Сервиз за печки Webasto

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от FaceOff » 17 Яну 2017, 14:26

sub_eleven написа:
FaceOff написа: :kuku: :kuku:
Гола вода са тия от Рея! Обявиха ми 70 лв за диагностика :kuku: Аз им казвам, че печката вече е свалена, не е на колата и те ми отговарят, че при това положение не можели и диагностика да направят, само "компонентна" ?? Какво е викам "компонентна"?? - да ми кажели дали всички комноненти са си там!? :mhihi: :mhihi: Има хиляда клипчета в тубата как тестват и подкарват свалена печка, а официалния сервиз не може?? :kuku:
Пратих я във Варна при Веселин, смени ми водната помпа, каза че всичко останало си е наред, платката каза че не е мръднала.. и така срещу 100 лв печката прави Африка за 15 мин, нищо че е на 15 години и според "Любо" трябва отдавна да е за боклука.. :mhihi:


Ето виж, затова има теми във форума, за да си направи всеки сметка. Явно със стари печки не трябва да се ходи при тях. А те самите сигурно си имат гледна точка по въпроса и нямат изгода за под 70лв да отделят някой да се занимава с нещо дребно. Цената е с ДДС, значи остават 58 лв без ДДС, 5.80 е корпоративната печалба, тъй като няма да има насрещен разход... Остават 52лв чисто. Ако пуснат някой специалист, който едва ли взима под 2000лв + осигуровки, и той се занимава половин работен ден, фирмата е на нула. Дори да се занимава час-два, пак не печелят особено, на фона на разходи сграда и хиляди други. На това ако разчитат(диагностика и ремонт на стари печки), трябва да затворят до месец и то без да имам вътрешна информация. Преувеличавам разбира се, но схванахте идеята. Ако струваше 20лв диагностиката(което звучи приемливо)това е 15лв след махане на добавките, което влиза в ценоразписа на квартален гараж, където някой бачка здраво и пълни единствено своя джоб. Разберете, че имате ли работа с редовна фирма няма как да бъде евтино на крайния потребител. А персоналът ходи на квалификация до Германия и едва ли не е оптимизиран като бройка, мисълта ми е, че едва ли има някой дето взима 2000лв и чака евентуално нечия печка да дойде, за да заработи на фирмата колосалните 30-40лв на ден. Не се обиждайте от написаното. Същото е и в Ауто Бавария - и там е скъпо, адски скъпо, но новите коли се продават там. Частите, в които можеш да си 100% сигурен са пак там. Новият софтуер е пак там. Връзката с производителя е пак там.

Пак не променя факта, че съм супер доволен от всичко, може би да съм частен случай. Успех :P

п.п подозирам от това което чета, че са инструктирани по телефона да се отсвирват всякакви частни лица със стари печки, друго обяснение нямам. Явно не печелят нищо от тях или пък има много разправии за пари и т.н. всеки път. Все тая. Важното е всеки да си е решил проблемите тук.


Подчертаното в червено, плюс подчертаното в червено от предния ми пост би отказало всеки нормален трезвомислещ човек да си има работа с Рея, и мега гига хипер специалистите там! Много често, когато някой видимо прави реклама на нещо/някой, всъщност му прави антиреклама.. В случай, че си подбират с кого да работят (явно само с познати, или корпоративни клиенти) и при положение , че не ремонтират стари печки, защо не го упоменат на сайта си - Не ремонтираме стари печки! Още повече свалени от автомобила, защото не можем да ги подкараме.. :mhihi: Монтираме само нови печки, закупени от нас, и само на корпоративни клиенти с над 20-30 автомобила по възможност.. :mhihi: Другото не ми се коментира, не си ти, който ще ме учи как се прави ценообразуване.. и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от sub_eleven » 17 Яну 2017, 19:55

FaceOff написа:Подчертаното в червено, плюс подчертаното в червено от предния ми пост би отказало всеки нормален трезвомислещ човек да си има работа с Рея, и мега гига хипер специалистите там! Много често, когато някой видимо прави реклама на нещо/някой, всъщност му прави антиреклама.. В случай, че си подбират с кого да работят (явно само с познати, или корпоративни клиенти) и при положение , че не ремонтират стари печки, защо не го упоменат на сайта си - Не ремонтираме стари печки! Още повече свалени от автомобила, защото не можем да ги подкараме.. :mhihi: Монтираме само нови печки, закупени от нас, и само на корпоративни клиенти с над 20-30 автомобила по възможност.. :mhihi: Другото не ми се коментира, не си ти, който ще ме учи как се прави ценообразуване.. и т.н.

Щом не съм аз човекът, който ще те учи, защо въобще ми отговаряш и защо си мислиш, че изобщо ми пука за теб или съм се опитвам да те засегна?

Писал съм нещата както са си, дали ти изнася е друг въпрос. Стоя зад думите си.

п.п не ми отговаряй този път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от FaceOff » 19 Яну 2017, 10:10

sub_eleven написа:
FaceOff написа:Подчертаното в червено, плюс подчертаното в червено от предния ми пост би отказало всеки нормален трезвомислещ човек да си има работа с Рея, и мега гига хипер специалистите там! Много често, когато някой видимо прави реклама на нещо/някой, всъщност му прави антиреклама.. В случай, че си подбират с кого да работят (явно само с познати, или корпоративни клиенти) и при положение , че не ремонтират стари печки, защо не го упоменат на сайта си - Не ремонтираме стари печки! Още повече свалени от автомобила, защото не можем да ги подкараме.. :mhihi: Монтираме само нови печки, закупени от нас, и само на корпоративни клиенти с над 20-30 автомобила по възможност.. :mhihi: Другото не ми се коментира, не си ти, който ще ме учи как се прави ценообразуване.. и т.н.

Щом не съм аз човекът, който ще те учи, защо въобще ми отговаряш и защо си мислиш, че изобщо ми пука за теб или съм се опитвам да те засегна?

Писал съм нещата както са си, дали ти изнася е друг въпрос. Стоя зад думите си.

п.п не ми отговаряй този път


Първо, не ти отговарям, а участвам в дискусия по темата, а тя е - "сервиз за печки Webasto" . Нито си мисля, че ти пука за мен, нито че си се опитал да ме засегнеш.. Та, според теб трябва да участвам във въпросната дискусия, само ако съм готов да се уча от теб ли?? :mhihi: Радвам се че стоиш зад думите си, които според теб не ми изнасят, а според мен напротив, изнасят ми, те само затвърждават мнението ми, че Рея НЕ са професионалисти!

п.п. Имаш пълното право да ми отговаряш, или не..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от sub_eleven » 19 Яну 2017, 17:53

:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 28 Яну 2017, 12:46

Здравейте на всички, тъй като гледам има доста негативни мнения към сревиза, мога да се включа директно.

До колегата с турана - уважаеми господине, сервизът работи САМО и ЕДИНСТВЕНО по хомологирани схеми от портала на Вебасто - щом те нямат решение, значи аз не мога да предложа адекватно такова, камоли пък евтино. Това не зависи от мен, от мене зависи цената за труд, а той е 180 лева с ДДС, другото е ъпгрейд кит от Вебасто, а не от битака платка с елементи на разсъждение, която при - 3 е просто свидетел в превозното средство... Тоест мога да дам решение, това съм завършил, мога да подкарам абсолютно всичко както си пожелая, но не работя на всяка цена. Вашият отоплител е Z цухайцер, налага се цялостно преоборудване и управление члез LIN gatewey , както и ЛИЦЕНЦИРАН софтуер, който идва в USB донгъл в кита за преоборудване. Демек е еднократен и не мога по никакъв начин, а и не искам да заобикалям Вебасто АГ. Работим с тях от 93-та година и няма начин заради 10 "недоволни" клиента да си разваляме отношенията. Защото всичко е възможно, но както подчертах - не на всяка цена. Вие може да сте НЕДВОЛОНИ единствено, ако сте приети в нашия сервиз, взети са Ви пари и не сме свършили работа. Това не се е случило. Ние си избираме работата и няма сила на света, която да промени това. Живеем във време на демокрация, а не на робство, че по някакъв начин да се ангажирам и да нося отговорност за някой, за който просто не искам да го правя. Това не са лични причини, това е бизнес и човек преценява риска. Рискът е голям и няма как, не сме в сивия сектор, че да си позволим евтини експерименти по автомобилите на клиентите си, без ясен резултат. Всеки един ремонт, преоборудване, оборудване и тн... е със заводска гаранция и сервизна гаранция за мобилност. Когато имам въпросителни и дори минимални съмнения - просто отказвам. Гаражните сервизчета и майсторчета Ви научиха да работят за без пари, естествено с никакви гаранции и лоши, дори никакви резултати. Те искат да работят на всяка цена и някак си научиха клиентите да си мислят, че всичко им е позволено и да се държат с нас като с роби и длъжници. Е, съжалявам, при нас е малко по-сложно. Тоест при нас е така, както трябва да бъде навсякъде. Имам електрончици, самият аз завършил средно-специално образование в техникум Киров. Всичко ми е ясно, всякакви експерименти съм си правил и съм узрял за всичко през годините. Тук доста от юзърите ме обиждат, без въобще да ме познават, нито са стъпвали в сервиза, за да видят как се работи реално. Това не е сериозно... Да, работа имаме, най-вече вървим след гаражните майсторчета и им бършем задните части. Да са живи и здрави, работата покрай тях е двойно. Но не е това причината "да отсвирваме" клиенти. Във фирмата има три момичета само за клиентите и да, те не взимат по 10 кинта на ден, но пък са ангажирани с вашите въпроси ежедневно. Е, пак сте неблагодарни и за това... По цял ден комуникират с клиенти, последната дума е моя, всичко минава през мене и щом аз съм преценил - значи това е ! Нищо лично към никой, ама ние не сме електрончици и майсторчета на повикване за всякакви душевни терзания на клиентите, а фирмен сервиз, прикрепен към официално представителство. За ваше съжаление тук, ние НЕ делим клиентите на корпоративни, единични, със стари коли, с нови, с хеликоптери и сувалки. Ние имаме инструкции, които спазваме безусловно. Това се нарича принцип, когато заобиколиш принципите си, по-добре да си направиш сервиз за смяна на накладки и доливане на течност за чистачки.

Виждам, че сте се справили отлично, намерили сте си майстор за вашите терзания, радвам се за вас, ако ви свършат работа - свършат, ако не Ви свършат - едно е ясно - никога няма да го напишете тук. Просто програмата в умствения багаж на матряла, който остана тук е такава...

Апропо, от петък, 27.1.2017г. цените на диагностиката се повишиха с още 20% , няма нужда да звъните на колежките, СКЪПО Е !
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от deyan-enchev » 30 Яну 2017, 9:17

Господин Мечков,

Четейки написаното от Вас се радвам, че не съм отделил от средствата си, за да подкрепя бизнеса Ви.
Лексикалните похвати, които използвате, обидчивостта, нападките и простотията със сигурност не са чужди за нашата географска ширина.

Пожелавам на Вас и на сервизът Ви, успешна 2017 и нека Webasto бъдат с Вас. :yes:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Don_Diego » 30 Яну 2017, 10:58

Защо бяха изтрити мненията от темата? Не бяха по темата, но бяха полезни за търсещите информация :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 30 Яну 2017, 12:05

deyan-enchev написа:Господин Мечков,

Четейки написаното от Вас се радвам, че не съм отделил от средствата си, за да подкрепя бизнеса Ви.
Лексикалните похвати, които използвате, обидчивостта, нападките и простотията със сигурност не са чужди за нашата географска ширина.

Пожелавам на Вас и на сервизът Ви, успешна 2017 и нека Webasto бъдат с Вас. :yes:


Малко снимков материал, относно случая, чувствата са взаимни !
Инструкцията за ретрофит е 22 страници, успех !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 30 Яну 2017, 16:56

Относно диагностиката на отоплители, донесени в сервиза, без дейност монтаж-демонтаж, цената е между 48 и 72 лева с ДДС. Така е било обяснено и на Face Off. Защо тук е написана по-високата цена, аз нямам идея. Ако една диагностика прехвърли два човекочаса, то тя става в горната граница, като задължително се информира клиента преди това, че ще е задълбочена. Остава само да гадаем точно от какво е недоволен клиентът и мотивите да напише по-горното. Когато един клиент има съмнения в компетентността на даден човек, сервиз и тн... , то той трябва да изложи своите доводи и да ги подкрепи с факти. Тук не виждам нито едно от двете, а само цена за горна граница на услуга, която така или иначе не е извършена, нито пък е била наложителна. Проблем с циркулационна помпа на отоплител на Е39 се отчита чрез компютърна диагностика и физическа проверка. Тя не налага демонтаж или разглобяване на така наречената "печка". Прикрепена е към нея като отделна част и се сменя на място. Защо в този случай е бил демонтиран целия агрегат - аз нямам обяснение.




Относно БМВ Х3, което сме "отсвирили". За този модел Webasto не предлагат афтърмаркет решение, което можем да изпълним ние. Ето и моделите на БМВ, които подлежат на последващо оборудване са тези, надявам се бях достатъчно изчерпателен -
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от sub_eleven » 30 Яну 2017, 21:43

Любомир Мечков написа:
Относно БМВ Х3, което сме "отсвирили". За този модел Webasto не предлагат афтърмаркет решение, което можем да изпълним ние. Ето и моделите на БМВ, които подлежат на последващо оборудване са тези, надявам се бях достатъчно изчерпателен -

така като гледам, май тенденцията е да се преоборудват и да се работи по новите коли само(до няколко годишни). Тези дето ги караме според немеца трябва да са в гробницата и са ги изтрили от базата данни и портала. :lol:

кво да правиш...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.01.2017

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Любомир Мечков » 31 Яну 2017, 8:49

sub_eleven написа:така като гледам, май тенденцията е да се преоборудват и да се работи по новите коли само(до няколко годишни). Тези дето ги караме според немеца трябва да са в гробницата и са ги изтрили от базата данни и портала. :lol:

кво да правиш...


Това е само при БМВ. При Мерцедес и VAG групата има неизчерпаем източник от схеми за автомобили дори и 94-та. Изобщо БМВ са си затворили цикъла и не дават много-много да се правят ретрофитове и монтажи от външни фирми. Само ниските им бюджетни класове са достъпни за тези упражнения, но като драйвъри, модули и тн... пак излизат много солено. Имам инструкция за Х3 2.0D 2016-та с оригинален кит, който се поръчва от БМВ... 5400 лева с дистанционно от зрънчо и без монтаж. Проверявах го за мой близък, нереална е цената и е без ДДС.
"Вие имате право на собствено мнение. Но нямате право на собствени факти." :winky:
Даниел Патрик Мойнихан

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от K_Ilkov » 31 Яну 2017, 9:06

Don_Diego написа:Защо бяха изтрити мненията от темата? Не бяха по темата, но бяха полезни за търсещите информация :dunno:

Няма отговор явно :dunno:

Изглежда му бе даден втори шанс на представителя на Рея след бълвоча, който изсипа срещу доста потребители на форума :no:
Аз имах нещастието да изчета постовете му преди да бъдат изтрити ...
Странно ... обикновенно се постъпва по друг начин с нови потребители дошли да се държат арогантно и обидно с колегите във форума ...

Този път нещата май са различни - явно човека е сила :yes:

пп. Да видим и тоя пост колко време ще изкара :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от Don_Diego » 31 Яну 2017, 10:36

На мен ми е чудно как изобщо са били публикувани след като трябва да ги прочете модератор преди това? :dunno:
Вярно попаднахме на неслучаен човек!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от stocky » 31 Яну 2017, 11:20

Любомир Мечков си е име в моторния спорт у нас и то не от днес и вчера. Познава много хора, а и много хора познават него :winky: . Каква точно е репутацията на името му е въпрос на гледна точка.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Сервиз за печки Webasto

Мнение от K_Ilkov » 31 Яну 2017, 11:43

stocky написа:Любомир Мечков си е име в моторния спорт у нас и то не от днес и вчера. Познава много хора, а и много хора познават него :winky: . Каква точно е репутацията на името му е въпрос на гледна точка.

Така, така :yes: Не е изключено да сме чували ;)

Темата обаче по спомен е "Сервиз за печки Webasto", а не "Легендите на моторния спорт у нас".

За мен лично остава въпроса:

Защо се толерира обидното отношения към потребителите на форума от собственика на дадена фирма,
за която е изказано негативно мнение от потребител имал сблъсък с нея?


По принцип ли така се прави или вече във форума не можем да си казваме коя фирма и/или сервиз върши работа и как?
Били сме свидетели на друго отношение в такива случаи ...

Аз лично нямам против Рея да се защитят, дори е добре да става така в подобни случаи ...

Обаче нещата, които бяха изписани и изтрити определено нямат нищо общо с дискусия, защита и тн.,
а с лични обиди, квалификации и заплахи към потребители на форума!

:dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook