Свързване на тонколони към ресийвър

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 842
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Свързване на тонколони към ресийвър

Мнение от Сладур1 » 25 Мар 2017, 0:27

Здравейте колеги, наскоро си закупих ресийвър Денон AVR-1910. Поразчетох се из форумите за тонколоните (сферата ми е непозната). И реших да питам и тук. Ситуацията е следната- имам 2 тонколони от домашно кино, нямат табелки,не знам на колко ома са. Намирам онлайн 2 модела с такъв дизайн и пише, че са 4 ома. Ресийвъра е 6 и 8 ома, четох че мога да ги свържа последователно и така на изхода ще е 8 ома. Иначе не било препоръчително да се свържат към ресийвъра отделно. Така ли е? Имам и една тонколона с буфер, от тея за телевизорите. Тя е с оптичен кабел, на буфера пише 3 ома. Преполагам, че не е проблем да се върже към ресийвъра с оптичния кабел, но май няма да работи с другите тонколони, мога ли да ги свържа по някакъв начин към изходите за тонколони. Все още го разучавам този ресийвър и ми е малко мъгла. 7.2 е, какви тонколони да си купя, доколкото видях няма превключвател на 6 или 8 ома. Мога ли да вържа различни тонколони на различните канали? Въобще някакви идеи за системата. Искам нещо средно може и ниско ниво. Не съм претенциозен, а и ще е повече за гледане на филми от колкото за музика. Предпочитам 8 евтини тонколони, пръснати из стаята отколкото 2-4 мощни и скъпи. Благодаря предварително.

Изпратено от моят LenovoA3300-H с помощта на Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Свързване на тонколони към ресийвър

Мнение от alx » 25 Мар 2017, 2:10

Взимаш един хубав цифров омметър и мериш колоните на колко ом-а са. Тоя денон ще ги храни на 4 ома ако са, но ако ги слушаш силно и продължително може да си сработи термалната защита защото крайните стъпала на денона ще са по- горещи.

За колоните- разбира се че може да са различни. Идеално предните три (ляво, център и дясно) трябва да са еднакви за да са "timbre matched" - един вид да звучат еднакво. Останалите 4 съраунд колони може да са две по две еднакви, но не е задължително всичките да са еднакви. Колоните могат да нямат добри характеристики в ниските защото на едно домашно кино басите идват предимно и само от субуфера. Един вид под 80-120 херца всичко отива на събуфера. Така че не е задължително 7те колони да са големи за хубав саунд за кино :) .... но ако трябва да наблегнеш на нещо това е на събуфера. Повечето хубави събуфери идват с вградено крайно стъпало в тях. Гледай да е поне 100 вата rms дори за не особено голяма стая... Колкото повече толкова по- добре...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 842
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Свързване на тонколони към ресийвър

Мнение от Сладур1 » 25 Мар 2017, 8:38

То ясно, че колкото повече, по-добре. Малко трудно с тоя омметър, а и ме е страх да не направя някоя грешка с машинката. Ще го измисля, според мен и на 1 канал да са двете вързани не е проблем. А и съм ги взел точно за мястото отпред на телевизора, и предпочитам да ги ползвам. :)

Изпратено от моят LenovoA3300-H с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Свързване на тонколони към ресийвър

Мнение от Vladocbr » 25 Мар 2017, 8:44

На един канал не е добре. Свържа си ги както трябва просто не ги слушай на макс.

Sent from my E2303 using Tapatalk

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook