Трябва ми съвет !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2017
Пол: Мъж

Трябва ми съвет !

Мнение от sn1Kersa » 06 Фев 2017, 23:02

Здравейте :wave:

Началото на декември 2016г. взех книжка и съм се заел с избора на кола. Спрял съм се на няколко марки, но мисля, че най-подходяща е BMW (Не съм яростен фен, просто ми харесват някой модели). Говоря точно за BMW X3 2011-2012г. и BMW 5 GT 2011-2012г. Избрал съм точно тези години, защото мисля, че са най-подходящи (нито стари, нито чисто нови). Специално за X3 след 2010г. до колкото виждам е променен изцяло, както екстериора, така и интериора. Въпросът ми е, коя бихте ми препоръчали. На Х3 ми харесва почити всичко. Единствено возията е малко твърда. 5 серия GT също много ми допада. Вози по-комфортно от Х3, но пък задното стъкло на багажника е изключително високо и реално при паркиране назад не се вижда нищо (но пък за това има огромни странични огледала и задна камера). И двата имат големи багажници, което и добре, защото аз обичам да ходя на къмпинги с приятели, където се носи значително количество багаж. Но като че ли Х3 тук бие, защото май е с по-голям багажник. Относно пространството в купето и в двата автомобила се чувствам комфортно и с достатъчно пространство(а аз съм 185 висок). Но тук определено бие 5 серия GT. Общо взето и двата модела ми харесват и за това се обръщам към вас с надежда, че ще ме "светнете" по въпроса и бихте ми казали, кой от двата модела е по-добрият избор.
П.С -->> Ако има коментари от сорта на "Ааа ама Х3 е женска кола"....не мисля, че е женска кола. Както споменах, качвал съм се, карал съм....вибратори по седалките не видях и до колкото знам не обърнах пола докато я карах, така че....

Благодаря предварително и хубав ден/вечер ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от preki » 07 Фев 2017, 13:08

Защо не добавиш и X5 от тези години в избора? От трите модела, X5 по мое лично мнение най-добре изглежда. С по-голям багажник е от X3, от GT не знам. GT малко не ми харесва визията на задницата, някакъв странен модел е, като X6.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2017
Пол: Мъж

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от sn1Kersa » 07 Фев 2017, 16:14

Здравей !

Х5 също ги гледах, но ми се струва, че е доста голяма кола. Не случайно се спрях на Х3. Просто не ми трябва голям джип за първа кола. Иначе благодаря за мнението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Трябва ми съвет !

Мнение от Dextuar » 07 Фев 2017, 18:43

На колко си години? Според мен това е от огромно значение. Ако си под 25, с това GT ще излеждаш като чичак. Аз бих взел Х3-ката, а ако парите не са проблем - Х4(но те са по-нови). Отделно за първа кола на мен ми казваха , че трябва да е нещо евтино, докато човек се научи. Лично аз не съжалявам, че не ги послушах и взех сравнително нов модел 3-ка за преди 3 години. Та замисли се и над това. А и на млад човек най-много му отива 3-ка/4-ка, там може да вземеш ХД, за да е по-висока.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от Grozdanoff » 07 Фев 2017, 20:07

Аз ти се чудя младо момче си значи, вместо да мислиш за някоя натокана 3ка купе или злобно изглеждаща 5ца с по-мощен двигател, ти направо отиде на камионите. Тея коли попринцип са за семейства, не за ергени, днещната младеж направо ме шокирате...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Трябва ми съвет !

Мнение от Dextuar » 07 Фев 2017, 20:11

Grozdanoff написа:Аз ти се чудя младо момче си значи, вместо да мислиш за някоя натокана 3ка купе или злобно изглеждаща 5ца с по-мощен двигател, ти направо отиде на камионите. Тея коли попринцип са за семейства, не за ергени, днещната младеж направо ме шокирате...
Е нали и аз това казвам, ама колегата не е казал на колко години е, може и да е на 40...
П.с: пОтките се кефят повече на Х5 отколкото на наточени купета :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.04.2014
Пол: Мъж
Кара: без спирачки
Мечтае да кара: BMW E34 M5

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от vatdim » 07 Фев 2017, 22:46

Отговорът на въпроса наистина зависи от възрастта. Х3 ми се струва по-подходящ за по-млад човек с активен начин на живот, като ходене на къмпинги - 35 см по-къс е и с 5-6 см повече клирънс в стоковия си вариант, което го прави по-маневрен и удобен за такива цели.

А и като взех книжка на 20 ме разубеждаваха да взимам дори Е34 5-ца, че съм щял бил да изглеждам като чичак с "толкова голяма кола", какво остава за GT-то... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от drago_pavlov » 09 Фев 2017, 9:26

GT - gran turismo - луксозни дълги пътувания по магистрали.
Х3 - малка джипка - къмпинг , за риба, на село и т.н.

Така ги виждам аз нещата.

П.П.: А като ще е джипка да е Х5 :ok:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2017
Пол: Мъж

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от sn1Kersa » 09 Фев 2017, 16:09

Първо искам да благодаря за съветите :)

На 18 години съм. Принципно не харесвам спортни коли (колкото и да е учудващо предвид годините ми). Падам си по луксозни возила и джипове. Мислил съм също и за 7-ма серия (отново същите години), но е огромна, а и наистина е по-подходяща за чичковци, така че я отписах. Х5 също ми е доста голям джип, а в същото време доста ми прилича на Х3 (за това съм се спрял по-скоро на Х3 отколкото на Х5).

5 серия GT вози доста по-добре от Х3, но както казахте не е много за къмпингуване. Лично аз с приятели доста често ходим по планините, което накланя везните към Х3. В същото време аз доста пътувам из града (от София съм) и до морето през лятото, за което пък ми трябва по-комфортна кола-->>5 серия GT. И все пак мисля, че Х3 е една-две идеи по-добре. Но ми трябваше мнение от хора, запознати с BMW.

Кола ще купувам към края на март-началото на април, така че има време до тогава. Ако някой има още съвети относно колите и кое ще е по-подходящо за мен с радост ще го изслушам (прочета коментара).

Благодаря ви и приятен ден/вечер :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от antonpau » 09 Фев 2017, 17:21

Абе GT за луксозни пътувания по магистрали... да, ама ако си без много багаж :mrgreen: багажникът на тая кола всеки път ме изумява колко е неудачен за това, което иначе представлява колата. На Х3 багажникът е в пъти по-практичен и немалко по-голям. Освен това основната разлика между F25 и предното поколение - според мен - е точно в извънградските пътувания, просто много наблегнаха на комфорта в F25. Абсолютно универсален боец си е Х3-ката и много силно я препоръчвам, особено екземпляр с ел. амортисьори е много доволно за каране и същевременно вдигнато баварче :yes: естествено, ГТ-то вози по-добре, а и обикновено има бая глезотии като оборудване, но за целите, които колегата е споменал, ми се струва по-практична :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от stocky » 09 Фев 2017, 17:58

Според целите, описани в началото - твърдо за Х3. За мен това е най-практичният модел от цялата гама на BMW! Не блести никъде с нещо уникално, но е универсален автомобил с прилична динамика, поносим разход/поддръжка и приемлива визия.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2017
Пол: Мъж

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от sn1Kersa » 09 Фев 2017, 23:47

Всъщност GT няма толкова по-различни екстри от Х3. Поне така съм забелязал. Или ако има, ще е нещо, което няма да ползвам толкова. За сега не смятам да си купувам кола заради екстрите, но когато дойде моментът.... просто си се представям как съм се изтегнал на задната седалка на някоя лимузина, пия си шампанското и казвам на личният си шофьор.."Моля закарай ме до имението", а той ми отговаря "В кое от всички сър"...Хаха, всичко е в кръга на шегата разбира се :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от vlado6669 » 10 Фев 2017, 5:12

Всъщност GT има много повече възможни екстри и е съвсем друг клас автомобил... а има също и много само на задно предаване, пък и ако не са поевтинели много в БГ и цената му е малко различна... Х3 има с доста по икономични двигатели и с много малко екстри, но има и ръчки.... :idea: Търсете най-запазената, на малко километри, с пълна сервизна история и възможно повече екстри, Х драйва повече от препоръчителен за къмпингуване :lol: , че с толкова красоти в БГ и околностите накрая се стига до оф-роудер само за тази цел... колела, сърфове, ремаркета отиват и се връзват много по-добре на Х-а... Успех в избора на модел, марката е правилната :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от Е.Димитров » 10 Фев 2017, 13:22

И аз давам глас за X3.
Обаче, това са "паркетни" "джипове", не е много планински и за къмпингуване.
За подобни цели са, да ме извинят колегите, Тойота по-старите модели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 8.10.2006

Re: Трябва ми съвет !

Мнение от SASquach » 10 Фев 2017, 14:20

sn1Kersa написа:Здравейте :wave:

Привет!

Ще започна със следното - X3 F25 е много по-подходящата кола, за това което описваш, че ще я ползваш (за мен лично е и една от най-добрите коли в сегашната гама на марката). Петицата GT е бизнес кола отвсякъде, аз бих я забравил на твое място. Относно X5 - страхотен джип, но наистина е огромен. Като взимахме семейната X3 2011, много искахме X5, но просто е огромна и по-скъпа - помисли дали ти трябва такава кола - X3 е по-малка, за мен това е плюс в случая, защото и тя сама по себе си не е никък малък автомобил.

Конкретно за X3 - за мен лично страхотен автомобил - имаме го от няколко години (навъртяни около 30к км), бензинова 3.0 турбо е нашата. Голяма, комфортна, модерна, сравнително икономична, 8-скоростната кутия е невероятно добра, никакви проблеми... и много, много бърза от т. А до т. Б. Малко е електронна, но като цяло изключително способна кола. Единственият минус е че вози твърдо, и то не по приятен начин, малко друскаво - това е от пътищата в България и RFT гумите. Но извънградско е супер - за сравнение карал съм и Ауди Q5 S-line... може би една идея по-добре вози от бимата, но разликата е пренебрежителна. BMW-то е по-уверено като започнеш да я натискаш по завои.

Ако решиш да се спреш на X3 - помисли какъв пробег ще й въртиш годишно, защото, ако не е повече от 12к км - може да погледнеш и бензиновите - шестцилиндровите се обезняват безумно, а идват с много екстри - може да вземеш страхотна кола на до 50к за около 30к еуро? Извънградско както и да я карам дава между 9/100 и 11/100 - просто е бърза и няма как да я караш на скандал постоянно. В градско съм примерен - 14/100 със 100 октанов бензин. Ако пък ще караш повече - гледай да е 3.0 дизел - шестцилиндровия двигател я прави друга кола, въпреки че и 20d и 28i са напълно достатъчни за нормална употреба. Откъм спесификация - за мен задължителни екстри са Про навигацията, би-ксенона, спортните седалки и донякъде панорамния покрив. Адаптивното окачване (VDC)... прави разлика в режимите, но ние реално почти никога него ползваме - колата е достатъчно добре настроена за основната й цел.

И последно - ще ти трябва гараж/паркинг - не я оставяй на улицата ;).

П.С. - X3 задължително с Xdrive. Ако плануваш по-сериозен офроуд - не е това колата, защото е сравнително ниска. Системата е направена да предотврати ситуация, не да те вади от кал, когато си затънал. С други думи - за повече безопастност на мокър/заснежен път е, не да се катериш по камъни и урви. Ta в тоя ред на мисли и колегата, който спомена тройка - не е лошо да обмислиш и 330d Xdrive, с уговорката, че X3 e друг/по-висок клас кола.
make bitches make me sandwiches!!!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook