Ел. четци и ел.книги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 02 Мар 2017, 14:05

Мисля вече много хора четат (четем) така. Досега четох само на телефона, но е доста неудобно и изморяващо очите. От няколко дни вече съм с Kindle. Най-слабото моделче, но последното поколение. Някакси не ми се даваха двойно пари за по-високия модел. Имам няколко въпроса като за начинаещ.

1. Как си качвате книгите :mhihi: С copy/paste не ми се получава или трябва в някоя от папките вътре да е ? Свалих си някаква програма calibre. От 30 книги се качиха само 22. Някои ги форматирах от pdf към mobi - не много успешно.

2. В какъв формат е добре да чета или няма много значение ? Казаха ми mobi, но с конвертирането е сложно. В сайта читанка ясно, че има 3-4 формата за сваляне, но типа книги, които свалям... ги няма там. Там са по-скоро художествени. Основно си намирам на pdf.

3. Има ли как да си синхронизирам четеца с Kindle app на iPhone-a ? За да си продължа книгите докъдето съм стигнал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от drago9205 » 02 Мар 2017, 15:11

Привет колега и аз от 3-4 години насам съм голям фен на електронните книги, не товарят очите, компактни са, събират много книги, не може да си изгубиш букмаркчето. Абе много предимства има :D

1. Аз чета основно неща, които има в читанка. И от ПДФ файлове съм чел техническа литература сравнително удобно е. Ако си много на зор може и да си закупиш книгата. Книгата я качваш директно или в някоя папка и си се визуализира в менюто ако е правилен форматът.
2. Моби за книги, като най-хубаво като чели се конвертира от епуб към моби. Киндъла си чете и ПДФ без проблем стига да ти е удобно в какви пропорции го визуализира.
3. Не мисля, че има как да стане синхронизацията - просто си чети на киндъла много повече щади очите пък и е по-голям дисплея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 02 Мар 2017, 15:53

1. Купих го с цел да намаля покупките :mhihi: Чете pdf, качвам pdf, не го изкарва

2. Това с пропорциите дори след конвертиране е кофти момент.

3. Да, по-добре е, но не е винаги с мен.

Благодаря.

П.П. Най-доволен съм от цената. От Англия ми го докараха - излезе ми 114,25лв или 50 паунда. Тук са драстично по-скъпи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от drago9205 » 02 Мар 2017, 15:59

И аз от Германия го взех за 49 евро. Най-базовият, да но беше едно 50-80 лева под цената в БГ.
Поиграй си с различни ПДФ-и не виждам причина да не ги чете, може нещо да е кофти ПДФ-ът който си свалил. Не мисля, че конвертирането на ПДФ-и е много далавера

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от Hater » 02 Мар 2017, 16:01

Аз съм с paperwhite 3 и доста лесно се свалят книги на устройството. Свалям си от читанка .epub най-вече и през Calibre директно му казвам да го прати към устройството(примерно като съм с кабел, може и по мейл) и програмата автоматично го форматира в най-подходящия формат за киндъла. Не съм имал никакви проблеми до сега с качване на книги, защото е работа за 3 клика.
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от acer » 02 Мар 2017, 16:13

С пдф не можеш да си нагласиш големината на шрифта, ползвам този онлайн конвертор пдф към азв и нямам грижи :) http://ebook.online-convert.com/convert-to-azw3
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от bum_bum » 02 Мар 2017, 17:14

Аз си ги качвам в Моби през Калибре и нямам проблем.

Иначе може да чете всички формати- джейлнах го. :mhihi:

За четене не ползвам другия четец, който сложих с джейла, а само за да гася подсветката, че много ме дразни. И като се изгаси уолпейпъра е корицата на последната отворена книга.

По нова година имаха промоция та си взех последния пейпъруайт за 80евро от немския Амазон.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ел. четци и ел.книги

Мнение от Dextuar » 02 Мар 2017, 19:30

bum_bum написа:По нова година имаха промоция та си взех последния пейпъруайт за 80евро от немския Амазон.
минАл съм се значи, взех последния пейпъруайт 3 точно преди Коледа за 200лв от олх-а чистак бърсак нов, книгите през калибре и на него, иначе колегата да си направи папка documents, ако я няма, и да слага книгите там


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от turieca » 02 Мар 2017, 19:42

Аз чета на Кобо взех го защото чете всичко без преформатиране. Качването е копи пейст става и с калибре по мейл. Много доволен.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от bum_bum » 02 Мар 2017, 22:48

dextuar написа:
bum_bum написа:По нова година имаха промоция та си взех последния пейпъруайт за 80евро от немския Амазон.
минАл съм се значи, взех последния пейпъруайт 3 точно преди Коледа за 200лв от олх-а чистак бърсак нов, книгите през калибре и на него, иначе колегата да си направи папка documents, ако я няма, и да слага книгите там


Те тук цените са нищо общо с истината. :kuku: Даже и като бяха промоциите в Амазон тук по сайтовете ги намалиха с по 10%, а там с 50.

Аз бях решил да го купувам още началото на декември ама знаех, че ще има примоция и зачаках лекинко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 03 Мар 2017, 10:10

А бе аз от 2 месеца гледам и под 50 паунда за такъв като моя не е имало. Кейс пък си взех от aliexpress. Най-скъпия. 13лв :mhihi: Супер доволен съм и от него.

bum-bum, а на този paperwhite няма ли си възможност да работи и без подсветка ? Без джейл :mhihi: Майка ми има някаква измислена марка ( Trekstor, ако не се лъжа ) и там си може. Подсветката е супер гадна, никога не я пуска. Вечер на лампа чете.

А от epub към mobi много добре се получава. Сега, ако оправим и pdf-ите и съм боК :ok: Интересното ми е, че някои от книгите са от едно и също място (предполага се по един и същ начин направени на pdf), а всичките стават различно. Някои перфектно, други горе-долу, а на трети изобщо не ми и изкарва текста даже.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от bum_bum » 03 Мар 2017, 15:13

Правят някакви номера с магнити да го лъжат, че е затворен, но не съм се заглеждал.

Самата подсветка е отвратителна. Някакво синьо-бяло е. Като му изтече гаранцията направо ще го отворя да му резна жицата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от TNT » 03 Мар 2017, 15:40

Аз си поръчах една допълнителна лампичка, пак от алиекспрес. Като дойде, ще кажа дали става за нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от bum_bum » 03 Мар 2017, 17:07

Никакъв шанс за мен. Върл противник на лед-овете съм. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Ел. четци и ел.книги

Мнение от skoklev » 09 Мар 2017, 17:15

TNT написа:Аз си поръчах една допълнителна лампичка, пак от алиекспрес. Като дойде, ще кажа дали става за нещо.

Аз съм така от 3-4години. Лампичката от алито за 3-4$ със 3 ААА батерии и си чета с кеф. Втори киндъл взех в началото на годината, че на първия с годините му замина нещо и половината екран спря да работи. За мен Киндъла е най-хубавата електронна джаджа! :bchug:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook