В какво бихте инвестирали в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Мар 2017, 12:11

Хахаха,благодаря за предоставената възможност :D
TNT си го обясни отлично и лаконично :ok: Да не се сърдят другите колеги,но мисля ,че авторът на темата пък най-добре ще разбере .И да,наистина там сумите са меко казано немалки :oops:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от K_Ilkov » 24 Мар 2017, 12:22

Bogat-Beden написа:Хахаха,благодаря за предоставената възможност :D

мА молА ти са :mhihi:

Bogat-Beden написа:Да не се сърдят другите колеги,но мисля ,че авторът на темата пък най-добре ще разбере.

Както винаги монетата има две страни (поне :mhihi: ) :

- няма нищо по-хубаво от това човек да се занимава с това, от което разбира
от друга страна
- като си от даден бранш сигурно първо си обмислил нещата, които са ти на една ръка разстояние и търсиш нещо различно

Освен това инвестицията е добре да те диверсифицира (да разпределиш риска) някак.
Ако бизнеса ти е в логистика, не знам дали е най-удачно да инвестираш заделения си кеш в логистичен имот.
Ако има криза в сектора тя ще те удари и на двете места :dunno:
Поне така си мисля аз ... Може и да греша не съм запознат с този сектор ...

пп. Така докато си пиша, се сещам, че автора има уклони към автоманящина :lol: Да погледне предната страница :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Borymeckata » 24 Мар 2017, 13:15

От всички МПС-а, които съм имал до момента, само на едно му се вдигаше цената. Един доста рядък и интересен модел на Кавасаки от 1983-та година:
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/kawasaki/kawasaki_z1100gp%2083.htm

Този мотор е може би първият в света супер-байк, с уникални за времето си характеристики. Един от първите инжекциони при мотоциклетите, първият с централен заден амортисьор (уни-трак окачване). Май беше и първият, който е взел 400 метра за под 11 секунди или нещо подобно беше... По принцип моторите се карат душмански, спортните - още повече, та много малко от тях оцеляват повече от 10 години, а за такива антики - да не говорим...

Интересувам се от антиквариат и съм забелязал - някои неща остаряват по-бързо от други. Например електрониката - много бързо се развива, често се сменяват моделите и само след 20 години вече е "ретро". Гледайте с касетофоните какво става - пуснал съм търсене само Шарпове за илюстрация, но и с другите марки е същото:
https://bazar.bg/ads/search?view=&sort=weight&rub=0&srch=sharp+gf&obl=&g=&button=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&pf=&pt=&term=

За мотоциклетите - вече ви казах. Също и бойното оръжие по време на война - много бързо се амортизира и изчезва. Примерно някоя офицерска парадна сабя от ПСВ може да стои в гардероба 100 години без драскотина. Ама я намери бойна сабя от същата гопдина... Също и вещите от по-нетрайни материали. Саби, щикове и пушки са останали доста. Кожени изделия (колани, паласки, ботуши) пак се намират. Изделия от дърво (приклади, дръжки) по-трудно излизат запазени. А униформи направо няма, даже и в музеите не са запазени - платът е нетраен.

Антиквариатът е интересен, но там ти трябва специфична компетентност - да умееш да оцениш реално предмета. Зависи от много неща, състоянието му най-вече. Почти еднакви предмети, неразличими за непросветения, могат да имат различна цена в пъти. Това е интересна тема, но за мен не е инвестиция, а по-скоро хоби...
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Мар 2017, 13:28

K_Ilkov написа:Освен това инвестицията е добре да те диверсифицира (да разпределиш риска) някак.
Ако бизнеса ти е в логистика, не знам дали е най-удачно да инвестираш заделения си кеш в логистичен имот.
Ако има криза в сектора тя ще те удари и на двете места :dunno:

И да и не...
Те са пак един вид диверсификация,но по вертикала.Може да си в транспорта,но да нямаш инвестиция в складови площи,както и обратното.Но едно си прав-че колегата най-вероятно вече сам се е досетил,ама нали сме в правилния раздел,лаф да става :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от K_Ilkov » 24 Мар 2017, 15:19

Да бе, току виж някой инвестирал в нещо дето не се е сетил до сега :yes: Обмяната на мнения е ценно нещо :yes:

Borymeckata написа:От всички МПС-а, които съм имал до момента, само на едно му се вдигаше цената. Един доста рядък и интересен модел ...

Ама то така става ... На някоя Дачия и след 500г няма да и се вдигне цената ...
Пак опряхме до правилен избор и момент :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от mumford » 24 Мар 2017, 16:57

Един приятел инвестира в подаръци за бъдещата му жена, преди да я вземе. Инвестицията се изплаща доволно в момента (баща й е бивш депутат с 8 апартамента в София, морето, чужбина) :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Elesar74 » 25 Мар 2017, 9:48

Бих инвестирал в независимост от системата, ВИК оператори, ЕРП дружества, банки и т.н. Бих си купил къща и земя, която да обработвам. Всъщност и сега работя това да се случи.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от cod-cdbp » 25 Мар 2017, 17:54

Elesar74 написа:Бих инвестирал в независимост от системата, ВИК оператори, ЕРП дружества, банки и т.н. Бих си купил къща и земя, която да обработвам. Всъщност и сега работя това да се случи.



+1

Но държа да отбележа, че всичко това, може да се постигне и не само с една торба пари т.е. много от тези машини и системи, човек може да ги направи сам. :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Borymeckata » 25 Мар 2017, 20:00

Като погледна назад във времето - образованието (1) се оказа най-успешната ми инвестиция. Всичко, което съм постигнал, е благодарение на него. Дори и другите ми успешни инвестиции (доколкото може да се говори за такива...), пак се дължат на образованието ми - без него нямаше да имам нужния капитал за други инвестиции... Разбира се, има и голяма доза късмет - че след завършване на Института съм успял да си намеря работа по специалността, че съм работил в много специфична област и съм натрупал уникален опит, че после съм намерил фирма, за която точно този опит е ценен, че някак съм се намърдал в едно сравнително затворено професионално общество, създал съм си добро име и не съм правил сериозни издънки... Всичко това е на късмет, но без първоначалното ми образование не би било възможно.

Друга добра инвестиция (колкото и странно да звучи...) е здравето (2) на човек. Като си здрав - имаш време, енергия и възможности за други дейности, бизнес и инвестиции. Та не е лошо да "инвестираш" време, пари и усилия в себе си - фитнес, здравословно хранене, повече движение на открито, някакви спортове, такива работи...

И накрая (вече го споменах в първия абзац) - името (3). Нали сте чували - 20 години човек работи за името си, после то започва да работи за него... Не е лошо да инвестираш в доброто си име или поне - да не го прецакваш с някоя ГСП.

Та да обобщя с едно изречение - за мен е добре да инвестираш в себе си, по-конкретно - образование, здраве и добро име (професионална репутация). Това е от мен...
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от SK » 25 Мар 2017, 20:09

някой има ли опит с вендинг автоматите? ясно е че мястото на което ще ги поставиш е най-важното. Наем, подкуп :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от AngelG » 25 Мар 2017, 21:13

SK написа:някой има ли опит с вендинг автоматите? ясно е че мястото на което ще ги поставиш е най-важното. Наем, подкуп :mhihi:



закъснял си с 10-15 години

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от SK » 25 Мар 2017, 22:03

AngelG написа:
SK написа:някой има ли опит с вендинг автоматите? ясно е че мястото на което ще ги поставиш е най-важното. Наем, подкуп :mhihi:



закъснял си с 10-15 години


шанс :mhihi: , хората спряха да пият кафе от 40стотинки ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от stefan8898 » 25 Мар 2017, 22:28

Вендинг автоматите-трябва ти свободно време и добро място, аз имах един и спокойно по 100-150 лева на месец може би се печели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Мордехай » 26 Мар 2017, 18:45

K_Ilkov написа:пп. Така докато си пиша, се сещам, че автора има уклони към автоманящина :lol: Да погледне предната страница :mhihi:

Ааа, аз инвестирам бе, откак Бмвенцето стана жертва на селския тероризъм, накарах заварчика да ми направи нова броня на джипа по мое усмотрение и дизайн:
IMG_20170326_193555.jpg

И понеже ме обвиняват в автоманящина и съм писнал с въпросите за автомобили към alx, рекох да подгрея с един гоуф за 200 евро от един австрийски беден пенсионер:
IMG_20170326_193451.jpg

Ше му се дига ли цената, няма ли...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от kiko » 26 Мар 2017, 19:28

силовата броня е супер ама ако изшиеш някой с нея,и оня ако е жив :mhihi: с по-печен адвокат ще те скъсат.Отделно извън БГ с тая джипка забрави

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook