Полицейска акция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Полицейска акция

Мнение от jorfii » 10 Мар 2017, 17:26

Здравейте колеги. Прави ми впечатление, че от вчера върви някаква нова полицейска акция. Вчера ги видях в Надежда днес в Дружба, където даже ме спряха. Движат се с голям полицейски бус десетина човека разставят се от двете страни на пътя и започват да спират наред. На мен лично ми хареса да ги видя, защото в последно време точно това си мисля как по улиците не можеш да видиш кьорав полицаи и това рефлектира на културата ни на пътя. Казвам го от позицията на човек който от 1998 година до сега работи като шофьор и имам преки наблюдения по въпроса. Като цяло положението вече е нетърпимо в София и не само разбира се е някакъв ужас. Този с джипа например сече от най лявата лента да прави десен завой без мигач разбира се а ти благодарение на големия си опит си длъжен да разгадаеш какво иска да направи и да го пуснеш разбира се. Ако пък нямаш толкова голям опит някой път се стига и до птп. Няма да обяснявам повече мисля че всички знаем за какво става въпрос. Чудел съм се защо стигнахме до това положение. Нямам навика да оглеждам лицата на хората в другите автомобили освен в случаите когато сме спирали по някога да поговорим на висок тон за майките си намесвайки тук там и лелите но си мисля, че голям процент от проблема идва от по новите колеги. Тези които имат книжка от около пет години някъде и не им се е случвало да видят жив полицай на пътя. Това води до чувство за безнаказаност и съответно можеш да правиш на пътя каквото си поискаш. Та за това направо се зарадвах като видях полицаите на пътя трябва да има респект. Казаното до тук се затвърждава и от човешкото поведение на полицая който ме спря днес и искам да ви разкажа, защото на мен лично за първи път ми се случва. И така взех сина си с мен и ходихме до дияната да си купя летни гуми че старите не стават, и като се прибирахме близо до нас ме спряха въпросните полицаи. Помислих си че ще питат за гумите 3 от тях бяха на задната седалка при детето и една в багажника, но фактурата беше на седалката до мен и нямаше от какво да се притеснявам. Полицаят погледна стикерите на стъклото за гражданска и преглед. Поиска ми документите и докато ги вадех се опитваше да види през отворения ми прозорец какво има отзад. Колата е с затъмнени стъкла отзад със сигурност е видял гумите после забеляза и детето и каза: С детенце ли сте? Тръгвайте да не ви бавя сигурен съм че всичко е наред. Останах много учуден обикновено проверката минава така: Отвори багажника, къде си тръгнал и куп други въпроси, които не им влизат в работата. Мисълта ми е че ако повече служители на реда се държат по този начин това много ще помогне да се подобри положението в страната а не да се гледаме като врагове с полицаите. Да може следващия път като видиш патрул на пътя не през главата ти да минават мисли от сорта: Гадовете пак са изпълзели а да виждаш хора, които са там да съблюдават за спазването на реда и закона по пътищата и не само. Да можеш да се чувстваш спокоен и на пътя и въобще в живота а не като на война. Полицията трябва да направи необходимото това да се случи. Първо с по масирано присъствие и отношение към хората а не като едни дето ме спираха с предишното ми БМВ на телевизионната кула и след като им показах всички документи, колата си е на мое име всичко е точно. Огледаха обстойно багажника както си му е реда. Накрая за по сигурно решиха че трябва да ме обискират там насред пътя. Вади всичко на капака и ме джобят като първия престъпник на държавата само защото карам БМВ явно. Колко унизен се почувствах тогава, но това е друга тема. Ама няма да ме откажат от марката сега имам и второ БМВ едва ли някога ще карам друго. Хайде лек ден че стана много дълго и внимавайте на пътя че и без друго ни се носи една лоша слава :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Полицейска акция

Мнение от maxoyn » 10 Мар 2017, 17:32

И като има патрулки к'во? Понякога ефект няма.
Днес имаше патрулка зад мен. Въпреки това две коли минаха през насрещното, за да не чакат за ляв завой.

Потвърждавам, последните няколко бяха много човечни. В началото като ме спираха беше баси тона и чудото. Все едно съм им взел кафето.
Последна промяна maxoyn на 10 Мар 2017, 17:37, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Полицейска акция

Мнение от jorfii » 10 Мар 2017, 17:35

maxoyn написа:И като има патрулки к'во? Понякога ефект няма.
Днес имаше патрулка зад мен. Въпреки това две коли минаха през насрещното, за да не чакат за ляв завой.

Да така е за съжаление обсъждах въпроса с един приятел полицай преди няколко дни. Той е от охранителна полиция и ми каза за какво да ги спирам като ни орязаха правомощията от всякъде аз нямам право да му направя нищо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Полицейска акция

Мнение от mfandakov » 10 Мар 2017, 17:53

Докато полицията не започне да си върши работата а именно да извършва контрол,нещата няма да мръднат.Да извършват именно контрол, а не ето малко примери...
-----Пътувам пътя с наклон на долу и е заледен по отдолу катастрофа, пътя пързалка а полицаят пише акт на човека който се е ударил в ската на планината.Спирам колата излизам едвам се ходи по асфалта ,отивам до полицая и го питам най-учтиво ...
-Защо господин полицай не стоите най горе на пътя и не спирате колите ,не виждате ли какъв е пътя,защо не се обаждате на отговорните за обезпечаване на сигурността на пътя а вместо това тук облегнат на патрулката понеже не можете да седите прав пишете акт на човека който е ,,жертва на вашата безотговорност.Оня седи и ме гледа като теле.....

Друг случай на кръстовище не работи светофарната уредба колите са задръстили кръстовището а полицаите седят на опашка в колоната и чакат някак си да се освободи пътя.Отивам до колата и питам най учтиво.
-Господа аз ли да отивам да регулирам движението,какво чаката те пак гледат като телета.
Друг случай правят някаква хайка и знака за камерата легнал на земята.Спирам и вдигам знака и се качвам на колата и те веднага ме спират.

-Господа знака си има законови уредби как и къде трябва да седи,ония пак гледат като телета.
Какво да ви кажа, какъв респект могат да имат всички участници в движението в хора които са на пътя да ,,касират,, а не да си гледат задълженията.

За това колега до като не започнат да извършват реален контрол и да се държат културно както в случаят с тебе нещата няма да се променят.
Както аз съм изряден ,спазвам правилата ,не се правя на тарикат уважавам хората,така искам да се държат и те с мен.Искам полицията да си е на мястото да усещам че контролират ситуацията и да си гледат задълженията ,както си ги гледам и аз.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Полицейска акция

Мнение от jorfii » 10 Мар 2017, 18:06

mfandakov написа:Докато полицията не започне да си върши работата а именно да извършва контрол,нещата няма да мръднат.Да извършват именно контрол, а не ето малко примери...
-----Пътувам пътя с наклон на долу и е заледен по отдолу катастрофа, пътя пързалка а полицаят пише акт на човека който се е ударил в ската на планината.Спирам колата излизам едвам се ходи по асфалта ,отивам до полицая и го питам най-учтиво ...
-Защо господин полицай не стоите най горе на пътя и не спирате колите ,не виждате ли какъв е пътя,защо не се обаждате на отговорните за обезпечаване на сигурността на пътя а вместо това тук облегнат на патрулката понеже не можете да седите прав пишете акт на човека който е ,,жертва на вашата безотговорност.Оня седи и ме гледа като теле.....

Друг случай на кръстовище не работи светофарната уредба колите са задръстили кръстовището а полицаите седят на опашка в колоната и чакат някак си да се освободи пътя.Отивам до колата и питам най учтиво.
-Господа аз ли да отивам да регулирам движението,какво чаката те пак гледат като телета.
Друг случай правят някаква хайка и знака за камерата легнал на земята.Спирам и вдигам знака и се качвам на колата и те веднага ме спират.

-Господа знака си има законови уредби как и къде трябва да седи,ония пак гледат като телета.
Какво да ви кажа, какъв респект могат да имат всички участници в движението в хора които са на пътя да ,,касират,, а не да си гледат задълженията.

За това колега до като не започнат да извършват реален контрол и да се държат културно както в случаят с тебе нещата няма да се променят.
Както аз съм изряден ,спазвам правилата ,не се правя на тарикат уважавам хората,така искам да се държат и те с мен.Искам полицията да си е на мястото да усещам че контролират ситуацията и да си гледат задълженията ,както си ги гледам и аз.

Е точно това имах предвид и аз.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Полицейска акция

Мнение от Boyadjiev » 10 Мар 2017, 18:22

От марката на колата е - от както БМВто ми е в бокса имам около 65 000км. на друга марка и имам 4 спирания - на 2 от тях само ми искаха лична карта, на другите 2 само проверка на документите.
Изкарах си БМВто да разработвам мотора и ме спряха докато си карах с 30 и след пълна проверка на документи, дали имам други актове и тн, ми казаха цитирам - "Е ти си с БМВ, значи 100% имаш нещо нередно" :ok:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Полицейска акция

Мнение от Meidana » 10 Мар 2017, 19:58

Снощи и на мен ми се случи същото. Спират ме на Църна Маца, жена ми седеше отзад и детето ми в столче. Детето спеше и беше тъмно и полицая ме пита - само жена ви ли е отзад, аз му казах че имам бебе и той веднага ме пусна без да ми проверява документите. За две години с марката ме спират за втори път.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Полицейска акция

Мнение от c04 » 10 Мар 2017, 20:06

jorfii написа:. Поиска ми документите и докато ги вадех се опитваше да види през отворения ми прозорец какво има отзад. Колата е с затъмнени стъкла отзад със сигурност е видял гумите после забеляза и детето и каза: С детенце ли сте? Тръгвайте да не ви бавя сигурен съм че всичко е наред. :

Ето това е най-важното, защото като почнат да се правят на много важни и да се заяждат...аз какво да правя, трябва да и аз да се заяждам. От това е проблема, ако всички полицай се държат учтиво и човечно, няма да има проблем с проверките, но уви...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Полицейска акция

Мнение от k.milanov » 11 Мар 2017, 23:58

mfandakov написа:Друг случай правят някаква хайка и знака за камерата легнал на земята.Спирам и вдигам знака и се качвам на колата и те веднага ме спират


Е ти как си им вдигнал знака :D , тоя трик го правят от както ги задължиха да има знак, когато снимат с камерата. Слагат го легнал спират те, ти ги питаш къде е знака, а те ти го показват и се кефят как са те пре*али казвайки ти: "Ааааа то от вятъра е паднал" :mhihi: Или сложат знака непосредствено зад някой стълб и ходи го виж :mhihi: И трети вариант, който съм виждал на някой мост се крият в ниското и сложат знака зад мантинелата :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Полицейска акция

Мнение от mfandakov » 12 Мар 2017, 18:04

Ами и аз съм бил ,,пускан,, по пързалката с легналият знак :mhihi: ,и след това винаги когато видя така легнал знак/вече два пъти/ съм се спирал и съм го вдигал,аз съм си редовен колата е редовна съобразявам се със скоростта. Не винаги обаче движението позволява за извършването на тази дейност.
Сега не съм имал нито един случай някой от полицаите да се държи грубо след вдигането на знака,е вярно има почти винаги проверка на документи и лошо гледане но ,аз нямам проблеми с това. :yes:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Полицейска акция

Мнение от Mpower94 » 13 Мар 2017, 8:05

Аз имам една случка която ми направи впечатление също. До военния клуб в София.Отивам да чакам приятелката си след някаква благотвотителна вечер, и се наместих в началото на една пряка зад друга кола.Обаче комбито стърчи и затваря половината тротоар, минава един униформен с торбичка вероятно се пребираше от работа.Чука на стъклото и ми вика, господине пречите на пешеходците ,моля преместете се.И аз му обяснявам че съм за 2 3 минути докато излезне момичето а той ми казва - мисля ,че не ме разбрахте преместете се. И ме изчака докато не се преместих от там :yes: забравих да спомена , че беше около 22:30 часа.
Та мисълта ми е ако имаше повече такива щеше да сме в далеч по добро положение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Полицейска акция

Мнение от (bubsa) » 13 Мар 2017, 8:28

Mpower94 написа:Аз имам една случка която ми направи впечатление също. До военния клуб в София.Отивам да чакам приятелката си след някаква благотвотителна вечер, и се наместих в началото на една пряка зад друга кола.Обаче комбито стърчи и затваря половината тротоар, минава един униформен с торбичка вероятно се пребираше от работа.Чука на стъклото и ми вика, господине пречите на пешеходците ,моля преместете се.И аз му обяснявам че съм за 2 3 минути докато излезне момичето а той ми казва - мисля ,че не ме разбрахте преместете се. И ме изчака докато не се преместих от там :yes: забравих да спомена , че беше около 22:30 часа.
Та мисълта ми е ако имаше повече такива щеше да сме в далеч по добро положение.

Не е номера да има повече такива полицаи,а по-малко такива като тебе :mhihi: Ако си беше спрял като хората,нямаше да има нужда някой да ти прави забележка.
Не е заяждане,дано си ме разбрал правилно :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook