Селфи стик в ръчен багаж на самолет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от BMX » 14 Яну 2017, 10:34

Здравейте,
Предстои ми пътуване със самолет. Някой знае ли дали мога да нося селфи стик в ръчния багаж?
Изчетох най-различни сайтове, но няма конкретна информация по въпроса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от barty » 14 Яну 2017, 12:22

Питай конкретната авиокомпания и security check за да си сигурен.
Ако не стане го вземи с теб но с идеята че може да ти го вземат. Тези стикове скъпи ли са?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от koziak » 14 Яну 2017, 13:16

Може


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Kroki » 14 Яну 2017, 13:38

Може, пробвано в полети до щатите, там не е като да няма проверки.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от BMX » 14 Яну 2017, 13:47

В сайта на компанията не пише, че е забранено, но самата проверка е на летището. Мисля, че не зависи от превозвача. Иначе стик нямам, ще взема някакъв евтин, пък ако се наложи ще го изхвърля. Притесненията са ми по-скоро да не отнеса някаква глоба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Grozdanoff » 14 Яну 2017, 13:54

BMX написа:За самата компания не пише, че е забранено, но самата проверка е на летището. Мисля, че не зависи от превозвача. Иначе стик нямам, ще взема някакъв евтин, пък ако се наложи ще го изхвърля. Притесненията са ми по-скоро да не отнеса някаква глоба.


Няма да отнесеш глоба, най-много охраната да ти го вземе. Мен ми взеха нокторезачката един път, защото "можело да я използвам като оръжие" просто си я хареса пича, дадах му я...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Kroki » 14 Яну 2017, 14:05

Аз съм минавал с борд комютър за Е30, халогени за двоен стоп, една метална стойка приличаща на чук. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от © » 14 Яну 2017, 14:09

Grozdanoff написа:
BMX написа:За самата компания не пише, че е забранено, но самата проверка е на летището. Мисля, че не зависи от превозвача. Иначе стик нямам, ще взема някакъв евтин, пък ако се наложи ще го изхвърля. Притесненията са ми по-скоро да не отнеса някаква глоба.


Няма да отнесеш глоба, най-много охраната да ти го вземе. Мен ми взеха нокторезачката един път, защото "можело да я използвам като оръжие" просто си я хареса пича, дадах му я...

Може би не е чувал за гъбички по ноктите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Grozdanoff » 14 Яну 2017, 14:30

© написа:
Grozdanoff написа:
BMX написа:За самата компания не пише, че е забранено, но самата проверка е на летището. Мисля, че не зависи от превозвача. Иначе стик нямам, ще взема някакъв евтин, пък ако се наложи ще го изхвърля. Притесненията са ми по-скоро да не отнеса някаква глоба.


Няма да отнесеш глоба, най-много охраната да ти го вземе. Мен ми взеха нокторезачката един път, защото "можело да я използвам като оръжие" просто си я хареса пича, дадах му я...

Може би не е чувал за гъбички по ноктите.


Може и той е имал :D

Това става в Италия, Пиза. Те каквито са страхливи охранителчетата по летищата последно време, имам чувството че и клечките ми за зъби ако бяха открили и тях щяха да вземат...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Владо » 14 Яну 2017, 15:19

Може даже цял фото или видео статив, монопод, да се носи в, или с, ръчния, няма проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от Grozdanoff » 14 Яну 2017, 16:19

Владо написа:Може даже цял фото или видео статив, монопод, да се носи в, или с, ръчния, няма проблем.


Можеш да си вземеш абсолютно всичко в ръчния багаж, което няма да го сметнат за евентуална "опасност" :D т.е. евентуална заплаха за пътниците и полетите... Ако евентуално преценят че селфи стика е остър или друга глупост може да ти го вземат, но глоба няма да има.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2017, 16:50

Всичко зависи от охраната на летището. Авиокомпаниите нямат нищо общо. Това, че на летище София е минало не дава гаранция, че ще мине на летище Х. Аз в София успях да се кача с чадър (не бг, вносен :mhihi: ) в самолета, но при прекачването в Лондон ми го взеха. Зависи и от самите охранители. Няма еднозначен отговор :dunno:

Такива стикчета продават навсякъде и са стотинки. Нищо не рискуваш. Пък и тъкмо ще дадеш информация :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от alx » 14 Яну 2017, 18:29

... ако нещо някъде по света по летищата ще ти го вземат- ще е в Лондон. Тия там нямат чувство за хумор. Миналата година от 10тина минавания що неща ми прибраха разни тлъсти розови лелички там - не е истина... неща които никъде другаде не са ми правили проблеми... дори по израелските летища...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селфи стик в ръчен багаж на самолет

Мнение от BMX » 14 Яну 2017, 20:02

alx написа:... ако нещо някъде по света по летищата ще ти го вземат- ще е в Лондон. Тия там нямат чувство за хумор. Миналата година от 10тина минавания що неща ми прибраха разни тлъсти розови лелички там - не е истина... неща които никъде другаде не са ми правили проблеми... дори по израелските летища...


Точно на там съм се запътил. Един път съм ходил преди това и ги помня тлъстите лели. Бях си взел едно кенче зелена кола и ми го взеха. Добре, че след проверката в магазинчетата продаваха и си купих пак!

Вече поръчах един стик от продавалника. Да видим какво ще се случи :)

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook