Основен лагер???

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Основен лагер???

Мнение от Lenco » 12 Яну 2017, 9:46

Виждал съм всякакви простотии по автомобилни двигатели, но никога не съм виждал така износена черупка, само половината.
Шийката на коляновия вал си е цилиндрична, от страната на прегрялата част от черупката е с 0,05мм по-износена.
Някой има ли идея дали в България се правят/възстановяват лагери с подобен размер?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Основен лагер???

Мнение от Jordana » 12 Яну 2017, 9:57

Лагера е деформиран както ти казах , щом шийката е наред . Тия лагери се правят от стоманена пластина на която се нанася медно покритие и върху него бабита . Предполагам че във фирми които се занимават с ремонт на корабни двигатели могат да ти огънат такъв лагер и да му сложат бабита . Никога не ми се е налагало да правя такъв голям лагер , преди време обслужвах едни такива дизелгенератори корабни SKL и си имаха в ремонтния зип всичко от до . :dunno:
Преди години, когато нямаше много части за автомобили, специално западни (в примера, източен:) ) , за едно мицубиши галант се наложи да му правя ремонт и смяна на лагерите.
Спомням си, че взехме лагери от лада, коляновият вал го сложих на едно менгеме, взимаш...

Когато са разни ремонти размери за такива големи двигатели и няма фабричен размер така се правят ремонтните , на горещо се огъват по матрица и после се нанася антифрикциона с последващо припасване по размер .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Основен лагер???

Мнение от michev » 12 Яну 2017, 12:44

В Сливен има някаква фирма, за която знам че изработват лагери, никакви контакти нямам обаче, че са ми далеко и аз работя с друга фирма от Мадара. В класиккар форума наскоро имаше тема, в която човека обясняваше, че оставил вал, за някакъв стар Форд мотор, и щели да му направят лагери. Фирмата се занимава с ремонт на глави, валове, блокове, та предполагам лесно ще я откриеш. Но дали ще могат да помогнат за такъв голям лагер, ще трябва да питаш тях.
only rear wheel drive

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Основен лагер???

Мнение от alx » 12 Яну 2017, 16:44

michev написа:Мерете вала, след като двигателя е от ремонт, там ще ключа за палатката. Като нищо мамалигите са го одялкали на конус.


ако е след ремонт... е това...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook