Бензин вместо добавка за дизела

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от hell's angel » 30 Яну 2017, 10:37

Tочно така е от края на септември или началото на октомври нафтата трябва да е зимна. Нормално е ако сте зареждали от някоя малка бензиностанция с малък оборот да замръзне. С добавките не знам как е, ама едва ли Лук-а ще си позволят да замръзва по цистерни и маркучи, въпреки че е малко вероятно :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от ka4i » 31 Яну 2017, 9:47

Чат пат сипвам по два литра бензин на пълен резервоар и малко 2Т масло от Кауфланд за 9 лева в едни жълти тубички. Чудя се газ за горене, много хора казват, че зимата слагат, не знам какъв ще е резултата. Някой казват, че може и като добавка за почистване, но не съм много наясно :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от KPETEH » 31 Яну 2017, 13:41

газ за горене, само за почистване на горивопроводите и дюзи... Може за промивка в маслото непосредствено преди да го смените. Може и за нагари по буталата, ма отдруго място се сипва :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: i3S

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от tosho_dobrev » 11 Мар 2017, 9:34

Изчетох цялата тема с интерес.
Карам дизелови коли от 6 години (най-различни от VAG групата).
Никога не съм сипвал нещо различно от обикновена нафта (не от тия по-скъпите).
Никога не съм имал проблеми с паленето зимата (нито в София, нито по планинските курорти).
От скоро имам Е83 и там нямам намерение да сипвам нещо различно от нафта.
Ако колата и горивото (тука вече е до късмет) са ОК, не трябва да има никакви проблеми до -20 с която и да е кола.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от FaceOff » 12 Апр 2018, 17:44

https://fakti.bg/bulgaria/290104-balgarin-razraboti-dobavka-koato-pravi-avtomobila-po-ikonomichen-video

Някой да се е престрашил? С един колега си говорим, и ми каза, че си купил добавка за дизел на д-р Мермерски и аз паднах от смях :mhihi: , ама се оказа, че не е тоя с киселото мляко.. По-интересното е че колегата ми е много доволен от добавката (и той изчакал негови приятели да я ползват, преди да я сложи и той) и след половин резервоар с нея казва, че пушенето намаляло значително и мотора утихнал много (Опел 2,2д). Репортажа по Нова е интересен..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от Jordana » 12 Апр 2018, 17:51

Бензина си е универсална добавка за дизела . Всичко друго си е на проба грешка . На стария ми пасат дори в книжката на автомобила си имаше таблица при минус колко градуса колко бензин се сипва на резервоар нафта . До колкото помня на 65 литра дизел при минус 10 идваше около литър бензин . Това обаче германеца го е написал за германската нафта , не за мравешки нафтата . Това за двутактово масло се чува последните години , главно от таксиджии го чувам това . Слагал съм няколко пъти , аз лично разлика не намирам с него . Борбата е главно с парафина в нафтата . Добавките може да вдигат и цетановото число но ако това оказва съществено забележимо влияние на мотора то значи нафтата е истински боклук . На лукойл може и да не замръзва нафтата в камионите , но тази нафта първо отива в цистерните на бензиностанцията а не в автомобила . А тези цистерни са под земята , там се утаяват боклуци и вода от хиляди тонове дизел минали през бензиностанцията . Въпреки че има мъртъв обем и утайник не се знае какво излиза на колонката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Бензин вместо добавка за дизела

Мнение от Хрuсто » 12 Апр 2018, 21:53

За тая добавка чух и аз преди месец...
Бензин съм слагал в нафтата против замръзване зимата. Сега слагам двутактово масло за всеки случай, че карам с турска нафта и ми се струва, че не е така "мазна"...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook