Котки драскат боята

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Котки драскат боята

Мнение от nqmam_bmw » 10 Яну 2017, 19:45

Много са умни тези котки ама защо закачат боята не ми е ясно. :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Котки драскат боята

Мнение от FaceOff » 26 Яну 2018, 19:20

Колеги, купих това - https://zoomagazintiger.com/trixie-anti-kot и вместо в 10 литра, го разредих в 1, за да е по-концентриран, но ефект почти няма. Пръскам всяка вечер, като паркирам, но на другия ден предния капак е в кални лапички,и цялата предница вече е за боядисване. Някой може ли да ми препоръча нещо ефективно?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Котки драскат боята

Мнение от alx » 26 Яну 2018, 19:33

Leon написа:Веселбата става когато куче подгони котката, топлеща се на предния капак. Всичко хоризонтални детайли са за боя после. От опит, де, не си фантазирам...


мда... all claw drive което идва разновидност на all wheel drive :ok:

по принцип котетата не дерат коли освен ако нещо не се стреснат...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Котки драскат боята

Мнение от kiko » 26 Яну 2018, 19:43

Фолирай с безцветно фолио предния капак непример.В това студено време няма сила която да накара котките да бягат от топлия капак.
пс.тея драскотини са нищо в сравнение с това което видях,как едно куче гонеше котка и тя се шмугна под една кола, песа в яда си перфорира няколко пъти калника на колата, аз така:shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Котки драскат боята

Мнение от Borymeckata » 26 Яну 2018, 21:55

Метни едно старо одеало върху капака, та котката освен на топло, да лежи и на меко... Друго решение - изсипваш шише валериан и като се съберат всички махленски котки, хващаш ги една по една и им изрязваш ноктите. Последна идея - връзваш един пес за предната броня и котките няма да припарят до колата, също си решаваш и проблема с крадците... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Котки драскат боята

Мнение от SlackLine` » 26 Яну 2018, 22:15

:mhihi: :mhihi: Мой приятел като дойди у нас на гости и преди да си тръгни винаги намираме по няколко драскотини от петела на комшиите, само по броните, предна и задна. Моята кола е същата като неговата само че сребриста, а не я закача(и по добре де), неговата е тъмно синя. :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Котки драскат боята

Мнение от немо » 26 Яну 2018, 22:53

kiko написа: В това студено време няма сила която да накара котките да бягат от топлия капак.

Кофти е ако се натикат под капака.Аз тотализирах една котка тая есен.Няма да ви казвам на какво беше станала,ремъкът на хидр.помпа беше излязъл от шайбите....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Котки драскат боята

Мнение от FaceOff » 26 Яну 2018, 23:35

Borymeckata написа:Метни едно старо одеало върху капака, та котката освен на топло, да лежи и на меко... Друго решение - изсипваш шише валериан и като се съберат всички махленски котки, хващаш ги една по една и им изрязваш ноктите. Последна идея - връзваш един пес за предната броня и котките няма да припарят до колата, също си решаваш и проблема с крадците... :mhihi: :mhihi:

kiko написа:Фолирай с безцветно фолио предния капак непример.В това студено време няма сила която да накара котките да бягат от топлия капак.
пс.тея драскотини са нищо в сравнение с това което видях,как едно куче гонеше котка и тя се шмугна под една кола, песа в яда си перфорира няколко пъти калника на колата, аз така:shock:


Ааа, не, мерси :mhihi: :mhihi:

SlackLine` написа::mhihi: :mhihi: Мой приятел като дойди у нас на гости и преди да си тръгни винаги намираме по няколко драскотини от петела на комшиите, само по броните, предна и задна. Моята кола е същата като неговата само че сребриста, а не я закача(и по добре де), неговата е тъмно синя. :mhihi: :mhihi:


И моята е тъмно синя :mhihi:

немо написа:
kiko написа: В това студено време няма сила която да накара котките да бягат от топлия капак.

Кофти е ако се натикат под капака.Аз тотализирах една котка тая есен.Няма да ви казвам на какво беше станала,ремъкът на хидр.помпа беше излязъл от шайбите....


Преди години си тръгвам късно от работа, качвам се в колата, и гледам под чистачката няква бележка... викам си любовно писмо :mhihi: поглеждам бележката - "под капака ви има котенце" .. хубаво, ама не такова, каквото си мислех.. :mhihi: беше се завряло в дифузьора на виското, голям зор беше докато го извадих :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Котки драскат боята

Мнение от Stoqnov_1979 » 27 Яну 2018, 1:04

kozi-1.jpg

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Котки драскат боята

Мнение от c04 » 27 Яну 2018, 1:08

Общо взето и според мен ако са уплашени тогава сигурно дерат, аз лично пред блока не съм виждал да дерат, но пък и нямаме кучета отпреде да ги гонят... знам ли. И все пак може би поради сменатото, даже ми е приятно като ги видя да се топлят на капака , все пак и те искат топлина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Котки драскат боята

Мнение от Mollov » 27 Яну 2018, 2:00

Котката "дере" не само, когато е уплашена... ами и, примерно, като поспи и се събуди - протяга се, пуска нокти и.... така...

Варианта да се опазиш е или с покривало, или с фолио...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Котки драскат боята

Мнение от hell's angel » 27 Яну 2018, 3:15

Бе, не е само като са наплашени, като се еб... ааа разгонят, пак теглят чертите - че и мъжкарите маркират под чистачките и намирисва после :mrgreen: :mhihi: Та Боримечката е прав - едно шишенце валериан, на 50-на метра, решава проблема. При мен по-хитрите не припарват вече, баламите - хъскито ги лекува, и то все по сталински ... :angel:
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2017
Пол: Мъж

Re: Котки драскат боята

Мнение от bulshi » 27 Яну 2018, 8:09

Има малки концентрирани спрейове, които гонят котките - този който си го тествал може да се отмирисва твърде бързо.
Аз ползвах такъв за обучение на коте в къщи и има ефект около месец.

Алтернативно намажи колата на съседа с валериян :) всички котки ще са при него
Луд съм за люто! Капсаицина в лютите чушки лекува ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Котки драскат боята

Мнение от Borymeckata » 27 Яну 2018, 9:25

Сериозно - едно старо одеало на капака и предното стъкло. През зимата ще имаш мулти-ефект - хем двигателят ще изстива по-бавно, хем защита на боята, хем срещу скреж по предното стъкло... И както казах, не на последно място - повече комфорт за котката... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Котки драскат боята

Мнение от Zagy » 27 Яну 2018, 10:47

Котките бягат и от миризма на обикновен кухненски обезмаслител - пробвай с такъв.
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook