Туба за бензин

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Туба за бензин

Мнение от dr.peshev » 13 Мар 2017, 12:55

С наближаването на 16-ти март и "рязкото" поевтиняване на горивата в определен/и западни квартал/и на София
се замислям да се снабдя с така полезния в тези случаи артикул : туба за бензин!
Въпросът е , че чета противоречиви мнения за пластмасовите туби!Уж има такива специално направени за гориво и
в същото време бензинаджииите подписват протокол , че няма да сипват в пластмасови заради статичното електричество и рискът от искра!
От друга страна металните са тежки , старите истински са ръждясали от вътре , новите са от китайски станиол , а 100лв за истинска нова метална туба от 20 литра не ми се дават!
Въпросът е каква 20 литрова безопасна туба за бензин да си взема?!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: Туба за бензин

Мнение от BAVAREC1 » 13 Мар 2017, 13:01

Колега аз така заставах на Марешки когато имах път из България и пълнех 10х30 литрови пласмасови туби и нямах проблем сега когато е до мен няма да имам нужда от тях

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Туба за бензин

Мнение от Stoqnov_1979 » 13 Мар 2017, 13:05

Поне където съм в момента няма проблем със зареждането в пластмасова туба и проблема ми е решен. Метална ще търсиш,но наистина са ръждясали. Имаше скоро пуснати чисто нови от военните. Бяха в много добро състояние,но не виждам обявата в един сайт за продажби. Или ще вземаш станиолените :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Туба за бензин

Мнение от host » 13 Мар 2017, 13:07

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 5l-10l-20l

тия ли са станиолени или са истински?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Туба за бензин

Мнение от dr.peshev » 13 Мар 2017, 13:14

Резервна туба винаги има нужда да си има човек!
Ще търся бракувана военна метална.Тези "руски" и китайски нещо не ми вдъхват доверие!
Въпросът е , дали има нещо вярно за пластмасовите , че се опасни и е забранено да сипват в такива?!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Туба за бензин

Мнение от 520i » 13 Мар 2017, 13:21

Да използвам и аз темата :)

Туби съм си заредил от пластмосовите и още в четвъртък отивам към Люлин да зареждам, но за да ми излезе сметката и да ми е спокойно, мисля да напълна 10х20 литра. Тук идва въпроса, вие къде бихта си складирали такова количество гориво? В мазето все си мисля, че ще го хване липсата, видят ли ме да мъкна туби надолу. Другия вариант е в нас на терасата, ама хем не ми се мъкнат толкова много, хем и малко ме е шубе да спя до такова количество бензин под носа ми, да не стане някоя беля :roll:

Вие как смятате да решите проблема?
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Туба за бензин

Мнение от Хаос » 13 Мар 2017, 13:27

dr.peshev написа:Резервна туба винаги има нужда да си има човек!
Ще търся бракувана военна метална.Тези "руски" и китайски нещо не ми вдъхват доверие!
Въпросът е , дали има нещо вярно за пластмасовите , че се опасни и е забранено да сипват в такива?!

BMW предлагат такива туби за гориво
аз имам ето такава, 9 литра:
reservecanister.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Туба за бензин

Мнение от dr.peshev » 13 Мар 2017, 13:30

Хаос написа:
dr.peshev написа:Резервна туба винаги има нужда да си има човек!
Ще търся бракувана военна метална.Тези "руски" и китайски нещо не ми вдъхват доверие!
Въпросът е , дали има нещо вярно за пластмасовите , че се опасни и е забранено да сипват в такива?!

BMW предлагат такива туби за гориво
аз имам ето такава, 9 литра:
reservecanister.jpg

Такава запазена в Ebay.co.uk минава винаги 100 паунда , ако е в запазено състояние,
защото вече не се произвежда , а и не става за петролен туризъм до Люлин! :mhihi:
Номенклатурен номер : 82119413174
Описание : ТУБА ЗА ГОРИВО - 9 ЛИТРА
Ед.цена (с ДДС) : 119.51 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... 4&_sacat=0
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E30-Emerg ... SwcUBYIe9G :kuku:
Последна промяна dr.peshev на 13 Мар 2017, 13:37, променена общо 1 път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Туба за бензин

Мнение от 520i » 13 Мар 2017, 13:35

В пластмасови туби няма никакъв проблем ;)
За да събере достатъчно статично електричество, та да са възпламени, трябва да я търкялаш 3 годинини нон стоп в колата ти.
Това са митове от миналия век.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Туба за бензин

Мнение от TheDriver » 13 Мар 2017, 14:05

Аз виждам три основни проблема с тази схема.

1. 200л бензин в туби привлича внимание, родната полиция няма да пропусне възможността да се възползва.
2. Бензинът ако не се съхранява на тъмно,хладно и проветриво място е бомба със закъснител. Качествените съдове не мисля че трябва да се коментират.
3. Това е серизоно количество, аз бих го харчил месеци наред. Качеството и без това е скапано, а като отлежи и си заминат част от добавките нещата съвсем ще се скапят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Туба за бензин

Мнение от 520i » 13 Мар 2017, 14:12

1. 200л бензин в туби привлича внимание, родната полиция няма да пропусне възможността да се възползва.

Ще си пазя касовите белжки от къде съм го купил. Едва ли ще е проблем, ама знам ли :roll:

Бензинът ако не се съхранява на тъмно,хладно и проветриво място е бомба със закъснител. Качествените съдове не мисля че трябва да се коментират.

Това и на мен ми е проблема, къде да го държа. В мазето е идеално, но най-вероятно ще го откраднат.

Това е серизоно количество, аз бих го харчил месеци наред. Качеството и без това е скапано, а като отлежи и си заминат част от добавките нещата съвсем ще се скапят.

Аз за две седмици съм го свършил.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Туба за бензин

Мнение от Grozdanoff » 13 Мар 2017, 14:16

520i написа:В пластмасови туби няма никакъв проблем ;)
За да събере достатъчно статично електричество, та да са възпламени, трябва да я търкялаш 3 годинини нон стоп в колата ти.
Това са митове от миналия век.


И за мен са митове, за мен единствения проблем е тубата да не е от някаква много тънка пластмаса, защото като е топло се надува тая туба.

Аз имам 2 туби х 25л. "yamaha" оригинални с отдушници и нивомер от извънбордов двигател yamaha, в едната имам бензин от близо 2г. и не ми е гръмнала още :D

https://www.google.bg/search?q=yamaha+g ... 5o0ic4jWbM:


Със сигурност продават и маркови пластмасови туби.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Туба за бензин

Мнение от Kroki » 13 Мар 2017, 14:24

От някакъв магазин в Стара Загора преди време купих една такава нова метална туба, тип военна. За 4-5 години нито е гръмнала, нито протекла. Тая туба няма да я пускате от 5 етаж по стълбите, че да е от 10мм ламарина... :)
На мен също никъде не са ми правили проблем да налеят дизел или бензинм дори в шише от коко кола. Иначе има стикери, забранено пълненото ама са там за цвят. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Туба за бензин

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2017, 14:24

dr.peshev написа:Въпросът е каква 20 литрова безопасна туба за бензин да си взема?!


Например това + 4-6лв. за доставка дотук. Или който и да е petrol(fuel) can(jug). За около 20 паунда има и метални. Всички са предназначени именно за гориво, но най-вероятно навсякъде ще трябва да се разправяш с помпаджийте/ките :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Туба за бензин

Мнение от zvetiko » 13 Мар 2017, 14:34

А, цялата работа заслужава ли си- горди собственици на BMW мъкнат стотици литри гориво, за няма и 100лв. ;)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook