Кой е с предимство?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Кой е с предимство?

Мнение от XaMaB » 19 Май 2017, 14:18

И цялата драма, защото КАТ не си върши работата и не може да разкара 2 таксита и 3 студента от УНСС :clap:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Авг 2017, 13:51

Хайде един интересен казус от преди няколко дни:
https://www.blitz.bg/obshtestvo/patrulk ... 34081.html
Тук е ясно кой е с предимство, тоест заглавието на темата е малко подвеждащо за тази новина, но реших тук да го сложа. Та ясно е, че камиона трябва да изчака колата, но...да опиша малко по-различно нещата как се случват. Мой колега е бил изпреварен може би 2-3 минути преди катастрофата от тази патрулка на сирени и са карали по негови думи тогава сигурно със 120. Това в града. По време на катастрофата не се знае как са минали през самото кръстовище, но според мен пак са бързали като луди. Бързаха за едни запалени храсти около малки къщички покрай вилната зона(сякаш те ще ги гасят)пиша го защото не се касае за престрелка или нещо такова. НЕ СА КАТАДЖИИ, а охранителна полиция. По снимките както виждате камиона си стои точно там откъдето е идвал и е спрял точно 2-3 метра след като е навлезнал в кръстовището, тоест е карал с нормална скорост. Патрулката е завъртяна в обратна посока, тоест идва от срещуположната страна от ляво на камиона. Та по принцип с предимство е полицейската кола, но...включените лампи и звук не значат, че те се движат по някакви релси и всички други ППС-та ги няма едва ли не на пътя! Сигнализацията им служи за да ги видят всички участници в движението и да ги пуснат като минат безпроблемно през дадено кръстовище, а не да се силят като за световно и като не ги види/чуе някой и да се блъснат в него, понеже така създават по-голям риск. На това кръстовище светофарите светят така, че минават от 4-те страни самостоятелно, тоест когато на някой свети зелено, на никоя друга страна не може да свети пак зелено както е в масовия случай да свети на тези срещу теб зелено. Видимостта от мястото от където излиза камиона към посоката на камиона е малка и това полицаите го знаят идеално. Та нормално камиона да не успее навреме да види летяща патрулка макар и на сирени, а те са летели, понеже иначе няма как да се обърнат чак в обратна посока и да се спрат на 5 метра от удара върху саксиите с рози там, които са си високо.
Вие как виждате ситуацията? Най-вероятно на този с камиона ще му напишат акт и той едва ли ще обжалва.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Мордехай » 06 Авг 2017, 14:35

Шофьорът на камионетката най-вероятно е никой, ще му изпраскат някое актче, ще му кажат да си затваря плювалника и всичко ще си отмине. Ако обаче беше лимузината/джипа на някой тарикат, свързан с властта, по-скоро нямаше да я има тази новина.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Авг 2017, 15:34

То нямаше как да я няма защото е на едно от най-оживените кръстовища в града, веднага куп хора са го снимали и се раззвъняха на този и онзи. Въпросът е по закон дали не би могло спокойно да го отнесат полицаите защото по тази логика те могат и с 200 да карат на сирени и да ударят някой като кажат, че не им е спрял нарочно(понеже какво друго да кажат за да се оправдаят)и това при положение, че има книжка и не е пил за да няма за какво друго да се хванат.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Мордехай » 06 Авг 2017, 17:33

Нали знаеш, че у тях е и ножа и хляба, още повече в малко населено място. Трябва да се обади някой прокурор от София или направо да дойде, за да се размиришат яко лайната.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Кой е с предимство?

Мнение от DaGa » 06 Авг 2017, 18:02

Мии давайте да ги размиришем ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Jordana » 06 Авг 2017, 19:12

Това е твърде тенденционзо според мен . Все едно да твърдиш че патрулката нарочно е ударила камиончето ?! Отивали на пожар ....по същия начин може да се твърди че линейка като отива при някой пенсионер няма да пуска сирени - той така и така взел дал . Или пожарната да не пуска сирени ако пожара е малък - примерно горят храсти ??!! Не знам какви са тия драми с движението на патрулките и въобще държавните автомобили , ако в САЩ някой почне да прави тия изречения на шерифския патрул че спрял накриво най много да получи белезници . Нали за това тия коли са маркирани по специален начин - щото са със специален режим на движение , с други думи останалите водачи им осигуряват предимство .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Don_Diego » 06 Авг 2017, 23:06

Щом колите със специален режим вече ни пречат, положението е много зле :banghead:
Полиция/линейка/пожарна бърза за някъде с включено шоу "Звук и светлина", Ганьо решава, че е над нещата и не дава път, удрят го и после специалния режим виновен защото бил карал бързо :kuku:
Специален режим можеш да го изкараш виновен единствено на червен светофар ако те превземе
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Авг 2017, 21:20

Ами той го е превзел тъкмо на червен светофар, ти не четеш ли? :shock: :shock: :shock:
И да, позаинтересувах се, писали са акт и на двамата! На камиона защото не е дал предимство(независимо, че онзи лети все едно е на писта)а на полицая защото с действията си е предизвикал ПТП като формулировкара точно не я знам, но според неговите колеги акта му ще е 200 лв. Патрулката е бракувана вече да отбележим за протокола.
Та Джордан, какво значи тенденциозно? Изобщо не е даже. Бързали, за пожар, бързали за еди какво си както казваш, ами така по-бързо ли отиде? И тия храсти той ли щеше да ги гаси пак питам? А как се минава като си със звук и светлини? Караш все едно няма и други коли по пътя защото си сигурен, че всеки ще те види/чуе НАВРЕМЕ и ще успее да спре НАВРЕМЕ или бързаш, но като минаваш през подобни супер натоварени кръстовища със светофари и като ти е червено намаляш скоростта за да можеш да се увериш, че никой не ти пречи да минеш? Нали така или иначе ще забележиш ако всички те виждат и спират и ще минеш? Пак ще се възползваш максимално от сигнализацията си. Особено, че дори без сигнали хората като забележат патрулка да минава и си имат едно наум, стават едни такива внимателни, всички сте виждали как някои шофьори даже не смеят на разрешено място да изпреварят патрулките, които пъплят буквално по пътя и все съм се чудил защо е тоя страх, самите полицаи също се дразнят понякога. Та работата е, че в случая очевидно са карали много бързо и излизащия камион гледайки зеленото, докато види, че те идват поради ограничената си видимост е било късно. Още повече, че са написал акт на полицая, смятайте за какво става дума и колко често се случва това. Просто е нямало как да го скатаят явно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Jordana » 07 Авг 2017, 22:19

Ами друга гледна точка ...тенденциозна според мен :mhihi: Всеки си има неговата истина , аз не съм свидетел на случая - коментирам по разказите на очевидци така че каквото такова . Има един друг момент който според мен е по-валиден в случая а именно че случката е в малък провинциален град където хората виждат патрулка с пуснати сирени два пъти в годината . Вероятно и двата светофара са атракция в града . Допускам че запалени храсти по казанлъшката скала за приоритет се равнява на пожар в парламента по столичната класация но това е положението :mhihi: В големите градове е малко по-различна ситуацията според мен с тия неща , няма какво да се лъжем .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Авг 2017, 22:39

Първо всеки ден има някакви сирени на патрулки(по няколко пъти)линейки, пожарни и разни случки. Второ светофарите са повече. :mhihi: Трето, случват се пожари доста често, особено в тия дни на годината. Четвърто, малък, но пък в последните години доста, доста се разви(той си беше така и през комунизма, но после разграбиха предприятията и трябваше да мине време за да тръгне пак)съвпадна с периода на ГЕРБ и някои проекти. Щом си има хора от Стара Загора идващи тук да работят, а там не са умрели от глад, отделно допреди 10-на години това беше немислимо, значи не е толкова зле. Пето като чета за някои заплати в София и ги съпоставя с наема(говоря за някаква по-обикновена работа)и цената на живота, със сигурност тук може да спестиш повече пари и определено да живееш по-спокойно, дишайки истински въздух. :mhihi:
Та не търси нещо тенденциозно, оказа се, че познавам и полицая доста добре, беше шофьор на директора на ОД и явно от там му е останало това да кара както си иска. :mhihi: Като видиш първото ми мнение по темата, работата беше да разнищим реално не трябва ли полицията като отива на сигнал да гледа да го направи възможно най-бързо, но да не създава нови случаи по пътя си защото така хем никъде не отива, хем трябват още два екипа да се появят от някъде - единия за първия случай, а другия за новосъздадения. Защото и преди съм чувал да се наказват дори полицаи за това, че на сирени са правили катастрофа и пак тук беше това, но преди 10-на години. :mhihi:
Защото "утре" някой полицай в неуравновесено състояние ще тръгне и да речем на сирени ще удари умишлено някой пешеходец или ще блъсне кофти кола с някой на когото има зъб. Пак ли трябва да го оправдаят според теб защото бил на сирени? Скоро един тука такъв полицай(когото също познавах добре)превъртя, че жена му пак му изневерява, застреля я, после себе си и остави сираче 15 годишна дъщеря. По същата логика можеше просто да я прегази на сирени готово, тя пресякла без да го пусне. Примерно ти казвам, че е възможно, а не че го допускам. Ако пък просто така удари някой дори без да иска защото е решил, че може да лети за да иде някъде? Всевъзможни сигнали има тука и редовно летят за тях. Както ти казах бая неща се случват тук. Един друг мой познат полицай така отиде на сигнал, че някакъв мъж се прострелял с пушка, качват се до етажа на къщата, отваря се вратата, но е тъмно и не се вижда, онзи посяга с нож и му реже артерията на крака. Умрял е за минути от кръвозагуба и остави две деца и жена. Не съм настроен кофти спрямо полицаите, изобщо даже, най-малкото защото познавам работата им доста добре и не ми е за цел да ги хуля, дори в повечето случаи съм зад тях, понеже всеки ги плюе,но реално си нямат и идея повечето как им минава един ден.
Просто си има някакви допустими неща обаче и това да летиш само защото си на сирени не е добре.
Имам големи наблюдения на колите със специален режим на движение, понеже съм всеки ден по цял ден на пътя и или ги виждам как и откъде минават или им правя път доста често. Линейките също летят тук(там пък повечето им шофьори са таксиджии, тоест мои колеги и пак знам бая неща)но внимават доста повече и просто си намалят както е нужно когато минават на червено. И не го отдавам на това, че са по-добри шофьори(таксиджиите определено в голямата си част са по-добри такива от полицаите)тези с линейките, а на това, че знаят колко е важно първо да стигнеш със сигурност на мястото и второ да стигнеш бързо, което съвсем не значи да цепиш с колкото може да върви колата.
Пожарникарите обаче са по-зле в това отношение и определено са по-невнимателни. И от тях имам познати да го ева. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Don_Diego » 08 Авг 2017, 10:57

Лошият полицай явно е глобен и всички са доволни, следващия път като бърза за сигнал ще е без буркан и ще спазва ЗдвП и да е сигурно, че ще стигне :mhihi:
ФАКТ, че има много какво да се желае от шофирането им със/без специален режим, но също така е факт, че повечето хора не знаят какво да правят като се появи такава кола зад тях - шашват се и се гипсират :yes:

Аз открих какво трябва за да имаш предимство - три черни S class :mhihi: , няколко дни се движим такъв пакет и навсякъде ми дават път :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Кой е с предимство?

Мнение от shlosera » 08 Авг 2017, 11:10

И после се реве от полицай не си изпълнявали задълженията, за какво да ги изпълняват, за да им праскат глоби,... Утре може да е сигнал за пострадали, за бити от цигани, ама той няма да бърза да не е луд. Носят оръжие, ако го ползват затвор..... Няма как да се очаква да си изпълняват служебните задължения.
П.с. Никой не защитавам нито съм полицай ама тва е поредния парадокс....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Jordana » 08 Авг 2017, 16:19

Всички цигани и бандити в БГ знаят че полицаите задължително носят оръжие заредено със стоп патрони . Отделно ако гръмнат някой и той не е нарамил поне лека картечница следва бой и ебън за униформения . Затова им крадът оръжието и ги правят на панаржийски мечки . А тия дето пуснал сирената ама никой не отразил са в графата несгоди на службата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кой е с предимство?

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Авг 2017, 18:25

Това за оръжията, използването им и като цяло правата им е съвсем вярно. Имат точно никакви права. Задължения бол. То затова и сега няма кадри, освен и заплащането разбира се де.

Малко поправка на случая с патрулката. Казах, че не знам формулировката, понеже източника не беше 100%-ов. Тази вечер от сигурния разбрах, че са писали акт само на полицая, патрулката наистина е бракувана, а на човека с камиона не са му написали абсолютно нищо, всичко му е било редовно и т.н.
На полицая акта е за минаване на червен светофар и предизвикване на ПТП.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook