"Кой не скача е червен" - помните ли ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Скачахте ли ?

Да, скачах с пълна сила !
21
62%
Не, не скачах.
13
38%
 
Общо гласове : 34
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от ogata » 10 Яну 2017, 11:44

Ще следя с интерес :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от ukelichko » 10 Яну 2017, 11:54

Да, всички бяхме по площадите. Някой бяхме с чисти души и някакви идеалистични цели, други си правеха сметката, как като се докопат до власт, да се обогатят. Което и стана. СДС взе властта, измекярите се намърдаха на службички и започнаха да правят пари, предимно с далавери. В следващите две години се отвратих от СДС. След това се отвратих от народеца като цяло. Аз предпочитам да използвам термина "нация". Като чуя "народ", си представям една съвкупност от смрадове, които се къпят предимно в неделя, жалят за "ония времена", вечно търсят някаква тънка далаверка, жулят тлъсто и на паузите лекарства за смъкване на холестерола, търсят си свястна работа от години, нямат никаква квалификация, като за сметка на това имат много претенции, бият жените си, които пък вместо да си оправят зъбите, наблягат на дрехите и маникюра. Да не забравя и колата на народа - Гоуф, с горивото на народа-газчица, музиката на народа -чалгата и идеалът за политици на народа - Путин, Слави и Каракачанов. Клета Българио, защо унищожи интелигенцията си в средата на 40-те и сложи хора от "народа" на ръководни постове. За мен това е най-голямата национална катастрофа, на която ще берем плодовете още поне 50 години.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от Е.Димитров » 10 Яну 2017, 11:59

Хайде, почна се вече и с типичният хейт :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2017, 12:07

Vra4anin написа:Кажете според вас, файда от цялата тая работа имаше ли ? Какво се промени ?


Единственото, което се промени за мен беше че ми позаякна прасеца от скачане.

Температурите бяха горе-долу като сегашните. Полицаите биеха хората, а ние носехме пликове с вода. Като го хвърлиш по ушевия и смяната му свършва. Днес няма да бие повече. :mhihi:

На кривия хой винаги космите ще са му виновни. 130 години ще сме клоаката на Европа, щото преди 70 години били изтребили интелигенцията. :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от ukelichko » 10 Яну 2017, 12:15

Е.Димитров написа:Хайде, почна се вече и с типичният хейт :mhihi:

Не е типичен, докато не се включат момчетата, които да обяснят как "брадатите" съсипаха ТКЗ-тата, как имахме двама космонавти, затвориха 4-те блока на Козлодуй, как произвеждахме електрокари и компютри и как сега пенсионерите ровят по кофите. Тогава ще е типичният хейт. То и без това темата за соца се уроди в спор лява политика срещу дясна политика, та се прехвърлям тук. :)
На кривия хой винаги космите ще са му виновни. 130 години ще сме клоаката на Европа, щото преди 70 години били изтребили интелигенцията.

На другите криви хоеве, Костов, брадатите, евреите, илюмнатите, рептилите, Сорос и всички участници в междугалактическия заговор за унищожаването на България са им виновни. Разни хоеве, разни идеали :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от drago_pavlov » 10 Яну 2017, 12:16

bum_bum написа:На кривия хой винаги космите ще са му виновни. 130 години ще сме клоаката на Европа, щото преди 70 години били изтребили интелигенцията. :kuku:

Прав си, ние сме клоаката на Европа през последните 1000 години :arrow: мат'риала не става...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2017, 12:17

Ами обясни какво е лошото на това да имаш космическа програма, лека и тежка промишленост, селско стопанство и т.н. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от drago_pavlov » 10 Яну 2017, 12:18

bum_bum написа:Ами обясни какво е лошото на това да имаш космическа програма, лека и тежка промишленост, селско стопанство и т.н. :dunno:

viewtopic.php?f=4&t=409590
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2017, 12:22

Аз темата я знам ама никой не се изказа по същество за тия близо 200 страници.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от ukelichko » 10 Яну 2017, 12:34

bum_bum написа:Ами обясни какво е лошото на това да имаш космическа програма, лека и тежка промишленост, селско стопанство и т.н. :dunno:

Веднага обяснявам. Не зная защо, но от както се помня всичко в тази страна се прави, колкото да се отбие номера, някак си без желание. За това и резултатът е уродлив. Развита икономика. Да беше, но защо бяха празни магазините? Произвеждахме компютри и машини с ЦПУ, но едни дънки не можехме да си произведем, та се налагаше да ни щавят разни тираджии по 80-100 кинта. Ок, като не можем да произведем защо не си внасяхме? Защото ни ръководеха каскети, за това. Как да се радвам на развитата ни икономика, като 10+години трябваше да чакам с парите за една кола?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: E34 540i '95, E39 525d '03

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от slackwarefan » 10 Яну 2017, 12:44

Сорос бил дестабилизирал държавата, а иначе червените кредитни милионери на БСП, с които източиха банките и предизвикаха хиперинфлацията и 3200 лв. за долар сигурно паднаха от небето, а?

Имаме много къса памет..затова се случи и КТБ преди 2 години ...пак от същите !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от Borymeckata » 10 Яну 2017, 12:46

Помня това време, да - Виденовата зима. А за който не го помни - има Уикипедия:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(1996_%E2%80%93_1997)

Тогава мразех въпросния Ж. Виденов и виждах в него виновник за хиперинфлацията, кризата и цялата мизерия, която ни заобикаляше. Радвах се, когато се разкара... Но доста години по-късно чух съвсем различно мнение за него самия и неговото правителство. Човек, който го познавал лично (така твърдеше), свидетестваше, че Жан бил изключително скромен и принципен човек. А весията за кризата и края на неговото управление беше, че всъщност е застанал на пътя на някакви корпоративни интереси. Тогава същите тези корпорации са организирали неговотто сваляне - с всеобщата криза, хиперинфлация, общи стачки, протести, блокади и всичко останало. Не знам доколко тази версия е състоятелна, просто споделям какво съм чул (пак казвам - от човек, който твърдеше, че лично е познавал Жан Виденов - били учили заедно в СССР).
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2017, 12:55

Значи сме произвеждали неща да се отбие номера, а 30 години по-късно още пишат "български домат" по сергиите, че да се продава малко повече. Опаковката на най-продаваната майонеза е като от онова време, че даже се и съдиха за нея. Содата за хляб е със същата опаковка. Солта и тя. Въпреки, че едното вече се внася от Полша, другото от Пакистан. Лютенцата също. И за нея имаше дела. Бирата е "ретро". Саламите "като от едно време".. Каква е изобщо тая носталгия към некачествените продукти? :dunno:

Тогава произвеждахме цветни телевизори, компютри, перални, хладилници, бойлери и всякаква дребна домакинска техника. Днес казваме, че те били крайно некачествени. А всяко едно работеше поне по 20 години. Днес тичаме да си купим от качествените марки Хуявей, Беко, Нео и т.н (на изплащане).. Топ марките като Самсунг, Сони, Бош и другите от тоя ранг пък са под въпрос ще изкарат ли поне до края на гаранцията.

Този спор е повече предмет на другата тема, тъй че повече няма да пиша за това.

Това за Виденов и аз съм го чувал. До колко е истина и до колко легенда можем да гадаем май само.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от Borymeckata » 10 Яну 2017, 13:05

bum_bum написа:Значи сме произвеждали неща да се отбие номера, а 30 години по-късно още пишат "български домат" по сергиите, че да се продава малко повече. Опаковката на най-продаваната майонеза е като от онова време, че даже се и съдиха за нея. Содата за хляб е със същата опаковка. Солта и тя. Въпреки, че едното вече се внася от Полша, другото от Пакистан. Лютенцата също. И за нея имаше дела. Бирата е "ретро". Саламите "като от едно време".. Каква е изобщо тая носталгия към некачествените продукти? :dunno:

Няма пряка връзка а Жан Винов, но все пак... Някои от произвежданите тогава продукти наистина бяха качествени. Значи за ВСИЧКО съм съгласен, с изключение на кренвиршите. И тогава се правеха от отпадъци и си бяха истинска гадост, също като днес. Просто химията доста е напреднала за тези години и сега на същите тези отпадъци вече успяват да придадат някакъв вкус. А тогава кренвиршите си бяха откровен отврат...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Кой не скача е червен" - помните ли ?

Мнение от Е.Димитров » 10 Яну 2017, 13:06

Значи, незнам за кои години става въпрос с кой не скача е червен, ама по едно време се бях озовал пред народното събрание, ака парламента, с табела "Още една тухла в стената". Таз табелка сестра ми ми я направи, след като ме запозна с творчеството на Pink Floyd и специално албума The wall. Та обясни ми идеята каква е и разбира се, киснех и аз по площадите.
Нямам спомени някой някого да е пердашил, имам спомени само как видях как няколко човека да се преобличат с по-скапани дрехи, влезнаха в множеството хора и от едни торби извадиха камъни и почнаха да хвърлят напред, в посока по полицаите. Хората около тях се опитваха да ги спрат, но онези викаха, че са "предатели" и продължаваха да мятат камъни...Разбира се, бях малък и общо взето гледах да се оттегля от тази сцена, малко по-късно видях поне двама от тези с камъните, как се преобличат с други дрехи...и съвсем спокойно се качиха в една зелена уазка, по всичко личеше че е полицейска.
После си спомням, че най-активните ги пратиха да учат в щатите, пък то май се оказа че тея най-активните били доносници още в крехка възраст.
После започнах да чета лозунгите на разни партии "Бъдеще за децата ни", ама аз исках сега, не за моите деца (то пък се оказа че било бъдеще за техните деца), после пък разни типове обясняваха, как били избили интелигенцията някакви типове някога и за това сме останали простаци сега и за това нямало бъдеще...
И накрая разбрах, защо нищо няма да излезе от нас, след като се запознах с фактите около референдума, когато за първи път мисля са питали народа, дали сме искали да останем турска провинция, или самостоятелна държава. Тогава, на този референдум, с малка преднина хората избрали да сме република. Огромна част са искали да си останем турски вилает.

Та за толкова години, нищо не се е променило, и все някой друг ни е виновен.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook