Reversal-aging

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Reversal-aging

Мнение от Borymeckata » 20 Фев 2017, 14:26

Темата за "вечната младост" е интересна... Но за съжаление, такова нещо няма, поне в момента. Всички народни поговорки за здравето ни звучат клиширано, но са истина. Не случайно на първо място си пожелаваме здраве - Здравей! Бъди здрав! Господ здраве да ти дава! Но освен пожеланията - какво реално можем да направим по въпроса, да живеем по-дълго и по-качествено?

Аз мисля, че решението никога не е било и никога няма да бъде в нашите ръце. Някой "отгоре" те гледа, преценява действията ти и решава колко и как да живееш. Защото не е само количеството (годините) живот, има и качество. Някой навит ли е да живе 120 години, но втората половина да бъде сляп и парализиран? Ако можеше с пари да се купи живот и здраве - Лучано Пвароти нямаше да умре от рак, Михаел Шумахер нямаше да лежи в кома и милиардерите щяха да живеят вечно. Какво искам да кажа? Че вместо да чакаш чудодейнотро хапче за вечна младост, има повече смисъл да се вгледаш в себе си. Изчисти съзнанието си от отричателни емоции като завист, алчност, ревност и гняв, отнасяй се добре с хората и... може би няма да живеш по-дълго, но ще живееш по-спокойно. И ще бъдеш по-здрав - физически и психически. Което пак е постижение...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Reversal-aging

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2017, 14:38

TheDriver написа:Парчето земя> дървена колиба>вода от кладенеца, който е на Х километра>лягане със залеза/ставане с изгрева> отглеждане на собствената храна.


:OT: А парчето зема как ще го купиш? С пари. Дървената колиба как ще я построиш? Дървения материал е пари. Сам да си го набавиш ще те глобят. Да си я построиш ще ти я бутнат или ще трябва да го урегулираш или там както се нарича за да построиш каквото и да е отгоре. Като я построиш, ако ще на майната си да се намира пак ще плащаш данък сгради и такса смет. За вода от кладенец не знам дали не се плаща нещо и затова, че не ползваш местното ВиК. Отглеждане на собствена храна как? Айде да кажем семената някой ще ти ги даде без пари. А животните? Тях без пари никой няма да ти ги даде. Айде набави и животните и семената. Знаеш ли как се отглеждат отделните зеленчуци и животни, какви грижи се полагат и т.н.? Гол и бос, без дрехи и обувки ли ще живееш? А пари за тях? То ако беше всичко толкова лесно, колкото е на думи...

Като съм казал свобода не съм казал да живееш, като скот. Не, че не бих се отказал от доста неща или да ми трябват ебаси модерните неща да живея, ама не ми беше това мисълта. Под свободен имах предвид например да не плащаш 1001 вида данъци и такси. Данък сгради например. За кво? Сградата ми си е там и нито пречи, ни храна, ни вода иска. Що ми го събираш този данък? За двете едва мъждукащи лапмички на улицата ли? Такса смет. За кво? Нали всичко се рециклира. Даваш го без пари на фирмите, онези го рециклират, продават и правят пачките ти от мен събираш пари :banghead:
Задължителните здравна и социална осигуровки. Защо ти да решаваш вместо мен. Остави ме аз да си реша искам ли ти, като държава да ме лекуваш и да ми плащаш пенсията. И т.н. и т.н. списъкът е дълъг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Reversal-aging

Мнение от TheDriver » 20 Фев 2017, 16:06

madafaka_donkele написа:
TheDriver написа:Парчето земя> дървена колиба>вода от кладенеца, който е на Х километра>лягане със залеза/ставане с изгрева> отглеждане на собствената храна.


:

Ще отговоря кратко защото сме дълбоко в офтопика.

1."А парчето земя как ще го купиш?" - виж как започва мнението ми - важи само за хора със земя
2."Дървената колиба как ще я построиш? Дървения материал е пари." - изненадващо малко пари, по-скъпи са инструменти и покъщина.
3."Да си я построиш ще ти я бутнат или ще трябва да го урегулираш или там както се нарича за да построиш каквото и да е отгоре. Като я построиш, ако ще на майната си да се намира пак ще плащаш данък сгради и такса смет." - данък на земеделска земя няма, данък на земеделски постройки(т.е. колиба) няма, земеделската постройка не е незаконна(т.е. няма кой да я бута), такса смет не се дължи
4."За вода от кладенец не знам дали не се плаща нещо и затова, че не ползваш местното ВиК. " - не се плаща - всяка седмица пълня доволно количество стъкленици от планински кладенец :mhihi: , нищо не дължиш на ВиК(преувеличаваш)
5." Знаеш ли как се отглеждат отделните зеленчуци и животни, какви грижи се полагат и т.н.?" - знам отглеждам си половината сам.Това за мен е основно човешко умение, ако поне основните принципи не са познати на някого значи не е на добре работата.
6."дрехи и обувки ли ще живееш?" - парите необходими за матриал, сечива и дрехи могат да се покрият с не повече от 3 месеца социалки или друг тип помощи. Данъците са готино нещо.

За данък сгради, такса смет здравно и т.н. си мн далеч от истината. Какъв имотен данък и каква такса смет си платил през последната година? С тази сума какво би успял да подобриш по непосредствната инфраструктура около теб? С парите за такса смет би ли успял да извозиш целия боклук който си произвел за годината?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Reversal-aging

Мнение от steeN » 21 Фев 2017, 20:15

zvetiko написа:Тази редукция я виждаме в пълният и блясък в България- планът Ран-Ът, когато 1994г е било заявено-"Вие българите, повече от 4млн. не ни трябвате".


Това са абсолютни глупости. Сигурен съм, че дори на снимка не си виждал плана.
Демографската криза е проблем на цяла Европа и дори страни, които тука много хора едва ли не боготворят като Япония.

acer написа:в Сащ за 2016 са платили над 3 трилиона за здравеопазване, средно излиза м/ж $3000 и $4000 на година на човек в работоспособна възраст, мине ли 70 и нараства на $16,000.


САЩ не са добър критерии, защото тук здравеопазването е толкова насрано (корпоративни интереси, държавни регулации... не от към качество), че няма оправяне.
Обама просто заби последния пирон. Може да изпиша тонове за това как са осирани системно нещата от 60те до сега.

Гледай страни като Швейцария, Нова Зеландия за "реални" разходи, какво трябва да струва в развита страна.
Имаше едно изследване, че Нова Зеландия примерно е с най-малко употреба на медикаменти от всички развити страни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Reversal-aging

Мнение от Leon » 21 Фев 2017, 22:05

САЩ за здравеопазване не давайте за пример, че се излагате :mhihi: Няма такава малоумна система, чак се чудя защо хората се бутат да ходят там. Но проблемът се генерира от края на 50-те, та нормално... По темата - единственото реално и смислено бъдеще аз лично виждам в нано-технологиите, които са в доста напреднала фаза. Програмируеми нано-ботчета, които изпълняват определена задача - лекуват болест, запушват дупка, премахват определени тела от кръвта и т.н. Засега технологията не е толкова напреднала, но я има. Една мембрана за пречистване на кръв е 1000 евро, а машината е колкото куфарче за ръчен багаж в самолета. Има различни мембрани за различни тела/антитела. Е, върши работа за много специфични проблеми, но полето става все по-широко. Стволовите клетки също тепърва ще разкрият колосални възможности. Лошото е, че в България такива неща не се допускат, че пречат на бизнеса. Та, ако от това ще живеем по-дълго, има вариант. Вълшебното хапче или медицинския робот дето лекува всичко от сифилис до отрязана ръка си е само за сай фай киното.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Reversal-aging

Мнение от acer » 22 Фев 2017, 9:48

Мерси че ми върнахте отвлечената тема :mhihi:

Метода на Аubrey De Grey / SENS няма за цел да създаде хапче, което да лекува всичко от грип до спин. Тяхната теория е много проста, от 1 век се наблюдава как метаболизма ни генерира 7 вида увреждания в телата ни:

1 - Cell loss or atrophy (without replacement)
2 - Oncogenic nuclear mutations and epimutations
3 - Cell senescence (Death-resistant cells)
4 - Mitochondrial mutations
5 - Intracellular junk or junk inside cells (lysosomal aggregates)
6 - Extracellular junk or junk outside cells (extracellular aggregates)
7 - Random extracellular cross-linking

By enumerating the various differences between young and old tissue identified by the science of biogerontology, a 'damage' report was drawn, which in turn formed the basis of the SENS strategy. The results fell into seven main categories of 'damage', seven alterations whose reversal would constitute negligible senescence.

Теорията им е че ако периодично се изчистват тези грешки, стареенето ще се забави много и дори може да се "закотви" на една по-млада биолочина възраст. Цялата научна общност се подиграваше на Aubrey и го смятаха за изчаткал :mhihi: Но, както казах "Мayo Clinic" + други се заиграха и се оказа че има истината в теорията им и сега не им е смешно.

Отделно в лабароторията на Geoge.M.Church успяха да направят млада клетка в стара и стара в млада.. добавиха и 2 букви към стандарните АТГЦ (ХУ). Мисля че генетическата революция тепърва започва.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Reversal-aging

Мнение от madafaka_donkele » 22 Фев 2017, 9:49

acer написа:...


Дай сега и на български :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Reversal-aging

Мнение от acer » 22 Фев 2017, 20:25

Не сменяш на време масло, филтри, накладки, някоя малка част се раздрънква - колата се чупи и не караш ;)

Тялото не е програмирано да остарява, да получава бръчки, дискови хернии, артрити и всички останали гадости. Няма нито 1 клетка в тялото, която да е програмирана да остарява, процеса не е биологически а физически. Не знаем как да "сервизираме" тялото и да премахнем уврежданията на клетъчно ниво, за това и остаряваме.. не по-различно от кола/къща/самолет, които не се поддържат. Все пак не съм биолог, тва е обяснението на Aubrey и SENS foundation за остаряването и научната общност все повече ги подкрепя. Ще разберем в бъдеще дали е било фарс или истина (ако не се покрие).

2 интересни факта:
В природата има организми които не остаряват, но не са бозайници.
В телата ни има клетки които не остаряват (репродуктивните).
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Reversal-aging

Мнение от bum_bum » 22 Фев 2017, 21:07

Ако е трябвало нещо да се сервизира природата щеше да ни е дала естествен инструмент за това. Нищо в нея не е случайно.

И всеки организъм е проектиран с жизнения си цикъл. На кой повече, на кой по-малко..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Reversal-aging

Мнение от steeN » 22 Фев 2017, 22:46

Това приема, че еволоцията е приключила и има някакъв детерминизъм във всичко. Това, което сме е резултат от средата, в която сме живели *преди*. Според мен просто природата все още работи над тези неща.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Reversal-aging

Мнение от acer » 22 Фев 2017, 23:30

Всъщност над този аргумент четох много интересен отговор. Не че за природата е невъзможно да сътвори "неостаряващ организъм", просто е по-лесно да не го прави със сложни видове, някои прости имат тази "добавка".

Дилемата натурално-ненатурално е хлъзгава, много неща не са натурални, но ги правим и живеем до 80, което не е натурално. Като цяло не виждам някой как ще спре няква инкогнито лабаратория, китайците 2015-та се заиграха с днк на ембриони.. което си е за мораториум, прекалено рано е.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Reversal-aging

Мнение от Borymeckata » 23 Фев 2017, 11:19

acer написа:Тялото не е програмирано да остарява, да получава бръчки, дискови хернии, артрити и всички останали гадости. Няма нито 1 клетка в тялото, която да е програмирана да остарява, процеса не е биологически ...

Мисля, че не е така - заложено ни е генетично да остаряваме, на клетъчно ниво. Гледах точно такова предаване по някой от научните канали - в края на ДНК-веригата (ако съм разбрал правилно) имало някво "удължение", дето учените се чудели за какво е. После разбрали, че е нещо като брояч, колко пъти тази верига се е делила. След всяко деление от "брояча" отпадали някакви единици и така, докато свърши - след това веригата вече не може да се дели и клетката умира. Бяха сметнали, че клетката може да се дели около 50 пъти, не повече. И така остаряваме - клетките ни престават да се възстановяват... Косата побелява, кожата се сбръчква, зрението и слуха отслабват, също паметта и концентрацията, абе знаете как става.

Обясняваха и за болестите - когато някъде има хронично възпаление (при язва например), там клетките се делят много по-бързо - организмът се опитва да възстанови нарушението и да "запуши пробойната". Затова и в мястото на възпалението клетките бързо изчерпват ресурса си за регенерация (тези 50 деления), не могат да се делят повече - и ето ти я болестта, как се разраства.

Имаше и друго интересно - някакви учени бяха успели някак да блокират този "брояч" на деленето и така клетките можели да се делят неограничено. Викам си - ето я вечната младост, еврика! Обаче - греда... Правили опити с животни и всички измрели много бързо от рак. Проблемът бил, че във всеки организъм имало злокачествени клетки, които обаче имунната система подтискала. Тези клетки също си имат лимит на делене и после умират - затова имунната система можела да ги държи в някакви граници. Обаче когато и тези (раковите) клетки ставали "безсмъртни" - също започвали да се делят неограничено и имунната система вече не можела да им насмогне. Не знам дали съм го разбрал правилно (не съм спец в медицината, ама изобщо...) и дали успявам да го обясня добре, но нещо такова беше.

Казал съм ви по-горе - стресът е най-големият ни убиец. Дори има такава поговорка - че всички болести са от ядове... Избягвайте всякакви негативни емоции, не се дразнете и ядосвайте за глупости, разбирайте се с хората, живейте спокойно и това е... Зарежете тия мечти за чудодейни хапчета, нано-роботи и други фантастики...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Reversal-aging

Мнение от Е.Димитров » 23 Фев 2017, 11:48

Има едни медузи, които се водят, че са безсмъртни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Reversal-aging

Мнение от Borymeckata » 23 Фев 2017, 12:02

Excellent! Steven is my name!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Reversal-aging

Мнение от b00st » 23 Фев 2017, 13:56

Аз съм на принципа, че колкото повече човек се мъчи да контролира природата и естествения път на нещата толкова по-зле става. Нищо добро няма да се получи дори и да стане реалност това, което доста ме съмнява.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook