Моля за помощ, удариха ме и избягаха

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от efren » 04 Мар 2017, 23:49

Последно какъв е модела, може ли да се идентифицира по решетката?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от hell's angel » 04 Мар 2017, 23:59

Изображение
долното е спорт
Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от Фидел Кастро » 05 Мар 2017, 0:09

vld написа:Ако е влязъл през Румъния, няма информация

Силно се съмнявам!
Винаги контролът над влизащите и излизащите автомобили е осъществяван от Гранична полиция, а не от митницата.
Преди да влизем в ЕС документите на колата и наличието на зелена карта се проверяваха от граничния полицай и ти гарантирам, че беше много строго. Ако сега не проверяват зелената карта това не значи, че останалото е занемарено. ;)
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от efren » 05 Мар 2017, 0:23

Това не е ли прекалено рядък модел ( в смисъл в София, бял, десен волан)?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от sub_eleven » 05 Мар 2017, 8:12

Колеги, няма да пазя анонимност, това е поста ми във фейсбук, моля споделете с който можете и нека не оставяме спокойно потенциални убийци на пътя.

Мерси на всички колеги, които се опитват да помогнат с идеи и с каквото могат! Да сте живи и здрави, ще ви се връща!

Натиснете тук

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от Club BMW » 05 Мар 2017, 10:51

sub_eleven написа:
steeN написа:
MartinP написа:Колега,ако е имало охранителни камери близо до птп-то може ги помолиш за съдействие.


+1 Аз бих предложил кинти да ми покажат запис, където камера би могла да го хване.

лошото е, че по принцип е адски трудна задача и камерата трябва да е много сериозна за да успееш да видиш номера, особено на движеща се кола.

Двата обекта, които проверих бяха с камери с трагична резолюция. Ще видя... имам някои идеи за утре, но все пак се надявам и полицията да свърши някаква работа от понеделник нататък.



Жалко, че не сте видели целия номер на автомобила, тогава можеше да се провери в сайта на Гаранционен фонд за наличие на активна гранична застраховка "Гражданска отговорност". Ако има щеше да знаеш къде е сключена и с връзки да стигнеш до информация, кой е сключил застраховката.

Не знам какви са ти намеренията да откриеш "човека", който ви е ударил, но да не станеш от жертва виновен и подсъдим. Радвай се, че сте живи и здрави и сте минали с уплахата ... Направи възможното да му бъде търсена сметка по законен ред. Дори заведи дело, но не прави грешка да го търсиш за саморазправа. В момента както го търсиш, ако утре му се случи нещо на същия, то ти си първия, който ще търсят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от sub_eleven » 05 Мар 2017, 10:52

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

това са частите с номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2017, 11:15

Няколко подобни птп-та имам и никога не е намиран виновния, дори при записан номер. Само ще те разкарват 3-4 пъти до КАТ за обяснения и пояснения и виновника ще остане "сух".
Родната полиция ни пази - системата е такава, че за превишена скорост където ще ти вземат Х сума пари, полицията идва да те търси и те чака пред вратата да се прибереш, НО когато наистина трябва да намерят някого за да си понесе отговорността - нищо не правят.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от vld » 05 Мар 2017, 11:50

Аз силно се надявам колегата да го намери и да си получи заслуженото тоя мърсол...
Бих те посъветвал да прегледаш камерите за евентуален запис някъде по трасето по което смяташ че е минал, но предполагам си го задвижил вече....
Кофтито е че повечето камери дето се използват са супер зле и едва ли ще се види номера.
Можеш да се завъртиш по Бояна и да разпиташ месните дали случайно не го знаят кой е, без да споменаваш за какво го търсиш...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2017, 11:59

Там е фрашкано с камери.. На всеки светофар са най-малкото. Остава и да не го намерят, баси. :dunno:

Куките за съжаление не си дават много зор, когато няма тежко пострадал. Излиза, че трябва да те утрепят на пътя за да се размърдат. А ще им струва проверката само на няколко камери за да го хванат.

По Симеоновско още отдавна се хвалиха, че са инсталирали "умни" светофари с камери на 360 градуса и постоянно наблюдение от 7 човека, един от които катаджия. Милиони дадоха за камери по светофарите, а не ги ползват при нужда.

Реално май няма законен начин да накараш някой да провери записите. Граждански иск не можеш да заведеш без да е открит дееца, а полицаите ги мързи да го направят.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от efren » 05 Мар 2017, 18:33

Като минат ден -два без резултат, жалба, че по случая не се работи и ще се случат нещата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от MMG » 05 Мар 2017, 18:36

Един колега има видео, на което се вижда как един с ремарке правейки завой, така се изнася, че задира, дори премества цялата му кола, както е паркирана с около метър напред. Номера се вижда, всичко. Втори месец полицаите "не могат" да го намерят. Та дано този път свършат нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от sub_eleven » 05 Мар 2017, 18:41

Колеги, имаме нещо като хепи енд, намерих колата и човека благодарение на приятел на мой съученик.

За съжаление полицията ми се подигра в пълния смисъл на думата и се наложи да се оправям сам с нещо като граждански арест. Човекът не се съпротивлява въобще, кротък е като агънце.

Изображениеscreen cap



Сега си лягам да спя, защото от вчера почти не съм спал цяла нощ и ден. Ще спя много сладко, пък утре ще реша как да процедирам и какво да го правя. В ръчичките ми е.

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от vld » 05 Мар 2017, 18:54

Интересно какво каза в своя защита тоя?
Какво можеш да му направиш по законовия ред?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Моля за помощ, удариха ме и избягаха

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Мар 2017, 21:02

Какво значи, че полицията ти се е изсмяла?
Да ти кажа само, че такова нещо като граждански арест не може да извършиш и не се вкарвай в такива филми защото този след това спокойно може да те съди. Щом е кротък няма какво да го правиш, има грешка, има и прошка, ако питаш мен, просто му искай пари. За напускане на ПТП ще му дадат от 1 до 6 месеца без книжка, ако има всички други документи. Виж дали има всичко валидно(може и да не иска да ти покаже)и прецени какъв е шанса да отскубнеш пари. Това е най-безболезнено, но не всеки е навит.
Радвам се, че си го намерил и все пак имаш някакво начало с добри козове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook