Охранителна камера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 19:48

Имаше някъде подобна тема, но не мога да я изровя.

Та въпроса ми е- има ли някой идея за компактна автономна камера, която да снима и в IR режим? Трябва ми да я лепна някъде, да записва на карта и да има собствено захранване. По възможност и да не е безобразно скъпа, защото в най-лошия случай ще се наложи да я прежаля.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Охранителна камера

Мнение от bam-bam » 13 Фев 2017, 19:54

Ако е компактна и малка няма да има ИР.
Ако има ИР ще я видят лесно и ще изчезне.
Някои дето имат СД не са компактни , заради размера на слотовете за СД-то.
Соларни панели има за тях, но колко държат нз, но може и акумулаторче за сот да и вържеш, стига да има къде да стои.
Трябва повече инфо за да се даде по-точна идея
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 20:02

то има някаква светлина. Става въпрос за подземен гараж. Но повечето лампи са изгорели и не знам обикновена камера колко ще успее да заснеме. По принцип не е проблем и да я гепи, само да му видя физиономията. :mhihi:

На втория етаж имам wifi ама не знам дали ще метне до там за да записвам в къщи и да не е проблем, че ще изчезне.

Размера може и да е по-голям (колкото водна чаша да кажем) тъй като ще е в гръб и на по-високо от човека та предполагам ако не погледне нагоре може и да не я види. Не знам в този случай до колко ще е различимо лицето, но по дрехите лесно мога да установя кой е, тъй като кръга от заподозрени е малък. :mhihi:
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Охранителна камера

Мнение от © » 13 Фев 2017, 20:04

Какво имаш предвид под собствено захранване? Батерия? По едно време разпитвах тук за подобно нещо, може да изровя нещо ако това ти е идеята. Иначе аз вземам няколко камери от ибей Hikvision и според мен работят страхотно. Повечето имат SD карта и като сложиш една 64гб ще запиисваш няколко дни ако пуснеш и детекция на движението. Разгледай им моделите, ще си харесаш нещо. IR зависи на колко метра ще снимаш. Може да вземеш допълнителен ИР прожектор някъде отстрани :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Охранителна камера

Мнение от bam-bam » 13 Фев 2017, 20:08

Временно я искаш или има идея да си е нон-стоп там, ако оцелее ?
Опция за кабел до вас ?
През вифи са малко според зависи дали няма да изчезне сигнала и да няма запис.
Иначе една ИП с ИР + кабел до вас и лаптопа нон стоп запис , някои са вандало устойчиви (Куполните) дори да я развие ще се вижда доста секунди да се разпознае.
Издържат на удар с камъни, дюбели в тавана и няма лесно сваляне.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Охранителна камера

Мнение от Dextuar » 13 Фев 2017, 20:19

Аз имам една, купих я от ибей, отговаря на всичко, което си описал, гледаш всичко на ГСМ-а реал тайм както и записите. Чуваш звук, може и да говориш през нея :mhihi: Не съм я ползвал много, защото едно дърво ми пречи да гледам към колата, затова и я спирам вече на платен. Има motion detection и ти праща notifications, когато има раздвижване, може да работи и от външно захранване като battery pack, иначе е на 5в.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 20:20

Трябва ми само, докато му видя физиономията. Разтоянието до нас е колкото 2 етажа + още да кажем 20 метра. Утре ще отида да видя дали има начин да се скатае някак си кабела.

Мога да сляза и да снимам с телефона, ако това ще помогне да се разбере дали трябва да е IR.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Охранителна камера

Мнение от bam-bam » 13 Фев 2017, 20:25

Пусни си телефона и виж какво се вижда.
Камерата може да е със сходно качество.
Нека колегите ти пуснат линк към техните дето са ползвали и си преценявай.
Проблема със СДто за мен е, че гепи ли я сичко заминава.
Пък ако е достатъчно светло да сложиш някоя по скрита без ИР може и да не я види, ама ток, кутия .. и тез неща мисли.
Па сложи я на джама и гледай кой ходи към гаражите, има такива със зум и щом ще го познаеш по вида ще е лесно
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Охранителна камера

Мнение от Kroki » 13 Фев 2017, 20:35

Относно ви-фи. Продават се разни антенки да хващаш надалеч. Братоведа си купи една такава подобна, забоде я в лаптопа и хващахме нет от 4-тия етаж на един хотел на морето, като сигнал имаше само на партера. Беше не повече от 50лв.. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 20:50

Ще иска ток тая антена, а колата ако я сложа в нея е без акумулатор. Повече ми се иска да е извън колата за да видя около нея какво се случва.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Охранителна камера

Мнение от Kroki » 13 Фев 2017, 21:03

Аз имах предвид антената да е у вас и да хванеш сигнала от камерата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Охранителна камера

Мнение от bam-bam » 13 Фев 2017, 21:20

Има голяма разлика между антена за лаптоп и камера.
Едното и да крашне ще си рефрешнеш фейса, другото иска нон стоп постоянен поток на данни, които да стигат до някъде, а като стане някоя аномалия със сигнала е много неприятно.
И като комшията на 2рия етаж пусне микровълновата и сигнала изчезне и се загуби връзка с "горе" иди после обяснявай на клиента, защо камерите с вифи като цяло не са почти за нищо, освен в една стая и празно пространство.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 21:28

Изображение

Изображение

Изображение

Без инфраред май няма да стане. Другия вариант е да оправя лампите точно над колата ама ще стане много светло и предполагам ще му се изпари смелостта.

Има вариант за кабел къде да се скатае, но ще е поне 30-тина метра, ако не и повече.

Има два силни wifi сигнала и единия предполагам е на съседа от първия етаж. Ако има вариант да се ползва също е възможност.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Охранителна камера

Мнение от b.bonev » 13 Фев 2017, 21:50

А защо не се разберете с останалите гаражаджии да си сложите камера на входа и така всеки ще е наясно, че се снима.
Без да съм специалист по видеото, ми се струва, че камерата има по-скоро превантивен ефект отколкото после да търсиш кой кой е. Оправете и осветлението.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Охранителна камера

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2017, 21:52

Осветлението трябва да го оправи управата, която получава по 100лв на калпак месечно за поддръжка ама щом от година е така прави сметка. Мен не ме бърка, защото съм наемател и няма да тръгна да се занимавам.

Не искам да се разбирам с никой, щото искам да барна копеленцето и да му избия всичките зъбки.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook