Технически преглед и катализатори

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.05.2009
Местоположение: София, Ловеч
Пол: Мъж
Кара: e30
Мечтае да кара: е30 М3

Технически преглед и катализатори

Мнение от jp_montoya » 07 Фев 2017, 17:10

Здравейте колеги, бих искал да ви попитам на някого от вас досега случвало ли се е да му проверят при техническия преглед ниво на твърди частици в изгорелите газове (за дизелите) или ниво на въглероден двуокис при бензинови двигатели в пунктовете за ГТП. Защото аз съм минавал винаги без да се е налагало да паля двигателя на колата. Интересувам се също колко от вас карат с премахнати катализатори - дали сами са ги махнали, защото са се запушили, или така са купили колата си. Пускам запитването си с цел подготвян журналистически материал за във в. Телеграф за замърсяването на въздуха в София, както и спекулациите, че КАТ ще правят проверки за твърдите частици по улиците. От КАТ отрекоха и обясниха, че не могат да правят проверки по улиците при положение, че има пушек от комини и от други превозни средства и това е възможно единствено на каналите. Запитването ми е анонимно разбира се, без да цитирам имена на хора и т.н., а проучването по-скоро непредставително. Няма да бъде цитиран форума на БМВ като източник, затова се надявам да няма проблем и с модераторите. Благодаря предварително на отзовалите се.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от Kroki » 07 Фев 2017, 17:14

Винаги до сега са ми слагали сонда в гърнето и са ме карали да запаля колата на бензин и на газ. Също така са проверявали за течове на газовото около пълначката и около двигателя. Друг е въпроса е, че дори и да е имало проблем, никога не са ми казвали нещо или спирали прегледа. Мисля, че катализатора ми е все още на колата. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от cmdkick » 07 Фев 2017, 17:15

Евро 4 кола с ремап, със заводския катализатор, заводски без ДПФ. На всеки преглед освен на първия при регистрацията ми я закачат и не ми казват нищо, нито че е ОК нито че не е.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от skoklev » 07 Фев 2017, 17:26

Моята кола си е с катализаторите. Колата на баща ми обаче (рено, дизелово 1.9дци) е без катализатор. Запуши се приди 5-6 години и са му дали 30-40лв за да го свалят (много се кефеше, че е направил ремонт, и на него са му платили, а не обратното). От тогава си минава преглед без никакви драми - слагат някаква пръчка уж в ауспуха, но манипулират резултатите някак. Колата е на 20год. вече, и като я настъпиш припушва. Става въпрос за Дупница.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от drago9205 » 07 Фев 2017, 17:35

Миналата година даже не беше запалена колата - сложи пръчката на неработеща кола. Предходната година мисля, че прегледаха по-обстойно и замериха на работещ двигател.
Тази година само си оставих ключвете за прегледа и ходих да пия кафе, не знам как е станало.
Та изводът ми лично е - много зависи от пунктът, но повечето май не замерват нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от DLVasilev » 07 Фев 2017, 17:49

Аз също винаги съм минавал преглед с измерване на газове на всичките ми коли. Конкретно 7-цата ми пристигна от Италия с резонатори, катализаторите са ги махнали там още. Дали бих си сложил катализатори? Виждал съм, но няма! Ламбда сондите си работят, мотора е в превъзходно здраве за своите 983 040 км и тапите по генерацията са премахнати. Масло не гори, отзад мирише на перфектно работещ бензинов автомобил. Дизелите ми също нямат катализатори, поради същите причини. Те дори и черно не пушат заради това дето им сипвам, но това е друга тема. Обаче е факт, че произведената 3 месеца след основаването на българската държава дизелова 124-ка наскоро на прегледа отчете пъти по-малко вредни емисии от 2 годишното фиатче стило също дизелово :mhihi:
Човека от прегледа ли? Аааа да, ето го и него след случая:
Изображение
Изображение
ATR-42/72

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от Kroki » 07 Фев 2017, 17:59

Ти кажи с какво го караш :Д
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от DLVasilev » 07 Фев 2017, 18:04

Kroki написа:Ти кажи с какво го караш :Д

Керосин
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Фев 2017, 20:17

Винаги минавам като мерят газовете със сондата. Миналата година преди мен мина някаква кола и тоя вика че много пушела. Като закачиха моята, каза че е перфектна /моите катализатори са махнати преди да я купя/, при измерване от допустими 3.0 единици, моята показа 0.1 или нещо такова.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2017, 21:53

Па почнахме с легендите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от hell's angel » 07 Фев 2017, 22:29

На мен нищо не ми е махано и всичко си бачка, ама на прегледа маркуча от газоанализатора по навик го хвърлят на земята. Абсолютно ми е все тая к'во ще покаже - та не съм настоявал :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Фев 2017, 23:04

bum_bum написа:Па почнахме с легендите :mhihi:

Ако ти покажа разпечатката ще спреш ли да се хилиш така грозно?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2017, 23:09

Няма кво да ми я показваш. Тоя катализатор не са го сложили, щото са имАли едни излишни хиляда марки в БМВ.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Фев 2017, 23:19

Аха, тогава продължавай да се хилиш ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Технически преглед и катализатори

Мнение от speedhokk » 07 Фев 2017, 23:31

Колата я взех със свален катализатор от автокъща. За 4 години съм минавал преглед на 3 различни места, навсякъде колата е била изгасена при теста със сондата.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook