Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от mit-kong » 11 Фев 2017, 14:32

Интересува ме сега след последните промени каква е санкцията за затъмнени предни прозорци, че едни полицайчета ме заплашваха, че ще спират колата от движение, а последно знам, че беше фиш за 20лв по чл.105? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от krasi2bmw » 11 Фев 2017, 19:30

По новия закон според европейските изисквания - предни врати затьмнени с до 70% пропускливост , тоест леко тонирани .

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 21.10.2009
Пол: Мъж

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от agstyles » 11 Фев 2017, 20:57

https://www.vbox7.com/play:efb5841aa3&start=83

А това?
Не казват да са мерили, а само че защото има поставено фолио и затова е спряна от движение?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от Ivo_Borisov » 11 Фев 2017, 21:29

krasi2bmw написа:По новия закон според европейските изисквания - предни врати затьмнени с до 70% пропускливост , тоест леко тонирани .

Колега къде го прочете това? В новите изменения, приети и действащи от 21 януари пише че предните не са разрешени за затъмняване.

„(2) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.“
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от krasi2bmw » 12 Фев 2017, 0:32

Ivo_Borisov написа:
krasi2bmw написа:По новия закон според европейските изисквания - предни врати затьмнени с до 70% пропускливост , тоест леко тонирани .

Колега къде го прочете това? В новите изменения, приети и действащи от 21 януари пише че предните не са разрешени за затъмняване.

„(2) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.“

https://www.vbox7.com/play:bf101858f7 това го даваха по НОВА , а аз четох този закон в който има няколко стотин подточки и в една от тях е точно това упоменато , чел сьм го понеже мен ме касае лично ................от 20 г. правя само това :yes:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от steeN » 12 Фев 2017, 5:04

krasi2bmw написа:По новия закон според европейските изисквания - предни врати затьмнени с до 70% пропускливост , тоест леко тонирани .


може ли да снимаш 70% до "нормално" стъкло ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от alx » 12 Фев 2017, 5:21

mit-kong написа:Интересува ме сега след последните промени каква е санкцията за затъмнени предни прозорци, че едни полицайчета ме заплашваха, че ще спират колата от движение, а последно знам, че беше фиш за 20лв по чл.105? :dunno:


без да се обиждаш- санкцията е закона на дарвин...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от krasi2bmw » 12 Фев 2017, 12:39

Колеги , всеки може да си сложи почти прозрачно фолио на предни врати , такива са ...примерно на LLumar PP 70 AG SR, това е почти незабележимо фолио с пефектна UV ЗАЩИТА . Независимо колко градуса е ...+50 , +60 при странично биене на сльнцето на рьцете няма НИЩО . Повечето хора си мислят , че колкото по тьмно е фолиото повече няма да пече ............UV ЗАЩИТАТА на фолиата от прозрачно до най - тьмно / 05 %/ е една и сьща 99% колкото пуска едното , толкова пуска и другото . ATR 50 е с лек отеньк , сьщо може да се монтира , при който и да е човек който слага фолио да отидете , ще ви покаже моделите за предни врати с които няма да имате проблем пред кат . Сложено ли е както трябва , не може да разбереш , че има фолио на вратите . В последно време всеки иска предните врати както е отзад / било по красиво / , може и така да е , но вечер НЯМА видимост . Излагаш на риск себе си и околните , заради една гьзария , а и шанса да плащаш постоянно глоби е много голям . Слагайте нещо което не си личи , хем няма да ви пече , хем няма да имате проблеми с полицията , това е ..пожелавам на всички безаварийна 2017 г. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 21.10.2009
Пол: Мъж

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от agstyles » 12 Фев 2017, 13:28

viewtopic.php?f=4&t=398109&hilit=%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%8A%D0%BC%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&start=75#p4267254

Apassionata написа:- Новият закон влиза в сила от 21.01, ще гласи - челно и предни странични стъкла по Европейско правило 43, а именно - челно до 75% пропускливост и предни странични стъкла - до 70%. Задни без ограничения.
- Няма такова нещо като "заводски затъмнени" стъкла, колите с тонирани стъкла се поръчват или от директен купувач, или от местния Дилър, който е преценил какви да поръча, за да продава по-добре и завода ги изпълнява. Да, пак са заводски, но са изрично поръчани такива и може да са с различна тонировка. Би трябвало в Европа всички предни стъкла да са излезли по това правило, по което вече ще се санкционира и у нас.


Тук така пише, мой познат специално изчака това, сложи си 70% на страничните и 75% на челния и му спряха от движение колата....
На документа си пише "поради наличие на фолио" не колко % е не какво е, не е мерено спряли са го, видяли са че на задните има тъмно ръчкали по предните да видят и резултата е на лице...

Поразпитах малко и от познат работещ в КАТ ми каза че закона си е точно същия както преди и тея работи за 70% и 75% на челно и предни странични въобще ги няма. Все още си е напълно забранено да се слага на тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от DLVasilev » 15 Фев 2017, 14:51

накрая ще набия 3-4000 лв за електрохроматичното фолио да стане бастър копче йок джам и обратно и да не ме занимават с глупости :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от alx » 15 Фев 2017, 16:21

а е тия по-долу дето съм ги написал до го духат... ганьо ще си слага каквото иска за да изглежда пич.. .независимо, че по тъмно ще прилича на прилеп с уокмен...

https://prezi.com/g6vetz1_nhgx/optical- ... ndshields/
http://www.vision-systems.com/articles/ ... fects.html
http://www.if.pwr.wroc.pl/~optappl/pdf/ ... 04p827.pdf
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2017, 17:59

И аз не мога да зацепя къв е тоя зор предните странични да се затъмняват... Вдига батка левъла ли, к'во? :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от V8ka » 15 Фев 2017, 23:51

dextuar написа:И аз не мога да зацепя къв е тоя зор предните странични да се затъмняват... Вдига батка левъла ли, к'во? :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Задните що се затъмняват :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от Dextuar » 16 Фев 2017, 6:02

V8ka написа:
dextuar написа:И аз не мога да зацепя къв е тоя зор предните странични да се затъмняват... Вдига батка левъла ли, к'во? :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Задните що се затъмняват :?:
Щот не пречат на видимостта ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Re: Каква е санкцията за затъмнени предни прозорци по закон?

Мнение от V8ka » 17 Фев 2017, 0:00

dextuar написа:
V8ka написа:
dextuar написа:И аз не мога да зацепя къв е тоя зор предните странични да се затъмняват... Вдига батка левъла ли, к'во? :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Задните що се затъмняват :?:
Щот не пречат на видимостта ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:?: :roll: :dunno:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook