Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от xela » 12 Яну 2017, 12:36

Тези дни по една от националните телевизии, някакъв баш майстор разправяше, че дизелите не палели зимата поради грешки в конструкцията на автомобила.
Разбираш ли, филтъра бил отвън и заради това замръзвала нафтата. Хвана срам, само като го слушам.

Та така и тук, за немските инженери

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от KPETEH » 12 Яну 2017, 12:50

Колкото и да не ти се иска, човека е прав. Давам пример с на братчеда ситроена. Нова, модерна кола с ел. щори и тнт екстри, а на -15 пластмасовия филтър толко се е свил, че нафтата тече между него и корпуса му, дърпа въздух и не пали. Отделно, примесите които филтрите отделят от горивото, замръзват, което по една или друга пречи на нафтата да преминава през тези филтри. Ако са в купето или по-добре изолирани, би било по-добре...
В никъв случай не споря, и ама недей да те е срам за чуждите приказки и некак си по лекичко го казвай, щот едното няма абсолютно нищо общо с другото...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от DigitalExile » 12 Яну 2017, 12:57

Дизел без добавки или бензин в горивото да караш зимата според мен си е направо мъка, един вид се молиш да не запалиш :D

Иначе ръчната си я дърпам най редовно, голям навик ми е ако бъда честен, но така като застудее като оставя колата за по дълго не я дърпам, случвало се е по навик да я дръпна и да преседи бая време, но не съм имал ядове. Не я дърпам зимата уж да не замръзва, но до сега не ми се е случвало :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от xela » 12 Яну 2017, 13:12

KPETEH, Дизелите ни не палят, заради кофти нафта! Не заради това как и защо бил разположен филтъра. Да не би в Германия да е по-топло от България и те да нямат такива проблеми? Абе даваме по 2.10 лева за литър боклук и си свиркаме..

Факта, че добавката или бензина помагат говори само по себе си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от KPETEH » 12 Яну 2017, 13:27

Съгласен съм за боклуците...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от BorislavB » 13 Яну 2017, 11:00

v_p_m написа:
BorislavB написа:има и друг вариант свиваш към бордюра и така най-много да правиш броня вместо предница/задница.


И при по-голям наклон гледаш как ъгъла на бордюра се впива мъжката на 10-тина санта в меката зимна гума.... безценно :mhihi:


нали говорим за това как да предотвратим някоя каскада аз къде казах завиваш да опре гумата и готово. просто навиваш леко колкото ако изтърве да опре на гума... ;)
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от host » 13 Яну 2017, 11:19

За да НЯМА каскада... е нужно да не си тарикат и да си обслужиш ръчната - нови челюсти, притягане и каквото друго има нужда.

И вече няма поговорки през 9 баира в 10ти, кой кво ти бил казал пред блока и прочие простии.

Елементарни са нещата, НЕ са много скъпи... Ама няма нужда да се измислят всякви псевдо логики родени от липсата на желание да се разбере, че не може да с тарикатлъци да се кара, трябва и да се обслужва.

Спирам, ако няма или съвсем лек наклона, 1ва и така. Ако има голям наклон, ръчна, първа и толкоз.

Предно, задно... Ама все с отслужена кола, нормално работеща ръчна... Лесни са нещата.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от steeN » 13 Яну 2017, 12:13

Това със завиването на гумите, когато се паркира по наклон е дори закон в доста държави и се глобява ако не спреш така. Не е изобщо тарикатщина, а просто добра практика.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от host » 13 Яну 2017, 13:12

Добре ама колкото човека си чувал да го правят по целесъобразност, а не защити "ръчната не ми държи"?

И аз спирам плътно, но не си смачквам чак гумата в бордюра.

А човек с работеща ръчна рядко срещам.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от KPETEH » 13 Яну 2017, 13:32

host написа: А човек с работеща ръчна рядко срещам. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Самотен живот живееш ти, нали ГТП не може да се мине без ръчна, ти полуде ли?! :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от Dextuar » 13 Яну 2017, 14:35

Nedko Anev написа:Дизел без добавки или бензин в горивото да караш зимата според мен си е направо мъка, един вид се молиш да не запалиш :D

Иначе ръчната си я дърпам най редовно, голям навик ми е ако бъда честен, но така като застудее като оставя колата за по дълго не я дърпам, случвало се е по навик да я дръпна и да преседи бая време, но не съм имал ядове. Не я дърпам зимата уж да не замръзва, но до сега не ми се е случвало :dunno:

Ти нямаш ядове и да ти замръзне, нали си с гоУфУ :P 2 резервоара карам без БДЦ, че ми беше свършило и двата пъти от евтината нафта, ядове нямаше на -15

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от DigitalExile » 13 Яну 2017, 14:40

Е голфа се лекува лесно с бензин и двутактово масло, ама при по новите по тежко

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от host » 13 Яну 2017, 15:00

KPETEH написа:
host написа: А човек с работеща ръчна рядко срещам. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Самотен живот живееш ти, нали ГТП не може да се мине без ръчна, ти полуде ли?! :mhihi:


:mhihi: :mhihi: :mhihi: и един мърмот завива шоколада в калник от Калибра

МАСОВО ;) не един и двама ... да не говорим колко клиенти съм вижда да търсят камъни да си подложат в пресечката до офиса "че не държи" :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от Grozdanoff » 13 Яну 2017, 16:02

xela написа:Тези дни по една от националните телевизии, някакъв баш майстор разправяше, че дизелите не палели зимата поради грешки в конструкцията на автомобила.
Разбираш ли, филтъра бил отвън и заради това замръзвала нафтата. Хвана срам, само като го слушам.

Та така и тук, за немските инженери


:D :D
По темата не дърпан ръчната когато е под 0С и съм карал на сняг/дъжд(знам че отдолу колата е мокра), а попринцип на сняг и лед няма голяма файда да дърпаш ръчната на кола със задно предаване.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от Владо » 13 Яну 2017, 17:34

xela написа:Тези дни по една от националните телевизии, някакъв баш майстор разправяше, че дизелите не палели зимата поради грешки в конструкцията на автомобила.
Разбираш ли, филтъра бил отвън и заради това замръзвала нафтата. Хвана срам, само като го слушам.

Та така и тук, за немските инженери


Баш майсторът е Ивчо, и си разбира момчето от работата... преди пишеше тук :yes:

Колкото до ръчната, нещо не ме кефи да я дърпам, но това е от времето когато карах кола с предно, за моя радост само 2 години време... блокирали са ми и двете задни на корсиканеца :mhihi: . В интерес на истината, никога не съм имал проблем да ползвам ръчната на бмв...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook