НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Rainbow » 25 Яну 2017, 10:26

НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Смята се, че всяка втора работилница е нелегална, а потъналите от спестени данъци и осигуровки пари се изчисляват на десетки милиони годишно.
Освен това много от сервизите продавали и крадени части.
Всеки търговец можел да отвори сервиз, като се сдобие с нужната регистрация, без обаче да покрие изисквания за техника и квалификация на работниците


Какво мислите по върпоса колеги? Според мен е крайно време... Аман от тарикатчета, които не познават фактурата и касовата бележка, и едва ли не все ти правят услуга :mhihi:

То като се замисля важи и за половината форумни търговци, в пратките от еконт касова бележка не съм видял до сега :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Elesar74 » 25 Яну 2017, 10:43

Какво мисля ли? Че качественият майстор, не е този, който издава фактури и касови бележки. И е изключително погрешно да се мисли, че само защото някой е регистрирал фирма и се отчита на държавата, то същият е коректен и надежден контрагент. Държавата се опитва да наложи контрол над всеки аспект от живота на хората, това е ясно. Сякаш получаваш нещо срещу внесените си пари за осигуровки и данъци. Колкото по-малко плащаш на държавата и повече заделяш за себе си, толкова по-добре. Нападжиите тръгнали да гонят шумкарите, пък няма и един осъден за ДДС-измами за милиони. Ай да не повдигаме тази тема, че книга мога да напиша за глупостите на НАП, как се рекетират коректни платци на бюджета, за сметка на некоректни, дължащи хиляди за данъци и осигуровки. Това, че си плащаш на държавата, нищо не значи, просто трябва да си в правилния списък :D
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Rainbow » 25 Яну 2017, 11:05

Тези с много милиони и на запад не ги съдят, не се лъжи ;)

Но с другото за мен си с грешно мислене колега, за това няма да се оправят нещата никога тук... Естествено, че не е гаранция, че са кадърни майсторите и че НАП тормозят малките в някой случаи, ама щом аз си плащам навсякъде 20% ДДС и данъци за всичко, осигурявам се на реалния си доход, някак си не ми е приятно бай ти Иван с 8-12-ти клас да е големия играч и "майстор" (не я заслужават тази дума, повечето са монтьорЧЕТА)!
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.11.2011
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е36 2.0I
Мечтае да кара: Z1
Детайли за колата: BMW E36 M50B20

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Kaykiev » 25 Яну 2017, 11:58

А ако се случи следното: Отиваш при бай Иван за смяна на носачи, но бай Иван е сръмнал и забравя да стегне гайките на шарнирите и излизаш на магистралата изпреварваш едина Зафира с семейство което отива на море, завърташ се и правиш ПТП и недай си боже някое от децата вътре пострада. Какво правим в този случай? Кой е отговорен? Прави се експертиза и до там. Няма как да търсиш отговорност от бай Иван защото според закона той няма право да упражнява дадената дейност без регистрация. Това е се едно да отвориш зъболекарски кабинет а пък да си ветеринарен техник :D Затова трябва да има човек който да носи отговорност което става само когато за дадената услуга е издадена касова бележка или фактура. Има и друг момент: Имам гараж без регистрирана фирма, идват кварталните батки с 7-та да им сменя маслото. Казвам им 100 лева но те отказват да ми платят и какво правим? Какви претенции мога да имам аз след като нямам фирма и по никакъв законен начин не мога да си изисквам парите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Яну 2017, 12:27

Е@ана,че изтървана. Ей това е в българия! Сетили се след дъжд качулка да гонят дребните за данъци и осигуровки.
Майка ми се наложи да си търси стаж от една фирма в която е работила 3 години. Нанесли го в трудовата книжка,а не са плащали осигуровки изобщо и сега стажа не се зачита,а тогава във фирмата са работили 150 човека. Фирмата и сега съществува,но не извършва никаква дейност,а дължи милион на държавата. Собственика и не носи отговорност и те не могат да му вземат нищо. И к'во правим?

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 21.10.2009
Пол: Мъж

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от agstyles » 25 Яну 2017, 12:35

Kaykiev написа:А ако се случи следното: Отиваш при бай Иван за смяна на носачи, но бай Иван е сръмнал и забравя да стегне гайките на шарнирите и излизаш на магистралата изпреварваш едина Зафира с семейство което отива на море, завърташ се и правиш ПТП и недай си боже някое от децата вътре пострада. Какво правим в този случай? Кой е отговорен? Прави се експертиза и до там. Няма как да търсиш отговорност от бай Иван защото според закона той няма право да упражнява дадената дейност без регистрация. Това е се едно да отвориш зъболекарски кабинет а пък да си ветеринарен техник :D Затова трябва да има човек който да носи отговорност което става само когато за дадената услуга е издадена касова бележка или фактура. Има и друг момент: Имам гараж без регистрирана фирма, идват кварталните батки с 7-та да им сменя маслото. Казвам им 100 лева но те отказват да ми платят и какво правим? Какви претенции мога да имам аз след като нямам фирма и по никакъв законен начин не мога да си изисквам парите?


В "големите" сервизи щото носят огромната отговорност.
Като чета какви неща са изписани в "Относно Официалните Автомобилни Сервизи"....
До момента моя опит със сервизите, "гаранжия" майстор който съм ползвал си е свършил работата далеч по-добре и кадърно от "големите" сервизи.
Прост пример, центровка на ГНП на 2.5tdi v6, бая сервизи разпитах никой не може и не иска, в ауди/vw официалните ми обявиха цена като за нова кола. "Гаражния" майстор който ползвам я направи перфектна в рамките на деня, като взе доста по-малко пари, отделно още два дена се занимава с колата за отстраняването на друг проблем появил се след ремонт именно в такъв "голям" сервиз който така си пое отговорността че не е истина.

Винаги има две страни, лошото е че покрай некадърниците, и кадърните майстори ще заминат...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от FaceOff » 25 Яну 2017, 13:00

Въпросът не е в това, къде е по-качествена услугата, нито кой къде носи отговорност. Съвсем нормално е след като сергиите на пазара ти издават касова бележка, същото да се случва и в сервизите..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Rainbow » 25 Яну 2017, 13:00

Вие май го обръщате на кадаърни срещу некадърни само :mhihi:

Кво му пречи да е квартален, кадърен сервиз и да си плаща, и издава фактури? От БМВ квото съм си купувал до сега като части, не му важи гаранцията ако не го сложат те примерно. Че са нещастници факт е, но каот цяло си уважават рекламацията ако си настоятелен и си оправят бакиите :mhihi:

Отделно колегата добре каза за проблем с ремонта и ако се пребиеш после какво правим? Или трябва пак сами да се оправим и да ходиш и да му пръснеш главата на "майстора"? На приятел при смяна на гуми толкова хубаво ги бяха завили болтовете, че изпадаха 3 в движение и добре, че не падна и цялото колело...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Elesar74 » 25 Яну 2017, 13:17

Колега, какво общо има евентуалното нещастие, с официалната страна на нещата? Като осъдиш калпавия майстор или бъдеш обезщетен, това ще върне ли живота на загиналия или ще оправи ли травмата на пострадалия? А? И да му пръснеш главата, това ще ти решили проблема? Но точно затова става дума, кадърни, срещу некадърни майстори, за да не се случват такива нещастия. И именно, че една регистрация за пред държавата не решава този проблем. Не го решава дори членството в някакви организации. То си е до човека и до неща, които са много преди дипломата, свидетелството или каквото и да е там. Неща, за които никой не говори. И прощавайте, вие в НАП ли работите, че сте загрижени толкова кой и как си плаща осигуровките и данъците? Ако, да, разбирам, но ако не, какво ви влиза в работата, ако някой ви предоставя качествена услуга без документ? Щото могат да ви предоставят и некачествена, с документ. Има тема за това, мнооого интересна. Документа ли е свидетелство за кадърността и качествата на майстора, да питам по друг начин? Или възможността да бъде осъден за евентуално нещастие? И се връщаме на по-горната точка, че и да осъдите някой, това няма да ви компенсира загубата, особено ако става дума за човешки живот и тежки травми. Като искате да имаме качествени майстори, тогава избирайте при кого ходите и давайте отзиви с имена за свършената работа. Името на човека не е неговата фирма, а неговата работа.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от MadChicken » 25 Яну 2017, 13:23

В държава като нашата, където закона се прилага свръх избирателно няма как да няма квартални сервизи с подобен начин на работа.
Обаче има и друго - търсенето определя предлагането - като си финансово притеснен с пълнолетна кола пред разпад, как точно ще предпочетеш сервиз с по-скъпи услуги, издаване на документ и поемане на отговорност...
Същото е и с частите - новите ги знаят всички къде ги продават и колко струват, ама масово си пазарят употребявани по обяви и морги, знаейки че са без документ и ясен произход.
Официалните сервизи носели отговорност - ще се разплача :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Кварталния майстор какъв сервиз е точно и как точно си попаднал при него, освен ако съзнателно не си търсил точно такова място?

Тема за размисъл просто...
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от predel » 25 Яну 2017, 13:24

Искате от държавата.... ами да Ви даде... само, че "държавата" не произвежда а само разпределя... е ако не се внася, какво ще разпределя?!? Айде позамислете се малко.... Престанете да повтаряте глупости... "държавата" какво ми е дала... ами дала е... училища, градини, пътища, полиция и т.н. Всичко това го е дала, ама като не си плащаме данъците и даденото е "такова" като за неплатени данъци и осигуровки.... по скоро запитайте "ЗАЩО НЕ СА ПОСТОЯННИ ТЕЗИ АКЦИИ" все пак трябва да се възпита този народ... амън от мошеници на дребно..... :bang: :bang: :bang:
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Elesar74 » 25 Яну 2017, 13:41

Колега, мога да изброя ред негативни аспекти за качеството на това, което си изброил по-горе, дадено от държавата. Да не отваряме тази тема. Тук въпроса е, че НАП искат да си приберат едни пари, тях това им е работата. Не мога да разбера обаче, защо хора, които сигурно са ползвали или ползват услугите на такива майстори, си позволяват сега да ги сочат с пръст, че не си внасяли осигуровките и данъците. Това е свръх лицемерие. И какво по-точно, ги топли тия хора, някакви квартални майстори или подобни, дали се осигуряват или не? Не е ли важно в крайна сметка каква услуга получаваме? Някак си официализирането на услугата, сякаш повишава нейното качество, с такова впечатление оставам аз. Иначе, какво ни влиза на нас в работата кой как работи за пред държавата, освен ако не сме държавни служители и то от НАП, в конкретния случай?
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от predel » 25 Яну 2017, 13:49

Elesar74 написа:Колега, мога да изброя ред негативни аспекти за качеството на това, което си изброил по-горе, дадено от държавата. Да не отваряме тази тема. Тук въпроса е, че НАП искат да си приберат едни пари, тях това им е работата. Не мога да разбера обаче, защо хора, които сигурно са ползвали или ползват услугите на такива майстори, си позволяват сега да ги сочат с пръст, че не си внасяли осигуровките и данъците. Това е свръх лицемерие. И какво по-точно, ги топли тия хора, някакви квартални майстори или подобни, дали се осигуряват или не? Не е ли важно в крайна сметка каква услуга получаваме? Някак си официализирането на услугата, сякаш повишава нейното качество, с такова впечатление оставам аз. Иначе, какво ни влиза на нас в работата кой как работи за пред държавата, освен ако не сме държавни служители и то от НАП, в конкретния случай?


Не си прочел всичко или не си схванал какво съм написал.... Точно "ама като не си плащаме данъците и даденото е "такова" като за неплатени данъци и осигуровки". Това явно си го пропуснал....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 21.10.2009
Пол: Мъж

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от agstyles » 25 Яну 2017, 14:00

Кво ви топли тая бележчица толкова не знам, на мен няма кой да ми ги осребрява.

В крайна сметка точно до това се свежда кадърни и некадърни.
Реално нищо не му пречи да си направи фирма да дава бележки, фактури и там както си е по реда, ама ако беше така е същата услуга която извърши на моята кола цената сигурно щеше да е х2, което клиента не го устройва.

И както винаги просто става въпрос че искат да си приберат парите, тея данъци така или иначе няма да влязат на по различно място от джоба на некой "шеф", не знам що се самозалъгвате само....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от streetz » 25 Яну 2017, 14:53

Няма драма - правилата важат за всички. Щом извършват търговска дейност и печелят (добри) пари от това ще си плащат данъците.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook