В какво бихте инвестирали в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Мордехай » 26 Мар 2017, 20:19

Аз откак сложих ксенон и лед на фаровете без миещо устройство, знам че Европа е табу за тоя джип. Но с него съм ходил много пъти до Холандия, Германия, Франция и да ти кажа това е голяма мъка и страшно неудобство, джипът е напълно спартански и мазохистичен, хубавото е, че свалям задните седалки, направил съм си легло по размер на 30 см от пода и дюшек по размер, под леглото се събира страшно много инструменти и багаж, а и си купих чисто нова дизелова суха печка и не ме притеснява студа, който вее вътре отвсякъде и липсата на елементарна изолация.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от dan-dam » 02 Апр 2017, 3:03

Аз съм инвестирал в един Merkel Zuhl от 58-ма, пък след 20-30 години живи и здрави ще видим...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от adovet » 02 Апр 2017, 8:16

Инвестирам в собствения си бизнес и когато изпадне някой изгоден имот купувам и препродавам.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Chertigrad » 19 Дек 2017, 19:33

в образованието на бойко
Teodora

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от steeN » 21 Дек 2017, 12:04

дори е на плюс все още :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от kasho » 21 Дек 2017, 15:39

Аз в България не бих инвестирал в абсолютно нищо поради няколко много сериозни системни проблеми:

1) Демографски проблем (количествен и качествен) - пирамидата е обърната и отдолу чисто количествено идват все по-малко попълнения на трудовия пазар, а излизат все повече хора в пенсия (поколението на бейби бумърите). Отделно, че все по-голям процент от идващите нови поколения са от "братята" роми които (да си го кажем честно) имат много сериозни проблеми с (тоталната липса на) образование и трудови навици.

2) Здравна система - недофинансирана, но за сметка на това пробита и брутално източвана. Като бонус- липса на лекари и мед. сестри. Извън София положението е наистина много, ама много страшно.

3) Пенсионна система - голяма част от паричките в допълнителното индивидуално пенсионно осигуряване, което трябва да облекчи бюджетните пенсии, са инвестирани в "наши" фирми и кеша е взет от който трябва. На книга пенсиoнните фондове имат акции за ХХХ милиона лева, на практика обаче тези акции не струват толкова + няма кой да ги купи обратно, за да влезне свеж кеш в системата. Мисля, че от 2018 започва изплащането на пенсии от т.нар "Втори стълб" на пенсионното осигуряване. Интересното ще стане след няколко години, когато кешовите нужди станат по-големи и трябва да се продава повече от наличните акции. Дали ще има кой да купува и какво ще се случи с цените?

4) Правораздавателна система - тук дори няма нужда от коментар. За мен на практика такова нещо не съществува в България.

Знам, че поста ми е ужасно песимистичен, но общо взето очакванията ми за България са за тотален срив на всички системи до 10-15 години и, недай си Боже, гражданска война. Дано да не съм прав!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от acho.rs » 21 Дек 2017, 18:19

Много новини гледаш/четеш. Системата винаги е била все толкова пробита, че даже и повече. Мен надежда ми дава, това че България беше тотална клоака в началото на 90те а сега поне в големите градове, положението е почти европейско. Е, хайде източно европейско, но поне не сме в Чечения, както 92-95та.

По темата - има много хляб в автомобилните сервизи, спортове за манипулация на малоумници (бързи кредити), аутсорсинга и криптовалутата. Последното, всеки се хвърля да гадае, но аз си мисля, че след първоначалния фурор, ще има балансиране на системата и при среден бюджет и постоянно опресняване на знанията, ще може да се превърне в малък източник на доход

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от немо » 22 Дек 2017, 0:50

acho.rs написа:По темата - има много хляб в автомобилните сервизи

Това как го реши,че е така?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от firstduo93 » 26 Дек 2017, 21:05

В машина за печатане на пари :D

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 8.11.2021

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от reneta » 08 Ное 2021, 12:57

България е туристическа дестинация, така че къщите са гости работят добре тук.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook