"Най-якият" инструмент, който имате...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Jordana » 03 Окт 2018, 21:02

Най-якия инструмент е човешкият мозък , всичко изброено до тук е резултат на неговата продуктивност и универсалност . Абсолютен факт е че каквото и да му потрябва на човек като инструмент или технология то вследствие на интелекта си може да си сътвори необходимото решение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Borymeckata » 07 Окт 2018, 15:43

Днес имах свободно време и щракнах някои от най-яките си инструменти. Разбира се, при мен няма да видите квантови хипер-мега фотонни ускорители, всичко е лоу-тек...

Изображение

Изображение

Изображение

Виждате 10-килограмов чук с дървена дръжка и стоманен 90-сантиметров кози крак на фирмата GROSS. Ролетката съм опънал на 100 см, за да добиете престава за размерите. 15-инчовия шведски ключ направо се губи между тях... :mhihi: :mhihi:

По няколко думи за всеки от инструментите. Ключът е "шведски" не само като вид, а е произведен там:
Изображение

Изображение

Изображение

Щангата е нова, но се оказа много яка - след две разрушени къщи и безброй разковани греди и извадени пирони съм успял само малко да й ожуля боята. И стигаме до наистина БРУТАЛНИЯ 10-килограмов хамър:
Изображение

Изображение

Дръжката аз съм я правил от дръжка на кирка. Имал съм един път възможност да видя какви разрушения причинява този чук в ръцете на наистина як човек... 15-сантиметрова бетонна настилка хвърчеше на парчета, а фабричен бетонен бордюр стана на сол от няколко удара.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Jordana » 07 Окт 2018, 16:00

За мекия аршин никакви ТТ данни ...не е ли в комплекта ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Borymeckata » 07 Окт 2018, 16:44

Ролетката е 3-метрова на Topmaster - само за онагледяване на размера... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от E34 » 08 Окт 2018, 8:40

Ха! Такава щанга трябва да си купя, че вече строших ДВЕ на Топмастер! Или са боклуци или аз съм много як ама и на двете козия крак сдаде :mhihi:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Borymeckata » 08 Окт 2018, 9:52

Щангата само веднъж я усетих да пружинира - опитвах се да извадя една Г-образна панта от дървена греда. Подхванах я с козия крак и я напънах (гредата лежеше на земята), но пантата не излиза... Тогава я натиснах с всичка сила и накрая пантата излезе с трясък. Чак после установих, че не е била просто забита в дървото, а клинът е излизал чак от другия край на гредата и там е бил закривен под прав ъгъл. Пак така веднъж изкъртих някаква планка, която ми се видя хваната с винтове за дърво, а се оказаха коларски болтове с шайби и гайки през дъската... :mhihi: :mhihi:

Все пак, при подобна цена (около 20 лева) едва ли ще има голяма разлика в качеството с Topmaster-a... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Е.Димитров » 13 Окт 2018, 17:07

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
Т'ва към офтопика и по внимателно ...
Изображение

Браво колега, точно това си купих ( пеесе стинки), и ми свърши страхотна работа. Благодаря :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Kurtov » 15 Окт 2018, 19:08

E34 написа:Ха! Такава щанга трябва да си купя, че вече строших ДВЕ на Топмастер! Или са боклуци или аз съм много як ама и на двете козия крак сдаде :mhihi:


Аз съм останал с впечатлението, че Topmaster-a не са добри инструменти, та може и да си як, ама надали :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от hell's angel » 15 Окт 2018, 19:36

Хапсолютно, не само Топмастера, ами всичките им марки на тия са пълни дървета. Скоро си купувах, някво трионче за гипсокартон, че пообърках диаметъра на едни дупки. На втората дупка се извади от дръжката, цръкнах му силиконче, и на третата се счупи :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Е.Димитров » 18 Окт 2018, 9:03

:OT:
Аз да попрося малко, или колега да даде съвет.
Както знаете, купих си бус. Буса е добър, но има някой неща, които трябва да му направя.
Сега опирам до вакуум помпата на спирачките и ми се струва, че не прави добър вакуум. Търся един манометър, който да видя колко е вакуума. Трябва да е -0,9.
На някой колега от Пловдив да му се намира подобен инструмент?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Jordana » 18 Окт 2018, 9:52

Търси някой познат дето се занимава климатици , но за да измериш там ще ни трябва някакъв тройник или нещо подобно да се закачиш към системата на буса .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Borymeckata » 18 Окт 2018, 11:46

Има манометри за вакуум, а може и реално да измериш височината на водния стълб - това даже е по-точно. Значи намираш 20-метров плътен прозрачен шлаух, връзваш го на помпата, премяташ го през парапета на втория етаж и натопяваш другия край в кофа с вода на земята. После мериш с ролетка на каква височина е замукал водата... 1 бар трябва да е 1 кг/см2 или 10 метра воден стълб, половин бар - съответно 5 метра и така...

Едно време са го правили с живак, първите барометри са на този принцип.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Е.Димитров » 18 Окт 2018, 13:03

Благодаря колеги за предложенията.
То маркуча лесно се вади от сервото, трябва ми само манометъра , закачам, меря , връщам и плащам за услугата. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Rainbow » 18 Окт 2018, 13:30

Скалпел за моделизъм 8) Фино и прецизно рязане на... всякакви неща :mhihi:

Изображение
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook