Франчайз офис на ЕКОНТ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 21 Мар 2019, 16:51

Ела да видиш в 100 000но село как го гледат като трансформатор :mhihi:
Накрая сигурно ще го кодират поименно да ме поздрави, като го доближавам
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от steeN » 21 Мар 2019, 17:25

Е никой не се е родил научен. Ще мине малко време и ще са професионалисти :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 21 Мар 2019, 19:20

Те първо някои азбуката и езика трябва да понаучат :|
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2019, 21:27

На мен ми е много удобен, но и по принцип съм "за" всякакви иновации и новости. Като се замисля пазарувам онлайн от почти 20 години, а повечето хора тогава нямаха идея, че има онлайн магазини.

Имат още трески за дялане тия еконтомати, но като цяло са страхотно нещо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Stoqnov_1979 » 21 Мар 2019, 22:55

Тези са ненормални от еконт. То не беше такса опаковка,то не са сега и СМС-и. И някаква си такса обем преди около 2 месеца без изразени правила за нея и ми паднаха в очите окончателно. Не може за един таван за кола да ми искат 50 лв доставка или пък за броня пак толкова. Ама било заемало място в камиона. Ми аз и камион ли да им купя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Binev_OuT » 22 Мар 2019, 23:09

Е тва е стинкаджийството -една от причините народа да не може да прокопса.
Вместо да добавяш безплатни услуги и програми от типа - "от пусто в празно", за да дърпаш клиенти и да улесняваш работата ти сер*ш лайна , шото си некой нов меринджей с нови напредничави идеи :kuku:
Мен лично Еконт не ме учудват , преди време даже не си правиха каско на колите (говоря за тези на централен офис , не франчайс).
Един приятел тоталира един Фиат , май още се съдят , та от там знам че имаха само гражданска.
Иначе като услуга нямат грешка , в тази област сме доста по-добре от западните куриери.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от barty » 24 Мар 2019, 19:45

Off: работя с TNT и една друга фирма, та другата фирма бяха на път да ме издънят с една пратка на много важен клиент.
Дадох пратката на TNT, въпреки че са по-скъпи.
От другата фирма ми счупиха телефона да питат защо. реших да им кажа истината че издишат. Препоръчах им да подобрят работата с конкретни предложения. Вместо да си вземат бележка и да продължим работа те ме заплашваха, чак със съд :mhihi: Загубиха ме като клиент заради това че не приемат критика.
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Мар 2019, 19:55

Топ злетаците обаче са тия
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от ukelichko » 24 Мар 2019, 22:39

Малко :OT: Попаднах на някаква локална измамна схема в Еконт и след реакцията им ме загубиха като клиент. Както ме убеди една позната служителка в Еконт, такава схема се върти с много голям връзкар, иначе при първото оплакване и затварят офиса, който на всичкото отгоре е и франчайз. Та..... продавам някакъв лаптоп в ОLX, пише ми се някакъв, пазари се, сключваме сделка и ще му го пращам. Купувачът много държи да пратя стоката точно по Еконт и точно до определен офис. Нищо подозрително до тук. Опаковам лаптопа и го изпращам до офис в квартал в София. Няколко дни никой не взема пратката. И до тук всичко е нормално и няма нищо незаконно. Но отварям профила на купувача и виждам моя лаптоп вече пуснат за продажба с някаква висока надценка. Снимката направена в дена на пристигането на пратката. Понеже лаптопът е рядък модел и понеже всички снимки на другите стоки на продавача са направени на едно и също място, както и всички обяви на продавача са на по-малко от седмица се усъмних, че пратката е отворена и лаптопът е сниман. Веднага схванах схемата как работи. Отивам в Еконт, пратката ми още стои чакаща в София. Поразрових нета за продавача и излезе, че върти разни измекярски далавери още от 2012-та година. Реших да си направя експеримент и накарах един приятел да купи фиктивно лаптопа от обявата. И чудо, без да е освободена моята пратка, лаптопът ми вече се намираше в офис в друг град. Тогава вече се обадих на Еконт и обясних случая. Щели да проверят. Междувременно писах и на купувача (което е моя грешка), да видя какво става. Оня се оказа от мазните мошеници и започна да ме уверява, че бил взел пратката веднага след като пристигнала и нещо Еконт грешели. Ама му изчезнаха веднага обявите от сайтовете. На другия ден ми се обади някаква служителка от Еконт, да ми обясни как съм се заблуждавал и просто им се била скапала системата и всичко си било наред. И обявите на измамника пак се появиха във всички сайтове. Само че не съм вчерашен. Просто лицето има приятел в съответния офис на Еконт и разпечатват пратките, снимат ги, ако продадат нещо, го изпращат и чак когато вземат парите, освобождават пратаката на първия купувач. Ако не продадат нищо, след седмица или малко повече по етапен ред пратката се връща при продавача и той си плаща за склад и за обратния път. Най-лошото в случая е, че като споделих случката в работата, поне трима човека се зачудиха дали нямат някой познат в офис на Еконт, та и те да вртнат подобна далверка :D Не пиша кнкретни имена и офиси, просто защото хората са се объркали :lol: и всичко ще прозвучи като клевета. Сега ползвам Спиди когато изпращам нещо.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Maxmadness » 26 Мар 2019, 1:57

ukelichko написа:Малко :OT: Попаднах на някаква локална измамна схема в Еконт и след реакцията им ме загубиха като клиент. Както ме убеди една позната служителка в Еконт, такава схема се върти с много голям връзкар, иначе при първото оплакване и затварят офиса, който на всичкото отгоре е и франчайз. Та..... продавам някакъв лаптоп в ОLX, пише ми се някакъв, пазари се, сключваме сделка и ще му го пращам. Купувачът много държи да пратя стоката точно по Еконт и точно до определен офис. Нищо подозрително до тук. Опаковам лаптопа и го изпращам до офис в квартал в София. Няколко дни никой не взема пратката. И до тук всичко е нормално и няма нищо незаконно. Но отварям профила на купувача и виждам моя лаптоп вече пуснат за продажба с някаква висока надценка. Снимката направена в дена на пристигането на пратката. Понеже лаптопът е рядък модел и понеже всички снимки на другите стоки на продавача са направени на едно и също място, както и всички обяви на продавача са на по-малко от седмица се усъмних, че пратката е отворена и лаптопът е сниман. Веднага схванах схемата как работи. Отивам в Еконт, пратката ми още стои чакаща в София. Поразрових нета за продавача и излезе, че върти разни измекярски далавери още от 2012-та година. Реших да си направя експеримент и накарах един приятел да купи фиктивно лаптопа от обявата. И чудо, без да е освободена моята пратка, лаптопът ми вече се намираше в офис в друг град. Тогава вече се обадих на Еконт и обясних случая. Щели да проверят. Междувременно писах и на купувача (което е моя грешка), да видя какво става. Оня се оказа от мазните мошеници и започна да ме уверява, че бил взел пратката веднага след като пристигнала и нещо Еконт грешели. Ама му изчезнаха веднага обявите от сайтовете. На другия ден ми се обади някаква служителка от Еконт, да ми обясни как съм се заблуждавал и просто им се била скапала системата и всичко си било наред. И обявите на измамника пак се появиха във всички сайтове. Само че не съм вчерашен. Просто лицето има приятел в съответния офис на Еконт и разпечатват пратките, снимат ги, ако продадат нещо, го изпращат и чак когато вземат парите, освобождават пратаката на първия купувач. Ако не продадат нищо, след седмица или малко повече по етапен ред пратката се връща при продавача и той си плаща за склад и за обратния път. Най-лошото в случая е, че като споделих случката в работата, поне трима човека се зачудиха дали нямат някой познат в офис на Еконт, та и те да вртнат подобна далверка :D Не пиша кнкретни имена и офиси, просто защото хората са се объркали :lol: и всичко ще прозвучи като клевета. Сега ползвам Спиди когато изпращам нещо.


Позната схемичка... мога да споделя още 3-4 схемички много много много ама мнооооооого по брутални от това за което ти говориш,ама не мисля че ще е много разумно тъй като все пак четат хора тука и ще вземат да го правят,мамата си джаса хората какви неща измислят да изкарат някой лев...много ми се иска да разкажа мойта случка обаче ще започнат адски много хора да лъжат с тази схема и ще стане страшно :ranting:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от BaDxBoY » 26 Мар 2019, 17:34

И дай по-добре да изгърмим повечето, че да може лично да я хванем схемата или какво ?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от c04 » 26 Мар 2019, 19:57

давай на ЛС :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 19.02.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e90 320d '06
Мечтае да кара: f06 640

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от enerdjy » 16 Апр 2019, 15:58

Някой знае ли как стоят нещата при Speedy ?
"If one day speed kills me don't cry because i was smiling" - Paul Walker

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от Stoqnov_1979 » 17 Апр 2019, 1:00

enerdjy написа:Някой знае ли как стоят нещата при Speedy ?

За франчайз ли? Искаш да отвориш офис,но те ще ти кажат къде и.... се отказваш :mhihi:

Ново двайсе при умиращия еконт-ДДС към доставката. Със сигурност очаквам вече както предполагам такса зимни и летни гуми,такса данък бус,такса отпуск на служител,такса ток за лаптопа...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Франчайз офис на ЕКОНТ?

Мнение от laviatan » 17 Апр 2019, 9:37

Промяната се отнася само за пощенските пратки, т.е. куриерските от и до адрес си остават на същите цени.
Един вид стават вече по-предпочитани . По този начин по-малките куриерски фирми адрес-адрес стават атрактивни .
Интересното е ,че промяната засяга всички доставчици в България, с изключение на Български пощи.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook