В какво бихте инвестирали в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Мордехай » 17 Мар 2017, 21:59

Понеже се появиха разни теми като "за колко пари месечно бихте се превърнали в безделник", ми е интересно ако имате сериозна сума и искате да я вложите в нещо, което да ви носи ежемесечно дивиденти, какво бихте направили. Да определим примерно различни суми, да речем имате 200к, 500к, 1000к, 2000к. Аз например не си мисля за апартаменти и вечните проблеми с наемателите, мисля си за земеделска земя. Взимаш някоя голяма нива, един декар е около 1к и ги даваш на някоя кооперация, всяка година ти броят по 30-60 лева на декар, не се занимаваш с нищо, няма данъци върху земеделската земя, не те интересува какво се сади има ли печалба или не. Ако вземем средната цифра за инвестицията 1000к, това са 1000 декара или 30-60к лева на година, приличен доход за един пенсионер. Вярно, че е много слаба възвръщаемостта, но цената на земята не вярвам да падне, а напротив, ако не се появи чума или световна война, ще струва много повече. Бихте ли купили много акции на някое печелившо АД или бихте ги сложили на срочен депозит? У вас е топката! А може да си купите някое Е30 и да чакате да поскъпне...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Мар 2017, 22:26

Имам апартаменти, който давам под наем, това е най голямата грешка която съм правил но бях млад..... Земеделска земя, в това ще инвестирам в близко бъдеще, като мисля и да продам поне 1 апартамент, защото дохода е към 3.5% годишно, или за 27 години се изплаща от Наеми, това е без ремонти, ако е обзаведен още по зле.
Според мен инвестиция в земя и отглеждане на БИО култури, пазара нараства, и може да се постигне ниска себестойност на продукта.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от barabqga » 17 Мар 2017, 22:31

в това което разбирам и харесвам да правя, само тогава всичките трудности и неволи ще си заслужават , но пък най-много да задлъжнея от това :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Jordana » 17 Мар 2017, 22:42

В общински съветник , кмет с повече късмет - в депутат .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Nickelback » 17 Мар 2017, 22:48

Аз до голяма степен бих следвал бизнес модела на Телерик, и като за начало, бих развил инженерен център в някоя от "по-нишова" област.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Exclusive89 » 17 Мар 2017, 22:52

N.Mihaylovski написа:Имам апартаменти, който давам под наем, това е най голямата грешка която съм правил но бях млад..... Земеделска земя, в това ще инвестирам в близко бъдеще, като мисля и да продам поне 1 апартамент, защото дохода е към 3.5% годишно, или за 27 години се изплаща от Наеми, това е без ремонти, ако е обзаведен още по зле.

Колега и аз мислех да купувам апартаменти (от Пловдив) и да ги давам под наем, но май ще се отказвам... :dunno: :confused:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Мар 2017, 23:19

Exclusive89

Не се хващай няма смисъл, особено в днешно време, ако всичко беше розово да набиеш едни пари и да не мислиш за старини, но предвид намаляването на населението инвестиция в имот за даване под наем за над 10 години в момента е глупост

Vra4anin

тези пари 500 000, трябва да си ги изкарал не подарени, а как се изкарват тези пари ?? аз имам бизнес и с честен труд НЕ става.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от vixx » 17 Мар 2017, 23:27

Аз бих го играл инвеститор в идеите на някой интернет младок без опит. То и съм го правил, но от 3 само една инвестиция беше успешна, че тийновете с идеи много лесно се отказват, а аз го научих по трудния начин.
Сега в момента аз имам нужда от инвестиция за моя си ИТ, и е малко куриозно , защото ако си бях написал домашното нямаше да си хвърля парите в нищото с горните два. Все тая, има брутално количество хора с идеи в сферата на интернет, иот, и всички субсфери, които нямат много опит и ако си минал по тоя път ( и внимаваш малко :banghead: ) възращаемоста ти е в рамките на 2-4 години. А инвестициите изобщо не са толкова големи, по принцип е обратно пропорционално на това колко яка е идеята. По-стандартните идеи изискват повече пари, тези които имат възможност да разтърсят пазара изискват доста малк за да заработят. Останалото отива в бъз, хайп...абе ПиАр.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от JOGI » 18 Мар 2017, 2:01

стриптиз бар :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.03.2017
Местоположение: София

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от kirmer » 18 Мар 2017, 8:24

+ 1 за земеделската земя
Иначе другото правилно нещо е да инвестираш в различни отрасли - диферсификация така да се каже. Но най-лесно и без ангажименти - земя
Да е жива и здрава химията :) Стероидите помагат...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от drago_pavlov » 18 Мар 2017, 8:52

Ако съм ги изкарал с труд бих ги инвестирал в това, от което съм ги изкарал.
Ако ги спечеля от тотото със сигурност ще ги инвестирам в земя.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от madafaka_donkele » 18 Мар 2017, 9:41

N.Mihaylovski написа:Имам апартаменти, който давам под наем, това е най голямата грешка която съм правил


Що така? И аз мисля да се хвърлям на това, ама гледам всеки втори казва недей :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от cucibg » 18 Мар 2017, 9:54

Ще ги инвестирам в самолетен билет
и колкото по далеч от бълагрия и европа толкова по добре :ok:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Мар 2017, 11:42

Не разбирам от инвестиции на практика (на теория сме силни повечето :lol: ),но апартаменти ,къщи и земя може да имат доста ниска доходност,но са почти винаги защита срещу инфлацията най-малко,а дори в дългосрочен период си имат и капиталов прираст.Цената им расте с темпове,които изпреварват инфлацията.Тоест,печелиш по 2 линии.Отделно ,че си е реален актив.Много е консервативно и скучно,но на мен специално до там са ми познанията :oops:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: В какво бихте инвестирали в България?

Мнение от Kroki » 18 Мар 2017, 12:16

В гаражи. Ако искаш можем да се видим да поговорим.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook