.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от 3186 » 27 Мар 2017, 15:39

Поздравления! Доста добър резултат си постигнал и тъй като съм се запътил към числото с 3 цифри(а съм 1.80), ще ми е полезен съвета ти за преяждането и момента на спиране на храненето. Въпреки, че съм сравнително доста активен, ям прекалено много боклИци и неизбежно ми се отразява :)
ПС: Добре е и освен ограничението до пиене само на вода, да се увеличи количеството й в разумните граници, разбира се.
Последна промяна 3186 на 27 Мар 2017, 15:41, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Мар 2017, 15:40

А увисна ли ти кожата на места?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от Dextuar » 27 Мар 2017, 16:01

madafaka_donkele написа:А увисна ли ти кожата на места?

И мен това много ме интересува, въпреки че много зависи от възраст и генетика, има хора с по 10кг отслабнат и им се отпуска кожата, други по 20 нищо им няма, важно е разбира се и колко време си бил "дебел". Аз лично имам към 35 кг да сваля, че в странство много на пици наблягах...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от mfandakov » 27 Мар 2017, 16:15

[quote="Vra4anin"] За сладкото, ако някой му се преяде, яжте това, което е най-доброто - ПЧЕЛЕН МЕД ! Всяка сутрин ям по 2 - 3 лъжици мед.


Поздравления ,така се прави :yes: ,резултата е много добър.Ако мога само да ти дам един съвет от човек който от както се помни внимава какво яде.

Това с меда ако го правиш не сутринта а вечер преди лягане,преди самото лягане 1 лъжица мед и вода яко.Ти давам гаранция за още по добри резултати.Просто ако цял ден не получава организмът ,,бързи въглехидрати,, вечерта с тази лъжица мед така го форсираш метаболизма, че аз само така свалям по кило-две на седмица.....
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от Phil » 27 Мар 2017, 16:22

dextuar написа:
madafaka_donkele написа:А увисна ли ти кожата на места?

И мен това много ме интересува, въпреки че много зависи от възраст и генетика, има хора с по 10кг отслабнат и им се отпуска кожата, други по 20 нищо им няма, важно е разбира се и колко време си бил "дебел". Аз лично имам към 35 кг да сваля, че в странство много на пици наблягах...


Доста пици си изял :mhihi: Колко си висок и колко тежиш, ако не е тайна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от Dextuar » 27 Мар 2017, 16:24

Phil написа:
dextuar написа:
madafaka_donkele написа:А увисна ли ти кожата на места?

И мен това много ме интересува, въпреки че много зависи от възраст и генетика, има хора с по 10кг отслабнат и им се отпуска кожата, други по 20 нищо им няма, важно е разбира се и колко време си бил "дебел". Аз лично имам към 35 кг да сваля, че в странство много на пици наблягах...


Доста пици си изял :mhihi: Колко си висок и колко тежиш, ако не е тайна?


Е аз ги ядях в продължение на 3.5 г + много вурцели, мляко, бисквити, юфки и т.н + 0 физическа активност

Като заминах бях при ръст 1.80 79 кг и около 8% мазнини, че бая тренирах и се хранех LCHF
Като се върнах бях към 114кг :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от 520i » 27 Мар 2017, 16:26

Ориз и картофи ядеш ли? На мен това ми е мъката. Свалих и аз бая килограми, горе долу с нещата които ти си спрял, ама вече започвам да откачам за ориз и картофи. Това ми бяха любимите храни преди, а сега не съм й помирислвал от 3 месеца, а много ми се ядат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Мар 2017, 16:33

Aз смених яденето с някакво подобие на НВ-ВМХ и свалих без никакви тренировки 15 кила. Като казвам подобие имам предвид, че храненето е далеч от стриктно. На мен лично проблема с храните ми е сладкото. Каквото и да правя все ми се яде сладко след храна. Вкъщи си забърквам разни неща с кокоси, какао, мед, сметани, крема сирене и там квото видя по рецептите, но на обяд на работа, като видя тортата и еб@вам майката на целия пейзаж :mhihi: Лошото е, че отслабването спря и не мърдам. Закотвих едни килограми и ни напред, ни назад. А ми се ще да посваля 20-на кг. Явно трябва да се вкарат някакви упражнения нещо, но грам време не остава за такива, още по-малко силови. Реално в края на работния ден въобще нямам и желание за физическа активност, ама... :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от Phil » 27 Мар 2017, 16:42

Половината форум сме тюлени :mhihi: Пък аз си мислех, че съм единсвеният, който не е нацепена батка :mhihi:

Аз имам да сваля поне 15 кила, че откакто се счупих и спрях да играя футбол и заседнах на бюро и всичко свърши...Сега много ми се рита пак, обаче само да се затичам и коленете и кръста ме разцепват.

От нова година спрях да пия бира(най-големият ми проблем :mhihi:), започнах да ям по-нормално обаче килата ми не мърдат...А най-якото е че ходя 3 пъти седмично на фитнес и нищо...Мисля да направя някакви опити да започна да тичам, че иначе не виждам как ще станат нещата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от kolp » 27 Мар 2017, 17:06

Евала казвам! Особено за човек който целия си осъзнат човек е бил "дебел", това е невероятно постижение и съм сигурен че ще се отрази както на здравето ти, така и на самочуствието. Тези килограми за този ръст са перфектни и мисля че най вече трябва да се концентрираш върху това полезните хранителни навици които си придобил, да останат занапред за да няма йо йо ефект и да запазиш формата си.

Точно днес четох че всъщност 60-80% от калориите се горят от тялото от естествените процеси като дишане, вървене и тн, а само около 30% подлежат на промяна от спорт, така че човек следва да се насочи и да промени приема на калории за да отслабне, а не толкова да се сцепва от кардио във фитнеса. Разбира се, мислч че ще си направиш огромна услуга да почнеш някакъв спорт, защото с част от тези 40кг няма как да не са заминали и малко мускули.

Радвам се за теб, само напред и нагоре! A за тези които не вярват потърсете "possible pat" в гугъл - https://www.youtube.com/watch?v=G8wDslMKYNI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от vixx » 27 Мар 2017, 17:23

И от мене едно евала.
на 31.12.2016 бях 93.5 кг и реших , че повече не мога така.
Никога не съм ял салати, обичам само пържени неща и пия грандиозни количества бира по навик (и от скука, че работата ми е бая самотна).
От началото на годината салати, нищо пържено, бира на 1/3 от предишното количество и в средата на март бях 83кг.
Обаче съм 184 висок и нещо под 83-84 не се чувствам добре, та миналата седмица проядох малко боклуци пак. В началото на тоя месец почнах и да тернирам - тичам по 2.5-5 км три пъти в седмицата. Супер е.
Не съм бил над 100кг и не знам как е с увисването, при мен всичко се подобрява точно както си представях.

Малко ми е трудно да не ям нещата, които обичам, честно казано. Все едно ям гума. Изобщо не обичам салати и печени пилета. Виж, за пържено пиле умирам.

Имам фикс идеята до 6 Юни да нямам вече мазно по корема, не знам дали ще стане, ама много се надявам. Имам целулит по корема от над 10 години, са съм на 31 и е просто гадно. Ама е крайно време тва да се промени.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от c04 » 27 Мар 2017, 17:45

Евала и от мен. И аз от известно време понамалявам яденето, да видим дали ще стане нещо.Висок съм към 1,80-85 и съм 89кг, а ми се иска да стана към 80 +- 1/3.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от Bogat-Beden » 27 Мар 2017, 18:09

Евала ,Врачанин :yes:
Аз съм с отвратителен метаболизъм и също за последните 20на години съм слизал и качвал няколко пъти 15-20 кг,предимно сланина. 183 см съм. На 19 бях около 75-76 кг, на 28 около 100... Сега не знам,но може би около 85-88.
Вярно е ,че най-важното е храната.Тренирал съм и съм се движил по много,но ако папкаш повече ,може дори да дебелееш...Обратното ми се е случвало,да се движа средно или малко,но да отслабвам бързо,с малко ядене (невинаги по желание -стрес и липса на апетит например) За съжаление от стрес може и да се увеличава апетитът сериозно,както и човек да компенсира с ядене за липса на други удоволствия..
Идеалният вариант е да е добра и без да се прекалява.А лошият е да е кофти и да се прекалява.Понякога обаче явно е добре да удариш някакво дъно,за да можеш да се амбицираш и да постигнеш повече,отколкото даже си предполагал. :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от acer » 27 Мар 2017, 18:38

Мойта формула е доста проста, до 100 въгл дневно + 14-16ч фастинг + 3 тренировки седмично по 2.5ч ;) на 1.92 съм 86 кг от 96 и дори почти всеки ден ям 50гр черен шоколад с 1 кисело мляко.

Най-много помага фастинга, той е "game changer-а" и аз съм с мн бавен метаболизъм, но всеки ден 16ч фаст ти вкарва тялото в режим горене на мазнини и мускули (за тва е фитнеса).

Какво не ям:
- Варива, боб, леща, фасул и т.н, липсват ми но от години не съм ги пипал.
- Хляб, само 1 тортила 300гр си позволявам в събота.. и то там хляба е 100-150гр, през останлото време нито 1 грам.
- Нишестета - картофи, ориз - никакви отново от години
- Плодове никакви, рядко само половин грейпфут/помело, ако нямам черен шоколад.
- Ядки преди ядох много, но разбрах че могат да влият на хормоните и ги спрях (има и по-неутрални но са скъпи)
- Никаква бира освен ако не съм в бирария, малко е педалско ама е бъкано химия и въглехидрати, така че съм само на джин, уиски и вино :mhihi:

Свинското и рибата ми е основната храна, кюфтета, кебапчета, вътрешности, някое друго бульонче + кашкавали, сирена и зеленчуци, от време на време и чийзкейк / брауни. Грам дори не чувствам че съм на "диета" :mrgreen:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Да отслабнеш 40кг за 7 месеца.

Мнение от kulov » 27 Мар 2017, 19:07

браво, врачански! поздравления!
често забравяме, че който ни е проектирал, е имал предвид да хапнем по малко треволяци от време на време и с тази енергийна бомба да пробягаме по 30-40 км на ден в търсене на храна. тук таме и малко мръвка, нали, когато дал господ.
а в момента ядем много повече, отколкото е нужно, предимно пълни лайна, и не изразходваме нищо.
друг голям бич на еволюцията е седналата позиция. съветът ми към всички е, открадвайте си по няколко минути на ден да полежите. по няколко пъти. винаги, когато има възможност.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook