Кой е с предимство?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кой е с предимство?

Мнение от streetz » 28 Фев 2017, 11:30

Не трябва.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Кой е с предимство?

Мнение от DaGa » 28 Фев 2017, 19:23

И защо да подава тоя лява мигач ?! Ако ще завива натам ок - ама ти си дал посока напред, така че от къв зор !?!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Кой е с предимство?

Мнение от BukToP » 01 Мар 2017, 9:07

защото напуска пътя с предимство - аз също съм на мнение, че щом продължава напред - мигаюа е безмислен, даже опасен.
Но някои твърдят, че понеже напуска пътя с предимство трябва да се подаде мигач

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Hater » 01 Мар 2017, 9:35

И тия същите, които твърдят че се пуска мигач сигурно някога ще попаднат в ситуация, когато продължават напред с ляв мигач, а кола номер 2 прави ляв завой и тръгва, защото си мисли, че кола номер 1 ще завива, става ПТП и иди обясни на полицая, че тоя от пътя с предимство е бил с мигач.
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кой е с предимство?

Мнение от DigitalExile » 01 Мар 2017, 9:54

Ми ако ще завива на ляво да дава мигач иначе без. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кой е с предимство?

Мнение от Dextuar » 01 Мар 2017, 11:10

BukToP написа:Здравейте колеги, ще ви помоля за мнения по следните въпроси:
Имаме кръстовище:
Изображение

Въпросът е: Трябва ли кола 1 да подаде ляв мигач? и ако трябва защо?
Това е баш като кръстовището на Бизнес парка, аз не мисля, че мигач е нужен, номер 2 и без това е най-прецакан и трябва да чака всички, а в случай да пропусна преминаващия направо


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Кой е с предимство?

Мнение от BukToP » 01 Мар 2017, 13:33

Hater написа:И тия същите, които твърдят че се пуска мигач сигурно някога ще попаднат в ситуация, когато продължават напред с ляв мигач, а кола номер 2 прави ляв завой и тръгва, защото си мисли, че кола номер 1 ще завива, става ПТП и иди обясни на полицая, че тоя от пътя с предимство е бил с мигач.

Like

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Мар 2017, 20:09

Тука нещо се бъркате, ама стабилно. Естествено, че по ПРАВИЛНИК трябва да пусне мигач, понеже той напуска пътя с предимство, правейки ЛЯВ завой. Всички тези разсъждения и разтягания са излишни. Ама кой какво щял да си помисли, как щял да го тълкува, това са просто мнения, а не прилагане на правилника. Та ако питате за по правилник, това е отговора. Онзи с кола 2 ще си чака и без това, но ако има кола 3 отгоре(тоест отдясно на кола 1)и тя си върви по пътя с предимство(тоест ще си кръстоса пътя с кола 1 и реално кола 3 става с предимство от трите)виждайки, че кола 1 не пуска мигач и го тълкува като това, че кола 1 ще мине по пътя с предимство, тогава пак ли ще ми казвате, че не знам си какво?
Друг е въпроса, че просто на това кръстовище просто трябва да се мине с повишено внимание защото все има някой невидял, недочул и НЕ ЗНАЕЩ най-вече кой е с предимство. Преди няколко дни ми се случи един тъпунгер, който живее на 500 метра от такова кръстовище да ми отнеме предимството там и аз като спрях за да не стане ПТП, той вдигна ръце и ръкомахаше един вид, че той е с предимство.
Но реално ако са само две колите, аз не бих пуснал мигач, а просто бих минал.
Последна промяна Top Gun Maverick на 04 Мар 2017, 19:55, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?

Мнение от 4iko » 01 Мар 2017, 22:11

Топ Гън-а го е обяснил подробно, аз малко по-просто. Дава се мигач, защото се напуска пътя с предимство. Ако кола 1 завива надясно (продължава движението по пътя с предимство) не е необходимо да си пусне мигача. Аз лично си пускам мигача, ако напускам пътя с предимство. Независимо колко коли има в/от различните посоки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 01 Мар 2017, 23:32

Търся ремонтен комплект за тъпомер... моят току що се счупи :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кой е с предимство?

Мнение от DigitalExile » 02 Мар 2017, 0:34

Аре ве.. аз как да разбера ляв завой ли ще правите или направо ще карате с тоя ляв мигач, к'ва е тая тъпотия. Освен да хвърлям боб или :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Кой е с предимство?

Мнение от r19 » 02 Мар 2017, 3:16

Книжки имате ли изобщо?
Ако караш направо не даваш мигач, а ако завиваш даваш..
Какво друго има да му се мисли??? :paranoid: :kuku:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кой е с предимство?

Мнение от andy » 02 Мар 2017, 8:31

Top Gun Maverick е прав но до някъде. Мигач се дава само при промян посоката на движение без значение дал исе движиш по път с предимство или излизаш от него.

В случая НЕ СЕ Пуска мигач. Ако има автомобил в дясно на автомобил 1 ТОЙ е ВИНАГИ с предимство пред всички. Кола 1 дава мигач дори и да завива надясно.
Кръстовището умишлено е леко под ъгъл за да затрудни отговарящите.

Чл. 26. Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са повредени - с ръка. Сигналът, подаван със светлинните пътепоказатели, трябва да е включен през цялото време на извършване на маневрата и се прекратява веднага след приключване на маневрата. Сигналът, подаван с ръка, може да бъде прекратен непосредствено преди започване на маневрата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?

Мнение от 4iko » 02 Мар 2017, 20:52

DigitalExile, r19, забравяте един много тънък момент - кога се пуска мигача. Ако продължавам напред според кръстовището и спра по-средата, за да изчакам движещите се по обозначения от знака път с предимство е редно да пусна мигач. Това информира другите водачи, че променям посоката, а не че безпричинно съм спрял когато имам предимство...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Мар 2017, 21:18

Много си прав, ама иди го обясни на някой, който отказва да те разбере.

DigitalExile написа:Аре ве.. аз как да разбера ляв завой ли ще правите или направо ще карате с тоя ляв мигач, к'ва е тая тъпотия. Освен да хвърлям боб или :D

Ами веее, просто чакаш да минат тия, които са с ПРЕДИМСТВО(това определя реда когато ти не го знаеш или се съмняваш примерно трябва ли да чакаш въпреки някакъв правилник)и тогава минаваш ти. В листовките и правилника много ясно е описано и са дадени примери как трябва да чакаш този с предимство да мине и тогава да минеш ти, а не когато според теб си го разбрал накъде ще отива и няма да застрашиш никой, ти да си минеш. То и аз минавам на червено когато виждам, че няма да попреча на никой и закъснявам за някъде, но това значи ли, че аз съм прав?
По твоята логика пък когато е без мигач, другите откъде да знаят дали ще върви направо към теб(тоест ще напусне пътя с предимство)или ще продължи по него завивайки надясно? Няма как.
Та стоиш и чакаш докато ти дойде реда, просто е. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook