Франчайз офис на ЕКОНТ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Вуйчо » 09 Яну 2020, 11:41

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:10, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2020, 13:24

Отстъпката на Еконт, сравнена с тази на Спиди е смешна ори договор, освен, ако нямаш голям и стабилен оборот.

Едни време само като им кажеш “добър ден” и даваха 30%, после 20, после 12 и надолу май сега за по-малък оборот. Отделно плащане за СМС, пренасочване (когато клиента го направи).. много алчни станаха.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Яну 2020, 17:28

Не знам дали обръщате внимание, но на 99 процента от офисите им, служителите им са зомбите с доста тегаво отношение. Избягвам ги в огромна степен заради това, когато ми се налагат, гледам да ползвам Еконтомат.
Спийди имаха някакви тежки драми миналата година, по това което четох у ФБ. Аз съм сравнително доволен от тях, но да, като цяло са като всички големи фирми с олигополно положение на пазара, хвани единия... :no:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от TNT » 09 Яну 2020, 18:19

В офисчето на Еконт до нас пък съм супер доволен от отношението. Единия пич даже е толкова спокоен, че сигурно взима нещо :mhihi: Единствено не ми харесва, че няма къде да се спре, въпреки че е забранено спирането и през деня пишат фишове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Фидел Кастро » 10 Яну 2020, 21:00

Вуйчо написа:Нищо не са смъкнали еконт, цените са им такива от край време. :

Да, днес по обяд с учудване видях, че онази вечер съм бил жестоко подлъган. Наистина промяна няма! :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Юни 2020, 15:29

Купувам си 2 бутилки хр. добавка и ги поисквам то автомат на Спийди.
Отварям клетката след плащане ест.. и пратката тече... Бутилките са стъклени и изпращачът не си е направил труда да ги опакова като хората, това е ясно. Обаче какъв катил трябва да е разносвачът да сложи течаща пратка в клетката.. После предявявам претенция и Спийди след 2 седмици ми пращат до автомата пак документ, да съм подпишел и да им го върна, евентуално да ми платят 15 лв (шишето е 30лв) :shock: :help:
Организация и отношение не по-добро от държавна администрация.. Овиках патката от отдела за рекламации, макар че нямаше никакъв смисъл, ама няма да ги ползвам скоро, ако въобще отново..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от grkv » 12 Юни 2020, 15:41

Отговарям ти, макар и да не ти изнася особено...
Преди мнооого години като студент съм работил в куриерска фирма, ама не в БГ.
От гледна точка на пощальонче, за теб всяка една пратка е един етикет, който трябва да бъде обработен.
Обработването е:
а/ доставяне на получателя - маркираш в компютърчето в джоба, че пратката получена с подпис.
б/ получателя отказва и маркираш, че пратката е отказана и се връща, пак с подпис.
в/ не намираш получателя на адреса - маркираш съответното и я връщаш в ''станцията'', като пускаш бележка къде му е пратката, да дойде да си я вземе сам.

Това са трите ти опции при нормален разнос по домовете.
Когато става въпрос за тоя гардероб с чекмеджета, то ти нямаш тия три опции, защото гардероба няма да откаже да приеме пратката, няма и да хване краченца и да не можеш да го намериш. Длъжен си, това нещо с етикета да го оставиш вътре, каквото и да е то. И да е помляно от бой, решението да се върне обратно на изпращача не е твое, а на получателя.
Кофти, но друг вариант няма.
Чупливи неща взимайте само ''на ръка''.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от bum_bum » 12 Юни 2020, 15:44

Рекламацията ти трябва да е към търговеца, а не към куриера в случая.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от kiko » 12 Юни 2020, 15:57

Безотгорността на куриера при вземане и изпращане на пратката от търговеца неопакована както си трябва също е вина

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от grkv » 12 Юни 2020, 16:16

На теория - може би.
На практика - една пратка от началната й до крайната й точка е минала през 5-6 човека и няколко МПС-та.
Кой точно е спукал шишето и в кой момент?
Правят застраховки, ама трябва да си поискаш и платиш за това.
Другият вариант е да си я получиш по не толкова модерния начин и ако трябва да я откажеш преди да си дал пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от bum_bum » 12 Юни 2020, 20:53

kiko написа:Безотгорността на куриера при вземане и изпращане на пратката от търговеца неопакована както си трябва също е вина


Принципно да, но как да знае приемащия какво точно има вътре. Да кажем пише "хранителни добавки". Оня на гишето приема амнайсе стотин пратки днес. Нерядко тия от фирмите се изсипват вечер накуп и става мазало.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Фев 2021, 9:35

Speedy са уникални паляци..
3 дена им е счупен автоматът и не мога да си взема пратката. Днес получавам смс, че е преместена в офис, без да ме уведомят предварително! От офис не вземам, затова само автомат ползвам. Преди да излезе някой умник да предложи Еконт, еконтоматът е отвън и не пращат нищо с обявена стойност, тоест за нещо над 20-30 лв забрави..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 11:24

Аз, като умник да питам, защо не взимаш от офис ? :lol: Развалил се е, счупен е - нормално да ги закарат в най-близкият офис.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Фев 2021, 11:30

Защо има автомат, като има офиси, помисли. Събота и неделя работят ли? До 10,30 вечер работят ли? С олигофрени служители разправяш ли се? На опашка да чакаш половин час на студа умно ли е? Нали си ковид проповедник, кое е по-правилно в момента да се ползва?
Нормално да я преместят не е, защото аз ги уведомих за повредата и 3 дена не я оправиха, излъгаха ме, че са и всъщност не бяха - тоест ме разходиха 3 пъти.. И после ме питаха за номер на пратка БЕЗ да ми кажат, че ще я местят, просто тая сутрин смс... Отделно има друг автомат, отделно не ги е грижа в кой офис и т.н..
Имах те за по-съобразителен, разочароваш ме или просто се заяждаш май напоследък с мен..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 11:53

Никой не се заяжда с теб. Вероятно чакат някоя част от Китай. А за това, че са те излъгали, че е оправен - еми джендърска работа :dunno: Пробвай да го използваш, за да ти го докарат до вас/офиса за тяхна сметка. Аз мисля, че е по-адекватно да те питат дали искаш да ти го докарат някъде или да те питат във КОЙ ОФИС да ти го закарат.

А пък ковида с маска за 2мин в офиса няма да го хванеш. Аз гледам да излизам в работно време, щото минавам за 5мин, а след работа се чака по 30-40 :kuku: Или просто си викам до вкъщи, ако разликата е само 1-2лв.

П.П. Автомат не съм ползвал никога, точно щото съм чувал, че често има проблеми с тях.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook