Ел. четци и ел.книги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от Knoxville_ » 28 Юни 2018, 12:51

Ако с подсветка се има предвид самият екран да излъчва светлина - НЕ препоръчвам. По-добре да се намери странично тяло, което се прикрепя към устройството.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от XaMaB » 02 Юли 2018, 14:52

От 2 години съм с kindle paperwhite и модел без подсветка не бих си взел. Жената ползва стар модел без подсветка и съм го играл с външна лампа. Много по неудобно е. При други модели не знам как е, но поне на paperwhite-a, на тъмно чета с brightness на 6-7 от 20+ нива и се вижда добре, без да натоварва очите. Вече на по-високите степени си е убийство за очите
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от barty » 05 Апр 2020, 21:05

Досега не съм ползвал четец, но мисля да пробвам.
Препоръчайте ми какво да търся.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от kiko » 05 Апр 2020, 21:11

barty написа:Досега не съм ползвал четец, но мисля да пробвам.
Препоръчайте ми какво да търся.

kindle paperwhite 4 ,около 200лв са чисто нови ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 05 Апр 2020, 21:21

По-добра резолюция. Подсветката е добра екстра, но задължително да може да се изключва и да се ползва само при нужда. Тъчскрийн задължително. При другите марки не знам как е, но Kindle си пускат и ъпдейти. Имай предвид, че ремонтите са им скъпи и положението е малко - гаранция или нов. Не, че създават проблеми... ама умре ли нещо - нов. Защото смяна на батерия/дисплей е сериозна цена. Според мен топ моделите са напълно излишни. Това в край на сметка е книга. Екстрите са за телефона.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от slatanic » 05 Апр 2020, 21:35

TNT написа:По-добра резолюция. Подсветката е добра екстра, но задължително да може да се изключва и да се ползва само при нужда. Тъчскрийн задължително. При другите марки не знам как е, но Kindle си пускат и ъпдейти. Имай предвид, че ремонтите са им скъпи и положението е малко - гаранция или нов. Не, че създават проблеми... ама умре ли нещо - нов. Защото смяна на батерия/дисплей е сериозна цена. Според мен топ моделите са напълно излишни. Това в край на сметка е книга. Екстрите са за телефона.


Имам баш такова и напълно подкрепям мнението.Хубаво нещо е.И е удобно като му свикнеш. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E60 530i
Детайли за колата: M54B30 Ръчка

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от Radrick » 05 Апр 2020, 21:40

Аз от година и половина ползвам Kindle basic модела който е без подсветка ,но за мен не е проблем ,защото и без това избягвам да чета вечер ,тъй като ми се измарят очите доста бързо Много съм доволен до сега батерията се държи идеално и се пестят доста пари ,взех го за 50 паунда от amazon uk гледам ,че вече и на базовия модел е с подсветка.Много удобни джаджи особено за път. :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 05 Апр 2020, 22:48

И е с по-добър дисплей. Аз също съм със стария Basic.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от kiko » 06 Апр 2020, 8:54

Аз също чета на по стария модел и съм доволен,но резолюцията му е 800х500 и е 167ppi
В къщи имаме още 2 киндъла но от по новите и резолюцията им е 1448 x 1072 и са съответно на 300ppi
Просто няма как стария да е по добър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от 3186 » 06 Апр 2020, 9:27

kiko написа:
barty написа:Досега не съм ползвал четец, но мисля да пробвам.
Препоръчайте ми какво да търся.

kindle paperwhite 4 ,около 200лв са чисто нови ;)

В момента дори са по 160 лв(80евро) в немския амазон :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от nikola59 » 06 Апр 2020, 9:29

barty написа:Досега не съм ползвал четец, но мисля да пробвам.
Препоръчайте ми какво да търся.

Аз няколко години ползвам Paperwhite 7 и сега ако избирах избора щеше да е същият. В никакъв случай подсветката не пречи, а напротив. Повече го ползвам
вечерно време. Умора на очите не съм имал. Взел съм и оригиналният калъф защото е удобно при отваряне директно да стартира.
Kindle paperwhite 10th generation взимай без да се замисляш според мен. В момента 8 GB WLAN версията е на отлична цена при немците от 99.99 евра модела без реклами и 79.99 с рекламите. Успех в избора!

3186 написа:
kiko написа:
barty написа:Досега не съм ползвал четец, но мисля да пробвам.
Препоръчайте ми какво да търся.

kindle paperwhite 4 ,около 200лв са чисто нови ;)

В момента дори са по 160 лв(80евро) в немския амазон :yes:

Уточнявай, че това е цената на Paperwhite с рекламите, а не базовият модел! Базовият с Paperwhite - 167 ppi срещу 300 ppi няма база за сравнение.
Последна промяна nikola59 на 06 Апр 2020, 9:36, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от hell's angel » 06 Апр 2020, 10:30

Аз от 10-на години чета на Sony PRS -T1, сума ти киндъли измряха при хората около мен, а на т'ва още батерията му държи по два месеца. Не му се отдават всичките формати, ама и конвертирането не е драма. Те май приключиха с ридърите, та като умре някой ден - ще ги мисля пак. :lol:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от M17cH » 06 Апр 2020, 12:12

Аз карам с Kobo Libra H2O, много доволен. Честно казано вече предпочитам на машинката да чета от колкото на книга, особено ако е някоя дебела. Подсветката винаги я държа между 0% и 3-4% повече няма никаква нужда. Харесва ми и физическия формат, най-често чета с копчетата отдолу така полето е прилично широко :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от 3186 » 06 Апр 2020, 12:55

nikola59 написа:Уточнявай, че това е цената на Paperwhite с рекламите, а не базовият модел! Базовият с Paperwhite - 167 ppi срещу 300 ppi няма база за сравнение.


Изобщо дори не съм обърнал внимание на коя версия е, след 2-ката всички са ми еднакви, а рекламите не мисля че си струват 20-те евро разлика :yes:

Щом има нов модел за същите пари - разбира се е за предпочитане :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от gromovich » 06 Апр 2020, 13:25

Колеги има ли голяма разлика между моделите с 167 ppi и тези с 300 ppi на екрана. В нашия продавалник по едно време се мяркаха обяви за по 160 лв и тогава се позачудих.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook