на това. Слагам линк от Фейскбук, където някакъв свидетел (и това няма как да се знае, дали е истина или не) говори за случилото се.

https://www.facebook.com/11121490697927 ... 812084249/

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от sobiss » 20 Апр 2020, 13:04

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... t-e-958188

Ще се окаже и че към часът на инцидента, 'жипа не е имал сключена ГО.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Апр 2020, 20:13

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... rmi-958298
Миню Стайков, не знам си какво, пак честни бизнесмИени ей. Ама както мангалите чуят ли помощи и тичат към соСиалните, така и тия знаят в такива моменти какво да правят. На нея щели да повдигнат обвинение, всеки знае, че той ще е взел колата "без позволение" и готово.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 21 Апр 2020, 15:34

Няколко човека са имали страхотен късмет...
https://m.youtube.com/watch?v=-mNMbm_lB8U

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 12 Юли 2020, 19:03

Малко да ъп-на темата.
Като изключим катастрофата на АМ "Тракия" от преди няколко часа, отново свързана с турски тираджия, днес отново попаднах на примерна случка, как невниманието може да рискува живота на няколко човека, а именно. Намирам се на паркинга на магазин Billa в Люлин с идеята да излизам през изхода към бул. Царица Йоана. Пред мен странно маневрира сиво е46 купе, пълно с може би 18-20 годишни. Застава на светофар, като аз се нареждам зад тях, логично с по-голяма дистанция :mhihi: . Та, момичето (в последствие видях шофьора) започна леко да подминава STOP линията, при условие, че за другите движещи се по булеварда е зелено (а както много знаят, никой там не кара с 50). Та усетих аз на къде отиват нещата и сложих ръка на клаксона. Разбира се, това, което се случи не ме изненада. Девойчето изобщо не видя светофара и потегли на червено. Натиснах клаксона, реакция нулева. След 10 секунди светна зелено, застанах до тях на светофара и с подобно на това движение ги погледнах :kuku: Всички в колата бяха много учудени що го правя, а шоферката задължително беше с максимално дръпната седалка напред.
Та мисълта ми беше - ето това невнимание, коства живота на хиляди всяка година. :confused:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2020, 19:53

По повод Турските тираджии и този евентуално заспалия, баща ми каза, че знаел за някакви хапчета, които пиели за да им се спи по-малко и като се качвали нагоре по Германия примерно не го правели защото било забранено, ама тука никой не ги закачал.
Малко мой опит като сме си говорели за даяджии с колеги таксиметрови и автобусни шофьори. Скоро си говоря с един даяджия, който ми пише акт 200 лева защото ми е свалена табелата. Та прави се на хубав и вика да сме работели колкото искаме и било за нас и как казвал на тираджиите, че те ще заспят и ще се убият. Е, даяджиите от тираджиите правят само пари и ги пускат да карат както си искат, а от таксиджии и автобусни шофьори си правят нормата актове за месеца. Това съм коментирал с шофьори от цялата страна и абсолютно всички са го видели.
В тая катастрофа видях и такси, бая смачкано, абе кофти работа, този път жертвите не са виновни, не знам само какво става с феса карал тира.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от top » 12 Юли 2020, 20:29

От снимките на катастрофата, най-смачканата кола е една бяла, разгледах я и по детайлите е BMW X1 E84, баси онзи ден минах от там, май ще се замислям да сменям колата с нещо по голямо и здраво...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 12 Юли 2020, 20:34

При челен удар с тир няма много значение с какво си ако е различно от камион...
В конкретния случай вината е изцяло на тия дето позволиха да се движат тировете през уикендите :ranting:
Не знам защо са очаквали да се случи друго :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 12 Юли 2020, 20:47

До randity , като си им свирнал са помислили, че е зелено и са тръгнали. Не е уместно използването на клаксона в този случай.
Преди години ми се случи в едно село, чакайки за ляв завой, онзи отсреща да ми мигне с фаровете, аз потеглям и едвам не ми се натресе странично. А ми мигнал за благодарност, че го чакам. :banghead:
Хапчетата са метаамфетамини. Общо взето нямаш шанс срещу 40 тона. Чудя се и аз, не дай боже в такава ситуация, дали ще скоча в нивата или ще се гипсирам. Дано никога не ми се налага да проверявам.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 12 Юли 2020, 20:53

Свирнах им, като видях, че тръгват на червено и половината кола вече беше в кръстовището. А като видях поведението на шофьора за 10м. разстояние, загубена е каузата.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от top » 12 Юли 2020, 21:18

ID A написа:Чудя се и аз, не дай боже в такава ситуация, дали ще скоча в нивата или ще се гипсирам. Дано никога не ми се налага да проверявам.


Преди няколко години ми се случи нещо подобно, но с кола а не тир. На магистрала Хемус, има една права отсечка в началото, където е бензиностанцията на петрол, действието се развива в другата лента по посока към София. Та беше привечер, валеше силен дъжд, нямаше много движение и карам си аз в дясната лента с около 60 или 80, просто с повече не беше безопасно и изведнъж като на филм виждам как една кола от насрещното прелита през мантинелата на магистралата, в съзнанието ми се запечета това как я виждам във въздуха с пуснати фарове и право към мен.. не знам как, но рязко свих в дясно и успях да не съм и на пътя...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ben_g » 13 Юли 2020, 1:28

Времето за реакция в такива случаи е крайно недостатъчно. Ако се движите със 140 км/ч, това са около 39 метра в секунда. Като добавим и скоростта на тира - нещата стават още “по-красиви”. Имаше преди няколко години пак такъв случай на АМ Тракия - тогава ТИР това бе уцелил едно Бургаско Ауди - момче и бременната му приятелка загинаха на място. След тази случка в същия този участък пак около Пловдив сложиха двойна мантинела...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 13 Юли 2020, 8:03

Don_Diego написа:При челен удар с тир няма много значение с какво си ако е различно от камион...
В конкретния случай вината е изцяло на тия дето позволиха да се движат тировете през уикендите :ranting:
Не знам защо са очаквали да се случи друго :kuku:

Не е баш така, ама и конкретно си личи че БМВ-то просто е било смазано отгоре :confused: :cry:


randity написа:Свирнах им, като видях,

Ако реално не са имали видимост към светофара, свирката значи "Айде тръгвай" :yes: Просто може би си ускорил леко нещата без да искаш .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от c04 » 13 Юли 2020, 10:07

Тия турски селяндури, трябва да ги скъсват от глоби и докато не ги платят/или собственика на камиона/ не минават границата, ама нейсе...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 13 Юли 2020, 10:29

Очевидно плащат, ама не глоби.
П.П. По повод колегата по-горе, има светофар от дясната им страна и такъв, разположен пред тях с перфектна видимост. Тук говорим за разсеяност и невнимание.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook