Кой е с предимство?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 22:50

И все още има хора които ти обесняват, че "земята е плоска" и "тяхната крава е мъжка"... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна cmdkick на 11 Яну 2017, 22:57, променена общо 1 път
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525dA '09
Мечтае да кара: ново БМВ

Re: Кой е с предимство?

Мнение от batvlady79 » 11 Яну 2017, 22:52

bum_bum написа:Т13 е знака, не 158. Но както и да е. Никъде в закона не пише, че този знак не важи. Единствено и само са упоменати знаците от група "Б".


Да де, и аз това обясних по-горе, но моето се получи малко по-дълго :yes:
Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказах от четенето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 22:56

Vra4anin написа:Мен едно друго нещо ми е главоблъсканица в зздп, а именно т.нар. НЕРЕГУЛИРАНО кръгово кръстовище, когато с предимство е НЕ този който е вътре в кръговото (т.е. този отляво), а с предимство е този отдясно :banghead: Ето това нещо не мога да проумея защо съществува и въобще съществува ли на практика такова нерегулирано кръгово кръстовище :dunno: Чул съм, че имало едно в София, ама само съм чул...

И каква ти е идеята, заради 1 частен случай да се промени закон ли? Ако има такова този които е извън него ще е с предимство.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?

Мнение от 4iko » 11 Яну 2017, 22:58

Тъкмо да драсна за T13 и bum_bum ме изпревари. Допълните знаци не са окраса. А ако гледаме степенуването от Батмана - свети зелено, значи минаваме. Също като "черен джип е с предимство" :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кой е с предимство?

Мнение от bum_bum » 11 Яну 2017, 23:01

Vra4anin написа:Когато работи светофар, знаци тогава не трябва да се гледат! Тва е.


Не съм съгласен. Обяснявам защо:

Представи си следната ситуация. Това е знак Т13 и ти решаваш да не го гледаш, щом свети светофар. Минаваш и всичко е ОК.

Но в същата група Т е и знакът Т6 "Пътно превозно средство, за което се отнася действието на пътния знак". Ако да кажем го имаш комбиниран със знак В15 "Забранено е влизането на пътни превозни средства с широчина, включително и товара, по-голяма от означената" и ти свети зелено ще пренебрегнеш ли Т6 по същия начин по който си пренебрегнал Т13?

Дадена ти е максимална широчина на ППС 3.5 метра. Ти си 4 метра обаче, но си преминаваш през кръстовището, защото светещия в зелено светофар обезсмисля действието на знак Т6.

Обръщам се пак и към снимките на колегата Батман по-назад в темата. Там ясно е показано степенуването на реда по който се определя преминаването на кръстовището. Написано е ясно- пътни знаци относно предимство. Отваряме Закона и виждаме, че пътни знаци относно предимство са знаците от група Б. А знакът Т13 е от група Т допълнителни табели. И никъде не е упоменато, че при наличие на светофар те не се спазват.

Казуса е интересен и ще помоля хората с мнения като "кравата е мъжка", "земята е кръгла" и "БМВ-то е с предимство" да се въздържат.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Яну 2017, 23:06

Стига вече де, всеки знак по отделно ли трябва да се описва, че не важи когато свети светофар? Погледнете от другата логика, ако има регулировчик и той ви покаже да минавате, а другите са на пътя с предимство, пак ли знаците ще гледате? :mhihi: Същото е и със светофара, написах го още в началото, всичко друго е казал рекъл и забележките ви може да са към яснотата на закона и как го разбирате вие, но по отношение кое е правилно, две мнения няма. Недоволните да се обърнат към съответното министерство и да дописват закона, иначе темата е приключена отдавна.
Относно кой, колко е широк, регулировчика едва ли ги мери с рулетката преди да минат(да не говорим, че ако все пак го прави, то тя трябва да е минала метрология и да има съответните документи за това както всеки радар :mhihi: )и тогава да ги пуска, същото е и със светофара.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 23:07

Ще се изразя доста селски и просташко сигурно, но: светофара дава предимство, ако ти свети зелено си СЪС предимство, ако на друг също му свети зелено вие сте с еднакво предимство и се гледа правилото на ДЯСНО стоящия (или завиващия на ляво). Ако светофара ти свети червено НЯМАШ предиство, без значение минават ли коли, пешеходци, кучета или гълъби и чакаш докато ти даде предимство!
Последна промяна cmdkick на 11 Яну 2017, 23:09, променена общо 3 пъти
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 11 Яну 2017, 23:09

Не бе... то основния знак не важи, но допълнителния знак КЪМ НЕГО - важи :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?

Мнение от 4iko » 11 Яну 2017, 23:12

Имам тъп и елементарен въпрос относно степенуването. Ако имаме пътен знак - В1 - Забранено е влизането на пътни превозни средства, но ни свети зелено, може ли да навлезем? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 23:13

4iko написа:Имам тъп и елементарен въпрос относно степенуването. Ако имаме пътен знак - В1 - Забранено е влизането на пътни превозни средства, но ни свети зелено, може ли да навлезем? :D

Отговора ще ти е по тъп - НЕ!!!
Tires are evil - destroy them all ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кой е с предимство?

Мнение от DigitalExile » 11 Яну 2017, 23:17

На Руски паметник едно време май беше така кръговото кръстовище, сега не знам как е, май вече си е нормално, за друго кръстовище не съм чувал и не съм минавал освен 'оно там :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alX3m » 11 Яну 2017, 23:18

4iko написа:Имам тъп и елементарен въпрос относно степенуването. Ако имаме пътен знак - В1 - Забранено е влизането на пътни превозни средства, но ни свети зелено, може ли да навлезем? :D

Наистина ти е тъп въпроса, защото този знак няма да стои под светофара, ами ще има син кръгъл знак с оказана посока на движение :kuku: И степенуването е за знаците регулиращи предимството при преминаване на кръстовището!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Кой е с предимство?

Мнение от cmdkick » 11 Яну 2017, 23:19

Vra4anin написа:Не, идеята ми е защо е било измислено такъв тип кръгово :dunno: При положене, че такива на практика не съществуват или поне аз не съм виждал на живо.

Кръговото е вид крастовище. Всяко едно кръстовище може да бъде нерегулирано. Съответно кръговото може да бъде нерегулирано по концепция. Съвсем друг въпрос е че за да работи кръговото трябва да се "модифицира" като регулирано.
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Кой е с предимство?

Мнение от alozavar » 11 Яну 2017, 23:21

Така, значи, ще го копирам за последен път:
(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
Т13 "Направление на пътя с предимство в кръстовището"
Не знам защо спорим за прословутата табела 13, честно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Батман » 11 Яну 2017, 23:23

alozavar написа:Така, значи, ще го копирам за последен път:
(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
Т13 "Направление на пътя с предимство в кръстовището"
Не знам защо спорим за прословутата табела 13, честно...


Разваляш ни кефа!
Кръговото на "РУСКИ" си имаше указателни табели за предимство и преди ремонта..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook