Рампи за повдигане на колата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Рампи за повдигане на колата

Мнение от Denmark » 27 Фев 2017, 22:47

Здравейте, в последено време тотално ми е писнало да се занимавам с крикове, jack stands и т.н. и се замислих дали да не взема едни рампи. На теория би трябвало да ми направят живота по-лесен и всичко да става по-бързо.

Въпроса е, че никога не съм имал/пробвал и не знам дали има някакви недостатъци, а също и за какво трябва да внимавам. Ще се радвам ако някой с опит сподели мнение.

Гледам тези в ebay:

http://www.ebay.co.uk/itm/HEAVY-DUTY-2- ... SwCGVYANNe
http://www.ebay.co.uk/itm/HEAVY-DUTY-PR ... rkt%3D1%26
http://www.ebay.co.uk/itm/161914-1-Pair ... Sw9IpXz~Cq


Последните две май ми харесват най-много, вие какво ще кажете?

Предполагам при използването им е добре задните гуми да се подпрат с нещо, нещо друго?

Поздрави :wave:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Don_Diego » 27 Фев 2017, 23:15

И аз съм намислил да си взема подобни за гаража. Много зависи каква височина търсиш и какво точно искаш да правиш под колата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от ogata » 27 Фев 2017, 23:19

с тея 26 санта височина, най-много да можеш да легнеш под колата, да спиш на сянка :mhihi:
ПС. Сега се сещам, че веднъж съм сменял диф с един приятел така. Голямо лежене и гърбене си е. :kuku:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от cmdkick » 27 Фев 2017, 23:30

Според мен не е лошо изобщо, даже съм виждал по родните рали състезания да ползват такива за бързи поправки, проблема е че .... трябва да е на гуми :mhihi: :mhihi: Та за домашно ползване май един "гущер" е най-добре.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Denmark » 27 Фев 2017, 23:37

Еми аз искам най-вече за смяна на маслото да го ползвам защото ми се събират около 5 смени на година и си мисля, че ще е по-бързо и лесно. Иначе понеже колата е ниска, и с оригиналния крик първо я двигам малко, после слагам другия крик и после jack stands и с това се занимавам повече време от самата смяна на маслото.. Вариант е и да си купя low profile floor jack ама с рампите май пак ще е по-лесно.

Гледам, че за ниските коли е проблем и може да трябват разни удължители, за да е по-малък ъгъла.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от ogata » 27 Фев 2017, 23:45

Според мен си вземи един дълъг, нископрофилен крик и направо го забивай под предния мост , вдигай, лягай, развивай, цедиш, стягаш, пускаш, наливаш масло и аре довиждане. :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от bum_bum » 27 Фев 2017, 23:57

Ако е само за маслото си вземи една помпа за масло. За 10мин без да се мърляш и да правиш свинщини из гаража си го сменяш културно през щеката.

А и нормалните коли са мислени за подобна смяна. Като бръкнеш от там стигаш до най-ниската точка на картера ако те притеснява това, че няма да го извадиш всичкото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Don_Diego » 28 Фев 2017, 0:03

И аз точно за смяна на масла го оглеждам. Онзи ден в магазина прехвърляхме едно на Fiamma, най-високото стъпало беше на 13см (мисля напълно достатъчно в моя случай).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Denmark » 28 Фев 2017, 0:18

ogata написа:Според мен си вземи един дълъг, нископрофилен крик и направо го забивай под предния мост , вдигай, лягай, развивай, цедиш, стягаш, пускаш, наливаш масло и аре довиждане. :mhihi:


не се чувствам сигурно само с крика, за това обикновено я слагам на стойките и крика стои от страни за допълнителна сигурност :)

bum_bum написа:Ако е само за маслото си вземи една помпа за масло. За 10мин без да се мърляш и да правиш свинщини из гаража си го сменяш културно през щеката.

А и нормалните коли са мислени за подобна смяна. Като бръкнеш от там стигаш до най-ниската точка на картера ако те притеснява това, че няма да го извадиш всичкото.


Може ли някакъв линк, каква е тази помпа? Или просто на принципа на "спринцовките" ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Denmark » 28 Фев 2017, 0:22

Don_Diego написа:И аз точно за смяна на масла го оглеждам. Онзи ден в магазина прехвърляхме едно на Fiamma, най-високото стъпало беше на 13см (мисля напълно достатъчно в моя случай).


13см не са ли малко :lol: смисъл ако и колата е ниска и трябва да махнеш кората отдолу май няма да е достатъчно мястото да я развиеш без да правиш гимнастики.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Don_Diego » 28 Фев 2017, 0:40

39ка със стандартно окачване и високи гуми + още 13см може да успея и прав да се разхождам отдолу :mhihi:

Колкото до помпата спомената от bum - за нея ще ти трябва и компресор, тъй като тя работи на принципа на вакуума и аз лично не съм очарован, преди време в единия сервиз имах такава помпа и на Тикото я тествах веднъж - като отвих пробката (след като уж помпата беше извадила всичко) изтекоха още 250-300мл. Най-сигурно си е през пробката според мен
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от eXed0 » 28 Фев 2017, 0:45

Може би ще прозвучи малко странно, но аз си направих рампи от дебели дъски и оформих краищата за да е гладко и по-лесно да се качва колата. Използвах 3 дъски - Най-долната ако не се лъжа беше дълга около 70см, втората с 15см по-къса, третата също 15см по-къса. Много по-удобно е за смяна на маслото отколкото да вдигаш колата на крик, а също и доста по-евтино от тези готови рампи :ok: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от steeN » 28 Фев 2017, 5:16

Пластмасовите рампи са ОК за смяна на маслото. За всеки случай се взимат и 2 ей такива - https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_no ... eel+chocks
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от zvetiko » 28 Фев 2017, 8:14

А дали маслото ще се източи добре. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Рампи за повдигане на колата

Мнение от Borymeckata » 28 Фев 2017, 8:20

Ами той баварчо си има такъв "wheel stopper" оригинален, стои отазад при крика:
http://www.ebay.ie/itm/301515787435

Като качите колата с предните гуми на тези рампи - тя нали се накланя малко назад. Това няма ли значение за източване на маслото? Примерно ако пробката е в предния край на картера - дали ще се източи добре?

Колегата ме е изпрвеварил, сорри...
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook