"Най-якият" инструмент, който имате...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Nickelback » 30 Сеп 2018, 14:57

Nickelback написа:
От всичко изброено за лично ползване искам да притежавам последното, както и това (63GHz-ов осцилоскоп, $436000):

Изображение

:ok:


Вече искам тоз - 4ch, 110GHz bandwidth, 256Gsample/s, 10Tbit/s throughput, 32-слойна платка, извънземен фронтенд... Изродия! :bowdown:
$1.3 милиона :ok:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от ukelichko » 01 Окт 2018, 0:18

Borymeckata написа:
DLVasilev написа:
Borymeckata написа:...

Tова къде е? Че последно в софийския "Трайчо Костов" видях такива в експлоатация. В София-Север ги бракуваха.


Това е генератора на 5-ти блок на АЕЦ-а. Девети турбогенератор, ако трябва да сме точни - първите 8 са на Блокове от 1 - 4, дето ги спряхме и вече ги режем. Онези (малките) са по 220 МВт, а двата големи (на Блокове 5 и 6) - по 1 000. Това е електрическата мощност на генератора, турбината дава повече, а топлинната мощност на реактора е над 3 000. Може и да бъркам, щото не съм спец по тези машини, само съм ги виждал, когато минавам покрай тях.

Разбира се, ремонтът на такива тежки машини се извършва със съответните инструменти - над турбогенератора има два крана, не помня точно, но големият май беше 160-тонен. Снимката е от мрежата, това е Блок 6:
Изображение

Виждал съм шпилки ф120 мм., със съответната резба и гайки. Гайката не мога да я вдигна сам и за нея трябва да има съответен ключ...
На реактора шпилките са М170. Гайките са тежки, но не чак толкова. Редовно се налага да ги повдигаме на ръка. Не са с шестограм, те са със зъби. Гайковертът за уплътняване на реактора първо опъва шпилките и след това навива гайките без усилие до упор. Не се мери въртящ момент, а удължение на шпилките. Има две никелови гарнитури между които се мери налягането. Ако задържи налягане между двете гарнитури колкото работното, се счита че реакторът е уплътнен. Така се избягва изпробването при реални условия. Не че след това не се прави хидравлично изпитание преди пуск, но това е един сложен процес. Кранът над реактора е с три подема. Единият 320 тона, другите два са по 160. Отделно са монтирани и два телфера по 10 тона за леки товари. От моите инструменти най-якият е Дремелчето ми. От служебните е машината за презареждане на ядрено гориво Даже имам две. За съжаление ми е забранено да публикувам снимки.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Borymeckata » 01 Окт 2018, 6:55

Е, аз ВВЕР-а не съм разглобявал... :mhihi: :mhihi:
На стоманените комини долу (дето се хваща към покрива на РО на ... +48,00м. ли беше...) има един огромен фланец и беше трръгнала корозия по шпилките и гайките. Та бях правил техническо решение за ремонт - гайките се развиват една по една (те са по 2 броя на шпилка), механично чистене, затягане с някакъв момент, нова АКЗ и накрая - едни стоманени защитни капаци над всяка шпилка (не съм се качвал скоро, надявам се още да стоят). Та за ф-то на шпилката не съм сигурен, но помня, че една от гайките трудно я вдигах, а не е като да съм слаботелесен... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Grozdanoff » 01 Окт 2018, 20:45

Най-признателен съм на инструмента, който най-много съм използвал: ключе 10мм :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от shlosera » 01 Окт 2018, 21:00

5кг чук с къса дръжка....

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Витанов » 01 Окт 2018, 22:41

Еее колеги кви са тия цени ве, чишки ли ше мерим тука? :mhihi:

Сега по темата, доста инструмент ми е минал през ръцете от маркови до абсолютни китайски боклуци, но това което ми се откроява е един миксер за бъркане на лепило който купих преди 7г. от Практикер марка Budget и го ползвах около 2г. като само аз бърках с него и вече кара 5та година в ръцете на 5/6 хаймани, които изобщо не го жалят и до сега е смлял над 50 тона лепило без никакви ремонти! НИЩО! :shock: Единственото което правих е да заваря два пъти пръстен на бъркалката, че се изяжда от абразивното лепило. И струваше 65Е :lol:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от BaDxBoY » 01 Окт 2018, 23:04

В гащите е, ма ще ме баннат ако кача снимка :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от ogata » 02 Окт 2018, 5:48

стендове за почистване и тестване на бензинови инжектори и дизелови дюзи.
Доста хора успях да спася от плач :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Е.Димитров » 02 Окт 2018, 8:07

Аз като колегата, ключе 10, обаче на Facom
Целият комплект де, + вложки и тречотка
Иначе, ключетата изглеждат така

Facom.jpg


Преди, когато работех в автосервиз, влиза един деди, гледа ключетата и вика
-Момче, защо работите със счупени инструменти :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от cod-cdbp » 02 Окт 2018, 14:12

Nickelback написа:Вече искам тоз - 4ch, 110GHz bandwidth, 256Gsample/s, 10Tbit/s throughput, 32-слойна платка, извънземен фронтенд... Изродия! :bowdown:
$1.3 милиона :ok:




Нямам против толкова скъпи инструменти, но с времето започнах да се замислям, че същественото на всеки един инструмент е да ти върши работа, и то не веднъж в годината.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Nickelback » 02 Окт 2018, 14:43

Така е :) То тоя телевизор е инженерна перверзия, не че има кой знае каква работа да ми свърши спрямо моя 50MHz-ов Rigol :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от cod-cdbp » 02 Окт 2018, 14:47

Ако не е тайна някакви СВЧ схеми ли разработвате с подобни инструменти?

Аз и на съвсем простичък 5Mhz двулъчев скоп бих бил доволен. Просто се занимавам с аналогова схемотехника напоследък.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Е.Димитров » 02 Окт 2018, 16:36

:OT:
Към колегите от Пловдив,
на някой да му се намира шестограм 17 мм за една пробка на скоростната кутия на буса, че искам да му сменя маслото, а няма с какво да развия тая пробка. Изумителното е, че ходих в 2 сервиза, и там единият нямал такава, на другият му бил голям шестограма и не може да влезне между скоростната кутия и моста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от hell's angel » 02 Окт 2018, 20:48

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Т'ва към офтопика и по внимателно ...
Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Най-якият" инструмент, който имате...

Мнение от Nickelback » 03 Окт 2018, 8:07

cod-cdbp написа:Ако не е тайна някакви СВЧ схеми ли разработвате с подобни инструменти?

Аз и на съвсем простичък 5Mhz двулъчев скоп бих бил доволен. Просто се занимавам с аналогова схемотехника напоследък.


Хах, грешно сте ме разбрали, както и повечето колеги отгоре май :)
Аз просто си мечтая някой ден да имам подобни гигахерцови осцилоскопи, а не че ползвам такива :) Най-много съм си играл с Agilent 4x500MHz и то не беше за СВЧ схеми, ами да изследвам тайминга на едни CSI2 линии на един камера модул в една от предните ми фирми.
Сега се водя прос' софтуерист и не се очаква да се занимавам с такива машинарии вече :D За това се забавлявам вкъщи с глупавото Rigol-че чат-пат, ако ми остане време :)
За аналогова Rigol-а е прекрасен. Помни много (1M семпъла) и не е скъп (700-800лв. бях дал за него май). Тъй че - препоръчвам! :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook