Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от don_gori » 31 Окт 2017, 12:56

Не мисля , че Ферари разполагаха с по-добрата кола тази година. Чисто като скорост Мерцедес ги превъзхождаха през повечето състезания, като изключение правеха бавните и спънати трасета които се броят на пръстите на едната ръка. Лесно е да се види, че Мерцедес спечелиха 13 пола, а Ферари само 5 и то основно на въпросните бавни трасета. Дори в състезание да показват добро темпо с тазгодишните промени изправарванията са изключително трудни и поне аз не видях тази година състезание, което Ферари да изпреварят някъде Мерцедес на пистата като чиста скорост :roll:
Фетел и Ферари бяха на изключително високо ниво преди паузата, след това къде лош късмет или нещо друго ги спънаха. Точно обратно на тяхното представяне Мерцедес и Хамилтън взеха инициативата и залужено спечелиха.
Важното за мен е, че поне от следващия сезон Мерцедес няма да могат да работят така уверено и ефективно с клалификационния режим и да печелят лесно полове, от там следва да тръгват по-назад в колоната, съответно проблемите им ще се умножават и утрояват спрямо сегашния сезон. Защото Мерцедеса е бърз на чиста писта пред него, има ли кола става хептен трудно и последното състезание го доказа, видя се Фетел с ферарито до къде си проби път, видя се и Хамилтън колко обиколко се мъчи зад Алонсо и колко трудно го изпревари. Като добавим и фактора Редбул от догодина нещата наистина стават интересни. Хубавото е че няма да има големи промени по колите и балансът ще се запази горе долу. А в момента той е доста изравнен от страна на 3те отбора - Мерцедес, Ферари и Редбул.
Единствено ме притеснява новото правило, което или се умува или е вече прието за броя на моторите да бъде намален от 4 на 3 за целия сезон :kuku: и дано още не е прието, че тази година май само Мерцедес и Хамилтън изкараха без наказание до момента, а какво да говорим за рената :mhihi: Още от сега мога да кажа, че това правило ще реши на 80% титлата догодина ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от TheDriver » 31 Окт 2017, 14:05

Мерцедесът му е трудно в "мръсен въздух", защото е оптимизиран за ситуация в която е начело, а е оптимизиран за тази ситуация защото са имали квалификационния режим.

Сега като го нямат(ако го нямат) ще си променят концепцията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от don_gori » 31 Окт 2017, 14:09

По-скоро всички ще го имат от догодина :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 31 Окт 2017, 18:03

don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Фетел много подло прецака Хамилтън като му спука гумата! :bang: :bang:

Много подло за малко да успее пъкления му план и да финишира 1ви :mhihi:
Направо се чудя кой кое състезание е гледал с подобни коментари :shock:

Май ти си гледал друго състезание, защото много ясно се видя, че му спука гумата! Не твърдя, че е имал план как да прецака Хамилтън, но можеше да избегне удара според мен.

Това за Мерцедес, че били зле когато са зад друга кола важи за всички отбори.
Хамилтън нямаше нужда да се напъва и за това по-бавно изпреварваше, а Фетел имаше нужда да натиска и заради това е разликата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от alozavar » 31 Окт 2017, 19:25

bmw maniqk ivo bmw написа:
don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Фетел много подло прецака Хамилтън като му спука гумата! :bang: :bang:

Много подло за малко да успее пъкления му план и да финишира 1ви :mhihi:
Направо се чудя кой кое състезание е гледал с подобни коментари :shock:

Май ти си гледал друго състезание, защото много ясно се видя, че му спука гумата! Не твърдя, че е имал план как да прецака Хамилтън, но можеше да избегне удара според мен.

Това за Мерцедес, че били зле когато са зад друга кола важи за всички отбори.
Хамилтън нямаше нужда да се напъва и за това по-бавно изпреварваше, а Фетел имаше нужда да натиска и заради това е разликата.


Защо ще се набива Фетел нарочно в Хамилтън, при положение, че му трябва да е първи или втори в състезанието? Най-лекият контакт в крилото значи смяна, докато пукането на гума не е 100%, за да си каже "забивам се и го прецаквам" :kuku: Силно преувеличено е това изказване, ясно е, че Хамилтън веднага се разписка по радиото, но да се говори, че е бил прецакан умишлено е too much.

Добре, че не се стигна до ситуация за Ферари, в която на Кими "супер спешно" да му се наложи да спира в бокса :mhihi: Силно каране на Фетел като за последно и заслужена титла на Хамилтън, догодина повече интрига :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от kener » 31 Окт 2017, 19:57

Ферари имаха предимство този сезон само и единствено по отношение на използването на гумите. Там където имаше нужда от добро сцепление и гумите трудно се загряваха(менажираха) те имаха преимущество. Това стана благодарение на един тест от миналата година, на които бяха само те.
Догодина, след като отборите вече си свериха часовниците по новите правила, ще им е много труудно на жабарите. Лимонадите уточниха колата и чакат по стабилен двигател, а стрелите съм сигурен, че ще сменят изцяло концепцията и пак ще извадят "нещо", което да ги изведе пак доста напред.
40653

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от ///M Power » 31 Окт 2017, 22:17

bum_bum написа:
Но много ме дразни логиката му- те имат какво да губят, а аз не. Значи трябва да се съобразяват с мен. С това мислене ако караше по времето, когато колите не бяха толкова сигурни едва ли щеше да живе дълго.


Има много примери за това! Иначе нищо неочаквано един от най добрите с кола която е най-бърза стана шампион.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от MapkoB » 01 Ное 2017, 3:03

Дали Фетел в едната секунда преди сблъсъка с Хамилтън е осъзнал, че го изпуска напред и нарочно, в отчаянието си е решил да го удари? Вероятно не... Дали обаче сблъсъкът е резултат от пилотска грешка на Фетел? Абсолютно да!
От там нататък Фетел натискаше като за последно, докато все още имаше някакъв шанс (не пропусна естествено и типичните си самоубийствени гмуркания, като срещу Маса), а Хамилтън се возеше, тъй като знаеше, че първите двама, към които се стреми Фетел са далече, а единият от тях дори е Ботас + е имал сериозна повреда в дифузьора от удара в началото, което е направило колата нестабилна. Отделно, ако се заслушате в онборд кадрите от неговата кола, ще чуете как след всяка права, например преди завой 1 и 4, отпуска и кара едва ли не по инерция 100-200 метра преди да започне да спира. Дали е пазил колата, дали е изглубил мотивация... той си знае.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 01 Ное 2017, 17:19

alozavar написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Фетел много подло прецака Хамилтън като му спука гумата! :bang: :bang:

Много подло за малко да успее пъкления му план и да финишира 1ви :mhihi:
Направо се чудя кой кое състезание е гледал с подобни коментари :shock:

Май ти си гледал друго състезание, защото много ясно се видя, че му спука гумата! Не твърдя, че е имал план как да прецака Хамилтън, но можеше да избегне удара според мен.

Това за Мерцедес, че били зле когато са зад друга кола важи за всички отбори.
Хамилтън нямаше нужда да се напъва и за това по-бавно изпреварваше, а Фетел имаше нужда да натиска и заради това е разликата.


Защо ще се набива Фетел нарочно в Хамилтън, при положение, че му трябва да е първи или втори в състезанието? Най-лекият контакт в крилото значи смяна, докато пукането на гума не е 100%, за да си каже "забивам се и го прецаквам" :kuku: Силно преувеличено е това изказване, ясно е, че Хамилтън веднага се разписка по радиото, но да се говори, че е бил прецакан умишлено е too much.

Преувеличено или не на мен ми изглежда точно така! След като изпусна Верстапен за първото място не си даде зор да се пази от Хамилтън и го закачи. ;) Ако приемем, че не е нарочно както твърдиш значи е излагация за шампион така да прави.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от bum_bum » 01 Ное 2017, 18:33

Абе ти верно.. :kuku:

Хамилтън се завря пред Фетел възползвайки се от това, че той изгуби скорост като се сбутаха с пъпчивия младеж на първия завой. Фетел го закачи отзад по чиста случайност. Хамилтън си пое риска с това влизане. Можеше да мине, можеше и да се ударят и по-тежко от това.

Как мислиш се управлява кола, чиято моторна спирачка при отнета газ е по-силна от пълно скачане на спирачките на М3 примерно при скорости от по 150-200км в завои и то без да си виждаш предните гуми или спойлера, че реши, че някой там се излага с карането си.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от don_gori » 01 Ное 2017, 18:57

Продължавам да твърдя, че човека е гледал друго състезание :mhihi:
Иначе от 2021 уж щели да запазват мотирите като разкарат MGU-H и понапомпят другата система от спирачките, също и пилота щял да ползва събраната енергия когато му потрябва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от plradev » 01 Ное 2017, 22:00

bmw maniqk ivo bmw написа:
alozavar написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Фетел много подло прецака Хамилтън като му спука гумата! :bang: :bang:

Много подло за малко да успее пъкления му план и да финишира 1ви :mhihi:
Направо се чудя кой кое състезание е гледал с подобни коментари :shock:

Май ти си гледал друго състезание, защото много ясно се видя, че му спука гумата! Не твърдя, че е имал план как да прецака Хамилтън, но можеше да избегне удара според мен.хуу

Това за Мерцедес, че били зле когато са зад друга кола важи за всички отбори.
Хамилтън нямаше нужда да се напъва и за това по-бавно изпреварваше, а Фетел имаше нужда да натиска и заради това е разликата.


Защо ще се набива Фетел нарочно в Хамилтън, при положение, че му трябва да е първи или втори в състезанието? Най-лекият контакт в крилото значи смяна, докато пукането на гума не е 100%, за да си каже "забивам се и го прецаквам" :kuku: Силно преувеличено е това изказване, ясно е, че Хамилтън веднага се разписка по радиото, но да се говори, че е бил прецакан умишлено е too much.

Преувеличено или не на мен ми изглежда точно така! След като изпусна Верстапен за първото място не си даде зор да се пази от Хамилтън и го закачи. ;) Ако приемем, че не е нарочно както твърдиш значи е излагация за шампион така да прави.

Не, че нещо, но Фетел имаше първо контакт с Верстапен в същата задна дясна гума и след това втори по-сериозен контакт с Х...... Или план А като не е сработил (да спука гумата на Пъпката) вкарва в действие план Б (да спука гумата на Х.....). Що за разсъждения...
Дай по-добре да го приемем за двойна излагация, че има два контакта и само единия е "сработил"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 02 Ное 2017, 16:22

don_gori написа:Продължавам да твърдя, че човека е гледал друго състезание :mhihi:

Твърди си каквото искаш, а аз ще си казвам мнението нали не е забранено?

plradev написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
alozavar написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Фетел много подло прецака Хамилтън като му спука гумата! :bang: :bang:

Много подло за малко да успее пъкления му план и да финишира 1ви :mhihi:
Направо се чудя кой кое състезание е гледал с подобни коментари :shock:

Май ти си гледал друго състезание, защото много ясно се видя, че му спука гумата! Не твърдя, че е имал план как да прецака Хамилтън, но можеше да избегне удара според мен.хуу

Това за Мерцедес, че били зле когато са зад друга кола важи за всички отбори.
Хамилтън нямаше нужда да се напъва и за това по-бавно изпреварваше, а Фетел имаше нужда да натиска и заради това е разликата.


Защо ще се набива Фетел нарочно в Хамилтън, при положение, че му трябва да е първи или втори в състезанието? Най-лекият контакт в крилото значи смяна, докато пукането на гума не е 100%, за да си каже "забивам се и го прецаквам" :kuku: Силно преувеличено е това изказване, ясно е, че Хамилтън веднага се разписка по радиото, но да се говори, че е бил прецакан умишлено е too much.

Преувеличено или не на мен ми изглежда точно така! След като изпусна Верстапен за първото място не си даде зор да се пази от Хамилтън и го закачи. ;) Ако приемем, че не е нарочно както твърдиш значи е излагация за шампион така да прави.

Не, че нещо, но Фетел имаше първо контакт с Верстапен в същата задна дясна гума и след това втори по-сериозен контакт с Х...... Или план А като не е сработил (да спука гумата на Пъпката) вкарва в действие план Б (да спука гумата на Х.....). Що за разсъждения...
Дай по-добре да го приемем за двойна излагация, че има два контакта и само единия е "сработил"


И пак да повторя не съм казал, че Фетел е имал план! Къде видя да го казвам? Това за план А и Б са твой расъждения.

bum_bum написа:Хамилтън се завря пред Фетел възползвайки се от това, че той изгуби скорост като се сбутаха с пъпчивия младеж на първия завой. Фетел го закачи отзад по чиста случайност. Хамилтън си пое риска с това влизане. Можеше да мине, можеше и да се ударят и по-тежко от това.

Как мислиш се управлява кола, чиято моторна спирачка при отнета газ е по-силна от пълно скачане на спирачките на М3 примерно при скорости от по 150-200км в завои и то без да си виждаш предните гуми или спойлера, че реши, че някой там се излага с карането си.


И какво Хамилтън ли е виновен че се е възползвал? Дори случайно да го е закачил пак можеше да го избегне и е пилот с опит, а не новак за да го оправдаваш. Тая година само грешки прави, а ти какво искаш да ми кажеш, че това е нормално за 4-кратен ли?
Последна промяна bmw maniqk ivo bmw на 02 Ное 2017, 16:50, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от don_gori » 02 Ное 2017, 16:45

bmw maniqk ivo bmw написа:Твърди си каквото искаш, а аз ще си казвам мнението нали не е забранено?

Не съм ти забранил, пиши каквото си искаш, просто отбелязвам че няма нищо общо с това от тазгодишното състезание в Мексико :mhihi:
Инцидента си е чисто състезателен, както и видя нямаше наказани. Дали постъпката на Фетел е левашка и подла ще те върна по-малко от година на зад да прегледаш състезанието в Абу Даби и да видиш що за подла постъпка е тази на Хамилтън спрямо не кой да е ами собствения си съотборник :clap:
Много ми е интересен черния догодина, като ситуацията няма да е толкова лесна както беше тази година дали ще прави същите магарии по подиумите и ще дава такива философски коментари :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Formula 1 Сезон 2017 - нова надежда

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 02 Ное 2017, 16:56

don_gori написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Твърди си каквото искаш, а аз ще си казвам мнението нали не е забранено?

Не съм ти забранил, пиши каквото си искаш, просто отбелязвам че няма нищо общо с това от тазгодишното състезание в Мексико :mhihi:
Инцидента си е чисто състезателен, както и видя нямаше наказани. Дали постъпката на Фетел е левашка и подла ще те върна по-малко от година на зад да прегледаш състезанието в Абу Даби и да видиш що за подла постъпка е тази на Хамилтън спрямо не кой да е ами собствения си съотборник :clap:
Много ми е интересен черния догодина, като ситуацията няма да е толкова лесна както беше тази година дали ще прави същите магарии по подиумите и ще дава такива философски коментари :mhihi:


Ти мислиш, че няма нищо общо със състезанието, а за Абу Даби нямаше нищо подло само стратегия, но както и да е няма да си развалям настроението за излишни спорове. :D

Това за 2021 ми излежда добра новина. :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook