Мнение за пералня ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от c04 » 06 Дек 2018, 21:46

drago_pavlov написа:Не е много по темата, но тая вечер ми е за спамене, та...
90-те майка ми купи пералня бош, втора употреба. До преди 2-3 години работеше абсолютно безпроблемно. После започна да спира като стигне до определена буква от копчето и като я врътнеш 1-2 мм тръгва отново. Все още си работи с този малък електронен бъг, а е на поне 30 години тая пералня...

И при мен се намира един whirlpool от 96г., но нещо програматора не е като хората вече, въпреки че още пере.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Bogat-Beden » 06 Дек 2018, 22:07

Доскоро имах AEG пералня, с надпис "made in Germany", доста дъртичка, над 15, да не е и 20 годишна..
Перфектна работа, но един ден се запали, докато работи (добре, че си бях вкъщи..) После четох в нета, че го правели АЕГ този номер (надявам се някаква серия само). Не знам при по-новите дали е по-добре в това отношение, като надеждност не са по-добре, това е сигурно. Но пък харчат по-малко ток със сигурност.. :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от Cyberloner » 07 Дек 2018, 15:18

Аз съм със Самсунг 2-ра година и съм доволен, само е малко досадна мелодийката като приключи прането.
Сега ако трябва да избирам пак бих взел самсунг от тези с допълнителанта вратичка, че постоянно се сещам за нещо още да се изпере, след като съм пуснал пералнята :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от smamf » 10 Дек 2018, 6:49

Трябва да купя пералня със сушилня и съм се насочил към AEG. Някой има ли опит със следните два модела:

1400 лева:

https://www.technopolis.bg/bg/Washing-m ... S/p/687483

2100 лева:

https://www.technopolis.bg/bg/Washing-m ... B/p/687496

Единствената значима разлика е, че в по-скъпата сушилнята си има отделен филтър за влакна (тоест има и термопомпа за сушилнята), по-евтината го няма и е кондензационна.

Моля който ползва такива да каже дали има смисъл да се дават 700 лева за по-скъпата.

Ще се ползва абсолютно умерено (едно пране+сушене на 2 дни, примерно).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от barty » 10 Дек 2018, 7:03

Преди две години купих по-скъпата AEG, с инвертора, през няколко месеца се запушват въздухоотводите и сушилнята спира да работи.
Почистването е голям Туй, взимат я гаранционно, чистят я и я връщат. Не може да бръкнеш в нея. Когато свърши гаранцията ще плащам за тази работа. Отделно тежи много, няма преместване.

Не бих я препоръчал!
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от host » 10 Дек 2018, 8:25

Вкъщи сме с едно моделче Samsung, сега нямам да възможност да видя точния модел, 9кг пране, 7кг суши.

Пушка, 2г си работи пере, суши няма дерт.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от smamf » 10 Дек 2018, 10:08

barty написа:Преди две години купих по-скъпата AEG, с инвертора, през няколко месеца се запушват въздухоотводите и сушилнята спира да работи.
Почистването е голям Туй, взимат я гаранционно, чистят я и я връщат. Не може да бръкнеш в нея. Когато свърши гаранцията ще плащам за тази работа. Отделно тежи много, няма преместване.

Не бих я препоръчал!
Благодаря за мнението, колега. Малко съм изненадан, че толкова кофти се получава това обслужване. Навсякъде, където четох мнения, я хвалят изключително много, и никой не е споменавал за такъв проблем. Да не би вашата да има някакъв дефект? От сервиза казват ли, че имат и други клиенти с такива оплаквания?
Бях на кантар за по-скъпата, може би ще избера по-евтината. Приятели имат такава от година (1400 лева) и нямат никакви оплаквания, даже напротив.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от barty » 10 Дек 2018, 10:41

smamf написа:
barty написа:Преди две години купих по-скъпата AEG, с инвертора, през няколко месеца се запушват въздухоотводите и сушилнята спира да работи.
Почистването е голям Туй, взимат я гаранционно, чистят я и я връщат. Не може да бръкнеш в нея. Когато свърши гаранцията ще плащам за тази работа. Отделно тежи много, няма преместване.

Не бих я препоръчал!
Благодаря за мнението, колега. Малко съм изненадан, че толкова кофти се получава това обслужване. Навсякъде, където четох мнения, я хвалят изключително много, и никой не е споменавал за такъв проблем. Да не би вашата да има някакъв дефект? От сервиза казват ли, че имат и други клиенти с такива оплаквания?
Бях на кантар за по-скъпата, може би ще избера по-евтината. Приятели имат такава от година (1400 лева) и нямат никакви оплаквания, даже напротив.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


От магазина казват че и други клиенти имат такъв проблем.
Важно е и колко чести сушите и какви дрехи, ако са по мъхести...направо задръстват двата филтъра отгоре. След всяко сушене се чистят но въпреки това
мъхове навлизат навътре и съм виждал топки с мъх вътре :shock:
Хвалят я за да я купиш :mhihi: Нали се сещаш колко хора дават по 2200лв за пералня :nono: И на мен ми я хвалиха, затова я купих :banghead:
просто тази е много сложна, няма място да бръкнеш вътре.
Бих ти предложил сушилня отделно, ако имаш място.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 10 Дек 2018, 10:44

Аз съм с пералня и сушилня AEG, но са отделни, не са в едно. И не ми се е запушвало нищо до сега, като цяло съм доволен от AEG.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от ogata » 10 Дек 2018, 14:40

Не си взимай пералня и сушилня в едно.
Ще тьоглиш :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от BaDxBoY » 10 Дек 2018, 15:47

А до 700-800 лева, най-евтините сушилни, кои стават за нещо ? Ще се използва веднъж в седмицата, главно за мои си дрехи, ризи,дънки и т.н, тоест най-малко килограми.

Гледах в Техмарт-а, на Whirlpool, че са най-евтини.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 10 Дек 2018, 16:04

Гледай да е с термопомпа и би трябвало да е окей.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от b_u_b_o » 10 Дек 2018, 16:12

smamf написа:Трябва да купя пералня със сушилня и съм се насочил към AEG. Някой има ли опит със следните два модела:

1400 лева:

https://www.technopolis.bg/bg/Washing-m ... S/p/687483

2100 лева:

https://www.technopolis.bg/bg/Washing-m ... B/p/687496

Единствената значима разлика е, че в по-скъпата сушилнята си има отделен филтър за влакна (тоест има и термопомпа за сушилнята), по-евтината го няма и е кондензационна.

Моля който ползва такива да каже дали има смисъл да се дават 700 лева за по-скъпата.

Ще се ползва абсолютно умерено (едно пране+сушене на 2 дни, примерно).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Аз съм се насочил към 9та серия на АЕГ, до колкото прочетох има доста предимства термопомпата. А това е единственият модел 2в1 на пазара с такава. А за мен не стои изобщо въпроса за две отделни машини, първо че няма да легне по евтино ако и 2те са качествени, и второ и основно нямам намерение да дебна пералнята да изпере и да прехвърлям от машина в машина. В крайна сметка удобството ми е най - важно :D

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от DigitalExile » 10 Дек 2018, 16:31

b_u_b_o написа:и второ и основно нямам намерение да дебна пералнята да изпере и да прехвърлям от машина в машина. В крайна сметка удобството ми е най - важно :D



Нали знаеш,че като е 2в1 ако е за 8кг пране, може да сушиш до 4 кг макс, което значи,че ако я набамкаш да пере 7-8кг. никога няма да може да ги изсушиш на веднъж.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Мнение за пералня ?

Мнение от damian2112 » 10 Дек 2018, 16:46

Аз съм с такава от месец и нещо (тази с термопомпата) - за сега мога да кажа, че е отлична :) И най-важното има си нон-стоп програма пране+сушене (3 часа) - това е за по-малко количество пране, но пък е адски удобно да се пуска през 2-3 дена. Също ми се струва и доста икономична, за последния месец ми е изхарчила около 10-15лв ток повече, което предвид експлоатцията, която и хвърли жената, когато я купихме, е доста добре.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook