НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от acho.rs » 22 Фев 2017, 18:57

немо написа:Каква печалба смяташ че има търговец на авточасти,който дава до 40% търговска отстъпка на клиенти (сервизи)?
Защо от официален вносител мога да получа 5 макс.10% ТО,а от алтернативен (неофициален)доставчик същата част ми я предлагат с 20+% ТО от цената на дребно?
Никой не изнудва клиенти с части,...нормалната практика е на клиента да се предложат една,две или повече алтернативи на различна цена и всеки сам си избира.....
Ще ти дам 2 примера:
1.Съединител.Клиентът си го носи,смяна,греда.....част менте,второ сваляне на кутията,кой ще плати труда,след като си обявил Хлв. за операцията,но се налага да я повториш не по твоя вина?В същата ситуация ако частите са доставени от сервиза това дали става или не,и колко пъти ще сваляш кутия си е за сметка на сервиза.
2.Маслообирачи.Един път главата долу,после горе,...колата пуши,2-ри път същото с други маслообирачи,...пак пуши,докато на 3-тия път на клиента най-после му увря главата да си купи ОЕМ части и проблема се оправи.Трябва ли клиента да плати 3 пъти една операция,щото се е правил на умен и стиснат?

Това за тегленето на ДДС пък е.....Първо няма как фирма,занимаваща се с услуги да не внася ДДС,защото ДДС-то в/у труда си е чисто дължимо ДДС.Можеш да го нулираш само с разходи,но не разходи за неща,които са за продаване.Това,дето ще взимаш части с фактури,ще им ползваш ДДС-то,а няма да ги изписваш е една мноооого голяма глупост,защото в един момент се оказваш със складова наличност по документи,но реално несъществуваща,и жална ти майка ако те набарат от НАП.Едно дето ще си платиш ДДС-то,което си спестил(по скоро отложил) и друго,че могат да те хванат за продажби без издаване на фискален документ.И ДДС за възстановяване не е желателно да имаш (визирам автосервизите),защото като минат 3-те месеца,през които се прави прихващане на ДДС за внасяне и ДДС за възстановяване,и все пак си на ДДС за възстановяване обичайно следва ревизия....което хич не е желателно.

Макар че във форума (специално на мен) си ми доста дразнещ хейтър, в случая съм напълно съгласен- няма как да ремонтираш задвижване и ходова част, при положение че половината ти клиенти влачат части от автоморгите. Далеч съм от тоя бизнес ама наистина не виждам как ще бъдеш отговорен за ремонта при положение че го извършваш със - супер ценичка, промоция на 15 годишен датчик/лагер и тн.
Темата обаче е за данъци, НЕ за качество на сервиз - ккакто се каза - отчиташ печалба - Плащаш! Аз си плащам данъците , защото някои който изкарва далеч не малко пари да не плаща? Или поне да питат дали искаме документ ( както в малките частни сервизи правят).
:OT: Теорията- дее*а тааа държава нищо нема да плащам - е от основните причини да сме страна от 3тия свят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от bum_bum » 22 Фев 2017, 19:07

В много по-читави страни от нашата никой не се занимава с теб да те гони, че днес си изкарал 100 лева/евро или долара. Въртиш, сучеш половината от тях пак ще влязат в държавата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от немо » 22 Фев 2017, 21:25

acho.rs написа:Макар че във форума (специално на мен) си ми доста дразнещ хейтър,


:OT:
Абсолютно сериозно,без грам ирония ти отговарям,че за мен е постижение да ме определиш като "доста дразнещ хейтър" ТОЧНО ТИ ,защото в определени моменти целта на живота ми е да дразня ТОЧНО такива като тебе! :wave: :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от acho.rs » 23 Фев 2017, 7:55

немо написа:
acho.rs написа:Макар че във форума (специално на мен) си ми доста дразнещ хейтър,


:OT:
Абсолютно сериозно,без грам ирония ти отговарям,че за мен е постижение да ме определиш като "доста дразнещ хейтър" ТОЧНО ТИ ,защото в определени моменти целта на живота ми е да дразня ТОЧНО такива като тебе! :wave: :mhihi:

Успял си в живота, значи :D
bum_bum написа:В много по-читави страни от нашата никой не се занимава с теб да те гони, че днес си изкарал 100 лева/евро или долара. Въртиш, сучеш половината от тях пак ще влязат в държавата.

Не знам, аз съм останал със впечатление че дори на минимална заплата да работиш, пак те гонят за данъци. 100лв на ден са 2200 на месец за което дори с нашите ниски данъци, пак ни събират 450лв .

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от © » 23 Фев 2017, 8:25

Минимална заплата = 46лв данък на месец. Как ви се струва? В България идеята е, че се плащат само ако може да те хванат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от drago_pavlov » 23 Фев 2017, 10:33

acho.rs написа:
немо написа:...

Макар че във форума (специално на мен) си ми доста дразнещ хейтър,

Крадецът вика "дръжте крадеца"... :mhihi:
И ако трябва да продължа в стила на един градски:
"А тариката балъците кл*ца..."
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП и полиция с акция в кварталните сервизи

Мнение от Фидел Кастро » 25 Фев 2017, 23:04

немо написа:Що-годе средно интелигентен човек ще се сети,че ако вече имаш изискуем данък,но си правиш "пас" , предпоставките в бъдещ период да имаш проблеми са много по-големи,отколкото ако положиш съответните "гимнастики" да направиш размера на данъка по-малък,преди той да стане изискуем

Тук си напълно прав и не трябва да те обвиняват в нарушения за които въобще не говориш.
Ако се имат предвид "фирми-еднодневки" които завличат ДДС едва ли такива ще вършат това с авточасти. Аз схемата с приспадане на ДДС я описах достатъчно ясно и подчертах, че не е незаконна. Само дето в нечии джобове влизат повечко парички, но това е за друга темичка.
Относно авточастите от морги искам да похваля един известен майстор на кормилни рейки, който е в Илиянци и е фен на БМВ. Този човек при невъзможност да отремонтира рейка купува такава втора употреба, но годна за рециклиране след, което я рециклира напълно и дава собствена гаранция, която никога и под никакъв предлог не е нарушавал!!!
Този човек монтира донесените от мен кормилни накрайници и маншони и каза, че гаранцията за рейката си остава напълно защото се е убедил, че частите са доброкачествени.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook