Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от Хаос » 11 Яну 2017, 16:35

TheDriver написа:
когато я оставя на скорост - си представям как зъбните колела в кутията стоят под напражение:mhihi: :mhihi:


Разпространеното мнение сред гаражните майстори и кибиците разбирачи около мен е че описантото от теб е грешно :mhihi:

Като я оставиш след спиране на наклон да се укроти и да се задържи само от силовото предаване натоварваш скоростите, съединителя, лагерите по системата и т.н. " Ще сменяме кутия момче...."
Трябвало ръчната да обере голямата тежест, а силовото предаване да е за всеки случай.
Аз не го споделям тоя ентусиязум ама знам ли :dunno:

какъв майстор е човек, който не може да прецени кога има по-голямо натоварване в системата - при потегляне или под наклон...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от hell's angel » 11 Яну 2017, 17:13

Ръчната е като жената - като не се използва се скапва :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от BorislavB » 11 Яну 2017, 17:16

има и друг вариант свиваш към бордюра и така най-много да правиш броня вместо предница/задница.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от v_p_m » 11 Яну 2017, 18:03

BorislavB написа:има и друг вариант свиваш към бордюра и така най-много да правиш броня вместо предница/задница.


И при по-голям наклон гледаш как ъгъла на бордюра се впива мъжката на 10-тина санта в меката зимна гума.... безценно :mhihi:

:OT: При спиране с автомат на наклон(и не само) се прави следното:
1.Натискаш и задържаш спирачка до покой на автомобила (демек спираш и не пускаш)
2.Преместваш лоста на позиция "N"
3.Опиняш ръчната и пускаш спирачката
4.След точка 3 ръчката обира хлабината
5.Слагаш на "Р" и готово :clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 i touring,520d touring
Детайли за колата: 318i 1999год. ,520d 2010год.

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от cezarre » 11 Яну 2017, 18:18

Накладките за ръчната спирачка са във вътрешността на спирчния диск,защитени оптимално с предпазител,върху който е монтирана цялата ръчна спирачна система.Според мен е относително за или против оставяне на ръчна зимата.Има клип как се тръгва с помоща на ръчната през зимата,клипа е немски и поредицата я водят известни в Германия мацки през 80-те години.Поровете се в Youtube и се забавлявайте.......... :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 18:20

madafaka_donkele написа:Винаги съм я вдигал. Цаката е да я вдигнеш след, като колата е в пълен покой. За ръчни - гасиш, вкарваш на скорост, пускаш гея, пускаш и спирачката, изчакваш да закотви колата в съответното положение в зависимост дали си под наклон или наравно и чак тогава вдигаш ръчната. Ама не до откат, ми например до 1-во щракване... ако не спираш на ебаси наклона де :mhihi: За автоматик - гасиш, на Р, чакаш да спре мърдането и вдигаш. За всеки случай сутрин тръгваш възможно най-леко. Преди няколко зими, като беше баш -20 сутринта ми се е случвало леко да дрънне такова, но в никакъв случай късане, чупене и т.н. А да ми замръзва никога не ми се е случвало :mhihi:

Доста си се заблудил ;) Точно обратното се прави :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 18:26

banan4i написа:Аз винаги дърпам ръчната, и на миналата кола, и на тази (пежо 206, е46)
Знам от баща ми/брат ми/инструкторката от курсовете за книжка, че винаги се дърпа ръчна и чак след това се вкарва на скорост. Идеята е, че натоварването трябва да е върху ръчната, а не върху кутията. Аз съм склонен да вярвам на това. Особенно с автоматик, даже на него най-много се усеща. Спираш под наклон, вкарваш първа, пускаш спирачката, колата се помества, дърпаш ръчната и в този миг осъзнаваш, че ръчната не върши нищо, защото напрежението вече е отнето от кутията. Мое мнение...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ето това е правилният отговор :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от randity » 11 Яну 2017, 18:27

Ми моята пък за втори път сковава тая зима. Ето вчера например, на един завой опънах патерицата и веднага приключиха нещата. Лоста започва до една степен да си се движи свободно, а задния десен апарат задържа. След 12 часа в гаража, всичко е 6. Ръчна зимата за паркинг никога не съм използвал. Всъщност ръчната я използвам много рядко, предимно през топлата част на годината, и то когато спра колата и оставя климатика да работи, а аз съм отвън. В този сняг, тя колата и без ръчна си седи на едно място :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2017, 18:38

(bubsa) написа:
banan4i написа:Аз винаги дърпам ръчната, и на миналата кола, и на тази (пежо 206, е46)
Знам от баща ми/брат ми/инструкторката от курсовете за книжка, че винаги се дърпа ръчна и чак след това се вкарва на скорост. Идеята е, че натоварването трябва да е върху ръчната, а не върху кутията. Аз съм склонен да вярвам на това. Особенно с автоматик, даже на него най-много се усеща. Спираш под наклон, вкарваш първа, пускаш спирачката, колата се помества, дърпаш ръчната и в този миг осъзнаваш, че ръчната не върши нищо, защото напрежението вече е отнето от кутията. Мое мнение...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ето това е правилният отговор :yes:

Защото?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 18:45

drago_pavlov написа:
(bubsa) написа:
banan4i написа:Аз винаги дърпам ръчната, и на миналата кола, и на тази (пежо 206, е46)
Знам от баща ми/брат ми/инструкторката от курсовете за книжка, че винаги се дърпа ръчна и чак след това се вкарва на скорост. Идеята е, че натоварването трябва да е върху ръчната, а не върху кутията. Аз съм склонен да вярвам на това. Особенно с автоматик, даже на него най-много се усеща. Спираш под наклон, вкарваш първа, пускаш спирачката, колата се помества, дърпаш ръчната и в този миг осъзнаваш, че ръчната не върши нищо, защото напрежението вече е отнето от кутията. Мое мнение...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ето това е правилният отговор :yes:

Защото?

Защото е така :mhihi:
Опитай да паркираш някой автоматик в наклон и просто го остави на Р без ръчна,след това като тръгваш виж с каква мъка ще мръднеш лоста от Р към Д и какъв звук ще чуеш.
И накратко.По-вредно е при автоматиците,но и на ръчните скорости не им е добре масата на колата да ги държи под напрежение.
Не ми се влиза в подробности,който както иска да си кара колата :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2017, 18:54

(bubsa) написа:И накратко.По-вредно е при автоматиците,но и на ръчните скорости не им е добре масата на колата да ги държи под напрежение.
Не ми се влиза в подробности,който както иска да си кара колата :yes:

Значи на скоростите не им е добре да са под напрежение, а на задната главина и е ок :dunno:
Също така на скоростите не им е добре са под напрежение при паркирана кола, но им е ок хиляди пъти да потеглят под наклон, с пилене на гуми и други екстремни ситуации :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 19:01

drago_pavlov написа:
(bubsa) написа:И накратко.По-вредно е при автоматиците,но и на ръчните скорости не им е добре масата на колата да ги държи под напрежение.
Не ми се влиза в подробности,който както иска да си кара колата :yes:

Значи на скоростите не им е добре да са под напрежение, а на задната главина и е ок :dunno:
Също така на скоростите не им е добре са под напрежение при паркирана кола, но им е ок хиляди пъти да потеглят под наклон, с пилене на гуми и други екстремни ситуации :dunno:

Е какво да им стане на главините?Като спираш да не се натоварва друго,нали пак те го отнасят.
Прочети какво представлява Р-паркинг при автоматика и как действа и ще ти се изясни картинката.
При ръчните кутии не мисля,че драмата е толкова голяма както при автоматиците,но пак не им е добре.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2017, 19:10

(bubsa) написа:При ръчните кутии не мисля,че драмата е толкова голяма както при автоматиците,но пак не им е добре.

От "не им е добре" до "вредно е" има балкан разлика.
То и като седят на -20 и след това се развъртят със студено масло пак не им е добре, ама шанс...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 19:19

drago_pavlov написа:
(bubsa) написа:При ръчните кутии не мисля,че драмата е толкова голяма както при автоматиците,но пак не им е добре.

От "не им е добре" до "вредно е" има балкан разлика.
То и като седят на -20 и след това се развъртят със студено масло пак не им е добре, ама шанс...

Разликата е,че едното можеш да го предотвратиш и да си спестиш главоболия
Не искам да убеждавам никой.Всеки си знае,но ако имаш време се образовай на тази тема и ще ти се изяснят нещата.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ръчна спирачка - (да или не) през зимата

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2017, 19:21

(bubsa) написа:Разликата е,че едното можеш да го предотвратиш и да си спестиш главоболия
Не искам да убеждавам никой.Всеки си знае,но ако имаш време се образовай на тази тема и ще ти се изяснят нещата.

Няма какво да ми се изяснява, аз ръчна ползвам 3 пъти в годината.
Просто е нелепо да се твърди, че нещо е вредно, при положение, че тая кутия понася в пъти по-големи натоварвания, ежедневно...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook