Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от sean-john » 15 Фев 2017, 16:58

Аз нямах в предвид,че няма да я подсуша и блоуър имам и с микрофибър ще я мина ако трябва,ставаше въпрос за миенето не за подсушаването :mhihi: ,но както и да е,мисля се разбрахме кое как става и какви са ползите от този продукт за което съм благодарен,че намерих мнения.Аз също нямам впредвид само Always Dry,просто на тях ми попадна реклама и незнаех какво точно представлява продукта,сега всичко е ясно :mhihi: .

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 15 Фев 2017, 17:25

По принцип повечето (полу-)перманентни покрития нямат чак такова зверско хидрофобно поведение, без да е нанесен подходящ сийлънт отгоре... контактният ъгъл не е толкова добър, колкото на качествен сийлънт... затова към по-добрите комплекти дават и сийлънт като за поне 2 нанасяния... така през 2-3 месеца имаш сийлънт да намажеш, който да възстанови хидрофобните способности до максимум ;) А и винаги е добра идея да сложиш нещо "ваксоподобно" над керамичното покритие... хем да го пазиш и него ( :D ), хем да вкараш още малко блясък на боята ;) Особено на черно и тъмните цветове става зловещо :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Don_Diego » 15 Фев 2017, 18:02

Само да вметна, че ако детайла е боядисан с дупе, колкото и каквито покрития да мажеш - ефекта ще е нулев (поне този ефект, за който говори Mollov). Не става дума само бояджията да е добър ами и материалите, с които е боядисвал да са топ качество :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от laviatan » 15 Фев 2017, 21:14

Don_Diego написа:Само да вметна, че ако детайла е боядисан с дупе, колкото и каквито покрития да мажеш - ефекта ще е нулев (поне този ефект, за който говори Mollov). Не става дума само бояджията да е добър ами и материалите, с които е боядисвал да са топ качество :yes:

Точно :yes:


Просто искам по-дълго да има свеж вид автомобила . Иначе е боядисан с възможно най-качествените материали от човек работил в представителството и в чисто нова камера :yes:


п.с. Извинявам се на колегата ,че ползвах темата му :oops:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от sean-john » 15 Фев 2017, 21:40

Е глупости сега :) нали за това е темата ,беше ми интересен продукта и исках да го споделя,а ако на някой ще му е полезен още по добре :). Ако сложиш такава керамика,ще се радвам да споделиш мнение :bchug: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от laviatan » 15 Фев 2017, 22:00

[THUMBS UP SIGN][SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 15 Фев 2017, 22:40

sean-john написа:Е глупости сега :) нали за това е темата ,беше ми интересен продукта и исках да го споделя,а ако на някой ще му е полезен още по добре :). Ако сложиш такава керамика,ще се радвам да споделиш мнение :bchug: .


Мойта кола е със Cquartz FINEST... какво те интересува, да ти кажа? :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от sean-john » 15 Фев 2017, 23:33

Е ти си каза тежката дума :D ,че този вид продукт е добър,но колкото повече мнения толкова по добре :yes:

Всъщност се сетих за един въпрос...стана ми интересно на места срещнах,че го нанасят на абсолютно всички повърхности..дори в интериора,волан,лайстни и т.н. пробвал ли си?

Другото което се сетих (добре,че нямах въпроси хахаха) какво количество е нужно за един автомобил 5-та серия примерно за слой.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 16 Фев 2017, 1:43

По принцип, в зависимост от производителя, средно отиват между 10 и 20мл на слой.... малко е специфично, до конкретният препарат... в повечето случаи има количество достатъчно за 1 слой, както и примерно да покриеш някои по-важни елементи още веднъж, ако говорим за кола с размер на 5-та серия... например преден капак и калници, бронята... някои хора си мажат повторно (тука е малко като при Мечо Пух - колкото повече, толкова повече/добре) хоризонталните елементи на колата, че те задържат повече мръсотия, в сравнение с врати и калници... ако колата ти е като 1-ва серия, тогава от 1 опаковка (както примерно при CQ-то е 30мл стандартно) ще можеш да намажеш колата 2 пъти.

Иначе да, може да се маже и интериорно, особено когато е налице по-специфична формула на продукта, предназначена за пластмаси и гума... аз за теста си намазах кората на лявата врата със CQ DLUX и определено се вижда разликата... понеже е вътре в колата и не е подложена ежедневно на някакви замърсявания/вода и прочие, седи така, както когато я намазах през септември... кората на дясната врата си личи, че не е "баш същата". :) Наред с това, понеже на 1-ва серия традиционно решетките на духалките на парното им изсветляват.... намазах и тях... стават като нови :) При тях ефекта е толкова видим, че при някои хора чак създава на 100% ефекта WOW :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от sean-john » 16 Фев 2017, 2:13

Е с това обяснение ми се изчерпаха всичките въпроси,благодаря отново :yes: .

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 16 Фев 2017, 17:03

Важното е да не се очакват "нелогични" неща от тия покрития... защото някои хора си мислят, че като им нанесат керамика върху лака на колата, после едва ли не в стълб да се удари, точно на това място боята ще е останала здрава... макар да е на светлинни години по-напред от всякакъв сийлънт и/или вакса, подобно покритие е далеч от защитните възможности на фолиото... което фолио е с 150-200 микрона дебелина и е създадено да е гъвкаво и здраво... ето това вече може да пази от всякакви физически набези (с ключ и прочие), както и от камъчета по магистралата... :) Но пък се губи блясъка на автомобила и донякъде самата визия на боята, както я има и цената.... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от laviatan » 16 Фев 2017, 17:16

А може ли да се положи върху пластмасовите детайли на автомобила / не гладка повърхност боядисана черно грапаво /. Става дума за веждите на джип ?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 16 Фев 2017, 17:47

Да, разбира се.... коментарът ми по-горе за интериорните пластмаси важи в пълна сила и за екстериорните... след нанасяне нещата стават.... ей така:

Изображение


Това е на 20-годишна Е38-ца... ефектът се запази така около 1 година.... пластмасата не е мазна или влажна, просто е така леко лъскава, но суха. Това НЕ СЕ отмива на автомивка, дори и след няколко "удара" с безконткатно... но определено редовно миене на безконтактно (особено ако е достатъчно агресивно, и евтино) може сравнително бързо да скапе покритието... да не говорим за другите елементи по екстериора.



И за да видиш малко по-фрапираща разлика... ето един друг пример, преди/след:

Изображение
Изображение

Тук ефектът остана такъв отново почти 1 година...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Don_Diego » 16 Фев 2017, 17:58

Mollov написа:Важното е да не се очакват "нелогични" неща от тия покрития... защото някои хора си мислят, че като им нанесат керамика върху лака на колата, после едва ли не в стълб да се удари, точно на това място боята ще е останала здрава... макар да е на светлинни години по-напред от всякакъв сийлънт и/или вакса, подобно покритие е далеч от защитните възможности на фолиото... което фолио е с 150-200 микрона дебелина и е създадено да е гъвкаво и здраво... ето това вече може да пази от всякакви физически набези (с ключ и прочие), както и от камъчета по магистралата... :) Но пък се губи блясъка на автомобила и донякъде самата визия на боята, както я има и цената.... :D


Има достатъчно анти-скреч и керамични лакове, които при правилно разреждане и нанасяне гарантират изключително трудно драскане. Преди години докато още работех в автобояджийския бранш сме тествали с колега антискреч лак - разреден, пръснат и изпечен по техническа спецификация, след това ексцентрик машината с шкурка 320 подскачаше по детайла и нищо не правеше, дори дребни драскотини нямаше :shock: . След като успяхме да го надраскаме пък тествахме дали наистина се регенерира под UV лампа - не помня колко време трябваше, но нямаше и следа от драскотините. Дълбочината на цвета няма да я коментирам, малко лакове съм виждал с такъв ефект особено на тъмен перлен или металик цвят. Керамичният лак на въпросната марка пък му даваха гаранция до 300км/ч, че няма да има проблеми от камъчета и буболечки по магистралата :shock: (Мерцедесите излизат фабрично от завода с него и е обозначено на табелката с номера на цвета на колата).
Комбинацията от такъв клас лаково покритие + покритие като тези на Mollov и редовно миене на колата гарантира брутален и безупречен външен вид.
Фолиото е за дришльовци дето искат да изпъкнат със странен цвят или екстравагантен вид на колата си за без пари, защото въпросните бои и лакове са безумно скъпи, както и бояджиите дето ги пръскат не взимат 100лв на детайл.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Always dry? Чували ли сте го,какво мислите?

Мнение от Mollov » 16 Фев 2017, 21:13

Е, такъв тип керамични лакове... това пък е вече съвсем друг свят... :D Понякога съм си мислел за подобно нещо за мойта кола, ама.... прекалено много пари... предпочитам да си мажа от покритията :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook