Предпазване от имотни и финансови измами

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 11:34

Провокиран от този репортаж, пускам темата. Целта е да обсъдим всякакви начини, мерки и т.н. за да се предпазим от подобни простотии, арбитражи, ЧСИ-та, запориране на сметки без наше знание, източване на сметки без наше знание, осъждане без наше знание, присвояване на имоти, запори на имоти и т.н.

Мен не са ми ясни тези правни истории и единственото нещо, за което се сещам е да си държа спестяванията в сейф/трезор в някоя банка :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от zilog » 02 Фев 2017, 11:59

Основното и най-важно нещо, което всеки от нас може да направи, е да мисли с главата си. Особено в днешно време, никога не са излишни основни юридически и финансови познания. Колкото по-малко знаеш, за това как функционира банковата/правна система, толкова по-лесна жертва си.

Друго важно - ако имаш съмнения за даден документ/операция, не се прави на луд, а отиди при съответния специалист/институция и се консултирай. По-добре да си платиш еднократно съвещание с адвокат, отколкото да му станеш дългогодишен клиент. :mhihi:

Предполагам, всички знаят, че трябва да внимават под какво се подписват, къде си дават личните данни (дори и мейл адрес) и че не е хубаво да си държиш всичките спестявания на едно място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2017, 12:01

madafaka_donkele написа:Мен не са ми ясни тези правни истории и единственото нещо, за което се сещам е да си държа спестяванията в сейф/трезор в някоя банка :dunno:


Те мисля, че се водят също на отчет като сметките и ще ти бъде запориран достъпа и до трезора, ако те подгони съдия изпълнителя. Предполагам съществува възможност и да го отворят, ако си длъжник.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от Мордехай » 02 Фев 2017, 12:17

А иначе като започнеш да съдиш някоя фирма за пари по фактури, се минават години и накрая ти остават и един куп разходи допълнително. Не съм адвокат, но ми се струва че медиите нещо не са отразили както трябва случая и не е толкова лесна тая схема. Имам шофьори подписали такава запис на заповед и нанесли щети на фирмата, много трудно може да им се вземат пари и пак всичко се точи с години. Нещо гнило има в бтв.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 12:32

bum_bum написа:Те мисля, че се водят също на отчет като сметките и ще ти бъде запориран достъпа и до трезора, ако те подгони съдия изпълнителя. Предполагам съществува възможност и да го отворят, ако си длъжник.


Тва, ако е така е голям шит :banghead:

zilog написа:Основното и най-важно нещо, което всеки от нас може да направи, е да мисли с главата си. Особено в днешно време, никога не са излишни основни юридически и финансови познания. Колкото по-малко знаеш, за това как функционира банковата/правна система, толкова по-лесна жертва си.

Друго важно - ако имаш съмнения за даден документ/операция, не се прави на луд, а отиди при съответния специалист/институция и се консултирай. По-добре да си платиш еднократно съвещание с адвокат, отколкото да му станеш дългогодишен клиент. :mhihi:

Предполагам, всички знаят, че трябва да внимават под какво се подписват, къде си дават личните данни (дори и мейл адрес) и че не е хубаво да си държиш всичките спестявания на едно място.


Абе мисли, внимавай до едно време. Знаеш, че всеки втори ти излиза с "личната карта моля" и "ама ние сме регистрирани администратори на лични данни" и ако не си дадеш личната карта не те обслужват. Къде ѝ е личното не знам, по-добре да с преименува на обществена карта, баси :banghead:
А и от видеото си се вижда, че законите ни куцат. Той и чичака си го каза. Няма значение колко добре познаваш закона, банковата и правна система. Така са направени, че всеки може да те осъди супер лесно за 2 дена, но на теб ще са ти нужни години да докажеш, че не си. Това е проблема, не знанието и незнанието. Закон няма, като хората, закон :ranting: :banghead:

Мордехай написа:А иначе като започнеш да съдиш някоя фирма за пари по фактури, се минават години и накрая ти остават и един куп разходи допълнително. Не съм адвокат, но ми се струва че медиите нещо не са отразили както трябва случая и не е толкова лесна тая схема. Имам шофьори подписали такава запис на заповед и нанесли щети на фирмата, много трудно може да им се вземат пари и пак всичко се точи с години. Нещо гнило има в бтв.


Те боклук ТВ, че са си олигофрени е ясно отдавна. Ама случаите са си реални. Сега как точно "става номера" не знам. В смисъл как намират подходящата жертва, откъде знаят точно колко има и т.н. Затва и пуснах темата, някой който е наясно не да обясни как и ние да прееб*м някой, а да даде някакви насоки как да се опазим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от zvetiko » 02 Фев 2017, 13:39

madafaka_donkele написа:Провокиран от този репортаж, пускам темата. Целта е да обсъдим всякакви начини, мерки и т.н. за да се предпазим от подобни простотии, арбитражи, ЧСИ-та, запориране на сметки без наше знание, източване на сметки без наше знание, осъждане без наше знание, присвояване на имоти, запори на имоти и т.н.

Мен не са ми ясни тези правни истории и единственото нещо, за което се сещам е да си държа спестяванията в сейф/трезор в някоя банка :dunno:


Няма начин- или начина се нарича гласуване на избори за смяна на системата, но вече май няма за кого. Могат да ти източат сметката, да ти вземат фирмата, апартамента, да те задължат за хиляди левове, да те обявят за наркотрафикант, да те вкарат в затвора за това, че си докоснал някой, който е искал да те убие и няма на кого да се оплачеш. Защото целият държавен апарат е срещу теб, защото защитава някой, който ръководи и печели от схемите- виждаш, че превземат банки на милиардери, та на теб апартамента ли няма да вземат. Единственият начин за противодействие е даване на възможно най-голяма гласност на случая до колкото се може повече хора, инстанции, медии, социални мрежи, в чужбина...Това е единственото, от което се страхуват и което може да те спаси- знае се, че атмосферата е взривоопасна и не е ясно от какво малко нещо може да пламне искрата. А защо е взривоопасна- оценява се с така нареченият децилен коефициент, представляващ отношението на доходите на 10% от най-богатите българи, спрямо доходите на 10% от най- бедните. Според Световната банка за България е 28%, според OOH 45%. Счита се, че при коефициент над 20% ситуацията е революционна, всеки момент може да избухне нещо и те го знаят- така, че, ако не дай си боже ти се наложи- използвай го.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от Bogat-Beden » 02 Фев 2017, 13:49

Колегата Zvetiko май в голяма степен е прав,срещу силни и влиятелни хора ще ти е трудно.
Но наистина е малко малоумна работата,ако е наистина така с тези записи на заповед.Съвсем логично е ,при положение,че повечето не са нотариално заверени(а може би трябва да се въведе като задължително изискване за някакъв праг на сумата),да се проверява графологично първо,а после да се действа.
Ебаси тъпотията,но този адвокат много му смърди работата,дано му запари под дупето сега.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2017, 14:22

madafaka_donkele написа:
bum_bum написа:Те мисля, че се водят също на отчет като сметките и ще ти бъде запориран достъпа и до трезора, ако те подгони съдия изпълнителя. Предполагам съществува възможност и да го отворят, ако си длъжник.


Тва, ако е така е голям шит :banghead:


По основателността.
Изп.производство е образувано е образувано по писмена молба на взискателя срещу длъжниците –физически лица въз основа на издаден изп.лист от 12.06.2012, издаден от ВОС, Търговско отделение, по т.д.№ 1541/2010.
За събиране на задължението по изп.д.№ 309/2012 по молба на кредитора е била наложен запор върху всички банкови сметки, ценности в банкови касети и трезори на длъжника В.В., намиращи се в „Сосиете женерал Експресбанк”АД /л.63-І/. С изпратената до него покана за доброволно изпълнение, длъжникът е бил уведомен за предприетите действия- наложени обезпечителни мерки и дата за отварянето на трезора, ползван от него в посочената банка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 17:16

Някой от тези варианти може ли да спре изцепките, описания в първия ми пост:

1. Създаване на фирма в България и прехвърляне на всички активи и пари в нея.

2. Създаване на фирма в чужбина(държава в ЕС) и прехвърляне на всички активи и пари в нея.

2. Създаване на фирма в чужбина(държава извън ЕС) и прехвърляне на всички активи и пари в нея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2017, 17:53

Не мисля, че данъчните ще са ОК с идеята да откриеш фирма без дейност и ежемесечно да я тъпчеш с пари от личните си сметки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 17:56

Дейба и гредата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2017, 18:06

Начини има, но не са евтини. Можеш да си откриеш клиентска сметка при адвокат, която е специална и неподлежаща на запор. От нея можеш да плащаш разноски, хонорари, данъци, такси, сделки и т.н.

Друг е въпроса струва ли си разхода сравнен с опасността, която те грози от запор и сумата поради която може да се стигне до него. Ако се притесняваш, че ще ти сложат запор върху сметките заради някакви неуредици с мобилен оператор на пример, дори за 1-2 хиляди лева то разхода за тази сметка ще ти е по-висок и едва ли си струва.

А и ако имаш редовен приход от заплата, който да се запорира независимо, че си си защитил сметката пак ще те източат.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от sub_eleven » 02 Фев 2017, 20:21

Парите няма как да ти бъдат на сигурно място, каквото и да правиш.... все могат да те избомбят. За имотите вече е по-трудно - има и кадастър, не е толкова лесно, да не кажа трудничко може да стане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от ///eMo » 02 Фев 2017, 20:31

Парите могат да бъдат в спестовна застраховка в някое застрахователно дружество - не подлежат на запор.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Предпазване от имотни и финансови измами

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 20:38

bum_bum написа:Ако се притесняваш, че ще ти сложат запор върху сметките заради някакви неуредици с мобилен оператор на пример, дори за 1-2 хиляди лева то разхода за тази сметка ще ти е по-висок и едва ли си струва.


Слава богу нямам неуредици с мобилни оператори, ТЕЦ и подобни. Но имах разни кредити, които вече са закрити, но данните ми съм 100% че се пазят.

Сега имам известна сума спестени финикийци и се вкарах във филма след този репортаж. Цял ден изринах гугъла да търся някакъв начин да се предпазиш от такива измами, обаче няма и няма :banghead: :ranting: :censored:

///eMo написа:Парите могат да бъдат в спестовна застраховка в някое застрахователно дружество - не подлежат на запор.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Повече инфо може ли? Идея си нямам за тези застраховки.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook