Кой е с предимство?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alozavar » 11 Яну 2017, 23:51

bum_bum написа:
alozavar написа:Така, значи, ще го копирам за последен път:
(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
Т13 "Направление на пътя с предимство в кръстовището"
Не знам защо спорим за прословутата табела 13, честно...


Пътни знаци относно предимство са знаците от група Б. Така са и записани в Закона и Правилника- група "Б" - пътни знаци, относно предимство. И точния текст за прилагане на правилото "При несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали."

Група Т са допълнителни табели.

Имаме и знаци "Кръстовище с път без предимство","Кръстовище с път без предимство отдясно".. отляво, но те са в групата на предупредителните знаци за опасност.

Твърде е вероятно това да е пропуск в закона, но наистина никъде не пише че другите пътни знаци се обезсилват при наличието на работещ светофар. Със сигурност голяма част от тях като тези със задължителни предписания важат. Но ако допълнителните табели не важат, то това трябва да бъде упоменато.

alozavar написа:Ако още не можете да хванете връзката на Т13 с ПРЕДИМСТВОТО и го считате за тотално различен тип знак ви препоръчвам да спрете лютеницата :mhihi:


Не говорим за връзки, считания и размишления. Отвори Правилник за прилагане на закона за движение по пътищата, раздел II и чети кои знаци са относно предимството.


Добре де, ти можеш да стигнеш сам до извода, че пътни знаци относно предимство са САМО тези от група Б, понеже така се казва раздела, но аз си измислям, че Т13 указва предимство :roll: То никъде в Член 7 не пише и само знаци от група Б, нали? И какво ти показва Т13 сам по себе си, без знак над него? Ми че то отсреща на този без предимство пак има Т13 :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 11 Яну 2017, 23:52

dr.peshev написа:
alozavar написа:
dr.peshev написа:Ако караш по правилника и 3 кръстовища в София няма да минеш жив! :yes:

Мисля, че в случая, по който е темата, ще стигна доста по-жив, ако карам по правилника, отколкото да тръгна да завивам наляво пред някой на зелено :yes:

Ти от къде знаеш, че в момента на него му свети зелено???!
На твоя свтофар виждаш, че ти си на зелено, А ТОЙ ИДВА ОТ ПЪТ БЕЗ ПРЕДИМСТВО!

На мен инструктора ми е казвал, като завивам наляво, ако не съм сигурен дали на тези отсреща им свети червено, да изчакам секунда и да се уверя :dunno: Мисля, че е доста просто :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 23:52

dr.peshev написа:Ти от къде знаеш, че в момента на него му свети зелено???!
На твоя свтофар виждаш, че ти си на зелено, А ТОЙ ИДВА ОТ ПЪТ БЕЗ ПРЕДИМСТВО!

Темата стана доста емоционална, но, ти сам си противоречиш - ако не знаеш какво му свети, не знаеш и със какво предимство е...

Повтаряме за 3-ти път :) има ли работещи светофари, знаци оказващи предимство не важат.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кой е с предимство?

Мнение от bum_bum » 11 Яну 2017, 23:55

alozavar написа:
bum_bum написа:
alozavar написа:Така, значи, ще го копирам за последен път:
(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
Т13 "Направление на пътя с предимство в кръстовището"
Не знам защо спорим за прословутата табела 13, честно...


Пътни знаци относно предимство са знаците от група Б. Така са и записани в Закона и Правилника- група "Б" - пътни знаци, относно предимство. И точния текст за прилагане на правилото "При несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали."

Група Т са допълнителни табели.

Имаме и знаци "Кръстовище с път без предимство","Кръстовище с път без предимство отдясно".. отляво, но те са в групата на предупредителните знаци за опасност.

Твърде е вероятно това да е пропуск в закона, но наистина никъде не пише че другите пътни знаци се обезсилват при наличието на работещ светофар. Със сигурност голяма част от тях като тези със задължителни предписания важат. Но ако допълнителните табели не важат, то това трябва да бъде упоменато.

alozavar написа:Ако още не можете да хванете връзката на Т13 с ПРЕДИМСТВОТО и го считате за тотално различен тип знак ви препоръчвам да спрете лютеницата :mhihi:


Не говорим за връзки, считания и размишления. Отвори Правилник за прилагане на закона за движение по пътищата, раздел II и чети кои знаци са относно предимството.


Добре де, ти можеш да стигнеш сам до извода, че пътни знаци относно предимство са САМО тези от група Б, понеже така се казва раздела, но аз си измислям, че Т13 указва предимство :roll: То никъде в Член 7 не пише и само знаци от група Б, нали? И какво ти показва Т13 сам по себе си, без знак над него? Ми че то отсреща на този без предимство пак има Т13 :roll:


Написано е точното име на групата знаци Б. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Кой е с предимство?

Мнение от dr.peshev » 11 Яну 2017, 23:56

Не си противореча, защото не ме интересува на него какво му свети, след като на мен ми е зелено, а той идва от път без предимство!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 23:57

dr.peshev написа:Не си противореча, защото не ме интересува на него какво му свети, след като на мен ми е зелено, а той идва от път без предимство!

А как разбра че е без предимство?

П.П: по знака :dunno: :dunno: ...
Последна промяна cmdkick на 11 Яну 2017, 23:59, променена общо 1 път
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 11 Яну 2017, 23:58

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
4iko написа:Е ОК, по тази логика знаците са излишни, нали имаме светофар. Свети зелено и чертаем. Но после казваш, че не е логично и трябва да има..."знак". Ми не е логично съгласен съм и затова го дадох като пример. Сам си противоречиш.

Казах, син кръгъл знак, който оказва задължителна посока на движение! Той важи заедно със светофара, защото не се отнася за предимството!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alozavar » 12 Яну 2017, 0:01

dr.peshev написа:
alozavar написа:
dr.peshev написа:Ако караш по правилника и 3 кръстовища в София няма да минеш жив! :yes:

Мисля, че в случая, по който е темата, ще стигна доста по-жив, ако карам по правилника, отколкото да тръгна да завивам наляво пред някой на зелено :yes:

Ти от къде знаеш, че в момента на него му свети зелено???!
На твоя свтофар виждаш, че ти си на зелено, А ТОЙ ИДВА ОТ ПЪТ БЕЗ ПРЕДИМСТВО!

А, значи не знам, че е на зелено, ама трябва да му гледам знака отсреща :mhihi: Ако му видя отражението на светофара в някоя сграда, може ли да мина? :mhihi: Обикновено се ориентирам на кой какво му свети по това дали колите спират, но ако вземе та ме удари някой на червено, май няма да съм аз виновния. Иначе ще знам занапред, да разбера на всичките посоки знаците, че не се знае знае ли се :shock:

bum_bum написа:Написано е точното име на групата знаци Б. :dunno:


Написано е, че Т13 указва "Направление на пътя с предимство в кръстовището". Не ми отговори какво ти говори Т13 без знак над него :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Кой е с предимство?

Мнение от dr.peshev » 12 Яну 2017, 0:02

Защото има знак , че идва от път без предимство
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 12 Яну 2017, 0:02

Аз бях до тук с тази тема.
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alozavar » 12 Яну 2017, 0:03

dr.peshev написа:Защото има знак , че идва от път без предимство

Ти като видиш кръгъл знак на кръстовище от отсрещната страна, как разбираш дали е гореспоменатия "син знак със стрелките" или е знак за пропускане на движението? От чисто любопитство питам :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?

Мнение от 4iko » 12 Яну 2017, 0:04

Vra4anin написа::banghead: Дано не заключат темата до утре, да ви покажа един друг парадокс във Враца, с който ще се прекръстите и ще кажете "това не е възможно". Става дума за Т образно кръстовище, което е еднотопосочно.

-този отдясно се движи само направо (имам знам забранено наляво) и е със знак стоп.

-този по средата има знак за каране само наляво (забранено завиване надясно) и знак:

Изображение

-отляво никой не идва, улицата е еднопосочна и е фактически изход.

Схванахте ли дивотията - този отдясно (каращ само направо) има СТОП, този по средата каращ само наляво има "пропусни движещите се с предимство". Дивотията е, че реално такива с предимство няма! Този идиотизъм на това Т образно кръстовище го въведоха преди няколко години, лично съм си говорил с и познавам човека който е внесъл законопроекта, предложението и както там се казва в общината на това малоумие. Човека е алкохолих, миришещ с кутренце (хигиенен нокът) див селянин, който е на някой в общината роднина и му намериха работа при предишния кмет. Вече не работи и не отговаря за такива неща, но простотията и до ден днешен е налице - спира оня отдясно (има стоп) спира и този по средата (има знак да пропусне тези с предимство) и всеки почва да се чуди кога да тръгне :banghead:

Обяснението на идиота бе, че оня със знак стоп идва от БУЛЕВАРД, а този със знака за пропускане на тези с предимство идвс от УЛИЦА. Нл и двамата влизат в УЛИЦА. Трябва да ви го начертая като ушев костов за да разберете, че няма такава дивотия.



Теорията с булеварда, улицата и паркинга го мани. Първо е "ромба", после "триъгълника" и накрая "стопа". Така са ме учили мен. Ако някой има конкретно и законово мнение, да заповяда. Ще се радвам, да науча нещо ново и полезно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 12 Яну 2017, 0:06

alozavar написа:
dr.peshev написа:Защото има знак , че идва от път без предимство

Ти като видиш кръгъл знак на кръстовище от отсрещната страна, как разбираш дали е гореспоменатия "син знак със стрелките" или е знак за пропускане на движението? От чисто любопитство питам :mhihi:

Той има предвид знака от неговата страна... който също не важи :mhihi:
cmdkick написа:Аз бях до тук с тази тема.

сЕди бе :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Кой е с предимство?

Мнение от dr.peshev » 12 Яну 2017, 0:06

Нали от твойта страна има същия знак, на който с дебела линия е показан пътя с предимство и НА НЕГО виждаш, че този отсреща идва от второстепен път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Кой е с предимство?

Мнение от dr.peshev » 12 Яну 2017, 0:11

Vra4anin написа:Лошото е, че понякога този в Х-а се мисли за някой (и той по принцип си е някой, но не кой знае колко важен), а корсата се оказва една от 20-те коли на някой нарко барон, масон от петдесет и еди коя си степен.... човек който коли и беси и дет се вика и президента на републиката му козирува. Аз лично знам за един такъв случай с една точно Х5-ца Е70 как засякла една по-невзрачна кола, този с Х-ка излиза да го раздава дон корлеоне, но като видял силуета на човека в евтиния кош пребледнял, стъписал се, казал "грешка, обърках човека, извинявай, прощавай, моля те забрави че си ме видял" и т.н. :mhihi: Не винаги колата е мерило за важността нс персоната която я управлява!

Та... нека бъдем преди всичко хора и да сме толерантни на пътя. :yes: Всеки един от нас може да сгреши, когато можем да отстъпим и да се лишим от предимството си по закон в името на мира и спокойствието - нека го направим. По-добре да спестим нерви и да се лишим от его в такива ситуации :yes:

Аз също съм дотук относно казуса "зелената или синята колс". ПРЕпрочетете правилника. Той иска зубрене, наизустяване, не размишления и философстване :yes:

ЗАПОМНЕТЕ!
Когато светофара работи, знаците мълчат. Когато на светофар си направо или надясно - ти си з предимство. Когато на светофар завиваш наляво - ти си БЕЗ предимство. Назубрете го.

Утре сутринта ще кача актуална снимка, да видиш че и в това правило има изключения! :yes:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook