Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.08.2012
Пол: Мъж
Кара: Колата, за която е мечтал
Детайли за колата: E39 525i (2003) Black Sapphire

Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от kradkov » 13 Мар 2017, 14:57

Здравейте колеги,

През 2013 година пропуснах пътуването до Румъния и до чудния проход Трансфагарашан и до ден днешен не мога да си простя този пропуск :) Тази година съм решил да посетя това местенце с колицата и тъй-като смятам, че едно такова пътуване може да стане още по-вълнуващо, ако си заобиколен от съмишленици и от любимата марка, исках да проверя дали тук няма да има и други навити да си организираме групово пътуване.

Моето виждане е пътуването да се случи или в началото на лятото или след края, за да не е по време на отпускарския сезон. Продължителност - 3 дни (2 нощувки).

Идеята на темата е да е да се преброим и ако има други желаещи, ще се заема с по-сериозна организация и след кратко проучване ще предоставя повече детайли. Ако някой тук има скорошен опит и е пътувал натам, може да сподели ценна информация, за да ни улесни.

Вие сте на ход! :driving:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от speeder88 » 13 Мар 2017, 16:28

Аз ходих миналата година септември. Случихме на малко кофти време и имаше мъглица, не усетихме кефа от гледката на прохода на 100%. Тръгнахме от София, минахме през Русе и първата вечер спахме в Букурещ. На следващия ден разгледахме основните забележителности и тръгнахме към Брашов. По пътя минахме през един замък - Пелеш мисля. Вечерта се настанихме в Брашов, на следващия ден отидохме в замъка на Дракула следобяд поразгледахме и самият град Брашов. Сутринта рано се изстреляхме към Трасфагарасан. Минахме през него и побеже голям мерак след това се спуснахме към ферибота. След него - пак София.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от Мордехай » 13 Мар 2017, 22:06

Не искам да развалям темата, ама по-добре идете в Гърция, минете стария път за Игуменица, през Верия-Козани, през Катара, върнете се през Метеора, Каламбака, Трикала, Лариса, тръгнете по магистралата за Атина, яжте на големия ресторант на бензиностанция Македония, от Ламия хванете стария път за Амфиса, погледнете от високото цяла Северна Гърция, качете се на феробоота от Итея, слезте по пътя надолу през Триполи до Каламата, върнете се през Коринт и Атина, попечете се на Катерини или по-добре на Дион и после може през Света Гора обратно или към Александрополи, но там не е интересно. Ще видите какво се казва планина и море, няма да ви ограбят и ще ви е много по-приятно с малаките отколкото с мамалигарите. Това е за няколко дни и близо. За повече дни и повече пари има още по-интересно. Ех, да имах време, щях и аз да дойда, но и това ще стане някой ден... в следващият живот, в този само ще работя.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от bam-bam » 13 Мар 2017, 22:10

Може ли да го макираш това цялото в гугъл мапса и да сложиш един скрийн да го видя, че ми интересно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от adovet » 13 Мар 2017, 22:12

Ходил съм и на двата трипа Трансфагараш организирани от форума и мога да кажа че е незабравимо преживяване. Много добра организация и много приятни моменти

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от Митко Стоянов » 14 Мар 2017, 10:28

Аз ходих на миналогодишния трип, беше уникално. Смея да кажа, че точно юли и август са най-подходящи за посещение.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2017, 11:24

Мордехай написа:Не искам да развалям темата, ама по-добре идете в Гърция, минете стария път за Игуменица, през Верия-Козани, през Катара, върнете се през Метеора, Каламбака, Трикала, Лариса, тръгнете по магистралата за Атина, яжте на големия ресторант на бензиностанция Македония, от Ламия хванете стария път за Амфиса, погледнете от високото цяла Северна Гърция, качете се на феробоота от Итея, слезте по пътя надолу през Триполи до Каламата, върнете се през Коринт и Атина, попечете се на Катерини или по-добре на Дион и после може през Света Гора обратно или към Александрополи, но там не е интересно. Ще видите какво се казва планина и море, няма да ви ограбят и ще ви е много по-приятно с малаките отколкото с мамалигарите. Това е за няколко дни и близо. За повече дни и повече пари има още по-интересно. Ех, да имах време, щях и аз да дойда, но и това ще стане някой ден... в следващият живот, в този само ще работя.


За тва май няма да стигнат 2 дена, ама изглежда интересно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от Bexim » 14 Мар 2017, 11:53

Дето се вика, абонирам се за темата!
Не знам дали ще смогна за групово, че наистина организацията е трудно нещо, но определено искам да го направя!
Това, което каза Мордехай, също ме заинтригува много. По дефолт много обичам да карам в Гърция (защо ли)...
Дори на Халкидики да си го обикаляш е голям кеф..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2017, 13:31

madafaka_donkele написа:
Мордехай написа:Не искам да развалям темата, ама по-добре идете в Гърция, минете стария път за Игуменица, през Верия-Козани, през Катара, върнете се през Метеора, Каламбака, Трикала, Лариса, тръгнете по магистралата за Атина, яжте на големия ресторант на бензиностанция Македония, от Ламия хванете стария път за Амфиса, погледнете от високото цяла Северна Гърция, качете се на феробоота от Итея, слезте по пътя надолу през Триполи до Каламата, върнете се през Коринт и Атина, попечете се на Катерини или по-добре на Дион и после може през Света Гора обратно или към Александрополи, но там не е интересно. Ще видите какво се казва планина и море, няма да ви ограбят и ще ви е много по-приятно с малаките отколкото с мамалигарите. Това е за няколко дни и близо. За повече дни и повече пари има още по-интересно. Ех, да имах време, щях и аз да дойда, но и това ще стане някой ден... в следващият живот, в този само ще работя.


За тва май няма да стигнат 2 дена, ама изглежда интересно.


Както и предполагах поне седмица си трябва да обиколиш и разгледаш всичко :mhihi: Но определено изглежда интересно почти 3000 километрово приключение. Примерни маршрути на 2 части, че гугъл мапса не позволява повече от 10 дестинации, Катара не излезе(има Кастория), като дестинация, а до Атон няма гугъл мапс :mhihi:

Част 1

Част 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от 520i » 14 Мар 2017, 14:01

Звъчи много интересно, но в Триполи няма ли да ни изядат тарамбуките? Или не е толкова опасно? :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от speeder88 » 14 Мар 2017, 14:25

520i написа:Звъчи много интересно, но в Триполи няма ли да ни изядат тарамбуките? Или не е толкова опасно? :roll:

Това Триполи е друго Триполи. ;)
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от 520i » 14 Мар 2017, 14:31

speeder88 написа:
520i написа:Звъчи много интересно, но в Триполи няма ли да ни изядат тарамбуките? Или не е толкова опасно? :roll:

Това Триполи е друго Триполи. ;)

Ох, чак сега се загледах :mhihi:
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от rve » 14 Мар 2017, 19:24

Ние с колегата vassil_bk понатрупахме опит в такива мероприятия през последните 2 лета, горещо препоръчвам :yes: Убедих се, че това е най-големият кеф от карането на БМВ, поне за мен. Маршрутът ни от миналото лято - https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 478449&z=8
Подробности в подписа ми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Transfagarasan Trip 2017 - желаещи?

Мнение от Мордехай » 17 Мар 2017, 10:57

Здравейте момчета, имах много ядове и не съм писал, ще уточня маршрута събота-неделя и ще го опиша по-подробно. Катара е проход, не град, много е красив - Katara pass. За мен обаче едно от най-интересните места е най-високата точка на пътя от Ламия за Ливадия. Отбивката от магистралата е преди паметника на цар Леонид при Термопилите. Не сьм ходил повече от 15 години, надявам се още да е така, както ви го казвам. Едно време често спирах на баира и гледах надолу, пълнех си вода, там има изворче.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook